fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Seišellid – kolme saare ringreis -jõulud ja aastavahetus

Avastused nii maalt kui merelt

Seišellid – kolme saare ringreis -jõulud ja aastavahetus

4040€ in. kohta

Seišellid – imekaunis saarestik India ookeanis, mida on nimetatud ka tükikeseks paradiisiks maa peal. Saarestik koosneb 115 saarest, suuremad ja tuntumad neist Mahé, Praslin ja La Digue. Saarestik pakub võimalust nii merelisteks tegevusteks, matkamiseks, kohaliku eluga tutvumiseks kui ka lihtsalt mõnedes paljudest imekaunitest randadest puhkamiseks. Populaarne on ka nö island hopping ehk erinevate saarte külastamine. Siin on ka UNESCO kaitse all olev korallrahu Aldabra ja Vallée de Mai, mida kutsutakse ka Eedeni aiaks.

Reisi jooksul peatume pikemalt kolmel saarel  – Mahé, Praslin ja La Digue, kuid võimalus on teha ka  päevaseid  paadiga väljasõite väikestele saartele või nende lähedale  – Curious, St Pierre, Coco, Sisters ja Félicité.

Seišellid on kindlasti ka koht sukeldumis- ja snorgeldamistuurideks. Need, kel on tehtud sukeldumislitsents ning soovivad Seišellide imelise veealuse maailmaga tutvuda, on ka see võimalus olemas.

Ajaloolased on seisukohal, et ilmselt olid Seišellid asustamata saared, mida aeg ajalt kasutasid ainult piraadid, kuni aastani 1756. Prantslasest kapten Nicholas Morphey asetas Mahe saarele kivi näitamaks selle kuulumist Prantsusmaale ja nimetas saared tollase prantsuse rahandusministri Jean Moreau de Séchelles ‘i järgi. 1794 saabusid britid sõjalaevaga ning Seišellid loovutati Briti impeeriumile. 1976 kuulutati välja iseseisev vabariik. Kuna Seišellide saartel ei ole kunagi olnud põliselanikke, põlvnevad praegused seišellide elanikud sisserännanud inimeste hulgast. Kohalik elanikkond on segunenud mitmerassiliseks, kellest suurimad etnilised rühmad on Aafrika, Euroopa (eelkõige Prantsuse), India ja Hiina päritolu. Sellest on tekkinud ka kaasaegne kreooli kultuur, mille maitseid on eriti tunda ka kohalikes seišelli toitudes.

Miks reisida Seišellidele:

 • Seišellid on väga turvaline ja rahulik reisisihtkoht
 • Siin asuvad maailma ühed kauneimad rannad. Kõiki Seišellide saari ümbritsevad imekaunid rannad- türkiissinine vesi ja palmidega ääristatud valge liivaga rannad nii kaugele kui silm ulatub. Sageli on erinevate randade vahel vahemaa väga väike ning lühikese jalutuskäiguga on võimalik jõuda juba uude ja teistmoodi ilusasse randa, ka rannaskäik pol siin kunagi igav. Iga rand ja laht pakub erinevaid elamusi – suurte kividega ääristatud randadest kuni üksikute randadeni, mis jätavad eraldatuse tunde. Ka kõik saared on erineva meeleouluga. Et saarestikust parimat ülevaadet saada, on ka väga populaarne sõita erienvate saarte vahel.
 • Mitmekesine ja lopsakas taimestik – nii troopilistes aedades, loodusparkides kui ka randades. Sügavrohelised toonid, eksootilised õied, põõsad ja puud, erikujulised lehed ja endeemilised taimed. Ees ootab ka lai valik troopilisi puuvilju. Ainulaadne taimestik on siin ka range kaitse all, kõige tuntum neist on Coco de Mer palmipuu, millest reisil tuleb ka palju juttu.
 • Põnev eluslooduse maailm – hiiglaslikud maismaa kilpkonnad, mitmekesine linnustik – kõige kuulsam neist must papagoi, kes on ühtlasi ka Seišellide vapilind. Imeline veealune maailm – India ookean, mis ümbriteb Seišelle on koduks paljudele korallidele, vee kilpkonnadele ja värvilistele kaladele.
 • Elades sisse saarte pingevabasse kohalikku õhkkonda, saab nautida kreooli tradistioone, kultuuri ja kokakunsti.
  Õhutemperatuur on päeval u 30C, öösel 24C ja vesi on 28C. Aegajalt võib tulla ka troopikale omaseid vihmahooge.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 • Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED SEIŠELLIDE KOLME SAARE RINGREISIDELT

