Top
Image Alt

Aafrika seiklus – Keenia

Safari ja India ooken

Aafrika seiklus – Keenia

2850€ in. kohta

Paljudele seostub Keenia Karen Blixeni` Out of Africa` raamatuga, mille mängisid romantilises filmis kuulsaks Robert Redford ja Meryl Streep. Keenia toob silme ette tuntud pikamaajooksjad või siis hoopis  Lõvikuninga multifilmi ja sealt meelde jäänud  fraasi –  Hakuna Matata! (probleemi pole!) . Kõigis neis kujutelmades on oma tõetera sees, aga Keenia on veel ka palju muud. Siin elab rohkem kui 40 erinevat hõimu, kelledel on oma kultuur ja tavad. Siin on maailmakuulsad safari- ja looduskaitsealad, pikad palmidega ääristatud liivarannad sooja India ookeani ääres, Riftiorg, avarad savannid  ja mägisemad alad koos järvedega. Palju õnnelikke inimesi, kuid ka omad sotsiaalsed probleemid.

See reis viib meid Keenia keskosast lõunasse India ookeanini läbi kahe erineva safaripargi -Amboseli ja Tsavo. Meie rahvusvaheline lend toob ja viib meid Nairobist,   mis on ühtlasi ka Keenia pealinn. Sealt alustame ka oma 4 päevast safarit läbi Amboseli ja Tsavo. Loomahuvilistele on see kindlasti maiuspala – elevandid, kaelkirjakud, sebrad, lõvid, antiloobid ja paljud teised loomad on need, keda näeme nende päevade jooskul. Külastame ka siinset kohalikku  masaide algupärase eluviisiga küla.  Reisi viimaskes osaks jõuame   India ookeani rannikuni Diani rannas, kus saab nautida  sooja merevett ja päikest. Diani on üks kaunimaid randu Keenias -palmidega ääristatud, kilomeetreid pikk, valge liivaga, sooja 0okeaniveega ranna-ala. Lisaks puhkusele, teeme  siit ka  päevase väljasõidu Wasini saarele, sõidame koahliku laeva – dhowga ning snorgeldame korallrahul.  Tutvume ka kohaliku kultuuriga. Lisaks  sooja merevee ja basseini nautimisele saame kohapeal huvilistele lisaks organiseerida muid põnevaid väljasõite või tegevusi .

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

 

Lähtume oma reisidel vastutustundlikust reisimisest, jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalise reisi tagamiseks. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi.

 

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 14 aasta.

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
 • kogemustega giidid ja reisijuhid

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  30.10-11.11.23/ 20.02.-3.03.24
 • Reisijuht
  Kaire Luuk

