fbpx

Oleme ühenduses:

Saage tuttavaks: Andra Saimre, meie reisijuht Brasiilias ja Costa Ricas

Äriharidusega Andral on seljataga 11 aastane töökogemus telekommunikatsiooni valdkonnas ja turunduses. Reisimine on alati olnud Andra hobi ja kirg ning viinud teda põnevatesse paikadesse. Aastal 2011 jättis ta tavapärase kontoritöö sinnapaika ja otsustas mõnda troopilisse ja põnevasse paika aastaks paigale jääda. Pooleks aastaks jäigi ta  Costa Ricasse, lahkudes oli selge, et sinna väikesele maale tahaks veel tagasi minna. Nii sündiski koos Kon Tiki-ga Costa Rica reisiprogramm.

Mis Sind Costa Rica juures võlus?

Mulle meeldib sealne mitmekesine ja lopsakas loodus. Õppisin seda tundma ja looduse rütmis elama. Tallinnas ei pööra just tihti tähelepanu sellele, kas on parasjagu täiskuu või noorkuu. Costa Ricas sõltus ka ligipääs rannale tõusudest ja mõõnadest ning nende tugevus omakorda kuufaasidest. Seal elasin looduse rütmis, ärkasin varahommikuti koos päikesetõusu ja linnulauluga ning magama läksin tihtipeale tunde enne südaööd. Ka sealsed inimesed oma sõbralikkusega võlusid. Mulle meeldivad veel väga sellised ladina-Ameerika tantsud nagu salsa, merengue ja bachata ning Costa Ricas jagus ka kohti, kus neid tantsida sai ning sealsed mehed oskavad tantsida!

Mis asjaoludel Sa Brasiiliasse sattusid?P1010281

Sattusin sinna turistina esimest korda aastal 2008. Mul oli juba lapsena suur unistus minna Amazoonasesse, toona tundus see nii kauge ja võimatuna, arvasin, et unistuseks see jääbki. Õnneks võime nüüd sõita kuhu tahame .  Nii sinna esimest korda 2008-ndal aastal läksingi. Kui tagasiteel lennujaama sõitsin, kiskus pisara silmanurka, nii kahju oli ära minna. Paari aasta pärast olin tagasi puhkusereisil ja reisisin veel Brasiilias ringi, sellest hetkest otsustasin, et kunagi proovin ka pikemalt cariocade (Rio de Janeiro elanike) elu järgi. 2012 aastal olin selleks valmis ning nii sain selle linna tõelist palet tunda elades siin pool aastat koha peal. Kui tuleb uus võimalus, siis teeksin seda uuesti.

Mis on sinu unistuste sihtkoht?

Olen pea kogu Lõuna-Ameerika läbi reisinud ja armastan seda kanti väga. Kuna sealsed paigad on enamuses nähtud, tahaksin minna avastama Aafrikat, eelkõige minna safarile ,  Okeaanias oleks põnev purjetada ja peatuda väikestel saartel ning rolleriga tahaks kihutada väikestes Kambodža, Birma ja Tai külades.

Mis on ühe puhkusereisi juures kõige tähtsam?

Kõige tähtsam on enne reisi selgeks teha, mis on kellegi jaoks puhkusereis ja millised on ootused. Kui inimestel on erinevad ootused, siis ei piisa, et kodus ollakse parimad sõbrad, reisil tekivad pinged  ja lõpuks ei naudi kumbki reisi nagu võiks. Ka meie rühmareiside algul püüan kõigilt välja uurida, mis on huvid ja ootused, nii saab kava pisut kohandada, et kõik saaksid reisist maksimaalse. Minu kui reisijuhi jaoks on loomulikult tähtis, et inimene naudiks reisil olemist, lisaks on mul alati hea meel kui saan anda väikse tõuke, et inimene proovib reisil enda jaoks midagi uut, saab üle mõnest hirmust või eelarvamusest:)

On Sul filmisoovitusi Costa Rica või Brasiilia huvilistele?

Minu üks lemmik on ka kunagi Pöffil esitatud film ” Casa de Areia “, selline dokk nagu “Waste land” Vic Munizi projektist on südamlik vaatamine. Ka “Central Station” on huvitav. Loodusdokumentaalidest on ETV näidanud mitu korda filmi Iguassu jugadest, see on lummav.

Vaata meie Brasiilia  karnevalireisi, Brasiilia loodusreisi, Costa Rica ja Panama ning Portugali reisikavasid.

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!