Ruslan Litvin jaanuar 2023

Ronald Jürgenson jaanuar 2023

Katrin jaanuar 2023

Svetlana Räim märts 2023

Grete Lill-Kähr jaanuar 2023

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  24.12.24-7.01.25

Reisikava

1
1.päev 24.12
väljalend Tallinnast
2
2 päev 25.12
Saabumine hommikul Seišellide Mahé saarel asuvasse lennujaama. Sõidame lennujaamast hotelli ja ülejäänud päev on puhkuseks hotellis ja mere ääres.

India ookeani ääres.

Majutume siin järgnevaks 4 ööks.   Mahé - saarestiku suurim ja mitmekesiseim saar. Saare nimi pärineb Prantsusmaa endiselt kubernerilt Mahé de La Bourdonnais'lt. Saare algne nimi oli aga palju tabavam "Ile d'Abondance" ehk "Külluse saar". Tõepoolest, saar on külluslik loodusliku ilu poolest. 154 km2 saarele mahuvad rohelised troopilise metsaga kaetud graniitmäed, türkiissinise veega lahesopid, ja valge liivaga rannad. Suur osa kogu saarestiku elanikkonnast on samuti koondunud Mahé le - siin elab umbes 75,000 inimest, kellest omakorda kolmandik elab maailma väikseimas pealinnas Victorias.
3
3.päev 26.12
Päevane tuur Mahe saarel Mahé on ilus. Sõites mööda kurvilisi teid piki rannikut või läbi mägede, ei paista siin lõppu tulevat parimatest foto võimalustest - värvilised puidust kreooli majad, väikesed poed, üksikud lahed ja kõike seda ümbritsev luksuslikult lopsakas taimestik. Saare keskosas paistavad pilvedesse uppunud metsased mäetipud, pakkudes elukohta mitmekesisele taimestikule ja loomastikule. Silma jäävad palmid ja muud troopilised taimed, sealhulgas mango, papaia, banaan ja teetaimed. Ka randade vähesuse üle ei saa siin kurta, erinevatel lugemismeetoditel on neid siin saarel kokku loetud umbes 65. Teel külastame veel imeliste vaadetega vürtsifarmi, teeistandust samuti  ajaloolist rummitehast Takamaka, mis töötab tänaseni. Teeme tiiru ka pealinnas Victorias. 25 000 elanikuga on Victoria Seišellide suurima asustusega koht, kuid suureks ei saa seda siiski nimetada- tänavaid on siin vaid paari tosina jagu ning valgusfoore vaid 2. Peamiselt 20 sajandi algusest pärit värvilised puit ja kivimajad, iseloomulikud vürtsilõhnad, väikesed toidupoed. Pärastlõunal jõuame tagasi hotelli  
4
4.päev 27.12
Vaba päev  Mahe saarel, mida aitame sisustada vastavalt igaühe soovidele -   kas veetes see otse hotelli ees asuvas Beau Valloni rannas, käia Saint Anne merekaitsealal snorgeldamis ja merelisel tuuril, avastada omal käel Mahe saart või teha üks troopiline matk mööda saare pakutavaid erinevaid matakaradu.
5
5.päev 28.12
Veel üks vaba päev  Mahe saarel, mida aitame sisustada vastavalt igaühe soovidele -   kas veetes see otse hotelli ees asuvas Beau Valloni rannas, käia Saint Anne merekaitsealal snorgeldamis ja merelisel tuuril, avastada omal käel Mahe saart või teha üks troopiline matk mööda saare pakutavaid erinevaid matakaradu.
6
6.päev 29.12

Suundume oma hotellist sadamasse ning sealt laevaga meie järgmisse peatuskohta - Praslini saarele. Sõit on maaliline ja kestab u 1 h

Majutume oma hotelli Cote d'Ori piirkonnas, kuhu jääme järgmiseks 4 ööks.

Hotell asub imeilusa valge liivaga rannas, kus on ka mitmeid  erinevaid baare-kohvikuid, restorane.

Puhkus rannas.

