Oleme ühenduses:

Image Alt

Aastavahetusreis Tansaaniasse

Aastavahetusreis Tansaaniasse

4395€ 4195€ in. kohta
Silmapiirini ulatuvad tasandikud Serengetis, miljoneid aastaid vana Ngorongoro, põnevad loomavaatlused. Värviline ja kohalik kultuur, troopiline ja eksootiline Sansibar!

SOODUSHIND 200€/in SOODSAM KUI BRONEERID ENDA AASTAVHETUSE REISI ENNE 30.MAID

Tansaania on imeline maa oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja loomulikult maailmakuulsate safaride poolest.  Meiegi korraldame lisaks liivarannaga tutvumisele  safarisid- suahiili keeles jalutuskäike, teekondi.  Sellel reisil on plaanis 2 maailmakuulsat pärli- Ngorongoro – miljoneid aastaid vana kustunud vulkaani kraater, kus elab nagu paradiisis kaitstuna muu maailma eest oma loomastik ja Serengeti –  suured tasandikud oma mitmekesise ja suure loomastikuga – päevad Serengetis on nagu sattumine BBC loodusfilmi!

Meie safari  algab hetkest, kui lennuk maandub Aafrikas. Muljetavaldavad savannid, lopsakad metsatukad, põuast kolletavad väljad, sätendavad järved,  lumised mäetipud, rohetavad orud, pulbitsevad kosed. Ja loomad, mitte ainult üksikult vaid ikka tuhandete kaupa. Elegantsed kassid – lõvi, leopard ja gepard. Elevandid tuututavate karjadena. Eksootilised linnud iga võimaliku kuju ja värviga. Gnuud, sebrad, kaelkirjakud, pühvlid ja antiloobid kogu aeg nähtaval. Milline looduse vaatemäng meid seekord safaril ees ootab, seda ei oska keegi täpselt ette öelda. Kõik  sõltub õnnest ja tuhandest muust pisiasjast –  kas meil õnnestub näha gepardi perekonda kivi otsas päikese käes pikutamas või mõnd lõvi saagijahil või hoopis elevantide ähvardavat jooksu auto poole?!

Silma jäänud puud kauguses võivad vabalt osutuda kaelkirjakute perekonnaks, põõsad osutuda lõvideks ja liikuv kivi võib lähenedes olla ninasarvik.

Safaril sõidame suurte neljarattaveoliste autodega, kuhu mahub kuni 7 inimest. Autodel on ülestõstetav katus, kust on hea loomi jälgida ja pildistada.

Aafrika on koduks paljudele imepärastele hõimudele, kes kiiresti muutuvas maailmas püüavad suuri väljakutseid trotsides jätkata traditsioonilist eluviisi.  Safari jooksul astume sisse ka ühte traditsioonilisse masai külasse. Meile tutvustatakse nende peremudelit, traditsioone ja kohta tänapäeva Aafrikas. Elu nendes külades on viimaste sajandite jooksul vähe muutunud. Savi- ja sõnnikusegust ning puuokstest ehitatud onnides elab mitu generatsiooni kõrvuti. Kui õnnestub, siis näeme masaide traditsioonilisi laule  ja tantse.

Reisi teise osa veedame kuulsal vürtsisaarel – troopilisel Sansibaril.  Erinevate kultuuride segu ja imekaunis kookospalmidega ääristatud  India ookean.  Imelised puuviljad ja võrratud mereannid. Varbad soojas liivas ja soolases meres…

Kohalikke inimesi ja elu-olu aitab kõige paremini mõista reisijuht Liina, kes tunneb masaide elu väga lähedalt ning kes on ka terve  reisi vältel  kaasas. Liina on Aafrikast võlutud olnud juba üle 15  aasta. Heameelega räägib ja näitab Liina kuidas kohapeal elatakse, millesse usutakse ja kuidas oma eluga hakkama saadakse.

