fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Ikoonilised safaripargid Tansaanias ja Sambias

Individuaalreisijale

Ikoonilised safaripargid Tansaanias ja Sambias

4500€ in. kohta

Tansaania on üks ainulaadsemaid riike maailmas,  mis on ülimalt rikkalik erinevate loodusimede poolest. Majesteetlik Kilimanjaro mägi ehk nn Aafrika katus, on maailma kõrgeim eraldiseisev mägi. Tansaania on koduks ka kõige kuulsamatele ja ikoonilistele safariparkidele – Serengeti, Ngorongoro, Lake Manyara – nimetades neist vaid mõned . Serengeti savannid-  koht, kus on miljoneid aastaid toiminud samad ökosüsteemid. Ngorongoro kraater – igivana vulkaani täielikult säilinud kraater, mille sisemus on  nagu amfiteater, kus elab Aafrika kõige tihedama kontsentratsiooniga loomastik. Ja lisaks veel kaunis ja põneva ajalooga troopiline rannik – India ookean oma tõeliste palmisaartega.

Safari  – suahiili keeles teekond – algab hetkest, kui lennuk maandub Aafrikas. Muljetavaldavad savannid, lopsakad metsatukad, põuast kolletavad väljad, sätendavad järved,  lumised mäetipud, rohetavad orud, pulbitsevad kosed. Ja loomad, mitte ainult üksikult vaid ikka tuhandete kaupa. Elegantsed kassid – lõvi, leopard ja gepard. Elevandid tuututavate karjadena. Eksootilised linnud iga võimaliku kuju ja värviga. Gnuud, sebrad, kaelkirjakud, pühvlid ja antiloobid kogu aeg nähtaval. Milline looduse vaatemäng sind seekord safaril ees ootab, seda ei oska keegi täpselt ette öelda. Kõik  sõltub õnnest ja tuhandest muust pisiasjast –  kas meil õnnestub näha gepardi perekonda kivi otsas päikese käes pikutamas või mõnd lõvi saagijahil või hoopis elevantide ähvardavat jooksu auto poole?!

Silma jäänud puud kauguses võivad vabalt osutuda kaelkirjakute perekonnaks, põõsad osutuda lõvideks ja liikuv kivi võib lähenedes olla ninasarvik. Oma kuue päevasel safaril sõidetakse läbi Tansaania põnevamad safaripargid – Tarangire, Lake Manyara, Ngorongoro ja loomulikult neist kõige kuulsama Serengeti.

Reisi on võimalik planeerida ka  aega, mil Serengetit läbib  loomade ränne, kus värske rohu otsinguil rändab ringiratast sarnast trajektoori pidi iga-aastaselt ligi 2 miljonit gnuud. Ja loomulikult kus on palju rohusööjaid on ka palju kiskjaid…

Safaril sõidetakse  suurte neljarattaveoliste autodega, kuhu mahub kuni 7 inimest. Autodel on ülestõstetav katus, kust on hea loomi jälgida ja pildistada.

Aafrika on koduks paljudele imepärastele hõimudele, kes endistviisi harrastavad oma traditsioonilist eluviisi. Safari jooksul astume sisse ka ühte traditsioonilisse masai külasse.  Tutvustatakse nende peremudelit, traditsioone ja kohta tänapäeva Aafrikas. Elu nendes külades on viimaste sajandite jooksul vähe muutunud. Savist ja õlgedest onnides elab mitu generatsiooni kõrvuti. Kui õnnestub, siis näeb ka  masaide traditsioonilisi laule  ja tantse.

 

Reisi viimane osa on  Sansibaril – troopiline  ja eksootiline vürtsidest lõhnava saar India ookeanis, kus on aega  5 päeva. Varbad saab pista  mõnusasse valgesse liiva, ujuda soojas India ookeanis ja snorgeldada helesinises kirjute kalade ja korallidega läbipaistvas vees.

Ühel päeval külastatakse  ajaloolist Stone Towni, kus araabia ja India kaupmeestest segunenud ajalugu räägib oma lugu. Sansibar on ajalooliselt üks kõige tähtsamaid nelgi kasvatamise kohti maailmas.  Ka tänapäeval on Sansibaril endiselt vürtside kasvatamine au sees. Külastame ka  üht vürtsiistandust, kus kasvab pipar, nelk, vanill, kardemon jpt vürtsid, mida saab siis näha, nuusutada, katsuda ja maitsta.

Kuna reisimise üks võludest on kogeda midagi uut ja kohalikku, siis oma  majutuse  valikus saame pakkuda ka kohaliku hõnguga väiksemaid ja koloriitsemaid majutusasutusi, kus on sõbralik ja abivalmis õhkkond ning kohalikku elu iseloomustav atmosfäär, pakkudes samas kõiki mugavusi.

