Oleme ühenduses:

Image Alt

Roheline Costa Rica

Roheline Costa Rica

3550€ in. kohta

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA  REISIMISEKS.

Costa Rica ringreis ühte  maailma  liigirikkaimaasse kohta – Osa poolsaarele  vihamametsa  Vaikse ookeani piiril, Arenali vulkaan ja rippsillad; chill Manuel Antonio rand. Soovijatel võimalik osaleda ka adrenaliinirohketel seiklustel – zipline, rafting, koskedes ronimine, surf, sukeldumine.

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid

Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

Sellel reisil külastame nii Costa Rica keskel asuvat Arenali  piirkonda kui ka Vaikse ookeani rannikut.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirohkeid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

Reisi alustame ja lõpetame pealinnas San Joses. San Josest suundume Arenali vulkaani lähedale, kus veedame 3 päeva. Tutvumine vulkaani, kuulsa kose, rippsildade ja Cano Negro märgalalga. Proovime ära ka siinsed looduslikud kuumaveeallikad. Arenal on ka Costa Rica seiklusturismi üks keskustest. Siin jääb ka üks päev igaühel oma lemmiktegevuse tegemiseks –  võimalus minna kas raftingule, adrenaliinirohkele köisteele Tarzani kombel liuglema või mõnda rahulikumat loodusvaatlust nautima.

Seejärel suundume National Gegraphicu poolt kõige liigirikkamaks piirkonnaks meie planeedil nimetatud Osa poolsaarele. Meie sihtkohaks on Drake Bay, juba sinna saamine on omaette seiklus, mille viimase osa sõidame paadiga mööda jõge suubumaks oma kohaliku hotelli juurde  mererannas. Siin on meie peamisteks tegevusteks tutvumine nii vihmametsaga- Corcovado rahvuspargis kui  ka tutvumine mereeluga – paadi ja snorgeldamistuur Cano saarele. Peatume suhteliselt lihtsas, kuid selle eest imeliste vaadetega hotellis ookeani ääres vihmametsas.

Reisi viimase osa veedame kaunis Manuel Antonios – väike tore kuurortlinn, kauni rannaga otse Manuel Antonio rahvuspargi külje all. Kes soovib, saab võtta tunde surfikoolis, käia veel mõnel adrenaliinirohkel seiklusel, külastada vanillifarmi, käia linnuvaatlusel või puhata rahulikult ilusas rannas.

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest

Toome teid alati koju tagasi

 