Reis sobib hästi ka suurematele lastele.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  20.12.24 - 02.01.25
 • Reisijuht

Reisikava

1
20.12 - 1.päev
Väljalend Tallinnast. Lend Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro (Arusha).
2
21.12 - 2.päev
Saabumine Arushasse. Puhkus lennust, väike tutvus Arushaga.
3
22.12 - 3.päev
Pärast  hommikusööki istume suurde 4*4 ülestõstetava katusega safariautosse ja alustame oma safarit ehk suahiili keeles reisi.  Põneval teekonnal autoaknast avanevad vaated annavad hea ülevaate looduse mitmekesisusest  ja inimeste eluolust. Päeva lõpuks jõuame  Ngorongoro kraatrite jalamile Karatu linna. Teel teeme ka peatuse masaide asumis, manyatta's, kus tutvume sealsete värvikate elanike ning nende elu-oluga. Kuna Karatu on ka kohvi kasvatamise piirkond, vaatame üle ka ühe kohvifarmi ja kuidas elu seal käib. Majutus Karatu lähistel järgmised 2 ööd.
4
23.12 - 4.päev
Väljasõit Eyasi järve  piirkonda, kus elavad kütt-korilased hadzad. Tutvume nende traditsioonilise elu-oluga ja imetleme loodust. Õhtuks jõuame tagasi Karatu lähistele.
5
24.12 - 5.päev
Varahommikul alustame sõitu Serengetisse läbi Ngorongoro kraatri ja mägede. Laskume Ngorongoro kraatrisse ning laseme loodusel end üllatada. Ngorongoro kraater -  üks suurimaid terviklikke kustunud vulkaani kaldeerasid maailmas  (19 km lai ja pindalaga 264 km2). Selle järsud 400- 600 m kõrgused seinad moodustavad justkui tausta lavale, kus toimub hulgaliselt loodusdraamasid. Siin on esindatud nii rohumaad, akaatsiasalud kui ka soisemad alad, kus elavad oma igapäevast elu nii rohusööjad kui kiskjad, tegemist oleks kui eluslooduse paradiisiga. Siin on suur hulk jõehobusid, 200-300 elevanti ja märjemal ajal  flamingosid Magadi järve ääres. Kiskjatest elab kraatris  600 hüääni, 55 lõvi (päris täpselt üle loetud:)  ja šaakaleid. Neid kiskjaid peavad üleval suur hulk rohusööjaid - gnuud, sebrad, pühvlid, gasellid ja antiloobid. Õnnelikud on need, kellel õnnestub siin näha eriti ohustatud musta ninasarvikut, keda on kraatris 30 isendit. Põhjus miks siin on kogu aeg nii palju loomi, on tingitud vee olemasolust aastaringselt. Pärastlõunal laiuvad meie ees Serengeti tasandikud. Serengeti - maa ehk masai keeles- sirinigiti- lõputud tasandikud. Koos ümbritsevate kaitsealadega moodustab Serengeti u 30 000 km2 ala. Siin on säilinud miljoneid aastaid vana ökosüsteem oma iga-aastase loomade rändega värske rohu otsinguil. Siin elab u 70 suurimetaja liiki ja 500 liiki linde. Ka maastik on siin mitmekesine, lisaks avaratele tasandikele leidub siin ka soisemaid, kivisemaid ja metsaga kaetud alasid. Serengetis on maailma suurim kontsentratsioon kiskjatest -  loendatud on u 4000 lõvi, 1000 leopardi, 8000 hüääni ja 600 gepardit. Rohusööjatest on siin 1,5 miljonit gnuud, 200 000 sebra ja gaselle u 500 000. Lisaks veel 8000 elevanti, kaelkirjakuid, jõehobusid, pühvleid, krokodille ja palju teisi. Õhtuks jõuame oma ööbimiskohta, mis on täiesti klassikaline safarimajutus. Koosneb suurtest ligi 3m kõrgustest ja ruumikatest kahestest telkidest, kus on korralikud voodid ning igaühel oma tualettruum koos dušiga. Camp ei ole piiratud aiaga, ehk loomad, keda päeval näeme võivad ka campist läbi jalutada, mistõttu on eriti oluline järgida kõiki turvanõudeid. Majutus on lihtne, kuid selle võlu seisnebki asukohas - keset Aafrika loodust Serengetis. Siin majutume järgmised 3 ööd ja tähistame ka jõule! Õhtusöök ning esimene öö Serengeti häältega.