1744 aastal jõudis Praslini saarele Lazare Picault ning saart avastades, nimetas selle "Ile des Palmes", "Palmide saareks", teadmata toona, et nägi üht maailma haruldlasemat ja ebatavalisemat taime - Coco de Mer palmi, millest on saanud ka tänaseks üks saare suuremaid staare.

Praslin on saarestiku suuruselt teine saar, siin elab umbes 8000 püsielanikku ning saar on ainult u 30 km2 suur

7
7.päev 30.12
Ringsõit Praslinil ja kuulsa Valle de Mai palmimetsa külastus, kus näidatakse ja räägitkse selle erilise palmi elust. Sõidame ka saare ilusaimasse randa Anse Laziole, saare kõrgeimasse punkti Zimbabwesse ja vaatame, mida veel põnevat siin on.
8
8.päev 31.12
See päev on maiuspala neile, kellele meeldib paadiga sõit, suured maismaa kilpkonnad ning snorgeldamine.
Päevane paadiga väljasõit
Curieuse saar, mis on eelkõige tuntud oma hiidsuurte maismaa kilpkonnade tõttu, jalutuskäik läbi saare, kreooli stiilis BBQ lõuna ja snorgeldamine St Pierre saare lähistel.
9
9.päev 1.01

Vaba päev omal käel saarega tutvumiseks, snorgeldamis- või sukeldumistuurideks, Fond Ferdinandi reservuaadis jalutamiseks või veel imeliste randade leidmiseks.

 
10
10.päev 02.01
Ilus päev uue ja kõige ilusama saare avastamiseks.
Sõidame veelkord laevaga järgmisele ja sel korral neist kolmest kõige väiksemale saarele - La Digue. Saar on vaid 10 km2 suur ning siin elab vaid 3000 püsielanikku. Kuid selle eest on siin silmipimestavalt kaunis ja seda mitte ainult turistide arvates, vaid siin armastavad fotosessioone korraldada ka maailma kuulsaimad luksusbrändid. Saare nimi La Digue pärineb laevalt, millega esmakordselt jõuti siia 1768. Saarel ei ole ühtegi linna, ainult üks asula ja siin võib kokku lugeda vaid paar tosinat autot. Peaaegu igale poole saab minna jalgsi, tõsi, see võib võtta ka kuni tunni, seetõttu ongi siin armastatuim liiklusvahend jalgratas ja seda kasutame ka meie saare avastamiseks. Teed on lihtsad ning pikemalt kui 5 km ühes suunas ei ole võimalik sõita. Lisaks troopilistele palmisaludele ja mitmetele piltpostkaarti meenutavatele randadle külastame ka maailma kõige ilusamaks rannaks tituleeritud Anse Source d`Argenti. La Digue saarel peatume järgmised 4 ööd.
   
11
11.päev 03.01

Vaba päev isesisvalt  saarega tutvumiseks või sukeldumsi-,kalastamis-, snorgeldamistuurideks.

La Digue märksõnadeks on maailma kõige kaunimad rannad, jalgrattad, hiidsuured maismaa kilpkonnad ja toredad rannabaarid.
12
12.päev 04.01
Veel üks vaba päev sellel paradiisisaarel.
13
13.päev 05.01
Viimane päev La Diguel  
14
14.päev 06.01
Lõuna paiku sõidame praamiga La Diguelt Mahe saarele, vaatame veel viimase ilusa päikeseloojangu ning õhtul alustame tagasilendu Tallinnasse
15
15.päev 07.01
Saabumine Tallinnasse
Hind 4040€/in sisaldab:
 • rahvusvahelised lennud Tallinn-Mahe-Tallinn (liinilennud)
 • majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega korralikes hotellides, La Digue saarel on  hinnas ka õhtusöögid
 • Kohapealsed transferid hotellide, lennujaama, sadamate vahel
 • Sõidud liinilaevadega Mahe-Praslin-la Digue- Mahe
 • Programmis kirjeldatud päevased tegevused ja tuurid
 • Eesti keelne reisijuht
Hinda ei kuulu:
 • toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • Curieuse saare sissepääs 20€/in (maksma peab kohapeal ja ainult pangakaardiga)
 • kõik lisategevused vabadel päevadel
 • 25-100 Seišellide ruupiat in/öö /keskkonnamaks (see tuleb maksta kohapeal hotellis)- sõltub hotellist
NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese lisatasu.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!