Vaata pilte

Seišellid – tükike paradiisi

Avastused nii maalt kui merelt

21.10-01.11.2021 ja 5.11.-16.11.2021
Avastused nii maalt kui merelt

 

Seišellid – imekaunis saarestik India ookeanis, mida on nimetatud ka tükikeseks paradiisiks maa peal. Saarestik koosneb 115 saarest, suuremad ja tuntumad neist Mahé, Praslin ja La Digue. Saarestik pakub võimalust nii merelisteks tegevusteks, matkamiseks, kohaliku eluga tutvumiseks kui ka lihtsalt mõnedes paljudest imekaunitest randadest puhkamiseks. Populaarne on ka nö island hopping  ehk  erinevate saarte külastamine, mida teeme ka meie oma reisil. Siin on ka UNESCO kaitse all olev  korallrahu Aldabra ja  Vallée de Mai, mida kutsutakse ka Eedeni aiaks. 

Reisi jooksul peatume pikemalt kolmel saarel  – Mahé, Praslin ja La Digue, kuid teeme ka päevaseid  paadiga väljasõite väikestele saartele või nende lähedale  – Curious, St Pierre, Coco, Sisters ja Félicité.

Seišellid on kindlasti ka koht sukeldumis- ja snorgeldamistuurideks. Meie reisi sees on ka kaks paadiga merel  sõidu päeva, mil on võimalus ka snorgeldada. Need, kel on tehtud  sukeldumislitsents ning soovivad Seišellide imelise veealuse maailmaga tutvuda, on ka see võimalus vabadel päevadel. Oktoobri lõpp ja november peaksid olema ka väga head kuud nii sukeldumiseks kui ka snorgeldamiseks, sest vesi peaks olema eriti läbipaistev, mõnes kohas kohati kuni 30 m.

Ajaloolased on seisukohal, et ilmselt olid Seišellid asustamata saared, mida aeg ajalt kasutasid ainult piraadid, kuni aastani 1756.  Prantslasest kapten Nicholas Morphey asetas Mahe saarele kivi näitamaks selle kuulumist Prantsusmaale  ja nimetas saared tollase prantsuse rahandusministri Jean Moreau de Séchelles ‘i järgi. 1794 saabusid britid sõjalaevaga  ning Seišellid loovutati Briti impeeriumile. 1976 kuulutati välja iseseisev vabariik. Kuna Seišellide saartel ei ole kunagi olnud  põliselanikke, põlvnevad praegused seišellide elanikud  sisserännanud inimeste hulgast. Kohalik elanikkond on segunenud mitmerassiliseks, kellest suurimad etnilised rühmad on Aafrika, Euroopa (eelkõige Prantsuse), India ja Hiina päritolu. Sellest on tekkinud ka kaasaegne kreooli kultuur, mille maitseid on eriti  tunda ka kohalikes seišelli toitudes.

Miks reisida Seišellidele:

 • Seišellid on väga turvaline ja rahulik reisisihtkoht 
 • Siin asuvad maailma ühed kauneimad rannad. Kõiki Seišellide saari ümbritsevad imekaunid rannad- türkiissinine vesi ja palmidega ääristatud valge liivaga rannad nii kaugele kui silm ulatub. Sageli on erinevate randade vahel vahemaa väga väike ning lühikese jalutuskäiguga on võimalik jõuda juba uude ja teistmoodi ilusasse randa, ka rannaskäik pol siin kunagi igav. Iga rand ja laht pakub erinevaid elamusi – suurte kividega ääristatud randadest kuni üksikute randadeni, mis jätavad eraldatuse tunde. Ka kõik saared on erineva meeleouluga. Et saarestikust parimat ülevaadet saada, on ka väga populaarne sõita erienvate saarte vahel ,mida teeme ka meie.
 • Mitmekesine ja lopsakas taimestik – nii troopilistes aedades, loodusparkides kui ka randades. Sügavrohelised toonid, eksootilised õied, põõsad ja puud, erikujulised lehed ja endeemilised taimed. Ees ootab ka lai valik troopilisi puuvilju. Ainulaadne taimestik on siin ka range kaitse all, kõige  tuntum neist on Coco de Mer palmipuu, millest reisil tuleb ka palju juttu. 
 • Põnev eluslooduse maailm – hiiglaslikud maismaa kilpkonnad, mitmekesine linnustik – kõige kuulsam neist must papagoi, kes on ühtlasi ka Seišellide vapilind. Imeline veealune maailm – India ookean, mis ümbriteb Seišelle on koduks paljudele korallidele, vee kilpkonnadele ja värvilistele kaladele.
 • Elades sisse  saarte pingevabasse kohalikku õhkkonda, saab nautida kreooli tradistioone, kultuuri ja kokakunsti. 