6
25.12 - 6.päev
Pärast varajast hommikusööki algab päevane safari. Lõunasöök pakitakse meile kaasa, et oleks võimalus avastada ka kaugemaid Serengeti osasid. Peale elamusterohket päeva naudime õhtusööki oma siinses peatumispaigas.
7
26.12 - 7.päev
Järjekordne safaripäev selles mitmekesises pargis. Serengeti on tohutult suur, nii et kohti ja loomi, mida avastada jätkub. Päevad on kindlasti erinevad ja loomad, keda kohtame võivad samuti esitada sootuks erinevaid etteasteid. Sel hommikul on soovijatel lisatasu eest võimalus ka osa saada kuumaõhupalli lennust Serengeti kohal. Pärast emotsiooniderohket päeva ja sedapuhku viimast õhtusööki, on mõnus lõkketule ümber reisikaaslastega muljeid vahetada.
8
27.12 - 8.päev
Pärast hommikusööki on sõit Serengetis olevale lennurajale, kust on meie lend Sansibarile. Sansibarile  jõuame hilisel pärastlõunal. Sansibar on  tuntud ka nime all - vürtsisaar. Sansibar oli maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi. Sansibar asub umbes 30 km Tansaania mandriosast ja koosneb tegelikult kahest suuremast saarest- Ungujast (kuhu läheme ka meie) ja Pembast ning mitmetest väiksematest saartest. Ungujal asub ka Sansibari pealinn Stone Town. Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubasadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii Araabia, Hiina, India, Assüüria, Sumeri, Briti, Portugali ja Hollandi kaupmeestest. Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkond. :) Õhtuks majutume reisi viimaseks osaks oma mereäärsesse väikesesse rannahotelli. Hotell paikneb 10 km pikkusel imeilusal liivarannal, mis ääristatud palmipuude-, väikeste hotellide ning idülliliste kaluriküladega. Hotellis on oma restoran, kuid jalutuskäigu kaugusel leiab ka teisi toidukohti. Esimene päev möödub meelte ja mõtete ümberlülitamiseks puhkuse lainele - vannisoojas India ookeanis mõnuledes on siinne rahulik ja sundimatu "pole-pole"- elufilosoofia nakkav.
9
28.12 - 9.päev
Esimene päev Sansibaril - puhkus – varbad meres. Päike ja soe vesi ning troopika. Kes aga sooviks kindlasti mingi tegevusega oma päeva täita, siis leidub Sansibaril tegevusi erinevate huvidega inimestele.  
10
29.12 - 10.päev
Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni. Hommikul alustame sõitu vürtsifarmi, kus kasvavad läbisegi paljud erinevad troopilised vürtsid, viljapuud ning ravimtaimed. Umbes paaritunnine põnev ekskurss varjulises vürtsifarmis kohaliku giidi juhendamisel pakub nii toredat äratundmisrõõmu kui ka uut ning üllatavat. Siin on hea võimalus kaasa osta kohapeal kasvatatud vürtse, õlisid ning käsitööseepi, mis on kohaliku kogukonna peamine elatusallikas. Pärast vürtsifarmi külastust sõidame Sansibari pealinna Stone Towni. Selle linna kirju ajalugu ning kultuur on kirjutatud kitsastesse ja käänulistesse tänavatesse, suursugustesse kaupmeeste elamutesse ning nende kaunitesse nikerdatud ustesse, mosheedesse, katedraalidesse, hindu templitesse, kirevatesse tänavaturgudesse ning väikestesse poekestesse. Eelkõige aga värvikatesse, külalislahketesse elanikesse. Seda kõike aitab meile lahti seletada kohalik giid. Päikeseloojangut saame nautida linnasüdames asuvas Forodhani pargis, kus igal õhtul pimeda saabudes toimub tänavatoidufestival, mis on populaarne nii linnakodanike kui turistide seas. Kui kohalikud hõrgutised proovitud, ongi aeg sealmaal, et tagasi oma hotelli sõita. Milline päev!
