Oleme ühenduses:

Image Alt

Aastavahetus Sansibaril

Tõeline boost põhjamaisesse talve! 

Aastavahetus Sansibaril

2680€ 2480€ in. kohta

Sansibar –

päikeseline, elust pulbitsev, värviline ja naeruhimuline. Eksootiline ja troopiline!

SOODUSHIND 200€/in SOODSAM KUI BRONEERID ENDA AASTAVHETUSE REISI ENNE 30.MAID

Sansibar  on imeline saarestik oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja imelise mereeluga. Saarestik, mis asub Tansaania mandriosast umbes 30 km kaugusel koosneb kahest suuremast saarest – Pemba ja Unguja ning mitmetest väiksematest saartest. Meie reisisihtkoht ongi Unguja saar, mida tihti nimetataksegi Sansibariks, siin asub ka Sansibari pealinn -Stone Town.

Astudes lennukist maha, saabud hoopis teise maailma oma troopilise soojuse, vürtsilõhnade, kibesoolase sooja mereveega ja ilusa veealuse eluga. Siinne põnev ajalugu annab lisavürtsi päikeselistele randadele. Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubandussadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii araabia, hiina, india, assüüria, sumeri, briti, portugali ja hollandi kaupmeestest.

Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkondki:) Nii nagu kogu Ida Aafrika rannik, kuulus ka Sansibar pikalt Omaani sultanile, olles seal erilisel kohal, olles mõnda aega ühtlasi ka kogu sultanaadi pealinn. Siinne keel – suahiili on tekkinud erinevate bantu keele dialektide ning araabia keele segunemisel ning sellest  on saanud lingua franca kogu Ida-Aafrikas. Kõige tuntum fraas suahiili keelest on vast “Lõvikuningast” tuntud -Hakuna matata – probleemi pole, mis on ka siin päris elus palju kasutusel:).

Sansibar on  tuntud ka nime all – vürtsisaar ja on olnud  maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi.

Troopiline ja eksootiline Sansibar. Vürtsilõhnaline ja kookospalmiline. Erinevate kultuuride segu ja imekaunis India ookean.  Imelised puuviljad ja võrratud mereannid. Varbad soojas liivas ja soolases meres…

Reis sobib hästi ka kooliealiste lastega reisimiseks.

Vaata ka meie Teisi Sansibari reise:

Mafia ja Sansibar

Sansibar ja Safari Selous

Serengeti, Ngoro-Ngoro ja Sansibar

 

