Vaata pilte

Jordaania- kuningriik Lähis- Ida ristmikul

30.10.-07.11.2022 ja 01.05.-09.05.2023
Jordaania – kuningriik Lähis-Ida ristmikul
 
Jordaania on rikas nii ajaloo, kui ka  kultuuri poolest. Jordaania ringreisil saab suurepäraselt põimida nii puhkuse, kui ka Lähis- Ida kultuuripärandiga tutvumise.  Kindlasti on siin üheks võtmesõnaks   maastike ja kultuuride mitmekesisus. Siin põimuvad piiblilood ja ristirüütlite retked ning islamimaailm oma arhitektuuri ja külalislahkusega. Ööbides  Wadi Rumi kõrbes, saame osa beduiinide rahulikust ja vähenõudlikust elustiilist, samas kui Ammanis oleme osa  pulbitsevast linnaelust. Veerõõmude nautijad saavad täiendust nii Surnumeres hõljudes, kui ka Punase mere lainetes Aqabas. Ning muidugi nabatealaste iidne kivilinn Petras, sest kes pole Petras käinud, pole Jordaaniat näinud.
Me alustame Jordaaniaga tutvumist riigi põhjaosas, külastame Rooma impeeriumi ühte paremini säilinud linna – Jerashi ja Ajlouni kindlust. Seejärel naaseme Ammanisse, et järgmisel hommikul tutvuda pealinnaga ning saada osa linnasaginast ja idamaa turgudest. Edasi suundume lõuna poole, kus kuulsal Kuningate teel peatume Madabas ja Nebo mäel, et heita pilk Moosese kombel Tõotatud maale. Õhtu ja öö veedame Surnumere ääres. Hommikul jätkame oma teekonda Kuningate teel, külastame võimsaid ristisõdijate kindlusi Karakis ja Shobakis ning jõuame Jordaania pärli Petrani, kus ka ööbime. Järgmine päev on Petra päralt, avastame legendaarset nabatealste kivisse raiutud linna ning õhtul suundume kõrbe poole, ööbime tähistaevaga kaetud Wadi Rumi kõrbelaagris. Hommikul jätkame kõrbeelamustega ning teeme vahva džiibi reisi otse Wadi Rumi kõrbe- ja liivakivimägedel. Õhtuks jõuame Jordaania rannakuurorti Aqabasse, kus veedame kaks järgnevat päeva rannapuhkust nautides. Suurepärased võimalused Punases meres snorgeldamiseks, sukeldumiseks ja paadireisiks.
Jordaania on imeline!
1. päev 
Väljalend Tallinnast. Saabumine Ammani lennujaama. Transfeer hotelli, ööbimine Ammanis.
 
2. päev Jerash ja Ajloun
Sõidame Jerashi, mis on üks paremini säilinud Rooma impeeriumi linnu Lähis-Idas. Sammaste tänav cardo maximus, Hadrianuse värav ja 2 Rooma teatrit on peamised vaatamisväärsused, mida seal avastame. Järgmisena külastame Ajlouni kindlust, mis asub vanas kloostri kohas Auf ́i mäe (1250m) tipus. Selle ehitas 1184. aastal Saladini armee kindral Izz al-Din Usama. Kindlus kontrollis liiklust, mööda Damaskust ja Egiptust ühendavat teed.
Majutus Ammanis
 
3. päev Ammani linnaekskursioon – Nebo mägi – Madaba – Surnumeri
Amman on Jordaania pealinn ja suurim linn. Seal saame igapäevaelu saginas avastada pealinna suurimaid turgusid, muuseume, iidseid ehitisi, monumente ja kultuuriobjekte. Ammani tsitadellimägi, Heraklese tempel, Rooma foorum koos amfiteatriga, on vaid mõned paikadest, mida seal näeme. Vaid 20 minutit Ammanist lõuna pool, Kuningate teel, asub mosaiikidest täidetud Madaba linn. Väikese kirikuga kroonitud ajalooline linn asub keset Jordaania kõige viljakamat maad. Parim siiani leitud mosaiik, on endiselt oma algsel kohal Kreeka õigeusu Püha Georgiuse kiriku põrandal. Edasi sõidame Madabast 10 kilomeetrit lääne poole ja jõuame Nebo mäele, mis on üks väidetavatest Moosese haua asukohtadest. Heidame pilgud Tõotatud maale ja naudime Jordani oru vaadet. Tänapäeva üks suurejoonelisemaid kohti on Surnumeri, mis 400 meetrit allpool merepinda on maakera madalaim veekogu. Kuna soolasisaldus on kaheksa korda suurem enamiku maailma ookeanide soolasisaldusest, saame Surnumeres hõljuda isegi ilma midagi tegemata.Ujumine Surnumeres on tõeliselt ainulaadne kogemus, mida ei saa jätta kasutamata.
Majutus Surnumere ääres
 