11
30.12 - 11.päev
Merepäev. India ookean oma mitmekesisuses on avastamist väärt - erinevad erksates värvides eksootilised kalad ning teised mereloomad ning põnev koralli-maailm. Ja kui näkkab, siis näeme merikilpkonni ning delfiinegi. Looduse loal ning väga soodsate asjaolude kokkulangemisel on juhtunud sedagi, et sõbralik delfiiniparv end eskordina paadi kõrval sisse seab ning lausa kutsub sind nende imeliste olenditega koos ujuma... seda kogemust on raske sõnul kirjeldada. Mine tea, võib-olla juhtub see just sinuga? Siinne klaarselge türkiissinine ookean, taustaks kaunis rannik, teeb igast paadisõidust esteetilise elamuse. Kõrge veetemperatuur ning -soolsus muudavad snorgeldamise nauditavaks ning lihtsaks kõigile. Mere pealt tulles pole midagi paremat, kui keha kinnitada rikkalike värskete mereandide ja muu maitsvaga!  
12
31.12 - 12.päev
Puhkus või tegevus vastavalt oma soovile. Õhtul tähistame vana-aasta õhtut!
13
1. 01 - 13.päev
Puhkus või tegevus vastavalt oma soovile.
14
02.01 - 14.päev
Transfer  lennujaama ning algab tagasilend Tallinnasse. Lend Sansibar-Istanbul-Tallinn.
Hind 4395€/ inimene Hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud Tallinn-Kilimanjaro ning Sansibar-Tallinn
 • siselend Serengeti - Sansibar
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega *** - **** (hotellides, lodge, safaricamp)  NB! üksi toas majutudes lisandub ühese toakasutuse lisatasu
 • 1 öö majutust Arushas
 • 2 öö majutus Ngorongoro lähistel, Ngorongoro kraatri külastus koos kõigi tasudega
 • 4 päeva ja 3 ööd Safaril Serengetis  koos kogu toitlustamise, pargitasude, safaride ja giididega
 • 6 ööd Sansibaril mereäärses hotellis
 • Kõik kohapealsed transferid ja ekskursioonid, mis on programmis mainitud
 • Eestikeelne reisijuht
Lisatasu eest:
 • Reisikindlustus, soovitatavalt koos reisitõrkekindlustusega
 • Tansaania viisa, mis maksab 50 USD/inimene
 • Kohalik infrastruktuuri maks (saab maksta ainult kohapeal) 3-5 USD/inimene/öö
 • Jootraha kohalikele giididele
 • Toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • Karastus- ja alkohoolsed joogid toidukordade juurde
 • Lisategevused, mis ei sisaldu programmis
Meie eest hoolitseti super hästi ja muljed on vapustavad. Juhuse tahtel ja tänu kohaliku giidi entusiasmile nägime safaril uskumatuid situatsioone ning hulgaliselt eksootilisi loomi,rääkimata puuoksal peesitavast maost. Eraldi peatüki võiks kirjutada Liinast ja kohapealsetes giididest,kes väsimatult vastasid meie lõpmatutele küsimustele ja täitsid meie kohati ilmvõimatuid soove.Lisaks täiendas Liina oma lõbusa ja lahke loomuga meie väikest toredat seltskonda.Rannapuhkus oli ka lahe.’  – Ulvi
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!