Vaata pilte

Uganda- Aafrika tummine kontsentraat

Mägigorillad, šimpansid, Aafrika savannide suur viisik, tuhat lindu ja miljon naeratust!

14.02.-01.03. 2023
Mägigorillad, šimpansid, Aafrika savannide suur viisik, tuhat lindu ja miljon naeratust!

Miks Uganda?

Winston Churchill ütles aastal 1907 Uganda kohta „Aafrika pärl“.

Aastal 2011 ütleb Lonely Planet, et „Uganda on kokkuvõetud Aafrika, kus parim, mida kontinendil on pakkuda, on kokku pakitud ühte väikesesse, aga vapustavasse riiki.“

Aafrika on teistsugune kui Eesti, isegi väga teistsugune. Ole selleks valmis ja Uganda külastamisest võib saada sinu elu parim reis. Kui Sa sooviksid, et asjad oleksid 

täpselt samamoodi nagu kodus, siis sa ei tulekski ju reisile, eriti just sellele.

HOIATUS! Mark Twain on öelnud, et reisimine võib saada saatuslikuks eelarvamustele, kitsarinnalisusele ja piiratud maailmapildile.

 

Kas oleks põnev teada saada millised meie, inimesed võiksime olla kui meie geenid oleksid vaid 2% teistsugused. Just ainult niipalju erinevadki meist Rwandas ja Ugandas elavad mägigorillad, keda tänaseni on alles vaid ligi 800 isendit. Meie Uganda reisi üheks tippsündmuseks on kohtumine väljasuremisohus mägigorilladega. Vaata siit lähemalt mägigorillade kohta

 

 

 

 

 

 

Siit saab vaadata reisijuht Rein Kuresoo loengut Ugandast 

 

Vaata ka meie teisi Aafrika reise

REISIKAVA

Siit saab vaadata reisijuht Rein Kuresoo loengut Ugandast 

1. päev 14.02- lend

Väljalend Tallinnast saabumisega õhtul Entebbesse  

Transfer hotelli ja majutus

2. päev 15.02 - Entebbe

 Sõidame paadiga üle Victoria järve sopi Mabamba papüürusesoosse, kus üritame lisaks teistele veelindudele näha kingnokka – lindu, kes näeb välja nagu sauruste otsene järeltulija. Pealelõunal külastame liigirikast ja hästikujundatud Entebbe botaanikaaeda, mis on rajatud XX sajandialguses inglaste poolt. Siin on vändatud ka esimesed Tarzani-filmid. Õhtul sõidame edasi Kampalasse, et hommikust liiklusummikut vältida. 

3. päev  16.02. Kampala - Murchison Fallsi rahvuspark.

Heidame hommikul pilgu mõnedele pealinna vaatamisväärsustele nagu Buganda kuningate palee Kabaka ja  Nakasero turg. Teel rahvusparki külastame Ziwa ninasarvikute kaitseala, kus 100ruutmiili suurusel alal elab 19 Uganda viimast laimokk-ninasarvikut. Ninasarvikute juurde minnakse jalgsi, relvastatud valvuri saatel. Õhtupoolikul jõuame Uganda suurimasse ja loomarikkaimasse Murchison Fallsi rahvusparki ja vaatleme enne ööbimispaika minemist sealseid asukaid.

4. päev.  17.02 Murchison Fallsi rahvuspark .

Hommik algab loomavaatlusega. Kõige arvukamad antiloobid Murchison Fallsis on defassavesivohlud, soovohlud e. uganda kobid, kongonid ja oribid. Rohkesti on ka elevante, jõehobusid, pühvleid ja kaelkirjakuid. Siinne rotschildi kaelkirjak on kõigist kaelkirjaku alamliikidest kõige tõmmum, mõnikord peaaegu must. Rahvuspargis näeb sageli lõvisid, veidi rohkem õnne on tarvis leopardi nägemiseks. Kuival aastaajal kihab elust kõige enam Niiluse äärne metsariba ja keskpäeval teemegi paadireisi mööda jõge Murchissoni joani. Õhtul sõidame läbi savanni ööbimispaika tagasi.

5. päev  18.02. Murchison Falls- Semuliki rahvuspark .

pikk sõit Semuliki rahvusparki. Semuliki on Aafrika kõige idapoolsem lausmaa-vihmamets. Semulikit peetakse väga liigirikkaks vihmametsaks, kus leidub rohkesti taimi, putukaid ja kahepaikseid, kes on teistest samalaadsetest metsadest om kliima kõikumiste tõttu kadunud. Eriti rikkalik on Semuliki linnustik.

6. päev. 19.02 Sempaja kuumaveealiikas ja sõit Kibalesse.

Semuliki rahvuspark, matk Sempaya kuuamveelalikate juurde, vihmametsa floora ja faunaga tutvumine.  Kuumaveeallikad meelitavad paljusid linde, kuna on hea soola allikas. Õhtupoole sõidame edasi Kibale rahvusparki. Hilisõhtul teeme retke öise eluviisiga imetajate nägemiseks (galaagod, genettkassid jt).

