Oleme ühenduses:

Image Alt

Puerto Rico – tantsides läbi elu

Puerto Rico – tantsides läbi elu

3240€ in. kohta

 

Puerto Rico on kaunis Kariibi mere saar, mis pakub mõnusat  segu kultuurist, ajaloost ja troopilisest loodusest. Kariibide muretu elustiil, rütmidest pakatavad tänavad, lopsakas loodus ja imelised rannad, maitsev toit ja pulbitsev ööelu – kui see on midagi, mis tundub põnev, siis lisaks sellele oleme siia lisanud ka reisi jooksul 5 salsa tundi kohaliku proffessioonalse salsa õpetaja käe all – särtsakust sellel reisil jätkub! Reisil on kaasas ka meie oma reisijuht, et hätta ei jää ka need, kellel hispaania või inglise keel ei ole veel sõbraks saanud . Muusika, tantsimine ja rütmid käivad nagu muuseas siinse elustiili juurde. 

Puerto Rico on küll Ameerika Ühendriikide territoorium, mis asub Kariibi mere kirdeosas – Ameerika mõjutusi on mingil määral tunda, kuid domineeriv on siiski kariibilik vibe ja elustiil. Tegemist on saarestikuga, mis hõlmab  põhisaart ja mitmeid väiksemaid saari, nagu Mona, Culebra ja Vieques. 

Puerto Rico on Küprose suurune saar, mille 3,2 miljoni suurune elanikkond on segu hispaania ja aafrika rahvastest.

Saare pealinn ja ühtlasi suurim linn on San Juan, kus elu keeb igal hetkel

 Ajalooline mälestusmärk Castillo San Felipe del Morro ja La Fortaleza kindlused on vanalinna uhkuseks. Paseo de Princesa ehk printsessi promenaad on jalutuskäikude kindel tõmbenumber. Rannad, restoranid ja rikkaliku muusikavalikuga ööelu pakuvad tõelise elamuse.

San Juan ei ole kindlasti mitte ainus elamusi pakkuv koht, vaid saar on koduks ka mitmesugusele elusloodusele. El Yunque on saare kirdeosas asuv troopiline hingematvate vaadetega vihmamets. See on ainus troopiline vihmamets Ameerika Ühendriikide riiklikus metsasüsteemis. El Yunque on koduks paljudele taime- ja loomaliikidele, sealhulgas üle 240 puuliigi, 50 orhideeliigi ning kümnete linnuliikide, roomajate ja kahepaiksete jaoks. Metsas elab ka ohustatud liikide nimekirjas olev Puerto Rico papagoi. 

 

Salsa ja muusika

Salsa on Puerto Ricos populaarne muusikažanr. See on kombinatsioon Aafrika, Hispaania ja Kariibi mere rütmidest ja stiilidest. Seda mängitakse sageli pidudel, klubides ja muudel seltskondlikel koosviibimistel. Puerto Rico populaarseimate salsamuusikute hulka kuuluvad näiteks Willie Colón ja Ismael Rivera. Lisaks, kes ei teaks Jennifer Lopezi, Ricky Martinit või Marc Anthony´t – ka nemad on Puerto Rico päritoluga. Ricky Martin pani oma “La Vida loca” lauluga kogu ladina muusika populaarsuse plahvatuslikult kasvama. Ja üks viimaste aastate lemmikuid, Luis Fonsi, kelle “Despacito” on San Juani “La Perla” aguli iseloomuga linnaosale palju tuntust toonud.

 

 

Puerto Rico reis viib meid muuhulgas tutvuma ka sealse elu põhiosaga – salsaga

Puerto Ricos tantsimine on elav ja põnev kogemus  ning kes veel salsa pisikuga nakatunud ei ole, siis on see reisilt saada üpris hea võimalus! Traditsioonilistest rahvatantsudest kuni moodsa salsani – igaühele on midagi.

Puerto Rico muusikakultuur hõlmab tänapäeval laia ja rikkalikku žanride valikut, mis ulatub põlisrahvaste žanritest nagu bomba ja plena kuni hiljutiste hübriidideni nagu reggaeton.  Muud populaarsed Puerto Rico muusikažanrid on salsa, merengue, bachata, reggaeton ja ladina džäss. Salsa on muusikastiil, mis sai alguse Kuubast ja Puerto Ricost 1950. aastatel. See on Kuuba son’i, Afro-Kuuba rütmide ning Puerto Rico bomba ja plena sulam. Merengue on muusikastiil, mis sai alguse Dominikaani Vabariigist 19. sajandil. See on kombinatsioon Aafrika ja Euroopa mõjudest ning sellega kaasneb tavaliselt two-step tants. Bachata sai alguse Dominikaani Vabariigist 1960. aastatel ja on Hispaania kitarri, Aafrika rütmide ja Dominikaani merengue segu. Reggaeton on 1990. aastatel Puerto Ricost alguse saanud muusikastiil ja on hip-hopi, reggae ja Ladina-Ameerika muusika sulam. Kõigi nende rütmidega on meil reisi jooksul võimalik tutvuda ja nende järgi tantsida.

Lisaks muusikale, tantsule, ilusale loodusele ei saa kindlasti ka mainimata jätta Puerto Rico sööke.

