fbpx

Oleme ühenduses:

Inspiratsiooniks

Mis on Kon Tiki?

Kon Tiki ekspeditsioon on XX sajandi avastuste loos stambivaba suhtumise ja julguse sümbol. Norra etnograaf ja maadeuurija Thor Heyerdahl tõestas väga erilisel viisil oma teooriat, et juba iidsetel aegadel oli olemas side Vaikse Ookeani saarte ja Lõuna Ameerika vahel. Selle tõestamiseks ehitas ta algelise balsapuust parve ja seilas 1946-1947 aastal 101 päeva koos väikese meeskonnaga Peruust Prantsuse Polüneesiasse. Oma parve ja ka kogu ekspeditsiooni nimetas ta Inkade päikesejumala Kon Tiki järgi.

Thor Heyerdahl näitas, et maailma avastamiseks ja mõistmiseks on vaja pigem julgust ja avatud meelt kui armeed või armaadat.

Kon Tiki nimi sümboliseerib meile avatust maailma suhtes ja julgust proovida uusi asju.

Aeg-ajalt palume ka Sinul, hea reisija, mõneks hetkeks välja astuda oma mugavustsoonist – näitame milline näeb välja külakool Amazoonases ja Arushas, sõidame pisut Peruu ühistranspordiga, magame džunglis võrkkiiges. Sellised nii mõnegi inimese jaoks julged sammud on tekitanud momente, mida meenutatakse veel heal meelel aastaid.

Kon Tiki Reisid on laevaks, mis kannab Sind põneva horisondi taha.

P.S. meil ei ole ühtegi parvega reisi:)

Meie lugu

Kon Tiki Reisid sai alguse 2007 aastal. Olles kirglikud uute maade avastajad ja kohalikku ellu sukeldujad, tundus firma loojatele, et paljud pakutavad reisid on väga pinnapealsed ja tihti jääb just see põnev kohalik elu nägemata. Meil on kindel veendumus, et teades nö. siseinfot ja hoides grupi suuruse pigem väiksemana, suudame ka oma klientidele pakkuda põnevamaid ja huvitavamaid reise.
Meie reisijuhid on tihti ka sihtkoha maadel aastaid või isegi aastakümneid elanud või muidu seal pikalt rännanud, mistõttu on kohalik elu-olu arusaadavam ning on ka lihtsam selgitada sealseid arusaamu elust, traditsioone ja miks mingi asi on just nii, nagu ta on. Oma väikese meeskonnaga suudame pakkuda personaalset lähenemist ja võimalusel proovime arvestada ka erisoovidega.

Kristine Hammerberg

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!