Oleme ühenduses:

Image Alt

Langkawi – troopiline Andamani mere pärl ja Kuala Lumpur

Langkawi – troopiline Andamani mere pärl ja Kuala Lumpur

2290€ in. kohta
19-31.10.24 /19.11-01.12.24 / 25.01-7.02.25/ 22.02-6.03.25

LANGKAWI ja KUALA LUMPUR ühel reisl

Malaisia on eri kultuuride ja maailmavaadete risttee. Siin võib näha põnevat segu eri rahvustest, religioonidest ja traditsioonidest. Meie rühmareisid toimuvad oktoobrist aprillini ning põhinevad liinilendudel. Ümberistumised on Istanbulis ja Kuala Lumpuris. Esimesed kolm päevad tutvume Kuala Lumpuri suurlinnameluga, aega jääb nii ekskursioonidel osalemiseks kui shoppinguks. Kuala Lumpur on üks Aasia kiiremini arenevaid linnu, kus näete moodsaid pilvelõhkujaid kõrvuti sajandivanuste hoonetega. Linna muudavad kaunimaks lopsakad pargid ja haljasalad. Kõige ilusam on linn õhtuses tuledesäras. Ülejäänud puhkuse veedame troopilisel Langkawi saarel, mis on samanimelise arhipelaagi sajast saarest üks tuntumaid. Saar pakub erinevaid puhkusevõimalusi, rannahotellides on olemas veespordivahendite laenutus. Pikad liivarannad ei ole liiga ülerahvastatud. Langkawi on tax-free ala, seetõttu on hinnad soodsamad kui mujal Malaisias.

Ilm

Oktoobrist detsembrini võib esineda lühiajalisi hoovihmasid, mis mõjuvad troopikakuumuses mõnusa värskendusena. Langkawil on päevane õhutemperatuur talvekuudel 31 – 33 kraadi, keskmine mereveetemperatuur on 28 kraadi.

Ööelu

Kuala Lumpuri ööelukeskus on Golden Triangle linnaosa, kus nädalalõppudel on liikumas rohkem rahvast. Langkawi tagasihoidlik ööelu on koondunud hotellidesse ja Pantai Cenang ranna restoranidesse ja baaridesse.

Ostlemine

Kuala Lumpuris on suur kaubavalik, võite külastada nii uhkeid kaubamaju kui kirevat Hiinalinna ööturgu. Turul tuleb hindade üle tingida, kauplustes ja kaubamajades on fikseeritud hinnad. Langkawi on maksuvaba saar.

Alkohol

Alkohol on vabalt müügil nii Kuala Lumpuris kui Langkawil. Kohalik õlu on hea kvaliteediga, müügil on ka lai valik imporditud õllesorte. Kohalikud riisiviinad ja -veinid on talutavad. Imporditud märjukesed on üsna kallid.

Köök

Malaisia köök on segu teistest aasia köökidest. Road serveeritakse riisi või nuudlitega, toiduportsjonid on väiksemad, kui Eestis harjunud oleme. Palju kasutatakse toitudes kookospähkli piima, kohalikke vürtse ja maitsetaimi. Sealihatoite restoranide menüüdest ei leia, liharoad on kas kana-, lamba- või loomalihast. Parimaks magustoiduks on arvatavasti kohalikud värsked puuviljad – banaanid, rambutan, guava, papaia, mango jt.

Transport

Malaisias on vasakpoolne liiklus. Kuala Lumpuris on kõige mugavam liikuda taksoga. Kasutusel on taksomeetriga taksod, hinnad on taskukohased. Langkawil on takso ainus avalik transpordivahend, taksomeetreid ei kasutata. Takso saab tellida mugavalt WhatsApp rakenduse või taksofirma enda äpi kaudu. Langkawil on ka auto- või mootoorratta rendi võimalus, vasakpoolse liikluse tõttu võib autorendi asemel kaaluda tunnihinnapõhise taksoteenuse kasutamist. Suurim vahemaa saare põhjaosast lõunasse on linnulennult vaid 25 km.

Ajavahe

Malaisias on kell 6 tundi Eesti ajast ees.

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  19-31.10.24 /19.11-01.12.24 / 25.01-7.02.25/ 22.02-6.03.25