Sansibar

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  21.12.24 -02.01.25 / 29.12.2024-11.01.25
 • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2 päev Tere tulemast Sansibarile!
Lennujaamast viib meid tunnine bussisõit saare idarannikul asuvasse rannahotelli. Väikesed boutique hotellid, kus me majutume, pakuvad kas 3- või 4-tärni teenindust ning kõik toad on konditsioneeritud. Hotell paikneb 10 km pikkusel imeilusal liivarannal, mis ääristatud palmipuude-, väikeste hotellide ning idülliliste kaluriküladega. Hotellis on oma restoran, kuid jalutuskäigu kaugusel leiab ka teisi toidukohti. Esimene päev möödub meelte ja mõtete ümberlülitamiseks puhkuse lainele - vannisoojas India ookeanis mõnuledes on siinne rahulik ja sundimatu "pole-pole"- elufilosoofia nakkav.
3
3.päev
Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni. Hommikul alustame sõitu vürtsifarmi, kus kasvavad läbisegi paljud erinevad troopilised vürtsid, viljapuud ning ravimtaimed. Umbes paaritunnine põnev ekskurss varjulises vürtsifarmis kohaliku giidi juhendamisel pakub nii toredat äratundmisrõõmu kui ka uut ning üllatavat. Siin on hea võimalus kaasa osta kohapeal kasvatatud vürtse, õlisid ning käsitööseepi, mis on kohaliku kogukonna peamine elatusallikas. Pärast vürtsifarmi külastust sõidame Sansibari pealinna Stone Towni. Selle linna kirju ajalugu ning kultuur on kirjutatud kitsastesse ja käänulistesse tänavatesse, suursugustesse kaupmeeste elamutesse ning nende kaunitesse nikerdatud ustesse, mosheedesse, katedraalidesse, hindu templitesse, kirevatesse tänavaturgudesse ning väikestesse poekestesse. Eelkõige aga värvikatesse, külalislahketesse elanikesse. Seda kõike aitab meile lahti seletada kohalik giid. Päikeseloojangut saame nautida linnasüdames asuvas Forodhani pargis, kus igal õhtul pimeda saabudes toimub tänavatoidufestival, mis on populaarne nii linnakodanike kui turistide seas. Kui kohalikud hõrgutised proovitud, ongi aeg sealmaal, et tagasi oma hotelli sõita. Milline päev! Õhtul jõuame tagasi oma hotelli ja saame valmistuda vana aasta ärasaatmiseks (reis 29.12.-11.01)
4
4.päev
Merepäev. India ookean oma mitmekesisuses on avastamist väärt - erinevad erksates värvides eksootilised kalad ning teised mereloomad ning põnev koralli-maailm. Ja kui näkkab, siis näeme merikilpkonni ning delfiinegi. Looduse loal ning väga soodsate asjaolude kokkulangemisel on juhtunud sedagi, et sõbralik delfiiniparv end eskordina paadi kõrval sisse seab ning lausa kutsub sind nende imeliste olenditega koos ujuma... seda kogemust on raske sõnul kirjeldada. Mine tea, võib-olla juhtub see just sinuga? Siinne klaarselge türkiissinine ookean, taustaks kaunis rannik, teeb igast paadisõidust esteetilise elamuse. Kõrge veetemperatuur ning -soolsus muudavad snorgeldamise nauditavaks ning lihtsaks kõigile. Mere pealt tulles pole midagi paremat, kui keha kinnitada rikkalike värskete mereandide ja muu maitsvaga!  
5
5.päev Päevane väljasõit Sansibari lõunaosas.
Selle päeva võiks kokku võtta märksõnaga KESKKONNAPÄEV. Heidame pilgu saare lõunaosas säilinud põlispaikadele ning sellele toetuvale elustiilile, mis rahvastiku ning turismi plahvatusliku kasvu tingimustega kohanema peavad. Muutuvates keskkonnatingimustes, kus traditsiooniline kalastus ning põllundus enam kõiki ära ei toida, peavad siinsed elanikud leidma alternatiivseid sissetulekuallikaid. On suur rõõm toetada kohalike inimeste püüdlusi ja leidlikkust, mis toetuvad keskkonnateadliku ning jätkusuutliku arengu edendamisele enda kodukülas. Jozani Mets on ainus säilinud ürgmets Sansibaril, mis tänasega ongi ainuke rahvuspark saarel. Kohalik giid tutvustab meile põgusalt sealset taime-ja loomastikku, näeme endeemilisi Sansibari punaseid Colobus ahve. Väike jalutuskäik mangroovimetsas annab aimu selle hapra ökosüsteemi tähtsusest inimese ja looduse koostoimimisel. Samas võtmes jätkub ka meie ülejäänud päev. Külastame üht külakogukonna algatusena rajatud väikest keskkonnaparki, kus muude projektide seas rehabiliteeritakse kalavõrkudesse sattunud merikilpkonni ning kahjuks ka neid, keda on püütud müümise eesmärgil. Need kilpkonnad lihtsalt ostetakse kaluritelt üles ning hoitakse seal kuni ookeani tagasi viimiseni. Samuti näeme seal suuri ja väikseid maismaa kilpkonni, kameeleone, salamandrit, varaani ning teisi sisalikke ja roomajaid. Nagu mujalgi Aafrikas, nii on ka Sansibaril tugev voodoo- traditsioon, mis küll tänaseks on tasapisi unustusehõlma vajumas, ent siiski mitte veel päris ära kadunud. Külastame koobast, mida on aegade algusest just selleks otstarbeks kasutatud. Külavanema heakskiidul esitatakse tseremooniameistri juhtimisel meilegi üks voodoo-etendus. Edasi sõidame Sansibari ühe lõuna osa kuulsaimasse randa Pajesse, kus on vaba aeg kas einestamaks mitmetes mereäärsetes restoranides/baaarides (lõuna ei sisaldu hinnas) , ujumiseks või väikeste poodide külastamiseks. Tagasi hotelli jõuame õhtusöögi ajaks.
6
6.päev
Vaba päev sisustamisek vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite lisatasu eest.
 • snorgeldamis- ja sukeldumsväljasõidud paadiga
 • väljasõit Stone Towni lähedal asuvale Prison Islandile, kus on hiidsuured maakilpkonnad,
 • samuti võimalus snorgeldamiseks võimalik rentida auto ja avastada saart iseseisvalt
 • proovida kite surfingut
 • jalutada lähedalasuvas külas
7
7.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite
8
8.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite
9
9.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite
10
10.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite - Vana aasta ärasaatmine (reis 22.12.-02.01)
11
11.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile, kas rannas ja mere ääres või teha veel väljasõite
12
12.päev
Vaba päev sisustamiseks vastavalt enda soovile kuni hilisõhtuni, mil on sõit lennujaama tagasisõiduks Tallinnasse
13
13.päev
saabumine Tallinnasse
NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese lisatasu, selle suurus sõltub valitud hotellist. Hind al 2680 eur sisaldab:   
 • lennud Tallinn-Sansibar- Tallinn
 • Majutus  ranna äärses  väikeses standard hotellis  koos hommikusöökidega kahestes tubades- toad on väikesetes majakestes ja teede asemal on rannaliiv!
 • transferid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Vürtsituur+ Stone Towni  ekskursioon
 • Merepäev
 • Väljasõit Sansibari lõuna osas
Raha kulub reisil juurde:
 • Tansaania viisa, mis on 50USD /inimene ja mille võib taotleda kas ette onlines või osta saabudes piirile
 • 3-5 USD/inimese koht/öö igas hotellis veedetud öö eest kohalik infrastruktuuri maks (seda saab maksta ainult kohapeal)
 • toidukorrad
 • jootraha kohalikele giididele
 • lisategevused, mis ei ole programmis kirjeldatud
 • Kindlustus
Hind al 3400  eur sisaldab: 
 • lennud Tallinn-Sansibar- Tallinn
 • Majutus  kõrgema tasemega boutique hotellis ranna ääres koos hommiku- ja õhtusöökidega kahestes tubades
 • Jõulude - ja aastavahetuse pidulik õhtusöök
 • transferid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Vürtsituur+ Stone Towni  ekskursioon
 • Merepäev
 • Väljasõit Sansibari lõuna osas
Raha kulub reisil juurde:
 • Tansaania viisa, mis on 50USD /inimene ja mille võib taotleda kas ette onlines või osta saabudes piirile
 • 3-5 USD/inimese koht/öö igas hotellis veedetud öö eest kohalik infrastruktuuri maks (seda saab maksta ainult kohapeal)
 • toidukorrad
 • jootraha kohalikele giididele
 • lisategevused, mis ei ole programmis kirjeldatud
 • Kindlustus
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!