04. päev  Surnumeri – Kuningate tee – Keraki kindlus/Shobaki kindlus – Petra
Täna sõidame mööda  vana Kuningate teed, kus külastame kaht suurimat ristisõdijate kindlust. Üks on Qal'atash Shawbak ja teine on Qal'at al-Karak. Mõlemad kindlused ehitati Rooma impeeriumi piiride ja
Punase mere kaubateede kaitseks.
Majutus Petras
 
05. päev  Petra külastus – Wadi Rum
Veedame päeva Petras, mis on üks põnevamaid vaatamisväärsusi Jordaanias ning üks
maailmaimedest, avaldades muljet oma imelise arhitektuuriga. Linn on raiutud mägedesse iidsete
nabatealaste poolt, rohkem kui 2000 aastat tagasi.
Majutus Wadi Rumi ehedas kõrbelaagris, kaasaegsete mugavustega.
 
06. päev  Wadi Rum – Aqaba
Avastame Wadi Rumi - beduiinide kõrbeorgu, mida raamivad pruunid ja punased sakilised
mäeahelikud ning mida mööda kulges legendaarse Araabia Lawrence ́i teekond. Wadi Rumis on
filmitud mitmeid tuntuid filme, nagu näiteks Marslane, Transformers: Langenute kättemaks, Punane
planeet ja Inglise patsient. 2-tunnisel Jeep Touril saame sõiduelamuse ainulaadsetel kõrbe- ja
liivakivimägedel.
Majutus Aqabas
07. päev  Aqaba
Päev rannapuhkuseks ja sukeldumiseks või snorgeldamiseks.
Majutus Aqabas
08. päev  Aqaba
Viimane päev Aqabas. Võimalus teha sisseoste, veeta aega rannas või teha paadiretk Punasel merel.
 
09. päev 
Äralend
Transfeer Aqaba lennujaama. Lend Aqaba-Istanbul-Tallinn. Saabumine Tallinna.
Hind 1650 sisaldab:
 
 • lennupilet Tallinn-Istanbul-Amman ja Aqaba-Istanbul-Tallinn
 • Jordaania viisa vormistamise
 • majutus kahestes tubades 3-4* hotellides/kõrbelaagris
 • hommiku-/õhtusöögid hotellides ja kõrbelaagris
 • kohalike inglise keelt kõneleva giidi teenused
 • kõik sissepääsutasud vastavalt programmile
 • lühike ratsutamine  soovijatele Petras
 • 2-tunnine Jeep Tour Wadi Rumis
 • kogu reisi vältel eesti keelne reisijuht

Raha kulub reisil juurde 

 • lõunasöögid ja õhtusöögid, mida reisikavas ei mainita
 • kindlustus
 • igat liiki jootraha
Lisatasu eest:
 • majutus üheses hotellitoas

Erik Niinemaa

Erik on reisifoorumi Trip.ee toimetaja, rändur ja eksootilise traditsiooni huviline. Rännakud on viinud teda Aasiasse ja Lähis-Itta – Hiina, Indiasse, Nepaali, Bhutani, Iraani ja Omaani. Olgu selleks Ladakhi mäestik, Shanghai suurlinna kaos või Kathmandu org, oskab ta alati leida tasakaalu kohaliku kultuuriga, tuletades meelde kuulsat fraasi: „Roomas käitu roomlasena.“

Aasias ning Lähis-Idas on alati võimalus oma probleemile selgitust saada ja rõõmu jagada, kogukonnast lähtuvalt. Tugevad peresidemed, suur lugupidamine vanemate vastu, sõbralikkus, rõõmus meel ja valmisolek olemasolevat võõraga jagada, on see, mis ikka ja jälle meelt ülendab. Aasia ja Lähis-Ida on värskendav ja inspireeriv kogemus, igale läänlasele.

Traditsioonid nõuvad aga ka etiketi tundmist. Sellesse on Erik süüvinud ning on suurepärane reisijuht Eesti reisijale.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!