fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Kerala – ilus India

Hingematvalt kaunis troopika

Kerala – ilus India

2495€ in. kohta
2.11-14.11.24 / 18.02-2.03.25 (koolivaheaeg)
Kerala ringreis koos eestikeelse reisijuhiga.

Kerala – Lõuna India Araabia mere ääres – hingematvad vaated, vürtsidest lõhnavad turud ja istandused, värviküllased riietused, kookospalmidega ääristatud liivarannad ookeani ääres, troopilised kanalite ja jõgede süsteemid koos ajalooliste paatmajadega, jahedamates mägedes teeistandused ja loomad-linnud džunglis.

India on koht, mis ei jäta vist peaaegu kedagi külmaks. See on maa, mis on tuntud oma kontrastiderohkuse poolest. Ääretud rikkused – templid, lossid, imeilusad rannaääred, maalilised vaated mägedes, fantastiline käsitöö ning iidvana kultuur. Rahvarohked turud ja suurlinnad, traditsioonilised külad, vürtsikad toidud ja mitmekesine rahvastik.

Et kogu selles virvarris pead mitte kaotada, oleme kokku pannud ringsõidu kava ühes India kaunimas piirkonnas Keralas.

Kui vajate vaheldust põhjamaisele kargusele, siis troopiline Kerala sobib suurepäraselt.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED KERALA REISIDELT 

Tea Lindorg veebruar 2023

Katrin Saar märts 2023

Siiri Kurs veebruar 2023

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  2.11-14.11.24 / 18.02-2.03.25 (koolivaheaeg)
 • Kestus
  13 päeva

Reisikava

1
1. ja 2. päev
1.päev - väljalend Tallinnast (vastavalt lennuplaanile). 2.päev - saabumine KOCHISSE ja transfer hotelli. Kochit nimetatakse ka Araabia mere kuningannaks. Kochi oli üks tähtsamaid vürtsidega kauplemise keskusi India läänerannikul alates 14. sajandist, ning siin olid tihedad sidemed Araabia kaupmeestega. 1503.a saabusid siia esimeste eurooplastena portugallased ning vallutasid piirkonna, seejärel sai Kochist esimene Euroopa koloonia. Hiljem saabusid siia ka hollandlased ning inglased - see kõik on jätnud oma mõjutused ka tänapäeva Kochisse. Kochi on juba ajalooliselt olnud värviküllane ja silmapaistev sadamalinn. Silma paistavad nii Euroopa-pärane arhitektuur kui ka omapärased ja tohutud Hiina-pärased kalavõrgud. Päev puhkuseks pikast lennust ja harjumiseks India elu-oluga. Majutus Kochis.  
2
3. päev
KOCHI. Pärast hommikusööki viib giid teid linnaga tutvuma. Külastatakse Mattancherryt ja Kochi kindlust, Hollandi lossi, mille ehitasid portugallased, sünagoogi, hiidsuuri hiina kalavõrke, St Francise kirikut - India vanim euroopa ehitis (1503). Kuulsa maadeavastaja Vasco da Gama säilmed olid maetud Kochisse enne kui need Lissaboni viidi. Pärastlõunal Shiva templi külastus Ernakulamis ja Ernakulami juurvilaturg. Õhtul Kathakali tantsuetendus – klassikaline india tants väga värviküllaste näaomaalingutega. Süžeeks on tavaliselt hindu mütoloogia, religioossed legendid ja spirituaalsusega seotud teemad. Majutus Kochis.
3
4. päev
KOCHI - MUNNAR (150 km – 4 h) Pärast hommikusööki maaliline teekond künklikku Munnari piirkonda, mis asub merepinnast u 1800 m kõrguselt. Siia rajas kunagine Briti valitus oma suveresidentsi - erinevalt rannikul olevast suvekuumusest on siin meeldivam jahedam temperatuur. Teel möödutakse ananassi, kautšuki-, kardemoni-, vanilje-, pipra-, kakao-, kohvi- ja teeistandustest. Hilisel pärastlõunal saabumine Munnarisse. Majutus Munnaris.
4
5. päev
MUNNAR. Sõidame läbi imekaunite teeistandustega palistatud maastiku. Võimalik on näha ka teelehtede korjamist. Pärastlõunal teemuuseumi külastus, kus selgitatakse tee valmistamise protsessi. Majutus Munnaris.  
5
6. päev
MUNNAR - THEKKADY (110 km/ 3.5-4h) Sel päeval sõidame Thekkadysse, mis on mägine, nagu Munnar.  Piirkond on tuntud oma vürtsiistanduste ja loodusparkide poolest. Loodusparkidest on saanud ka reservaat tiigritele. Pärast lõunasööki vürtsiistanduse külastus, kus tutvustakse Keralas kasutusel olevaid vürtse. Seejärel giidiga jalutuskäik Periyari Rahvuspargis.  Majutus Thekkadys.
6
7. päev
THEKKADY - KUMARAKOM (145km / 4h) Kumarakom on tagavete ehk kanalite ja jõgikonnasüsteemide keskus. Siin toimub kogu elu kanalite ja jõgede ääres, transpordiks on erinevad paadid. Kerala tagaveed  on tuntud ka oma romantiliste ja troopiliste kanalikruiiside poolest. Ühele neist suundume ka meie järgmisel päeval. Saabudes check-in hotelli ning lõõgastav päev järve ääres. Pärastlõunal kohaliku küla külastamine. Majutus Kumarakomis.
7
8. päev
KUMARAKOM - ALLEPPEY (33Km / 1h) Hommikupoolikul sõit Alleppeysse, kus astute vaid teile reserveeritud paatmaja pardale ööpäevaseks kruiisiks mööda kanaleid ja järvi. Istudes laeva tekil möödute traditsioonilistest küladest, templitest põldudest, palmisaludest. Hea õnne korral näete ka loomi. Vaadelge mööduvat elu-olu ning nautige teile valmistatavaid kohalikke hõrgutisi. Pärast laevale asumist serveeritakse lõuna. Kruiis viib läbi kauneimate Kerala jõgede;  näha on kuidas kohalikud elavad oma igapäevaelu, nende ainsaks transpordivahendis on paat. Pimeduse saabudes heidame ankru keset järve. Serveeritakse  õhtusöök küünlavalgel keset järve. Kindlasti üks romantilisemaid kohti reisi vältel:) Majutus laevas.
8
9. päev
ALLEPPEY – MARARI (16Km / 0.5h) Saabume laevaga Alleppeysse u. kl 9.30 pärast kosutavat hommikusööki pardal. Edasi sõidame autoga Mararisse – imekaunis rannapiirkond kookospalmidega ääristatud liivarandadega. Marari on koht, kus veel ei ole liiga palju turiste. Majutus Mararis.  
9
10. päev
MARARI. Päev kauni rannaga Marari piirkonnas. Majutus Mararis.
10
11. päev
MARARI. Majutus Mararis.
11
12. päev
Hommikul puhkus Mararis ja pärastlõunal India siselend Mararist, algab tagasilend koju. Tallinnasse jõuame järgmisel päeval.
12
13. päev
Saabumine Tallinnasse.  
Hind 2495€ sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud
 • India siselennud
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Hotellid ***- ****
 • Majutus paatmajas koos kogu toitlustusega
 • Reisikavas mainitud programm ja sissepääsutasud
 • Kohapealne transport ja bussitransferid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Eestikeelne reisijuht ja kohalikud giidid Keralas
Lisatasu eest:
 • India viisa, 25 USD (30-päevane turistiviisa)
 • reisikindlustus, soovitame ka reisitõrkekindlustust
 • söögikorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • üksinda majutus kaheses toas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!