Reisikava

1
Päev 1
Väljalend Tallinnast vastavalt lennugraafikule.
2
Päev 2
Saabumine Malaisiasse Kuala Lumpurisse. Sõit hotelli Kuala Lumpuri keskuses ja majutus siin järgmised 3 ööd.  
3
Päev 3
Poolepäevane ekskursioon Kuala Lumpuris. Näeme selle suurlinna erinevaid külgi - nii kõrghooneid kui ka vanu madalaid linnaosasid. Külastame Perdana botaanikaaeda, kõige kuulsamat mošeed, Iseseisvusväljakut. Sõidame mööda sultan Abdul Samadi paleest, 1910 aastal ehitatud Kuala Lumpuri raudteejaamast. Jalutame Pasar Senil ehk turul, näeme Masjid Jamekit, jalutame Hiina linnaossa. Seejärel suundume Kampung Barusse, kus hooned on veel ehitatud tüüpilises malai stiilis. Tuur lõpeb KLCC-s, kus on tüüpiline fotopeatus maailma kõrgeimatest kaksiktornidest (sissepääs kaksiktornidesse ei sisaldu hinnas). Pärastlõuna vaba sisustamaks vastavalt oma huvidele.  
4
Päev 4
Tänane poole päevane tuur viib meid väljasõidule  Batu koobastesse, Malaisia tähtsaimasse hindu templisse. Batu koopad asuvad kesklinnast umbes 20 minuti kaugusel. Tempel on pühendatud Lord Subramaniamile ja siin peetakse iga-aastaselt suurejoonelisi Thaipusami pidustusi. Siin on 272 värvilist trepiastet, mille tippu jõudmine ei eelda küll erilist sportlikku vormi, kuid võtab siiski aega. Jätkame oma tuuri  väikese batikavabriku külastusega, siin  tutvustatakse seda traditsioonilist  kanga maalimistehnikat. Külastame ka üht moodsat, kuid samas traditsioonilist tina vabrikut, kus valmivad erilised asjad tinast. Pärastlõunal vaba aeg tutvumaks suurlinna võludega.  
5
Päev 5
Pärast hommikusööki sõit lennujaama, kust on umbes  1 tunnine  lend Langkawi saarele. Langkawi on arhipelaag, kuhu kuulub 100 saart 30 km Malaisia rannikust. Tihti kutsutakse ka arhipelaagi kõige suuremat ehk põhisaart Langkawiks, see ongi ka see koht, kuhu meie läheme. Ilusad rannad, džungel, palju tegevusi, põnev ja hea kohalik köök, Pantai Cenang - vilka eluga rannapiirkond ja rahulik külaelu. Valikuid on palju. Saabumine Langkawile ja sõit valitud hotelli, kuhu majutume kuni puhkuse lõpuni.    
6
Päev 6- Langkawi
Puhkus Langkawil. Langkawi pakub võimalusi nii lihtsalt lõõgastuseks kui ka aktiivseks puhkuseks. Langkawi on läbi põimunud erinevatest legendidest ja müütidest, mis on siiani au sees.  Siin on võimalik teha nii jalutuskäike džunglis, tutvuda kohaliku kultuuriga, tegeleda erinevate veesportidega, käia paadituuridel erinevate saarte vahel. Soovijatele on siin palju aktiivseid tegevusi.  Ja muidugi ei saa ära unustada ka siinset toitu,  ööturge - põnevate kohalike roogade ja kõikvõimaliku muu kohaliku kraamiga. Pärastlõunal soovijatele lisatasu eest päikeseloojangu tuur  (85 eur) Jälgime katamaraani pardalt imekaunist päikeseloojangut Andamani merel. Pardal on BBQ ja joogid.  
7
Päev 7 - Langkawi
Võimalik osaleda Langkawi ringsõidul  (lisatasu eest). Külastame muuhulgas Langkawi sümbolit - Kotkast ja näeme palju mööda maismaad sõites. Täpne programm saadetakse koos teiste ekskursioonivõimalustega. Väljasõidu täpne päev võib muutuda.      
8
Päev 8 - Langkawi
Hommikupoolikul soovijatega poolepäevane tuur mangroovidesse (lisatasu eest). Sõidame paadiga mööda rannikuäärset mangroovimetsa - maalilised vaated, mangroovisalud ahvid, linnud. Käime  põnevate moodustistega koobastes, kus elavad nahkhiired. Väljasõidu täpne päev võib muutuda.    
9
Päev 9- Langkawi
Sel päeval on soovijatel võimalus  liituda kolme saare tuuriga (lisatasu eest). Esimesena sõidetakse Pulau Dayang Bunting  -  raseda naise kuju meenutav saar. Saare keskel on järv, milleni saamiseks peab jalutama u 15 minutit läbi vihmametsa.  Järves saab ujuda või kajakiga sõita. Arvatakse, et järves ujumine on viljaka mõjuga. Järgmisena sõidetakse Pulau Beras Basahile - siin on imeilus valge liivarand, türkiissinine vesi ja kaunid vaated. Viimasena maabutakse Pulau Singa Besarile - see on saar, kus on näha palju kotkaid ja ka teisi kohalikke loomi-linde. Väljasõidu päev võib muutuda.      
10
Päev 10 - Langkawi
Langkawi Vaba päev  sisustamaks vastavalt oma soovidele.    
11
Päev 11 -Langkawi
Veel üks vaba päev sisustamaks seda vastavalt oma soovidele.
12
Päev 12 -Langkawi
Vaba päev.
13
Päev 13 Langkawi - Kuala Lumpur
Pärastlõunal siselend Langkawi- Kuala Lumpur, kust väljub õhtul rahvusvaheline lend tagasi Tallinnasse.
14
Päev 14
Saabumine Tallinnasse vastavalt lennugraafikule.
Hind sisaldab (täpne hind sõltub kuupäevadest ja valitud hotellist Langkawil):
 • rahvusvahelised lennud Tallinn- Kuala Lumpur- Tallinn
 • siselennud Kuala Lumpur- Langkawi- Kuala Lumpur
 • majutus 3 ööd  koos hommikusöökidega kahese toas Kuala Lumpuris
 • majutus 7-8 ööd (olenevalt reisi kuupäevadest) Langkawil valitud hotellis koos hommikusöökidega kaheses toas. Valikus on 3 hotelli : 1) 4* hotell, mis asub džungli ja mere piiril, kuid keskusest kaugemal  2) Pantai Cenangil ehk keskuses asuv 5* rannahotell ja 3) Pantai Cenangil asuv 3* hotell.
 • transfeerid hotell - lennujaam vahel
 • Kuala Lumpuris 2 poolepäevast tuuri
 • eestikeelne reisijuht
Lisatasu eest:
 • reisikindlustus, soovitame muuhulgas piisava kattega reisitõrkekindlustust
 • toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • väljasõidud ja tuurid Langkawi saarel
 • turismi- ja pärandimaks hotellides (ca 2eur/öö/tuba)
 • Majutus üheses toas (juurdemaksu suurus sõltub valitud hotellist)
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!