fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Jordaania- kuningriik Lähis- Ida ristmikul

Jordaania- kuningriik Lähis- Ida ristmikul

1990€ in. kohta
02.05.-11.05.24 / 29.10-07.11.2024 / 02.05-11.05.2025
Jordaania – kuningriik Lähis-Ida ristmikul
Jordaania on rikas nii ajaloo, kui ka  kultuuri poolest. Jordaania ringreisil saab suurepäraselt põimida nii puhkuse, kui ka Lähis- Ida kultuuripärandiga tutvumise. Kindlasti on siin üheks võtmesõnaks maastike ja kultuuride mitmekesisus. Siin põimuvad piiblilood ja ristirüütlite retked ning islamimaailm oma arhitektuuri ja külalislahkusega.
Ööbides Wadi Rumi kõrbes, saame osa beduiinide rahulikust ja vähenõudlikust elustiilist, samas kui Ammanis oleme osa pulbitsevast linnaelust. Veerõõmude nautijad saavad täiendust nii Surnumeres hõljudes, kui ka Punase mere lainetes Aqabas. Ning muidugi nabatealaste iidne kivilinn Petras, sest kes pole Petras käinud, pole Jordaaniat näinud.
Me alustame Jordaaniaga tutvumist riigi põhjaosas, külastame Rooma impeeriumi ühte paremini säilinud linna – Jerashi ja Ajlouni kindlust. Seejärel naaseme Ammanisse, et järgmisel hommikul tutvuda pealinnaga ning saada osa linnasaginast ja idamaa turgudest. Edasi suundume lõuna poole, kus kuulsal Kuningate teel peatume Madabas ja Nebo mäel, et heita pilk Moosese kombel Tõotatud maale. Õhtu ja öö veedame Surnumere ääres.
Hommikul jätkame oma teekonda Kuningate teel, külastame võimsaid ristisõdijate kindlusi Karakis ja Shobakis ning jõuame Jordaania pärli Petrani, kus ka ööbime.
Järgmine päev on Petra päralt, avastame legendaarset nabatealste kivisse raiutud linna ning õhtul suundume kõrbe poole, ööbime tähistaevaga kaetud Wadi Rumi kõrbelaagris. Hommikul jätkame kõrbeelamustega ning teeme vahva džiibi reisi otse Wadi Rumi kõrbe- ja liivakivimägedel. Õhtuks jõuame Jordaania rannakuurorti Aqabasse, kus veedame kaks järgnevat päeva rannapuhkust nautides.
Suurepärased võimalused Punases meres snorgeldamiseks, sukeldumiseks ja paadireisiks.

Jordaania on imeline!

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  02.05.-11.05.24 / 29.10-07.11.2024 / 02.05-11.05.2025
 • Kestus
  10 päeva