Kohalik köök on ainulaadne segu Hispaania, Aafrika ja Taíno mõjutustest. Levinud roogade hulka kuuluvad mofongo (püreestatud jahukõrvitsad küüslaugu ja seakoorega), arroz con gandules (riis koos tuvihernestega) ja asopao (paks supp riisist, kanast ja köögiviljadest). Siinne rahvusroog on kuulus “Pernil al Horno” (praetud sealiha). Teised populaarsed toidud on pasteles (tamale’i tüüpi), bacalaitos (tursafritid) ja alcapurrias (praetud jahukatte ja yucca fritid). Populaarsed on ka mereannid, näiteks ceviche, empanadillas (täidetud saiakesed) ja jueyes (krabid).

Puerto Rico on suurepärane koht Kariibiliku elustiili kogemiseks!

 

Vaata ka meie reisikava!

San Juan, Puerto rico

Salsa Puerto Rico

El Yunque

Puerto Rico bioiluminocent

San Juan

Puerto Rico - Flamenco beach

San Juan

San Juan

San Juan, Puerto Rico

0 Reviews
  • Järgmised reisid
    16 - 28.11.2024

Reisikava

1
1. päev 16.11
Lend Tallinnast Puerto Ricosse. Hilisõhtul jõuame San Juani ja majutume hotelli, mis on meie Puerto Rico kodu terveks reisiks.
2
2. päev 17.11
Alustame päeva rahulikult, et reisist välja puhata. Pealelõunal ootab meid eest tutvumine San Juani vanalinnaga - jalutame mööda kauneid värvilisi tänavaid, ning saame võimaluse ka kohalike maitsetega tutvumiseks. Õhtul võtame ette juba esimese tantsutunni, mis toimub vabas õhus hotelli lähistel pargis kogenud salsa õpetajate juhendamisel. Särtsakas algus reisile! San Juan
3
3. päev 18.11
Päeva esimesel poole saab igaüks veeta oma soovide kohaselt - linnas jalutades, rannas päikese käes puhates või mõne muu tegevusega. Pärastlõunal koguneme taas salsa jätkutunniks ning hiljem oleme oodatud koos juhendajaga ka päris salsaklubisse tantsima.
4
4. päev 19.11
Pühapäeval on ka kohalikud sisse võtnud puhkehetke ja naudivad Printsessi avenüül jalutamist, kohvikutes istumist ja rannas päikest nautides. Õhtupoolikul sõidame  vaatama bioluminestsentset ehk helendavat merevett, mis on nähtav õhtupimeduses vähese kuuvalgusega, maagiline elamus!
5
5. päev 20.11
Täna ootab meid ees seiklus San Juanist väljaspool ning suundume kohalikku vihmametsa, mis kannab nime El Yunque. Ainus vihmamets Ameerika Ühendriikide metsanimistus, mis on omal kohal olnud juba enne saare põlisaskute Taino kultuuri teket. Dzungel, mis on koduks väga rikkalikule faunale, sealhulgas Puerto Rico papagoi ning "ko-kii" öiste kutsete järgi nime saanud Coqui ronikärnkonnad. Ühtlasi on nende hõigete hüüd nii vali, et nad on märgitud maailma valjemini krooksuvateks konnadeks. Jalutuskäik koos kohaliku giidiga läbi vihmametsa radade - vaated, kosed, lopsakas loodus. Enne pealinna tagasiminekut teeme veel rannapeatuse.
6
6. päev 21.11
Jätkates eilse lummava loodusepäeva jälgedes, võtame täna ette merereisi. Puerto Ricol on lisaks põhisaarele veel väiksemaid saari - Vieques, Culebra ja Mona. Merereis viib meid kulgema Culebra rannikuvetesse - naudime päikest, meretuult ning teeme ujumispeatusi. Laeval /katamaraanil pakutakse snäkke ning karastusjooke. Õhtuks jõuame tagasi San Juani. boat tour 1
7
7.päev 22.11
Kohaneme taas eluga San Juanis ja naudime jälle linnamõnusid.
8
8. päev 23.11
Päeva esimene pool lõõgastumiseks ning energia kogumiseks, et pärastlõunal uuesti ette võtta salsa tund ning peale õhtusööki minna salsaklubisse jalga keerutama.  
9
9. päev 24.11
Puhkus eelmise päeva pikast tantsiimisest, et koguda energiat uueks tantsukeerutamiseks pärastlõunal. Pärastlõunane salsatund.  Soovijad saavad omal käel hiljem tantsuklubis tantsimist jätkata.
10
10. päev 25.11
Päeva esimene pool on ise täitmiseks - kes soovib linna avastamisega jätkata või mere ääres päikest salvestada, kohalikku värsket kohvi nautida. Õhtul ootab meid ees meie reisi viimane ametlik salsa tund ja hiljem teeme juhendajaga ühise viimase salsaklubi külastuse.   Salsa tund
11
11. päev 26.11
Kaks viimast päeva on võimalik sisustada kuidas keegi soovib, kas pühedudes veel tantsutundidele või lõõgastuda mere ja päikesega või linnas jalutamisega  
12
12. päev 27.11
Viimane päev San Juanis. Meeles mõlguvad salsarütmid ja õhtused San Juani tänavapeod. Rõõmsameelsed rütmid, päike, troopika ja särtsakas kultuur-  on mille najal talve üle elada!
13
13. päev
Varahommikul algab meie teekond tagasi kodu poole.

Reisi sihtkoht

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!