fbpx

Oleme ühenduses:

Sri Lanka Ella

Sri Lanka – autentne, sõbralik ja vürtsikas

Sri Lanka – autentne, sõbralik ja vürtsikas

2350€ in. kohta

Kui sulle meeldib reisides peatude ilusates ja heades hotellides, nautida kohalikku teenust parimas võtmes, siis oleme valmis pannud just sobiva reisi!

Sri Lanka on kaunis riik, millel on rikas ajalugu, lopsakad maastikud ja mitmetahuline kultuur-  iidseid templid, imekauneid loodusvaated,  seikluslik  loodussafari ja lõõgastav rannapuhkus on selle reisi osad.
Meie Sri Lanka reis koondab siinsed parimad palad – lopsakas ja rikkalik loodus – kookosesalud, teeistandused, riisipõllud, järved, mangroovid ja imeline India Ookeani rannikujoon, mille helesinise merevee ja oranzikat tooni rannaliiva kontrasti võibki imetlema jääda. Kultuur ja kohalik melu –  Sri Lanka on läbi ajaloo kogenud mitmete rahvaste võime, mille kunagist olemasolu on tänapäeval näha nii arhitektuuris kui ka kõnes –  enamik inimestest oskab lisaks ametlikele riigikeeltele ka suurepäraselt inglise keelt.
Sri Lanka järgib oma igapäeva elus religiooseid kombeid ja tavasid, olles ühtlasi ka erinevate religioonide pesa – budism, hinduism, islam ja vähesel määral ka katoliiklus, mis üksteise kõrval sõbralikult ja üksteist aktsepteerivalt koos eksisteerivad. Templid, Buddha kujud, kõikvõimalikud tähtpäevad – neid leiab ja näeb Sri Lankal palju. Reisi jooksul külastame kahte olulist templit – koopatempel Dambullas ja Kandys asuv suursugune Buddha hammast majutav tempel.
Sri Lanka loodus on võrratu aastaringselt tänu pidevale soojusele, niiskusele ja mineraaliderohkele pinnasele. Näeme palju loodust ja viibime palju looduse keskel, kuid linnasaginast saame kindlasti osa pealinnas Colombos, kus käib igapäevane kaubandus ja kesklinn suisa kihiseb melust. Lisaks jäävad meie teele mitmed väiksemad linnad ja külad nagu Dambulla, Kandy, Nuwaraelyia, Ella, Galle – kus saab jalutada või sõita kohaliku ühistranspordi TUK-TUKiga ja olla osa Sri Lanka igapäevasest elust.
Sri Lanka on maitsete riik. Põllumajandus kui üks põhilisi tegevusalasid, rohkelt vürtsi- ja maitseainete istandusi annab märku oma olemasolust loomulikult ka  kohalikes söökides. Leidub nii vürtsi kui ka mahedamaid maitseid aga seda kõike juba saame avastada ja maitsta kohapeal! Kasvõi kookospähkel – justkui kohalik kuld, millest on võimalik kõike teha – kookosriisi, maiutusi, kookospiima, King Coconut (kollane) sobib ideaalselt kosmeetikasse ja juukseõliks, kookospähkli koored nõudeks, kiulisest kookosekestast tehakse köit, kookospalmi lehed leiavad kasutust katuste ehitamisel, dekoratsioonides ja väga palju muid leidlikke kasutusvõimalusi.
Sri Lanka  –  avastamisrõõmu, uudistamist ja elamusi rohkelt igal sammul.
Vaata ka meie täpsemat reisikava!