Safaril olles pakume majutuseks  looduses olevaid  lodgedes, kus põhiväärtus on sellel, et nad asuvad ilusates kohtades keset imelist Aafrika loodust. Osadel lodgedel on ka basseinid.  Safari jooksul on ka kogu toitlustus hinna sees, sest savannis ei ole võimalik ise jalutada järgmisse kohta, et restorani minna.

Sansibaril soovitame  majutust otse  India ookeani ääres.

Vaata siit lisaks loomade rände kohta.

Kon Tiki Reisid on Tansaaniasse reise korraldanud juba üle 14  aasta.

0 Reviews

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast.
2
2 päev
Saabumine Tansaaniasse Kilimanjaro lennujaamama ja kohtumine oma kohaliku giidiga, kelle saatel on sõit safaripealinna Arusha hotelli. Puhkus pikast lennureisist ja kohanemine Aafrika eluga oma hotellis ja basseini ääres.
3
3.päev
Arusha ja Tarangire. Pärast hommikueinet sõit ca 3 tundi jõudmaks Tarangire rahvusparki. Tarangire on tuntud eelkõige oma suurte elevandikarjade poolest. Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.
4
4.päev
Lake Manyara. Hommikul jätkatakse pooleli jäänud safariretke Tarangiris ja seejärel sõit Lake Manyara Rahvusparki . Lake Manyara on tuntud oma puu otsa ronivate lõvide, arvukate lindude, elevantide ja jõehobude poolest. Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.
5
5.päev
Lake Manyara ja Serengeti. Siit on oma 4 tundi kestev sõit ühe kuulsaima loodukaitseala Serengeti poole. Pärastlõuna Serengetis. Majutus ja õhtusöök sealsamas Serengeti keskel asuvas safaricampis. Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.
6
6.päev
Terve päev Serengetis. Kindlasti on näha palju loomi - antiloope, kaelkirjakuid, elevante, lõvisid, pühvleid jne. Juhul, kui on tegemist loomade rände ajaga võib hea õnen korral näha korraga mitmesajatuhandelisi gnuude karju, sekka ka sebrad ja teised rohusööjad. Ning loomulikul on kuskil varitsemas ka kiskjad. Vaata siit lisaks loomade rände kohta Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.
7
7.päev
Serengeti ja Ngorongoro. Kosutava hommikueine järgselt seisab ees sõit (u 5 h) läbi Serengeti ja ümbruses olevate külade, et jõuda Ngorongoro kraatrini. Teel peatus masai külaeluga tutvumiseks. Hinnas sisalduvad hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid.
8
8.päev
Ngorongoro ja Sansibar. Hommikupooliku veedame safaril Ngorongoro kraatris. Seejärel 3 tunnine lennureis Arushasse ja kuulsale vürtsisaarele - Sansibarile. Järgmised 5 ööd majutust lummava vaatega rannaäärsesse hotelli. Hinna sees hommikusöögid.
9
9.päev
Sansibar. Hommikupoolikul vürtsituur - külastame vürtsifarmi ja vaatame, kuidas kasvavad nelk, pipar, vanilje ja paljud teised Sansibari kuulsaks teinud vürtsid. Päraslõunal kirju mineviku ja mitmekesise kultuuritaustaga Stone Towni külastus.
10
10.päev
Merepäev- paadigiidid viivad kohta, kus suure tõenäosusega on näha delfiine ning õnnelikud saavad ka koos nendega vette sulpsata ning kogeda toredate mereelanike sõbralikkust. Korallide juures tehakse snorgeldamispeatus ning väikesel laiul pakutakse lõunat. Pärastlõunal toob paat maale tagasi Sansibari põhja osasse Nungwisse, kus saab soovi korral külastada või ujuda koos merekilpkonnadega. Õhtusöögi (ei sisaldu hinnas) võib süüa ka siinsamas Nungwis, kus on palju erinevaid restorane/baare.
11
11.päev
Vaba päev kas puhkuseks või erinevate lisatuuride tegemiseks (erinevad võimalused snorgeldamiseks ja sukeldumiseks, Jozani forest mangroovi tuur, Prison Islandi suured maismaa kilpkonnad- mõned võimalused)
12
12.päev
Vaba päev kas puhkuseks või erinevate lisatuuride tegemiseks.
13
13.päev
Sansibar. Tagasilend Tallinnasse.
14
14.päev
Saabumine Tallinnasse.
"Poleks eales osanud aimatagi, et päriselt on ka võimalik kõiki neid dok filmides nähtud loomi näha. Meie safari viis meid läbi mitmest erinevast safarikohast. Kogu aeg oli kaasas tore kohalik giid, majutused keset loodust ja väga sobivad pärast pikki safarisõite.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!