7. päev. 20.02. Shimpansitega kohtumine – Bigadi jalutuskäik ja Kibale mets .

Kibale Rahvuspark ja šimpansid. Võtame ette pikema jalutuskäigu ja tutvume paari-kolme unikaalse kraatrijärve ja teeistandusega. Võimalus supelda. Varahommikul matkame läbi Kibale vihmametsa, lootuses sörkida mõnda aega šimpanside sabas. Kui veab, kohtume 5-6 eriliiki primaatidega.Otsime Kibales üles šimpansikarja ja veedame nendega koos ühe tunni. Pärastlõunal külastame Bigodi märgala, kus elab huvitavaid linnuliike (turakod, sarvnokad, mesilasenäpid) ja 9 liiki ahvilisi.  Kibale mets on üks parimaid kohti Aafrikas šimpansite nägemiseks. 

8. päev. 21.02Kraatri järved ja sõit Queen Elizabethi parki.

 Sõidame Queen Elizabethi rahvusparki. Teel sõidame Amabere G’anyinamwiru stalagmiite vaatama ja  naudime imalist vaadet Rwenzori mägedele. Lõunaks jõuame Queen Elizabethi parki ning pärastlõunal teeme loomavaatlussafari.  Ka siinsetes savannikooslustes on rohkesti elevante ja erinevat liiki antiloope. Leidub ka lõvisid ja leoparde.

9. päev. 22.02 Loomavaatlus ja kruiis

Päeva sisutavad loomavaatlus pargis ja kruiis väikelaevaga mööda George ja Edwardi järve ühendavat Kazinga kanalit.

10. päev.23.02 Sõit Bwindisse

Täna lahkume Queen Elizabethi rahvuspargist mööda  Ishashase kulgevat teed. Tee on küllalt pikk ja loomi ei näe sellel väga palju, kuid just selle tee äärde jääb ala, kus lõvidel on kombeks päeval regulaarselt puude otsas puhata. Pärast lõunasööki sõidame Bwindi rahvusparki.

11.  24.02 Gorillapäev

 Uganda reisi üheks tippsündmuseks on kohtumine väljasuremisohus mägigorilladega. Kuni päevase jalgsimatka preemiaks saame veeta 45 minutit selle unikaalsest liigist vaid käesirutuse kaugusel ning imestada, et kas meie geenid nendega on tõesti nii erinevad, erinevus on 2%. Sinu külastus on oluline, et tagada selle suurepärase liigi säilimine, maailmas on järgi umbes 800 mägigorillat. Vaata siit lisaks mägigorillade kohta

12. päev. 25.02  Batwa hõim ja Sõit Bunyonisse - Kabalesse

Külastame siinse vihmametsa põlisrahvast - Batwa pügmeesid, tutvume mil moel nad metsas elasid. Pärast seda sõidame kauni Bunyonyi mägijärve äärde Kabalesse, mida tuntakse ka kui Aafrika šveitsi.  Sõit ise on silmailu pakkuv oma kaunite maastikega ja eemalt paistva udussemähkuva Virunga mäega. Lõõgastume.

13. päev.26.02 Bunyoni - Mburo

Teeme Bunyonyi järvel paadisõidu, vaatleme linde ja külastame erinevaid väikesaari, pärastlõunal sõidame edasi Mburo Järve rahvusparki. Hilisõhtul öine safari, kus võib näha genet- ja tsiibetkasse, galaagosid ja isegi leopardi.

14. päev.27.02  Mburo- Entebbe

Pärast hommikust loomavaatlust Lake Mburo rahvuspargis sõidame tagasi Kampala -Entebbe suunas. 

15. päev  28.02

tagasilend

16.päev  01.03 tagasi kodus

 

Hind 4650 eur/inimene sisaldab järgmist:

  • lennupiletid Tallinn- Entebbe- Tallinn
  • majutused kahestes tubades/bungalodes 
  • kogu kohapealne toitlustus v.a. esimene, teine ja viimane õhtu. Toidukordade juurde pakutakse pudelivett, muud joogid on lisatasu eest.
  • kogu kohapealne transport 4*4 
  • kogu programm, sissepääsutasud ja safarid
  • Gorilla luba
  • Šimpansi luba
  • Eesti keelne reisijuht Rein Kuresoo 

 

                 

 

Rein Kuresoo

Rein Kuresoo (54) on bioloog, looduskirjanik, loodusgiid, looduskaitsja, looduskunstik ja -esseist. Ta on Eestimaa Looduse Fondi üks asutajaliikmeid ja olnud ka selle juhataja. Ta on juba üle 25 aasta toonud Lääne-Euroopa turistide Eestisse linde ja karusid vaatlema. Täna viib ta ka eestlasi lõvisid ja elevante vaatama:). Rein tunneb ühtviisi hästi nii Botswana imetajaid, linde kui ka taimi. RK

Reinu lugusid Botswana loodusest saab lugeda siit.

 

 

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!