fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Costa Rica – Kariibi mere “vibe”

Costa Rica – Kariibi mere “vibe”

3190€ in. kohta

Põhilised märksõnad

 • vihmamets oma elurikkuses selja taga ja ees soe Kariibi meri
 • Tortuguero- peaaegu nagu Amazonas
 • surf – kuulus Salsa Brava
 • mitmed piirkonna ilusaimad rannad
 • mitmed looduspargid nii maal kui merel- laiskloomad, ahvid, tuukanid, papagoid, kilpkonnad jne
 • kohaliku hõimu külastus
 • Kakao ja šokolaad
 • afro-kariibi kultuur
 • rafting
 • imekaunid päikeseloojangud

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA  REISIMISEKS. 

Costa Ricat võiks nimetada ka  roheliseks pärliks. Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid siit leiab üle 180 looduspargi ja kaitseala. Siinne  floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid, esindatud on  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas  nautida ka adrenaliinirikkaid seiklusi –  suurepärased surfirannad  ja raftinguks sobivaid kärestikulised mägijõed. Aega jääb ka nende seikluste proovimiseks.

Oktoobris on Costa Rica Kariibi mere poolses osas nn väike suvi ehk peaks olema kuiv periood, kuid see ei pruugi alati nii olla ning isegi nn suvel, on mõningad vihmahood tavalised. Samas – kuidas ilma vihmata vihmamets ikka roheline püsiks!  Hoolimata mõnest vihmasajust on Costa Ricas soe – Kariibi mere ääres  on õhk 30C ringis ja vesi 27C.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED COSTA RICA REISIDELT 

Maria Zackrisson jaanuar 2023

Costa Rica

Piret Hermanson kevad 2018

Kätlin Branno oktoober 2022

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  19.10 - 30.10.2024
 • Reisijuht
  Andra Saimre
 • Kestus
  12 päeva

Reisikava

1
Päev 1
Väljalend Eestist ja saabumine San Josesse, sõidame  hotelli ja majutume
2
Päev 2
Varajastel hommikutundidel asume teele Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres. Õhtustame majutuspaigas  ning seejärel läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid ja  muid öise eluviisiga loomi.
3
Päev 3
Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3-4 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel. Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake  on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta - Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud,  afro-kariibi kultuur, Kariibimere  kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas -  Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata! Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks kaheksaks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli .
4
Päev 4
Veedame päeva siinses Cahuita  looduspargis- nii merel kui ka maal.  Cahuita rahvuspark asutati 1970. aastal Kariibi mere ranniku lähedal asuva suure korallrahu kaitsmiseks. Paraku võitleb korallrahu ellujäämise nimel. 1992. aastal toimunud maavärin liigutas osa korallidest õhu ja päikese kätte ning osa sellest hukkus. Kuid sellegipoolest on siin  242 hektarit korallrahu, vähemalt 35 koralliliiki, 140 molluskiliiki, 44 vähilaadset ja 123 kalaliiki. Sõidame paadiga merele, snorgeldame ning tutvume siinse korallrahu eluga. Pärast kerget puuviljadega värskendust teeme jalgsi matka Cahuita maapealses looduspargis, mille jooksul jõuame ka koseni. Ka maismaa osa pargist on väga mitmekesine, lisaks lopsakale taimestikule, elavad siin ka laiskloomad, erinevad ahvide liigid, mitmed närilised, igauaanid, sisalikud ja teised roomajad. Ka linnustik on siin värviline - tuukanid, aarad ja erinevad papagoid. hilisel pärastlõunal alustame ka kariibimerehõngulise kokandusõhtuga- läheme külla kohalikule kokale, kes tutvustab meile siinse Kariibi köögi maitseid. Tegemist ei ole proffessionaalsete kokandusõpetajatega, kuid ilmselt on see  parim viis  proovida kohalikku maitset, elu-olu ja õppida kohalikke retsepte. Kasutame kohalikke juur-ja puuvilju ning kala või kana kariibi kastmes.
5
Päev 5
Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku traditsionilise eluviisiga hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel  mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. Tagasi hotelli jõuame õhtuks.
6
Päev 6
Järgmised  6 päeva annavad  võimaluse planeerida aega  oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades, erinevaid tegevusi on palju, ja ka lihtsalt puhkamine sooja ookeani ääres on tore.
7
Päev 7
Vaba päev sisustamiseks vastavalt oma äranägemisele.
8
Päev 8
Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.
9
Päev 9
Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.
10
Päev 10
Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele.
11
Päev 11
Lõuna paiku sõit San Josesse, ja sealt lend Tallinnasse.
12
Päev 12
Saabumine Tallinnasse vastavalt lennuplaanile.
Sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn- San Jose- Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutused on hotellides/lodgedes/külalistemajades
 • 1 öö San Joses, 1 öö  Tortugueros, 8 ööd Porto Viejos
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid, ringsõidud,sissepääsutasud ja giidid
 • kogu kohalik transport
 • eesti keelne reisijuht
Hind ei sisalda
 • toidukordi, mis ei ole programmis märgitud
 • lisategevusi vabadel päevadel
 • reisikindlustust
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
“Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga… Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. – ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu.”
Airi  Costa Rica reisilt 
*Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude kohalikega. .* Indrek
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!