Vaata pilte

Aafrika seiklus – Keenia

Safari ja India ooken

23.10-3.11-2021, 24.02-7.03.22
Safari ja India ooken

Keenia

Paljudele seostub Keenia Karen Blixeni` Out of Africa` raamatuga, mille mängisid romantilises filmis kuulsaks Robert Redford ja Meryl Streep. Keenia toob silme ette tuntud pikamaajooksjad või siis hoopis  Lõvikuninga multifilmi ja sealt meelde jäänud  fraasi –  Hakuna Matata! (probleemi pole!) . Kõigis neis kujutelmades on oma tõetera sees, aga Keenia on veel ka palju muud. Siin elab rohkem kui 40 erinevat hõimu, kelledel on oma kultuur ja tavad. Siin on maailmakuulsad safari- ja looduskaitsealad, pikad palmidega ääristatud liivarannad sooja India ookeani ääres, Riftiorg, avarad savannid  ja mägisemad alad koos järvedega. Palju õnnelikke inimesi, kuid ka omad sotsiaalsed probleemid.

Sellel reisil keskendume Keenia lõunaosas India ookeani läheduses olevatele paikadele. Meie rahvusvaheline lend toob ja viib meid Mombasasse,  mis on ühtlasi ka Keenia vanim linn. Kultuuride sulatuspott Aafrika, Araabia, India, Pärsia ja teistest India ookeani äärsetest kultuuridest. Keenia ja naaberriigi Tansaania rannik koos saartega moodustavad suahiili ranniku, kus elavad kohalike bantu hõimudega segunenud peamiselt araabia, pärsia ning india päritolu kaupmeeste ja meresõitjate järeltulijad. Erinevate bantu keele dialektide ning araabia keele segunemisel tekkinud suahiili keelest on saanud lingua franca kogu Ida-Aafrikas. Peale Keenia ja Tansaania, kus suahiili keel on ametlik riigikeel, on see laialt levinud ka Ugandas, Kongos ja Komoori saartel, vähemal määral Ruandas, Burundis, Mosambiigis, Malavis, Sambia põhja- ning Somaalia lõunaosas. 

Oma reisi esimeses osas sõidame  Tsavo safari alale. Ida ja Lääne Tsavo Rahvuspargid koos moodustavad ühe suurima  ja vanima kaitseala Keenias – koos moodustavad nad 4 % Keenia territooriumist. Ida Tsavos on suured tasandikud ja Lääne Tsavo maastikku on kujundanud kunagised laavajoad, siinset maastikku ilmestavad põõsastikud ja allikad, jõed. Loodusesõbra rõõmuks  elab siin  palju elevante, lõvisid, kaelkirjakuid, sebrasid, antiloope, pühvleid ja palju teisi loomi ning linde.

Pärast kolmepäevast safarit sõidame Mombasast lõunasuunas jäävasse Keenia kaunimasse randa – Diani randa. Palmidega ääristatud, kilomeetreid pikk, valge liivaga, sooja 0okeaniveega ranna-ala. Lisaks puhkusele, teeme  siit ka  päevase väljasõidu Wasini saarele, sõidame koahliku laeva – dhowga ning snorgeldame korallrahul.  Tutvume ka kohaliku kultuuriga. Lisaks  sooja merevee ja basseini nautimisele saame kohapeal huvilistele lisaks organiseerida muid põnevaid väljasõite või tegevusi . 

 

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

 

Lähtume oma reisidel vastutustundlikust reisimisest, jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalise reisi tagamiseks. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi.

 

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 13 aasta.

 

Et oleks julgem  kaugeid reisiplaane teha, oleme oma kõigi 2021 aasta grupireiside paketti lisanud omalt poolt Covid reisikaitse kindlustuse.  Te ei pea muretsema, mis saab siis, kui vahetult enne reisi saate positiivse covid- testi või kui haigestute. Kindlustus tagab reisitõrke korral reisiraha tagastuse või reisil olles ravikulud.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
 • Meie kaugreiside grupireisid sisaldavad juba Covid kindlustuskaitse

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

REISIKAVA

Päev 1  - 23.10  

Väljalend Tallinnast ja saabumine Mombasasse järgmisel varahommikul.

Päev 2 -  24.10

Transfer lennujaamast mereäärsesse hotelli Mombasas. Puhkus hotellis.

Pärastlõunal soovijatele Mombasa linnaga tutvumine - Fort Jesus, vanalinn, vana sadam, turg, kuulsad Mombasa võhad. Mombasa, Keenia vanim linn, segu erinevatest India ookeani äärsetest kultuuridest - aafrika, india ja araabia. Oma jälje on jätnud ka erinevad koloniaalvõimud - portugallased ja britid.

Kes linnaga tutvumist ei soov, saab lõõgastuda kas hotelli basseinis või ookeani ääres. 

Õhtusöök hotellis

Päev 3  - 25.10

 Alustame oma 3 -päevast safarit  Tsavo rahvuspargis (käime nii ida kui ka lääne Tsavos, mis kokku moodustavad 4% Keenia territooriumist) . Sõidame varahommikul välja, et jõuda u 3-4 h pärast (sõltuvalt liiklusest) Ida Tsavo Rahvusparki. See on üks vanimaid ja suurimaid kaitsealasid Keenias - 13 474 km2. Siinsetel suurtel tasandikel on esindatud kõik Suurde Viisikusse kuuluvad loomad, keda safaril käijad enamasti näha soovivad - lõvi, leopard, elevant , pühvel ja ninasarvik. Sellest, miks neid suureks viisikuks kutsutakse räägitakse safaril:).  Kindlasti jäävad  teele veel graatsilised kaelkirjakud, mitmed erinevad antiloobid, sebrad,  palju linde ja muid loomi.

