Oleme ühenduses:

Image Alt

Mallorca – päikseline Vahemere saar

Mallorca – päikseline Vahemere saar

1190€ in. kohta
05.-12.06.2024 (7 ööd kohapeal) / 23.-28.04.2025 (5 ööd kohapeal)

Kevadine Mallorca on ideaalne koolivaheaja puhkuse koht tervele perele ja ka üksi reisivale päikest armastavale seiklejale. Aprill on Mallorcal nii nagu ka teistel Baleaaride saartel õite rohke, kevadiselt kaunilt õitsevad mäenõlvadel ja külades mandlipuud ning tsitruseliste mõnusalt magus aroom teeb saare avastamise nauditavaks. Aprillis on temperatuur juba mõnusalt soe ja päike parajalt piisav, et soovi korral rannas mõnuleda.

Need, keda paeluvad rannamõnud ja rahulik suvine kuurorti melu, siis juunis toimuv reis on just teile.

Saare mitmekülgne loodus pakub avastamisrõõmu igale vanusegrupile. Kevadine rohelus ja õiterohked mäenõlvad, linnapargid pakuvad suurepäraseid võimalusi matkamiseks ja jalgrattasõiduks ja aktiivseteks tegevusteks, samuti võimalust nautida lõõgastavaid piknikke looduses. Mallorca on saar, kus on palju mõeldud lastele ja neile on valikus väga palju erinevaid teemaparke, kus aeg möödub lennates. Maastik, mis kutsub jalgrattureid ja teisi sportlasi treeninglaagritesse, on igati sobilik ka tagasihoidlikumale loodusnautlejale.

Mallorca kultuuripärand on rikkalik, huvilisi ootavad mitmeid vaatamisväärsused nii saare pealinnas Palma de Malloracas kui ka väiksemates linnakestes. Saar on põimitud ajalooliste vaatamisväärsustega – vanalinnadega, kindlustega ja arheoloogiliste leiukohtadega. Peresõbralikud muuseumid ja teemapargid pakuvad lõbusaid ja harivaid tegevusi kogu perele.

Lisaks sellele on Mallorca tuntud oma võime poolest meelitada ligi nii kohalikke rikkaid ja kuulsaid kui ka maailma tuntud inimesi, kes naudivad siinset rahulikku elustiili ja kaunist loodust. Siin võib kohata kuulsaid nägusid lõõgastumas luksuslike villade basseinide ääres või einestamas peenemates restoranides. Mallorca on ka Hispaania kuningapere armastatud sihtkoht, osaledes igal aastal traditsioonilisel purjeregatil, kus saab näha nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi purjetamistalente võidu nimel võistlemas.  Samuti on Mallorca koduks maailmakuulsale tennisestaarile Rafael Nadalile, kes on sündinud ja kasvanud saarel ning on sellele looduskaunile paigale toonud rahvusvahelist tunnustust ja uhkust.

Lisaks on aprillis toimumas mitmeid traditsioonilisi festivale ja pidustusi, kus saab osa võtta kohalikest kultuurisündmustest ja proovida autentset kohalikku toitu ning nautida kohalikku muusikat.

Pakume reise Mallorcale nii aprillis kui ka juunis!

Sobib väga hästi koolivaheaja reisiks peredele aga ka loodust ja päikest armastavale seiklejale.

Reisi kuupäev:

23.-28.04.2025
1290 EUR/inimene
Lapsed (2-12.a) 1190 EUR (kui majutuvad vanematega samas toas)
Ühese majutuse lisatasu 230 EUR
 • Paketis sisalduvad liinilennud Tallinn – Palma de Mallorca -Tallinn (Lufthansa liinilennud, vahemaandumisega Frankfurdis)
 • Majutust kaunis pealinnas Paseo Maritimo (mere äärsel promenaadil) 4* hotellis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • Soovi korral valikus 4* vanalinnas asuv hotell (hind al 1390€/in)
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi

Reisi kuupäev:

05.06.- 12.06.2024

Rannapuhkus kaunis Santa Ponsa kuurortis juunis
Sobib väga hästi suve alguse reisiks peredele aga ka loodust ja päikest armastavale seiklejale.
1190 EUR/inimene
Lapsed (2-12.a) 990 EUR
Ühese majutuse lisatasu 160 EUR

Rannapuhkus juunis Santa Ponsa kuurortis.

