fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Aafrika seiklus – Keenia

Safari ja India ooken

Aafrika seiklus – Keenia

2895€ in. kohta
21.10 - 02.11.2024 / 21.02-03.03.25

Paljudele seostub Keenia Karen Blixeni` Out of Africa` raamatuga, mille mängisid romantilises filmis kuulsaks Robert Redford ja Meryl Streep. Keenia toob silme ette tuntud pikamaajooksjad või siis hoopis Lõvikuninga multifilmi ja sealt meelde jäänud  fraasi – Hakuna Matata! (probleemi pole!). Kõigis neis kujutelmades on oma tõetera sees, aga Keenia on veel palju muud. Siin elab rohkem kui 40 erinevat hõimu, kelledel on oma kultuur ja tavad. Siin on maailmakuulsad safari- ja looduskaitsealad, palmidega ääristatud pikad liivarannad sooja India ookeani ääres, Riftiorg, avarad savannid  ja mägisemad alad koos järvedega. Palju õnnelikke inimesi, kuid ka omad sotsiaalsed probleemid.

See reis viib meid Keenia keskosast lõunasse India ookeani äärde läbi kahe erineva safaripargi – Amboseli ja Tsavo. Rahvusvaheline lend toob ja viib meid Nairobist, mis on ühtlasi Keenia pealinn. Sealt alustame oma safarit läbi Amboseli ja Tsavo. Loomahuvilistele on see kindlasti maiuspala – elevandid, kaelkirjakud, sebrad, lõvid, antiloobid ja paljud teised loomad on need, keda näeme nende päevade jooksul. Külastame ka siinset kohalikku masaide algupärase eluviisiga küla. Reisi viimaseks osaks jõuame India ookeani äärde Diani rannas, kus saab nautida  sooja merevett ja päikest. Diani on üks kaunimaid randu Keenias – kilomeetrite pikkune palmidega ääristatud valge liivaga rand. Lisaks rannapuhkusele, teeme siit päevase väljasõidu Wasini saarele, sõidame kohaliku laeva – dhowga ning snorgeldame korallrahul.  Lisaks tutvume kohaliku kultuuriga ja saame organiseerida muid põnevaid väljasõite või tegevusi.

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 14 aasta.

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 • Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi
 • Kogemustega giidid ja reisijuhid

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED KEENIA REISIDELT 

Kristiina Tinn jaanuar 2022

Külliki Mattiisen jaanuar 2022

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  21.10 - 02.11.2024 / 21.02-03.03.25
 • Reisijuht
  Kaire Luuk