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  4.-17.11.24/20.03-02.04.2025/
 • Kestus
  13 päeva

Reisikava

1
1. PÄEV
Väljalend Tallinnast
2
2. PÄEV
Varahommikul jõuame Sri Lanka pealinna Colombosse ja juba teel lennujaamast Colombosse näeme ärkavat linna. Esimese päeva veedamegi saare ühtlasi suurima linnas Colombos ja tutvume nii ajaloolise kui ka modernse Colomboga. Colombo on Sri Lanka äri- ja kaubanduskeskus. Uus pealinn kannab nime Sri Jayawardhanapura Kotte, mis on vaid mõne kilomeetri kaugusel. Colombo oli kunagi ainult väike meresadam, mis tekkis 16. sajandil portugaallaste saabumisega 1505. aastal ja kasvas suureks sadamaks just portugaallaste võimu ajal. Colombo sai saare pealinnaks Briti perioodil 1815. aastal pärast seda, kui saare senise kuningriigi pealinnaks olnud Kandy loovutati brittidele. Öö veedame Colombos merelähistel asuvas ilusa katuseterrassiga hotellis. Õhtusöök hotellis hinna sees.
3
3. PÄEV
Hommikusöök hotellis. Colombo - Dambulla Täna võtame ette sõidu rannikust ja linnasuminast eemale ning alustame Sri Lanka sisemaa avastamisega. Dambulla on oma asukoha tõttu olnud paljude võimuesindajate meelispaik juba alates 1. sajandist eKr. Sõidame vaatama kõrgustikul asuvat Dambulla koopatemplite kompleksi, kus asuvad vähemalt 150 Buddha suuremõõtmelist kuju ning rohkelt ainulaadseid seina- ja laemaalinguid. Ööbime läheduses asuvas looduskeskses hotellis. Õhtusöök hotellis hinna sees.  
4
4. PÄEV
Hommikusöök hotellis. Dambulla - Sigiriya - Minneriya - Dambulla Peale varast hommikusööki ootab meid ees 5. sajandist pärit kuningliku kivikindluse Sigiriya ja kuningas Kasyapa residentsi vallutamine kivirahnu tipus. Seda peetakse iidse Sri Lanka ehituskunsti ja arhitektuurilise planeerimise üheks eesrindlikumaks näiteks ning samuti hinnatakse sealset säilinud kunsti. 360 kraadi Ilusad panoraamvaated üle terve piirkonna. Päeva teises pooles sõidame Jeep Safarile Minneriya rahvusparki, kus lisaks kitse, vesipühvlite, lindude ja paljude muude loomade hulgas elab suurim metsikute elevantide kogukond. Sri Lankal kokku elab ligikaudu 4000 metsikut elevanti, keda proovitakse hoida inimasustustest eemal, et nii elevandid kui ka inimesed saaksid üksteist häirimata elada. Elevant on püha ja loomale haiget tegemine on rangelt karistatud. Peale safarit sõidame tagasi samasse peatuspaika looduse keskel. Õhtusöök hotellis hinna sees.