Õhutemperatuur Seišellidel oktoobris ja novembris on päeval u 30 c, öösel 24C ja vesi on 28 C. Aegajalt võib tulla ka troopikale omaseid vihmahooge.

Et oleks julgem  kaugeid reisiplaane teha, oleme oma kõigi 2021 aasta grupireiside paketti lisanud omalt poolt Covid reisikaitse kindlustuse.  Te ei pea muretsema, mis saab siis, kui vahetult enne reisi saate positiivse covid- testi või kui haigestute. Kindlustus tagab reisitõrke korral reisiraha tagastuse või reisil olles ravikulud.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
 • Meie kaugreiside grupireisid sisaldavad juba Covid kindlustuskaitse

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

 

 

 

 

1.Päev - 21.10 ja 5.11  väljalend Tallinnast

2.Päev 22.10 ja  6.11.

Saabumine hommikul Seišellide Mahé saarel asuvasse lennujaama.

Sõidame lennujaamast  hotelli ja ülejäänud päev on puhkuseks hotellis ja mere ääres.

Majutume siia järgnevaks 2 ööks 

Mahé -  saarestiku suurim ja mitmekesiseim saar. Saare nimi pärineb Prantsusmaa endiselt kubernerilt Mahé de La Bourdonnais'lt. Saare algne nimi oli  aga palju tabavam "Ile d'Abondance" ehk "Külluse saar". Tõepoolest, saar on külluslik  loodusliku ilu poolest.  154 km2 saarele mahuvad rohelised troopilise  metsaga kaetud graniitmäed, türkiissinise  veega lahesopid, ja valge liivaga rannad.

Suur osa kogu saarestiku elanikkonnast on samuti koondunud Mahé le -  siin elab  umbes  75,000 inimest, kellest omakorda kolmandik elab maailma väikseimas pealinnas Victorias. 

 

3. Päev 23.10 ja 7.11 

Päevane tuur Mahé saarel.

Mahé on ilus. Sõites mööda  kurvilisi teid piki rannikut või läbi mägede,  ei paista siin lõppu tulevat parimatest foto  võimalustest - värvilised puidust kreooli majad, väikesed poed, üksikud lahed ja kõike seda ümbritsev luksuslikult lopsakas taimestik.

Saare keskosas paistavad pilvedesse uppunud metsased mäetipud, pakkudes elukohta mitmekesisele taimestikule ja loomastikule. Silma jäävad  palmid ja muud troopilised taimed, sealhulgas mango, papaia, banaan ja teetaimed.  Ka randade vähesuse üle ei saa siin kurta, erinevatel lugemismeetoditel on neid siin saarel kokku loetud umbes 65.

Teeme tiiru ka pealinnas Victorias. 25 000 elanikuga on Victoria Seišellide suurima asustusega koht, kuid suureks ei saa seda siiski nimetada- tänavaid on siin vaid paari tosina jagu ning valgusfoore vaid 2. Peamiselt 20 sajandi algusest pärit värvilised puit ja kivimajad, iseloomulikud vürtsilõhnad, väikesed toidupoed. Põnev on ka siinne botaanikaaed, kus on näha suur osa Seišellide taimestikust.

Pärastlõunal jõuame tagasi hotelli

4. Päev  24.10 ja 8.11

 Suundume  oma hotellist sadamasse ning sealt laevaga meie järgmisse peatuskohta  - Praslini saarele.  Sõit on maaliline ja kestab u 45 min. 

Majutume oma hotelli, kuhu jääme järgmiseks 4 ööks.

1744 aastal jõudis Praslini saarele Lazare Picault ning saart avastades, nimetas selle  "Ile des Palmes",  "Palmide saareks", teadmata toona, et nägi üht maailma haruldlasemat ja ebatavalisemat taime -  Coco de Mer palmi, millest on saanud ka tänaseks üks saare suuremaid staare.

