Oleme ühenduses:

Image Alt

Costa Rica aastavahetusreis

Loodus ja seiklus!

Costa Rica aastavahetusreis

4150€ 3950€ in. kohta

SOODUSHIND 200€/in SOODSAM KUI BRONEERID ENDA AASTAVHETUSE REISI ENNE 30.MAID

Aastavahetus kauni Arenali vulkaani jalamil, rippsillad, kosed, müstiline pilvemets ning mõnusad hetked maailma ühel liigirikkaimal Osa poolsaarel vihamametsa ja Vaikse ookeani piiril,  maaliline Manuel Antonio rand. Soovijatel võimalik osaleda ka adrenaliinirohketel seiklustel – zipline, rafting, koskedes ronimine, surf, sukeldumine.

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala. Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Siin on esindatud 4% kogu maailma liigirikkusest. Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – siit leiab suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid.

Reisi alustame ja lõpetame pealinnas San Joses. San Josest suundume Arenali vulkaani lähedale, kus veedame 4 päeva. Tutvumine vulkaani, kuulsa kose, rippsildade ja Cano Negro märgalalga. Proovime ära ka siinsed looduslikud kuumaveeallikad. Arenal on ka Costa Rica seiklusturismi üks keskustest. Siin jääb ka üks päev igaühel oma lemmiktegevuse tegemiseks – võimalus minna kas raftingule, adrenaliinirohkele köisteele Tarzani kombel liuglema või mõnda rahulikumat loodusvaatlust nautima. Siin võtame vastu ka uue aasta.

Seejärel suundume üheks ööks müstiliste pilvemetsade poolest kuulsasse Monteverdesse ja sealt National Gegraphicu poolt kõige liigirikkamaks piirkonnaks meie planeedil nimetatud Osa poolsaarele. Meie sihtkohaks on Drake Bay, juba sinna saamine on omaette seiklus, mille viimase osa sõidame paadiga mööda jõge suubumaks oma kohaliku hotelli juurde mere rannas. Siin on meie peamisteks tegevusteks tutvumine nii vihmametsaga- Corcovado rahvuspargis kui ka tutvumine mereeluga – paadi ja snorgeldamistuur Cano saarele .Peatume suhteliselt lihtsas, kuid selle eest imeliste vaadetega hotellis ookeani ääres vihmametsas.

Reisi viimase osa veedame Manuel Antonio rannas – väike tore kuurortlinnake Quepose külje all. Kes soovib, saab võtta tunde surfikoolis, käia veel mõnel adrenaliinirohkel seiklusel või loodusvaatlusel või puhata rahulikult ilusas rannas.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  26.12.24-10.01.25
 • Reisijuht
 • Kestus
  16 päeva