Pildid erakogust meie Costa Rica reisidelt

Costa Rica reis

Costa Rica

0 Reviews

Reisikava

1
1.päev 20.04
Väljalend Tallinnast ja saabumine Costa Ricasse 20.aprilli õhtul. Sõit hotelli, majutus ööseks
2
2 päev 21.04
Hommikul läheme kohvifarmi, et saada aimu, kuidas kuulsa Costa Rica kohvi kasvatamine ja valmistamine käib. Kindlasti maitseme erinevaid kohvisid. Seejärel teeme ühise lõuna ning asume teele Arenali poole. Bussi aknast on kaunid vaated mägedele, vulkaanidele, väikestele küladele. Sõiduaeg umbes 3 tundi. Varajaseks õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel saavad soovijad minna mõnulema endale meelepärastesse looduslikesse kuumaveeallikatesse ja basseinidesse. Majutume järgmiseks neljaks ööks Arenali lähistel hotelli.
3
3.päev 22.04
Pärast päeva autos on nüüd võimalik veeta terve päev matkates. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab näha erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. ärgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame väsinuna hotelli.
4
4.päev 23.04
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 2,5 h läbi papaia, juka ja jahubanaaniistanduste ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud, basilisk nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Ronime ka vaatetorni, kust on hea ülevaade märgalale. Pärast paadisõitu sööme jõeäärses külakeses mõnusa costa rica pärase lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.
5
5.päev 24.04
See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, liueldes mööda köisrada läbi vihmametsa, või mõnuleda veel kuumaveeallikates või jalutada loodusrikastele matkaradadel. Valikuid on veel.
6
6.päev 25.04
Sel päeval asume teele  Osa poolsaare poole. Sõit kestab umbes 5-6 h, kuid igav see ei ole, sest sõidame mööda rohelist, kohati mägist maastikku ning näeme ka kohalikku elu. Teel teeme ka peatuse kohaliku lõuna nautimiseks. Viimase osa sõidust teeme paadiga mööda jõge maabudes meres hotelli läheduses. Majutus Vaikse ookeani vaatega ja vihmametsa serval olevas lodges Corcovado Rahvuspargi lähedal järgmiseks 4 ööks. Meie majutus on lihtne, kuid kõigil tubadel on oma vannituba ja rõdu, kust imetleda vaateid ning mööda lendavat/kõndivat loodust. Juba siin võib näha lendlemas erivärvilised troopilisi linde ning puude võrades hüplevad ahvid. Vihmamets ei maga ka öösel, huikeid, krabinaid ja möiregeid on kuulda hommikuni. Corcovado rahvuspargi piirkond on kogu planeedi üks bioloogiliselt mitmekesisemaid paiku. Pargis elab ligi 400 linnuliiki, 140 imetajaliiki, 116 kahepaiksete ja roomajate liiki, üle 500 puuliigi ja üle 6000 putukaliigi. Oma 13 suurema ökosüsteemiga kaitseb park ohustatud liike , nagu jaaguar, puma, krokodill, tapiir, konnad ja kotkad. Osa poolsaare piirkonna ulatuslikud rannad, eriti Carate lähedal asuvad rannad, on ka mitmete merekilpkonna liikide peamised pesitsuskohad. Ajakiri National Geographic kirjeldas Osa poolsaart kui "... bioloogiliselt kõige tihedama asustusega kohta planeedil Maa". Osa poolsaar on raskesti ligipääsetav, mistõttu elatakse siin veel suures osas traditsioonilist elu, ärgatakse vara koos loodusega ning magamagi minnakse paar tundi peale pimeduse saabumist. Soovijatel on võimalus ka jalutada läheduses olevasse Drake Bay asulasse.
7
7.päev 26.04
Päeva alustame hommikul varajase äratusega ning ees ootab poole päevane matk Corcovado rahvuspargis - loodetavasti näeme nii tuukaneid, aarasid, laiskloomi kui ka plajusid teisi vihmametsa elanikke. Pärastlõuna puhkuseks hotellis või lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks. Pimeduse saabudes teeme ka öise tuuri looduses koos giidiga tutvumaks nendega, kes armastavad pimeduse varjus oma asju toimetada.
8
8.päev 27.04
Väljasõit Cano saarele. Juba teel saarele võib näha delfiine, hea õnne korral ka raisid ja teisi mereelanikke. Snorgeldades kilpkonnasid, raisid, murene, erinevaid kalu . Pärastlõunal puhkus
9
9.päev 28.04
See päev on kas soovijatele lisategevusteks (lisatasu eest) - kalastus, sukeldumine, hobustega matkad, kanuumatk, matk läbi vihmametsa koseni või lihtsalt puhkuseks, lähedalasuvas rannas jalutamiseks/ujumiseks või iseseisvalt siinsete matkaradadega tutuvumiseks. Vaata ka videot Corcovadost
10
10.päev 29.04
Täna alustame teekonda Osa poolsaarelt tagasi põhja poole, Manuel Antoniosse. Manuel Antonio on mitmekesise loomastiku ja taimestiku ning imelilusa rannajoonega kuurort. Jääme siia 3 ööks.
11
11.päev 30.04
Tänase päeva saad sisustada vastavalt oma soovile. Manuel Antonios on mõnus pikk liivarand, kus saad varju otsida puude all ja jälgida rannaelu sealt või lesida rannatoolis ja nautida troopilist päikest ning ookeanilaineid. Soovijad saavad proovida surfi, laine on sobiv algajatele aga ka neile, kes on juba surfilaual liuelnud. Manuel Antoniost 10min bussi sõidu kaugusel on väikelinn Quepos oma poodide ja kohaliku meluga. Hotellist vaid 5minutilise jalutuskäigu kaugusel on Manuel Antonio rahvuspark, kus võib mööda laudteesid jalutada ja siinset liigirikkust imetleda, pargis on ka kaks randa. Võimalik on minna ka paadisõidule mangroovidesse, zipline seiklusele või varahommikul linnuvaatlusele. Gurmaanidele on pakkuda külastus vanilli ja teiste maitsetaimede farmi.
12
12.päev 1.05
Tänase päeva saad sisustada vastavalt oma soovile. Manuel Antonios on mõnus pikk liivarand, kus saad varju otsida puude all ja jälgida rannaelu sealt või lesida rannatoolis ja nautida troopilist päikest ning ookeanilaineid. Soovijad saavad proovida surfi, laine on sobiv algajatele aga ka neile, kes on juba surfilaual liuelnud. Manuel Antoniost 10min bussi sõidu kaugusel on väikelinn Quepos oma poodide ja kohaliku meluga. Hotellist vaid 5minutilise jalutuskäigu kaugusel on Manuel Antonio rahvuspark, kus võib mööda laudteesid jalutada ja siinset liigirikkust imetleda, pargis on ka kaks randa. Võimalik on minna ka paadisõidule mangroovidesse, raftingule, zipline seiklusele või varahommikul linnuvaatlusele. Gurmaanidele on pakkuda külastus vanilli ja teiste maitsetaimede farmi.
13
13.päev 2.05
Täna asume tagasiteele San Jose lennujaama poole vastavalt meie lennugraafikule. Sõit võtab aega u.4-5 tundi.
14
14.päev 3.05
Saabumine Tallinnasse
 • Rahvusvahelised lennud Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 1 öö majutus San Jose kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Drake Bays  kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 4 ööd majutust Arenalis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • 3 ööd majutust Manuel Antonio rannas  koos hommikusöögiga
 • kogu kohalik transport
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giidide, pargitasudega
 • Eesti keelne reisijuht
Raha kulub juurde:
 • Söögikorrad, mis ei ole programmis hinna sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Lisategevused, tuurid, mis on valikulised
 • Kindlustus, soovitame kindlasti sõlmida reisikindlustuse koos reisitõrkega, mis kataks ka covidiga seotud juhtumid. Saame pakkuda ka kindlustust
"Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga... Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. - ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle
meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu."
Airi  Costa Rica reisilt 
Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek.* Indrek
Väga mitmekesine programm ja super oli kõik! Mulle meeldis, et leidsite aega teha  ka ujumispeatuseid sellistes imelistes üksikutes randades, mis meile teele jäid. Aitäh!*  Gerri
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!