5
5. PÄEV
Hommikusöök hotellis. Dambulla - Hiriwadunna - Matale - Kandy Külastame väga traditsioonilist ja siiani peaaegu täielikult isemajandavat väikest küla - Hiriwadunna - ja saame osa seasetest igapäeva toimetutest. Edasi liigume Matale suunas, mis on tuntud kui Sri Lanka vürtsi- ja maitsetaimede keskus, sest selles piirkonnas kasvatatakse neid kõige enam. Astume sisse ühte taimeaeda, kus meile tutvustatakse Sri Lanka vürtse, maitse- ja ravimtaimi ning räägitakse, kuidas ja milleks neid kasutatakse. Peale lõunat võtame suuna juba Sri Lanka mägisemale osale ja õhtuks jõuame Sri Lanka viimasesse kuni 1815a toiminud kunglikku pealinna Kandy-sse. Kandy on tuntud kui käsitöö, kultuuri ja ajaloo pesana, mida külastatakse igalt poolt maailmast. Lisaks asub siin üks saare olulisemaid budistlikke templeid, kus hoitakse Buddha hammast kui viimset reliikviat. Öö veedame linna servas asuvas hotellis. Õhtusöök hotellis hinna sees.
6
6. PÄEV
Hommikusöök hotellis Kandy - Tee istandus - Nuwaraeliya Täna läbime meie reisi kõige mägisema piirkonna, kus mäenälvad on täidetud teeistandusetga. Külastame ühte neist, jalutame teetaimede vahel, kuulame ja vaatame kuidas teetaimest saab tee, mille paki seest tee valmistamiseks võtame ning samuti saame võimaluse proovida nii musta kui ka valget teed. Jätkame oma mägist teekonda kuni jõuame väikeseks Inglismaaks kutsutavaks Nuwaraeliyasse. Siinne arhitektuur meenutab Inglismaad, sest tänu oma kõrgusele ja mägedevahelisele asukohale on siin ilm hoopis teine kui mujal Sri Lankal. Ühel hetkel päike, teisel hetkel vihm ja udu ja seetõttu oli see inglastele justkui väga kodune ja paljud rajasid siia oma kodud või suvekodud. Nuwaraeliya on mõnus pisike linnake, kus õhtupoolikul ringi käia ja ka omal käel avastada. Kui tavapärane on näha tänaval palju koeri, siis siin on tavaline näha hobuseid, kes ei kuulu kellegile ja liiguvad vabalt ringi.                   Öö veedame Nuwaraeliyas. Õhtusöök hotellis hinna sees.
7
7. PÄEV
Hommikusöök hotellis. Nuwaraeliya - Ella Kogeme Sri Lanka rongisõitu teekonnal Nuwaraeliyast Ellani - kõige maailistemate ja ilusamate vaadetega paaritunnine rongisõit. Lõuna paiku jõuame Ellasse, mis on ilus väike mägilinn. Siia jääme ülejäänud päevaks ning ka ööseks, et soovijad saaksid võtta ette matka Adam´s Peakile, kust imetleda päikeseloojangut. Öö Ellas, õhtusöök hotellis hinna sees.

Sri Lanka Ella rong

8
8. PÄEV
Hommikusöök hotellis. Ella - Galle - Ahungalla Täna suundume India Ookeani suunas. Enne meie rannapuhkuse majutuspaika jõudmist teeme peatuse veel Galle linnas - UNESCO maailmapärandite nimekirja kuuluv ja üks Sri Lanka ilusaim ajalooline linn. Hollandi koloniaalaegsed hooned, iidsed mošeed, kirikud, suurejoonelised mõisad ja muuseumid. Galle vana mereäärne kindlus on uudistamist väärt - jalutame ja tutvume ajalooga ning naudime vaba aega sealsetel kitsastel tänavatel kolades. Õhtuks jõuame oma rannahotelli, kus veedame ülejäänud puhkuse. Õhtusöök hotellis hinna sees.
9
9. PÄEV
Vaba päev. Rahulik päev rannas, hotelli basseinides. Kes soovib, saab sõita TUK-TUKiga läehdal asuvatesse linnadesse, et tutvuda kohaliku turu või eluoluga. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.
10
10. PÄEV
Vaba päev. Tegevused vastavalt soovile. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.
11
11. PÄEV
Vaba päev. Tegevused vastavalt soovile. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.
12
12. PÄEV
Vaba päev. Tegevused vastavalt soovile. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.
13
13. PÄEV
Vaba päev. Tegevused vastavalt soovile. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.
14
14. PÄEV
Varahommikul alustame sõitu Colombo lennujaama poole ja algab kojusõit. Õhtuks oleme Tallinnas.
Hinnas sisaldub:
 • lennupiletid TLN - Colombo - TLN
 • majutus kahekohalistes tubades koos hommikusöögiga 4* ja 5*hotellides
 • õhtusöök ( joogid lisatasu eest )
 • kohaliku giidi teenused
 • eestikeelse reisjuhi teenused
 • sissepääsupiletid vastavalt reisikavale
 • rongipilet Nuwaraeliya - Ella
  Raha lisandub:
 • reisikindlustus
 • Sri Lanka viisa 50USD
 • lõunasöögid
 • joogid lõuna- ja õhtusöökide juures
 • jootraha
 • isiklikud kulutused
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!