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast ja saabumine Nairobisse
2
2 päev
Transfer lennujaamast Nairobi hotelli. Puhkus hotellis basseini ääres. Pärastlõunal soovijatele Nairobi  linnaga tutvumine Kes linnaga tutvumist ei soov, saab lõõgastuda  hotelli basseinisi ääres. Õhtusöök hotellis
3
3.päev
Alustame oma 4 -päevast safarit sõiduga Nairobist Amboseli rahvusparki. Paigutame endid ja oma kohvrid suurtesse safariautodesse ja sõit võib alata.  Sõit kestab u 4 – 5 h sõltuvalt teeoludest. Lõuna paiku jõuame Amboselisse, paneme asjad majutuskohta, lõunatame ja pealelõunal safari Amboselis. Õhtuks jõuame tagasi oma majutspaika ja õhtustame Siia majutume kaheks ööks. Amboseli on üks Keenia ilusamaid ja populaarsemaid safariparke. Kauni maastiku kujundab taamal paistev Kilimanjaro mägi, mis küll jääb juba Tansaaniasse. Amboseli on ka eelkõige tuntud oma suurte elevanikarjade poolest. Lisaks suurele hulgale elevantidele on siis esindatud ka kõik muud loomad, keda safaril käija näha ihkab. Siinsetel suurtel tasandikel on esindatud kõik Suurde Viisikusse kuuluvad loomad, keda safaril käijad enamasti näha soovivad - lõvi, leopard, elevant , pühvel ja ninasarvik. Sellest, miks neid suureks viisikuks kutsutakse räägitakse safaril:).  Kindlasti jäävad  teele veel graatsilised kaelkirjakud, mitmed erinevad antiloobid, sebrad,  palju linde ja muid loomi. Kuna Amboseli ümbrus jääb ka siiani traditsioonilist eluviisi harrastavate masaide piirkonda, siis külastame võimalusel ka üht masaide küla. Vaatame, kuidas elab aastatuhandeid karjakasvatusega tegelenud hõim. Vastuvõtt on enamasti värviline ja valmis peab olema kõrgeteks hüpeteks masaide hüppevõistlusel.
4
4.päev
Hommikul alustame järjekordselt loomade vaatlusega - iga päev on eriline:) Terve päev safaril Amboselis loomi jälgimas ning õhtuks sõidame tagasi oma majutuskohta.
5
5.päev
Pärast hommikusööki tõstame kohvrid safari autodesse ja sõidame edasi Ida Tsavoss. Tee on maaliline. Sõit kestab u 4 h, sõltuvalt teeoludest. Lõuna paiku jõuame oma Ida Tsavo majutuspaika. Majutume ja sööme lõunat. Pärastlõunal teeme tutvust teistsuguse maastiku ja safaripargiga – Tsavoga. Majutus ja õhtusöök meie majutuskohas. Siin peatume ühe öö. Ida Tsavo Rahvuspark on üks vanimaid ja suurimaid kaitsealasid Keenias - 13 474 km2.
6
6.päev
Hommikupoole veelkord ringsõit ja loomade vaatlus Ida Tsavos, pärastlõunal alustame sõitu ranniku poole, kuhu jõuame õhtuks - Keenia kaunimaks rannaks peetavale Diani rannale. Majutume oma hotelli järgmiseks 5 ööks. Meie hotell Diani beachil on ranna ühes kaugemas otsas, mis on tore seetõttu, et siin on oluliselt rahulikum. Rannamelu soovijad saavad  sõita tuk-tukiga Diani keskusesse  randa.  Hotellil on suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega, hotell asub otse ookeanirannal ning siin on oma pikk rannariba.  Hotelli territooriumil elab ka suur ahvi kari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb ka asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda.Majutus on õdusates rannamajakestes.
7
7.päev
Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite merekaitsealal. Hommikune tunniajane bussisõit viib meid läbi kookospalmi ja suhkruroo kasvanduste ning kohalike külade Shimoni sadamasse, kust mootoriga varustatud traditsioonilese purjeka ehk dhow pardal seilame siinse korrallrahu juurde, kus kõigil on võimalus snorgeldada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad - PADI sertifikaadi omanikele- (lisatasu eest) näevad veel põnevamat veealust maailma. Boonusena võib kohata ka delfiine. Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereande pakkuvas restoranis . Pärastlõunal sõit tagasi Dianile.
8
8.päev
Poole päevane tutvumine kohaliku  ja algupärase kultuuriga. Kaya Kinondo püha mets- kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest, ning vanadest traditsioonidest. Kohaliku elu- oluga tutvumine.
9
9.päev
Vaba päev sisustamaks vastaval enda soovidele. Lisaks rannamõnude nautimisele võimalik ka lisatasu eest teha järgmisi väljasõite: -Funzi saare tuur- mangroovides kanuudega sõit mööda Ramisi jõge, linnud ja hea õnne korral mõni krokodill, kohalik küla ja lagoonis veest ilmuv liivariba -Shimba Hills -  ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark- näha on väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni -Erinevad tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks -Mombasa päeva külastus
10
10.päev
Vaba päev sisustamaks vastaval enda soovidele.
11
11.päev
Hommikupoole vaba aeg ja lõuna paiku lend Nairobisse, kust läheb ka meie tagasilend Tallinnasse
12
12.päev
Saabumine Tallinnasse
Hind 2850 / inimene Hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud Tallinn-Nairobi-Tallinn
 • Kõik kohapealsed transferid lennujaam- hotell- lennujaam
 • 3- päevane safari koos kogu transpordi, majutuse, toitlustuse, giidide ja rahvusparkide tasudega
 • Majutus Nairobis  kahestest tubades koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Majutus Diani Beachil kahestes tubades koos hommiku ja õhtusöögiga
 • Kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giididega
 • Eesti keelne reisijuht kogu reisi vältel
Hotellid ja safarilodged  3-4 * toredad ja  kohaliku hõnguga. Raha kulub lisaks:
 • Keenia viisa, mis tuleb eelnevalt taotleda onlines ning mille maksumus on 50 USD/inimene
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid, mis tuleb kohapeal juurde osta vastavalt oma soovidele.
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!