Reisikava

1
1.päev - 26.12
Väljalend Tallinnast ja saabumine Costa Ricasse vastavalt lennuplaanile. Majutume kaheks ööks San Jose kesklinnas asuvasse hotelli.
2
2 päev - 27.12
Hommikul teeme väikese jalutustiiru pealinnas ja pealelõunase vaba ajaga on võimalik omal käel linna veelgi rohkem avastada.    
3
3.päev - 28.12
Peale hommikusööki alustame sõitu Arenali suunas. Teel külastame mägedes asuvat kohvifarmi ja vaatame, kuulame, kuidas kohvi kasvab ning uudistame, kuidas saab kohvimarjast lõpuks hõrk jook. Seejärel sööme ühise kohalikus stiilis lõunasöögi ning jätkame teekonda Arenali suunas. Sõit võtab aega 3-4 tundi, kohati kulgeme mööda mägist maastikku, näeme kauneid vaateid ja kohalikku elu. Varajaseks õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Majutume järgmiseks neljaks ööks Arenali lähistel hotelli.        
4
4.päev - 29.12
Pärast pikemat sõidupäeva  on nüüd võimalik veeta terve päev matkates. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab näha erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame  tagasi hotelli.        
5
5.päev - 30.12
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 2,5 h läbi papaia, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, krokodillid, puude peal peesitavad nahkhiired, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Ronime ka vaatetorni, et näha ilusat vaadet märgalale. Pärast paadisõitu väikses külakeses tüüpiline Costa Rica stiilis  lõuna ja õhtuks jõuame tagasi hotelli.      
6
6.päev - 31.12
See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, mitmetunnine köisrada läbi vihmametsa, või mõnuleda veel kuumaveeallikates või jalutada loodusrikastele matkaradadel või lihtsalt vedeleda vulkaani poolt soojaks köetud basseinides ja imetleda vaadet Arenali vulkaanile.  Valikuid on veel. 31.12 Õhtul saadame vana aasta väärikalt ära    
7
7.päev - 01.01
Täna alustame teekonda Arenalist Monteverde poole. Sõidame paadiga üle Arenali järve, imetleme veelkord vaateid vulkaanile ning seejärel jätkame teekonda mööda mägist teed Monteverde pilvemetsa poole. Costa Ricas on 12 erinevat mikrokliimat, kliima vaheldusrikkust mõjutavad mäed erinevatel kõrgustel ja Atlandi ning Vaikne ookean. Monteverdes asub pilvemets, kus puude ladvad on pilvedes ja õhuniiskus on 80-90%. Monteverdes on veidi jahedam kui rannikul ja kui Arenalis, päevased temperatuurid on kuskil 22kraadi ringis. Säärased pilvemetsad on maailmas haruldased ja meie silmale müstilised, samblikega kaetud ning udu sees. Monteverde külakest võrreldakse vahel ka Šveitsi mägiküladega, külakeses saavad soovijad õhtustada meelepärases restoranis ning külastada mõnda suveniiripoekest. Õhk on siin mõnus ja rahvas mõnusas rahulikus kulgemises. Majutame end siinses hotellis üheks ööks. Vaata videot Monteverdest        
8
8.päev - 02.01
Varahommikul läheme Monteverde parki, mille rajasid 1972 aastal kveekerid, et säilitada ja hoida Kesk-Ameerikas seda vähest allesjäänud looduskooslust. Teeme jalutuskäigu kaitsealal ning meie giid püüab näidata meile linde ja loomi, keda hommikuti siin näha saab ning räägib lähemalt pilvemetsast ja siinsetest taimedest. Pilvemetsa võlu on kogu see muinasjutuline, udune atmosfäär ja kõikjal rippuvad samblatutid. Seejärel asume teele Osa poolsaare poole. Sõit kestab umbes 5-6 h, kuid igav see ei ole, sest sõidame mööda rohelist, kohati mägist maastikku ning näeme ka kohalikku elu. Teel teeme ka peatuse kohaliku lõuna nautimiseks. Viimase osa sõidust teeme paadiga mööda jõge ning seejärel mööda ookeani rannikut maabudes meres hotelli läheduses. Majutus Vaikse ookeani vaatega ja vihmametsa serval olevas lodges Corcovado Rahvuspargi lähedal järgmiseks 4 ööks. Meie majutus on lihtne, kuid kõigil tubadel on oma vannituba ja rõdu, kust imetleda vaateid ning mööda lendavat/kõndivat loodust. Juba siin võib näha lendlemas erivärvilised troopilisi linde ning puude võrades hüplevad ahvid. Vihmamets ei maga ka öösel, huikeid, krabinaid ja möiregeid on kuulda hommikuni. Corcovado rahvuspargi piirkond on kogu planeedi üks bioloogiliselt mitmekesisemaid paiku. Pargis elab ligi 400 linnuliiki, 140 imetajaliiki, 116 