Praslin on  saarestiku suuruselt teine saar, siin elab umbes 8000 püsielanikku ning saar on ainult u 30 km2 suur

5.Päev 25.10 ja 9.11

 Teeme tutvust saare põnevaimate ja ilusaimate paikadega

Saare peamine vaatamisväärsus on UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Vallée de Mai, mida on peetud ka Eedeni aiaks.  Siinseks põhiliseks vaatamisväärsuseks on juba mainitud Coco de Mer'i palm. Nii kuulsa palmi viljad kui ka paljunemistehnoloogia on pigem  ebatavalised, olles tekitanud  palju legende, salapära ja uskumusi-  seda kõike näitab ja selgitab kohalik giid. Jalutuskäik läbi siinse džunglilise  palmimetsa on botaanikahuvilistele tõeline maiuspala. Siin saab ka aimu, milline oli  saar siis, kui siia saabusid esimesed eurooplased. Lisaks põnevatele taimedele elab siin ka mitmeid haruldlasi linnuliike, nende seas must papagoi.  

Vaatame ka tihti maailma ilusaimate randade edetabelitesse sattuvaid randu - kõige kuulsam neist  -  Anse Lazio  ning  kindlasti proovime  ka liiva pehmust ning merevee soojust.

6. Päev 26.10 ja 10.11

See päev on maiuspala neile, kellele meeldib paadiga sõit, suured maismaa kilpkonnad ning snorgeldamine.

Päevane paadiga väljasõit

Curieuse saar, mis on eelkõige tuntud oma hiidsuurte maismaa kilpkonnade tõttu, jalutuskäik läbi saare, kreooli stiilis BBQ lõuna ja snorgeldamine St Pierre saare lähistel.

7. Päev 27.10 ja  11.11 

Vaba päev omal käel saarega tutvumiseks, snorgeldamis või sukeldumistuurideks, Fond Ferdinandi reservuaadis jalutamiseks või veel imeliste randade leidmiseks.

8.Päev 28.10  ja 12.11

See on päev järjekordselt uue saare avastamiseks. Sõidame veelkord laevaga järgmisele ja sel korral neist kolmest kõige väiksemale saarele - La Digue. Saar on vaid 10 km2 suur ning siin elab vaid 3000 püsielanikku. Kuid selle eest on siin silmipimestavalt kaunis ja seda mitte ainult turistide arvates, vaid siin armastavad fotosessioone korraldada ka maailma kuulsaimad luksusbrändid. Saare nimi La Digue pärineb  laevalt, millega esmakordselt jõuti siia 1768. Saarel ei ole ühtegi linna, ainult üks asula  ja siin võib kokku lugeda vaid paar tosinat autot. Peaaegu igale poole saab minna jalgsi, tõsi, see võib võtta ka kuni tunni, seetõttu ongi siin armastatuim liiklusvahend jalgratas ja seda kasutame ka meie saare avastamiseks. Teed on lihtsad ning pikemalt kui 5 km ühes suunas ei ole võimalik sõita.  Lisaks troopilistele palmisaludele ja mitmetele piltpostkaarti meenutavatele randadle külastame ka  maailma  kõige ilusamaks  rannaks tituleeritud Anse Source d`Argenti. 

La Digue saarel peatume järgmised 3 ööd

9. Päev 29.10 ja 13.11

Päev veelkord merelisteks seiklusteks - seekord viib paat meid Coco, Félicité ja Big Sister saartele ja nende lähedale. Teeme ka snorgeldamispeatused. Lõunaks on kohalik BBQ saarel.

10. Päev 30.10 ja 14.11

Vaba päev isesisvalt veel saarega tutvumiseks  või sukeldumsi-,kalastamis-, snorgeldamistuurideks.

 

11.Päev 31.10  ja 15.11 

Vaba aeg kuni  pärastlõunani, mil sõidame praamiga Mahé saarele lennujaama ja sealt juba Tallinnasse

12.Päev 01.11 ja 16.11 

Saabumine Tallinnasse

 

 

 

 

 

 

Hind 2990 sisaldab:

 • rahvusvahelised lennud Tallinn-Mahe-Tallinn
 • majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutume meie mõistes 3-4* hotellides/külalistemajades, mis asuvad kas otse rannal või rannale väga lähedal.
 • Kohapealsed transferid hotellide, lennujaama, sadamate vahel
 • Sõidud liinilaevadega Mahe-Praslin-la Digue- Mahe
 • Programmis kirjeldatud päevased tegevused 
 • Eesti keelne reisijuht
 • Covid kindlustuskaitse

 

Hinda ei kuulu:

 • toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • kõik lisategevused vabadel päevadel
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!