 • Paketis sisalduvad liinilennud Tallinnast – Palma de Mallorca – Tallinn (Swicc Air liinilennud, vahemaandumisega Zürichis)
 • Majutust kaunis Santa Ponsa kuurortis 4* hotellis kaheses toas koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • Soovi korral valikus erinevad toatüübid (lisatasu eest)
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi

Pakume lisatasu eest kohapeal ka erinevaid ekskursioone (eestikeelne reisijuht kaasas kui on vähemalt 10 inimest grupis). Lisainfo reisi lähenedes.

Lisainfo ja broneerimine – info@kontiki.ee  või tel 56268377

Ootame teid avastama päikeselist Mallorcat!

 

Sulle võivad huvi pakkuda ka meie teised Vahemere reisid:

Korsika

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  05.-12.06.2024 (7 ööd kohapeal) / 23.-28.04.2025 (5 ööd kohapeal)
 • Kestus
  5 või 7 ööd kohapeal

Reisikava

1
1. PÄEV
Lend Tallinnast Palma de Mallorca lennujaama. Sõltuvalt reisi toimumis ajast on vahemaandumine kas Frankfurtis või Zürichis. Mallorcale jõudmine õhtupoole.

2
2.PÄEV
Järgnevatel päevadel saab igaüks endale leida sobivaid tegevusi lisaekskursioonide näol. Pakume mõned ideed, mida Mallorcal olles külastada. Puhkust tasub alustada külastades pealinna Palma de Mallorcat.
 • Palma üks tähtsaimad kirikuid on 13. sajandi lõpust pärit Püha Franciscuse kirik e La Iglesia de San Francisco kirik. Kirikus paikneb Mallorca saarelt pärit kirjaniku, filosoofi ja loogiku, Ramond Llulli haud. Llull kirjutas esimese suurema katalaani keelse teose.
 • La Seu e Mallorca katedraali ehitust alustati 14. sajandil ja katedraali ehitus lõpetati 1601. Muuseumis on kallihinnalisi aardeid, nt. tükike Jeesuse ristist. Kabelis on vanad skulptuurid ja maalid. Püha Peetri kabelis on maailmakuulus, kohaliku kunstniku Miquel Barceló kunstiteos. Asub Palmas Alms Squarel.
 • Palacio Real de la Almudaina e Kuninglik Palee Almudaina ja Araabia saunad e Baños Árabe on ainsad mälestusmärgid, mis on jäänud ajast, kui Mallorcat valitsesid araablased. 10. sajandil kerkinud  ja 16. sajandil gootikas ümberehitatud araabiapärane kindlus Almudaina on tänapäeval Hispaania kuninga suveresidents, kus kuningas tööasju ajab.
 • Bellveri kindlusloss ehitati 14. sajandil Pedro Salvàn juhtimisel ja Mallorca kuninga Jaime II käsul. Kindlusloss oli kunagi Mallorca kuningate suveresidents. Hiljem asus seal vangla ja rahapada. Katuseterrassilt avaneb imeline panoraamvaade linnale. Saalides on eksponeeritud väljakaevamistel leitud esemed.
See on vaid põgus ülevaade võimalikest pealinna vaatamisväärustest. Kindlasti pakub pealinn šoppajatele rõõmu, linnas on ostlemiseks mitmeid poode ja kaubakeskusi. Kindlasti olles juba pealinnas tasub ära käia kohalikul turul, mis on ise juba omaette vaatamisväärsus.

3
3.PÄEV
Täna võiks minna uudistama saare kaugemaid paiku. Valldemossa küla Valldemossa on väike ja ääretult armas küla, mis asub 425 meetri kõrgusel merepinnast ja on Mallorca kaitsepühaku Catalina Thomase sünnikohaks. Pühaku elust maalitud plaadid kaunistavad kogu linna peaaegu igat majaseina. 14. sajandist pärit La Cartuja mungaklooster lõpetas oma tegevuse aastal 1835  ja on sellest ajast erakätes. Klooster on siiski külastajatele avatud ja seal ringi liikudes tasub põigata sisse näiteks vanasse apteeki, kust sai 1838-1839 talvel oma hädadele leevendust ka helilooja Frédéric Chopin. Oluliseim vaatamisväärsus ongi Chopini klaver, millel kuulus helilooja komponeeris. Teiseks väga põnevaks kohaks on kloostri vana raamatukogu. Siia kogunesid kloostris elavad mungad, kes olidandnud vaikimisvande, aga said siin üksteisega nii pool tunnikest päevas suhelda. Kindlasti tasub külastada mere ääres paiknevat Solleri linnakest, mis on armas sadamalinn oma pika rannikuala ja pisikeste teeäärsete poodidega.Armas Solleri väikelinn ja selle lähiümbrus on aga tsitrusviljade kasvatamise piirkond. Apelsinisaludest ümbritsetud linn asub maalilises Solleri orus. Samuti on põnevaks vaatamisväärsuseks Solleri rannapromenaadilt keskusesse sõitev vana puidust tramm. Trammitee pikkus on u 5 km, sõit selle vana trammiga kestab u 20 min. Tramm väljub mõlemal suunal pea igal täistunnil. Pileti saab osta kohapealt vagunisaatjalt.