 

Terve päev safaril loomi jälgimas ning õhtuks sõidame oma majutuskohta.

Päev 4   26.10 

Hommikul alustame järjekordselt loomade vaatlusega - iga päev on eriline:)

Lõuna paiku sõidame ida Tsavost  lääne Tsavosse, kus maastik on teistsugune - laavakivimtest moodustised, allikad, tihedam põõsastik. Ilusa ilmaga on siit näha ka Tansaanias asuv Kilimanjaro mägi. Sealsele rikkaliku loomastikuga paigale on kuulsust toonud kurjakuulutava nimega lõvid - maneaters' (inimsööja lõvid). Miks nad omale sellised nimed on saanud räägib täpsemalt kohapealne giid.

 

Õhtuks jõuame oma ööbimispaika  Läne Tsavo Rahvuspargis.

Päev 5 - 27.10

Hommikupoole veelkord ringsõit ja loomade vaatlus Tsavo Westis, pärastlõunal alustame sõitu ranniku poole, kuhu jõuame õhtuks - Keenia kaunimaks rannaks peetavale Diani rannale. 

Majutume oma hotelli järgmiseks 6 ööks. Meie hotell Diani beachil on ranna ühes kaugemas otsas, mis on tore seetõttu, et siin on oluliselt rahulikum. Rannamelu soovijad saavad  sõita tuk-tukiga Diani keskusesse  randa.  Hotellil on suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega, hotell asub otse ookeanirannal ning siin on oma pikk rannariba.  Hotelli territooriumil elab ka suur ahvi kari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb ka asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda.Majutus on õdusates rannamajakestes. Kui on kindel soov majutuda otse mererannas, vaatega ookeanile, siis saab ka seda, väikese lisatasu eest.

 

 

Päev 6 - 28.10 

Puhkus Dianil. Imekaunis liivarand, soe ookeanivesi, bassein, kite surf , klaaspõhjaga paadiga sõit merel, paadiga sõit snorgeldama,  5 minutilise tuk-tuki sõidu kaugusel asuv Diani keskus - võimalikud tegevused päevaks. Õhtuti on võimalik nautida hotelli poolt pakutavat meeleolukat kultuuriprogrammi, olgu selleks muusika, tants, karaoke, masai ehete turg või muu kaasahaarav ajaviide. 

Päev 7 - 29.1 

Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite merekaitsealal.

Hommikune tunniajane bussisõit  viib meid   läbi kookospalmi ja suhkruroo kasvanduste ning kohalike külade  Shimoni sadamasse, kust mootoriga varustatud traditsioonilese purjeka ehk dhow pardal seilame siinse korrallrahu juurde, kus kõigil on võimalus snorgeldada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad - PADI sertifikaadi omanikele- (lisatasu eest) näevad veel põnevamat veealust maailma. Boonusena võib kohata ka delfiine.

Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereande pakkuvas  restoranis .

Pärastlõunal sõit tagasi Dianile. 

 

 

Päev 8 - 30.10

Poole päevane tutvumine kohaliku  ja algupärase kultuuriga.

Kaya Kinondo püha mets- kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest, ning vanadest traditsioonidest. Kohaliku elu- oluga tutvumine.

 

Päev 9 - 11  - 31.10 -1. 11

Vabad päevad sisustamaks vastaval enda soovidele.

Lisaks rannamõnude nautimisele võimalik ka lisatasu eest teha järgmisi väljasõite:

 • Funzi saare tuur- mangroovides kanuudega sõit mööda Ramisi jõge, linnud ja hea õnne korral mõni krokodill, kohalik küla ja lagoonis veest ilmuv liivariba
 • Shimba Hills -  ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark- näha on väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni 
 • Erinevad tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks

 

Päev 12 - 2.11. 

Hommikupoole vaba aeg ja õhtul transfer Mombasasse tagasilennuks Tallinnasse

 

Päev 13- 3.11 

Saabumine Tallinnasse

 

 

 

 

 

Hind 2550 / inimene

Hind sisaldab:

 • Rahvusvahelised lennud Tallinn-Mombasa-Tallinn
 • Kõik kohapealsed transferid lennujaam- hotell- lennujaam
 • 3- päevane safari koos kogu transpordi, majutuse, toitlustuse, giidide ja rahvusparkide tasudega
 • Majutus Mombasas  kahestest tubades koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Majutus Diani Beachil kahestes tubades koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giididega
 • Eesti keelne reisijuht kogu reisi vältel
 • Covid kindlustuskaitse

Hotellid ja safarilodged on meie mõistes 3-4 * toredad ja  kohaliku hõnguga.

Raha kulub lisaks:

 • Keenia viisa, mis tuleb eelnevalt taotleda onlines ning mille maksumus on 50 USD/inimene
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid, mis tuleb kohapeal juurde osta vastavalt oma soovidele.
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!