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast. Saabumine Ammani lennujaama. Transfeer hotelli, ööbimine Ammanis.
2
2. päev
Sõidame Jerashi, mis on üks paremini säilinud Rooma impeeriumi linnu Lähis-Idas. Sammaste tänav cardo maximus, Hadrianuse värav ja 2 Rooma teatrit on peamised vaatamisväärsused, mida seal avastame. Järgmisena külastame Ajlouni kindlust, mis asub vanas kloostri kohas Auf ́i mäe (1250m) tipus. Selle ehitas 1184. aastal Saladini armee kindral Izz al-Din Usama. Kindlus kontrollis liiklust, mööda Damaskust ja Egiptust ühendavat teed. Majutus Ammanis
3
3.päev
Ammani linnaekskursioon – Nebo mägi – Madaba – Surnumeri Amman on Jordaania pealinn ja suurim linn. Seal saame igapäevaelu saginas avastada pealinna suurimaid turgusid, muuseume, iidseid ehitisi, monumente ja kultuuriobjekte. Ammani tsitadellimägi, Heraklese tempel, Rooma foorum koos amfiteatriga, on vaid mõned paikadest, mida seal näeme. Vaid 20 minutit Ammanist lõuna pool, Kuningate teel, asub mosaiikidest täidetud Madaba linn. Väikese kirikuga kroonitud ajalooline linn asub keset Jordaania kõige viljakamat maad. Parim siiani leitud mosaiik, on endiselt oma algsel kohal Kreeka õigeusu Püha Georgiuse kiriku põrandal. Edasi sõidame Madabast 10 kilomeetrit lääne poole ja jõuame Nebo mäele, mis on üks väidetavatest Moosese haua asukohtadest. Heidame pilgud Tõotatud maale ja naudime Jordani oru vaadet. Tänapäeva üks suurejoonelisemaid kohti on Surnumeri, mis 400 meetrit allpool merepinda on maakera madalaim veekogu. Kuna soolasisaldus on kaheksa korda suurem enamiku maailma ookeanide soolasisaldusest, saame Surnumeres hõljuda isegi ilma midagi tegemata.Ujumine Surnumeres on tõeliselt ainulaadne kogemus, mida ei saa jätta kasutamata. Majutus Surnumere ääres
4
4.päev
Surnumeri – Kuningate tee – Keraki kindlus/Shobaki kindlus – Petra Täna sõidame mööda  vana Kuningate teed, kus külastame kaht suurimat ristisõdijate kindlust. Üks on Qal'atash Shawbak ja teine on Qal'at al-Karak. Mõlemad kindlused ehitati Rooma impeeriumi piiride ja Punase mere kaubateede kaitseks. Majutus Petras
5
5.päev
Petra külastus – Wadi Rum Veedame päeva Petras, mis on üks põnevamaid vaatamisväärsusi Jordaanias ning üks maailmaimedest, avaldades muljet oma imelise arhitektuuriga. Linn on raiutud mägedesse iidsete nabatealaste poolt, rohkem kui 2000 aastat tagasi. Majutus Wadi Rumi ehedas kõrbelaagris, kaasaegsete mugavustega.
6
6.päev
Wadi Rum – Aqaba Avastame Wadi Rumi - beduiinide kõrbeorgu, mida raamivad pruunid ja punased sakilised mäeahelikud ning mida mööda kulges legendaarse Araabia Lawrence ́i teekond. Wadi Rumis on filmitud mitmeid tuntuid filme, nagu näiteks Marslane, Transformers: Langenute kättemaks, Punane planeet ja Inglise patsient. 2-tunnisel Jeep Touril saame sõiduelamuse ainulaadsetel kõrbe- ja liivakivimägedel. Majutus Aqabas
7
7.päev
Aqaba Päev rannapuhkuseks ja sukeldumiseks või snorgeldamiseks. Majutus Aqabas
8
8.päev
Aqaba Viimane päev Aqabas. Võimalus teha sisseoste, veeta aega rannas või teha paadiretk Punasel merel.
9
9.päev
Äralend Transfeer Aqaba lennujaama. Lend Aqaba-Istanbul-Tallinn. Saabumine Tallinna olenevaltlennuajast kas sama päeva õhtuks või järgmisel päeval.
Hind 1990€/in sisaldab:
 • lennupilet Tallinn-Istanbul-Amman ja Aqaba-Istanbul-Tallinn
 • Jordaania viisa vormistamise
 • majutus kahestes tubades 3-4* hotellides/kõrbelaagris
 • hommiku-/õhtusöögid hotellides ja kõrbelaagris
 • kohalike inglise keelt kõneleva giidi teenused
 • kõik sissepääsutasud vastavalt programmile
 • lühike ratsutamine  soovijatele Petras
 • 2-tunnine Jeep Tour Wadi Rumis
 • kogu reisi vältel eestikeelne reisijuht
Raha kulub reisil juurde
 • lõunasöögid
 • kindlustus
 • igat liiki jootraha
Lisatasu eest:
 • majutus üheses hotellitoas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!