4
4.PÄEV
Sel päeval saab ette võtta erinevaid sõite. Näiteks: Drachi koopad (Porto Cristo) Võimsad stalaktiidi-stalagmiidikoopad, koos müstilise maa-aluse Martelli järvega. Martelli järv, mis on 14 m sügav, on Euroopa suurim maa-alune järv. Koopad avastati aastal 1896. Järvel korraldatakse klassikalise muusika kontserte ja ekskursioone koos valgus- ja muusikaefektidega. Formentori poolsaar on saare kõige põhjapoolseim tipp, kus 400 meetri kõrguselt saab jälgida vahuseid laineid ning sajandite jooksul mere poolt vormitud kaljusid. Legendi järgi saabusid preester ja bussijuht taevaväravasse samaaegselt kuid Peetrus lasi ainult bussijuhi väravast sisse. Seda just sellepärast, et tänu bussijuhile palusid kohalikud Jumalat siiralt südamest ja kordades rohkem kui preestri palvetunnis. Legendidel kipub alati ka väike tõepõhi all olema – teed on siin tõesti väga kitsad ja käänulised... Binissalemi veinipiirkond. Binissalem on Mallorca peamine veiniregioon, mille toodang on alates 1990. aastast tunnustatud Hispaania veinide kvaliteediklassiga D.O. Veinipiirkond jääb Palmast põhja poole. Siin on arvukalt bodega’sid e veinikeldreid, mis on avatud ka huvilistele. Piirkonna üks suuremaid ja tuntumaid tootjaid on Bodegas José Luis Ferrer, aga ka Macia Batle, Antonio Nadal jt. Üle poole siin valmivast toodangust moodustavad punaveinid, aga valmistatakse ka valget veini ja rosé’d e roosat veini. Kui tellite Mallorcal restoranis veini, pärineb see suure tõenäosusega just sellest piirkonnast. Loodus on siin võrratu! Kõikjal laiuvad veiniistandused, mandli- ja oliivipuud. Siia on mugav tulla autoga mööda Palma-Alcudia kiirteed või mööda sellega paralleelselt kulgevat sõiduteed, mis viib läbi erinevate ümberkaudsete külade ja viinamarjaistanduste.

5
5.PÄEV
Mallorca pakub ka väga palju erinevaid teemaparke, kus lastega aega veeta. Saar pakub väga palju vabaaja sisustamise võimalusi ka neile, kes soovida kergemalt sporti teha või vabas looduses matkata. Vaba aeg sisustada enda puhkuse päeva.
6
6.PÄEV
Samuti on võimalik osaleda erinevatel laevasõitutel. Vaba aeg sisustada enda puhkuse päeva.
7
7.PÄEV
Tagasilend Tallinna
  Aprilli väljumine
 • lennud Tallinn - Palma de Mallorca - Tallinn (liinilennud vahemaandumisega Frankfurtis)
 • majutus Palma de Mallorca vanalinnas olevas 4* hotellis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
 • reisikindlustus
 • kohapealsed ekskursioonid
 • jootraha kohalikele giididele
 • toidukorrad
Juunis väljumine Rannapuhkus juunis Santa Ponsa kuurortis.
 • Paketis sisalduvad liinilennud Tallinnast Mallorca pealinna Palma de Mallorcale (Swicc Air liinilennud, vahemaandumisega Zürichis)
 • Majutust kaunis Santa Ponsa kuurortis 4* hotellis kaheses toas koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • Soovi korral valikus erinevad toatüübid (lisatasu eest)
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
 • reisikindlustus
 • kohapealsed ekskursioonid
 • jootraha kohalikele giididele
 • toidukorrad
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!