kahepaiksete ja roomajate liiki, üle 500 puuliigi ja üle 6000 putukaliigi. Oma 13 suurema ökosüsteemiga kaitseb park ohustatud liike, nagu jaaguar, puma, krokodill, tapiir, konnad ja kotkad. Osa poolsaare piirkonna ulatuslikud rannad, eriti Carate lähedal asuvad rannad, on ka mitmete merekilpkonna liikide peamised pesitsuskohad. Ajakiri National Geographic kirjeldas Osa poolsaart kui "... bioloogiliselt kõige tihedama asustusega kohta planeedil Maa". Osa poolsaar on raskesti ligipääsetav, mistõttu elatakse siin veel suures osas traditsioonilist elu, ärgatakse vara koos loodusega ning magamagi minnakse paar tundi peale pimeduse saabumist. Soovijatel on võimalus ka jalutada läheduses olevasse Drake Bay asulasse.      
9
9.päev - 03.01
Täna on meil varajane äratus, et nautida päeva merel! Teeme väljasõidu Cano saarele. Juba teel saarele võib näha delfiine, hea õnne korral ka raisid ja teisi mereelanikke. Snorgeldame otse paadist saare lähedasel korallriffil ja näeme siin kilpkonnasid, raisid, murene, erinevaid värilisi kalu . Pärastlõunal puhkus ja võimalus tutvust teha Drake külakesega.      
10
10.päev - 04.01
Alustame ka sel hommikul varajase äratusega ning ees ootab poole päevane matk Corcovado rahvuspargis - loodetavasti näeme nii tuukaneid, aarasid, laiskloomi, ahve, eriti hea õnne korral ka tapiiri aga ka paljusid teisi vihmametsa elanikke. Pärastlõuna puhkuseks hotellis või lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks. Pimeduse saabudes teeme ka öise tuuri looduses koos giidiga tutvumaks nendega, kes armastavad pimeduse varjus oma asju toimetada. Kel on soov saab sel päeval jääda ööbima ka rahvusparki, et teha veel lisa vaatlusi (lisatasu eest ning vajalik vähemalt 1 kuu ette broneerimist)    
11
11.päev - 05.01
See päev on kas soovijatele lisategevusteks (lisatasu eest) - kalastus, sukeldumine, hobustega matkad, kanuumatk, matk läbi vihmametsa koseni või lihtsalt puhkuseks, lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks või iseseisvalt siinsete matkaradadega tutuvumiseks. Vaata ka videot Corcovadost    
12
12.päev - 06.01
Täna alustame teekonda Osa poolsaarelt Costa Rica keskosas asuva Manuel Antonio poole. Sõidule kulub u 3-4 h. Teel teeme  ka ujumispeatuse. Seame end Manuel Antonio rannalähedases hotellis sisse järgmiseks 3 ööks ning hakkame puhkusest puhkama! Siin saad oma varbad vette panna, jalutada mööda pikka liivaranda või varjuda rannaäärse palmi alla ja lihtsalt vaadelda elu kulgemist rannal. Kes soovib, saab võtta surfitunde või laenutada laua, et liuelda lainetes. Kes tunneb, et sooviks veel loodusvaatlusi teha, saab järgnevatel päevadel osaleda varahommikustel linnuvaatlustel, õhtustel linnuvaatlustel, minna jalutama Manuel Antonio rahvusparki, sõita paadiga mangroovides või nautida adrenaliinirohket seiklusrada ja liuelda nagu Tarzan köitega läbi dzungli. Kes hindavad hõrku maitseid saavad aga külastada vanilli ja teisi troopilisi maitsetaimi kasvatavat farmi ning seal oma maitsemeeli hellitada. Kõik eelpoolnimetatud tegevused on lisatasu eest, neid aitab teil broneerida reisijuht.    
13
13.päev - 07.01
Päev sisustamaks vastavalt oma soovile    
14
14.päev - 08.01
Poole päevane tuur katamaraaniga merel koos snorgeldamise ja söögikorraga.    
15
15.päev - 09.01
Pärastlõunal sõit tagasi San Josesse ning hilisõhtul väljalend Tallinna suunas.
16
16.päev - 10.01
Jõuame Tallinnasse vastavalt lennuplaanile.
Hind 4150 sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 2 ööd majutust San Joses kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Drake Bays kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Arenalis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 3 ööd majutust Manuel Antonios koos hommikusöögiga
 • 1 öö majutust Monteverdes kaheses toas koos hommikusöögiga
 • kogu kohalik transport
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giidide, pargitasudega
 • Eesti keelne reisijuht
Raha kulub juurde:
 • Söögikorrad, mis ei ole programmis hinna sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Lisategevused, mis ei ole programmis mainitud
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!