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast. Saabumine Nairobisse järgmise päeva varahommikul.
2
2.päev
Transfer lennujaamast Nairobi hotelli. Puhkus hotellis. Pärastlõunal soovijatele Nairobi  linnaga tutvumine. Kes linnaga tutvuda ei soovi, saab lõõgastuda hotellis basseini ääres. Õhtusöök hotellis.
3
3.päev
Alustame oma 4-päevast safarit sõiduga Nairobist Amboseli rahvusparki. Sõit suurte safariautodega kestab u 4 – 5 h sõltuvalt teeoludest. Lõuna paiku jõuame Amboselisse, paneme kohvrid majutuskohta, lõunatame ja pealelõunal on safari Amboselis. Õhtuks jõuame tagasi oma majutuspaika ja õhtustame. Siia majutume kaheks ööks. Amboseli on üks Keenia ilusamaid ja populaarsemaid safariparke. Kauni maastiku kujundab taamal paistev Kilimanjaro mägi, mis asub Tansaanias. Amboseli on eelkõige tuntud oma suurte elevandikarjade poolest.  Siinsetel suurtel tasandikel on esindatud kõik nn suurde viisikusse kuuluvad loomad, keda safaril käijad näha soovivad: lõvi, leopard, elevant, pühvel ja ninasarvik. Kindlasti jäävad  teele veel graatsilised kaelkirjakud, erinevad antiloobid, sebrad, palju muid loomi ja linde. Kuna Amboseli ümbrus jääb siiani traditsioonilist eluviisi harrastavate masaide piirkonda, siis külastame võimalusel üht masaide küla. Vaatame, kuidas elab aastatuhandeid karjakasvatusega tegelenud hõim. Vastuvõtt on enamasti värviline ja valmis peab olema kõrgeteks hüpeteks masaide hüppevõistlusel.
4
4.päev
Hommikul alustame järjekordselt loomade vaatlusega - iga päev on eriline. Terve päev safaril Amboselis ning õhtuks sõidame tagasi oma majutuskohta.
5
5.päev
Pärast hommikusööki tõstame kohvrid safariautodesse ja sõidame edasi Ida-Tsavosse. Tee on maaliline, sõit kestab u 4 h, sõltuvalt teeoludest. Lõuna paiku jõuame Ida-Tsavos oma majutuspaika. Majutume ja sööme lõunat. Pärastlõunal teeme tutvust teistsuguse maastiku ja safaripargiga – Tsavoga. Majutus ja õhtusöök meie majutuskohas. Siin peatume ühe öö. Ida-Tsavo Rahvuspark on üks vanimaid ja suurimaid kaitsealasid Keenias (13 474 km2). .
6
6.päev
Hommikupoolikul veelkord ringsõit ja loomade vaatlus Ida-Tsavos. Pärastlõunal alustame sõitu ranniku poole, kuhu jõuame õhtuks - Keenia kaunimaks rannaks peetavale Diani rannale. Majutume oma hotelli järgmiseks 5 ööks. Meie hotell Diani beachil on ranna ühes kaugemas otsas, mis on tore seetõttu, et siin on oluliselt rahulikum. Rannamelu soovijad saavad sõita tuk-tukiga Diani keskusesse randa.  Hotellil on suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega, hotell asub otse ookeani rannal ning siin on oma pikk rannariba.  Hotelli territooriumil elab ka suur ahvikari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb ka asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda. Majutus on õdusates rannamajakestes.
7
7.päev
Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite merekaitsealal. Hommikune tunniajane bussisõit viib meid läbi kookospalmi- ja suhkrurooistanduste ning kohalike külade Shimoni sadamasse, kust mootoriga varustatud traditsioonilese purjeka ehk dhow pardal seilame korallrahu juurde, kus kõigil on võimalus snorgeldada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad - PADI sertifikaadi omanikele - (lisatasu eest) näevad veel põnevamat veealust maailma. Boonusena võib kohata ka delfiine. Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereande pakkuvas restoranis. Pärastlõunal sõit tagasi Dianile.
8
8.päev
Poolepäevane tuur - tutvumine kohaliku ja algupärase kultuuriga. Kaya Kinondo püha mets - kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest ning vanadest traditsioonidest. Kohaliku eluoluga tutvumine.
9
9.päev
Vaba päev sisustamaks vastavalt enda soovidele. Lisaks rannamõnude nautimisele võimalik ka lisatasu eest teha järgmisi väljasõite: -Funzi saare tuur - mangroovides kanuudega sõit mööda Ramisi jõge. Märksõnadeks linnud ja hea õnne korral mõni krokodill, kohalik küla ja lagoonis veest ilmuv liivariba. - Shimba Hills -  ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark, kus näeb väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni. - tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks - Mombasa päevane külastus.
10
10.päev
Vaba päev sisustamaks vastavalt enda soovidele.
11
11.päev
Hommikupoolikul vaba aeg. Lõuna paiku lend Nairobisse, kust väljub ka tagasilend Tallinnasse.
12
12.päev
Saabumine Tallinnasse.
Hind 2895€/ inimene. Hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud Tallinn-Nairobi-Tallinn
 • Kõik kohapealsed transferid lennujaam- hotell- lennujaam
 • 3-päevane safari koos kogu transpordi, majutuse, toitlustuse, giidide ja rahvusparkide tasudega
 • Majutus Nairobis kahestest tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga
 • Majutus Diani Beachil kahestes tubades koos hommiku- ja õhtusöögiga  NB! üksi toas majutudes lisandub ühese lisatasu
 • Kõik programmis kirjeldatud tuurid ja väljasõidud koos kohalike giididega
 • Eestikeelne reisijuht kogu reisi vältel
Hotellid ja safari lodged 3-4* toredad ja  kohaliku hõnguga. Lisatasu eest:
 • Üksinda kaheses toas majutudes lisandub ühese toa lisatasu
 • Elektrooniline reisiluba (viisa asemel), maksumusega u 35 USD
 • Toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid. Need tuleb kohapeal juurde osta vastavalt oma soovidele.
 • Reisikindlustus, sh piisava kattega reisitõrkekindlustus
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!