Oleme ühenduses:

Image Alt

Maagilised virmalised, jäähotell ja jõuluvana

Maagilised virmalised, jäähotell ja jõuluvana

1990€ in. kohta

Lumme mattunud puud ja katuse räästani uppunud majad. Külmas talveöös hele-sini-roheline – valgus virmaliste näol sähvimas. Põhjapõdrad saanidega teedel. Soe marjatee lõkke ääres. Jõuluvana külas askeldavad päkapikud ja abilised. Kõik justkui muinasjutus aga ometigi täiesti ehtne ja reaalne.

Rovaniemi on Euroopa Liidu suurim linn. Jah, nii see on, sest linn asub rohkem kui 8000 km2 alal. Kuid vaatamata oma pindalalt suurele alale, elab linnas u 160 000 inimest ja rohkem kui inimesi leiab Lapimaalt üle 200 000 põhjapõdra. Kui uudistada Rovaniemi kaarti, siis näeb, et isegi linn on põhjapõdra pea kujuga. Jõuluvana ametlik kodu asub küll Korvatunturis, aga juba 1985. aastast asub Jõuluvana ametlik kontor ka Rovaniemis.

Lapimaa jätab kustumatu elamuse nii täiskasvanutele kui kahtlemata igale lapsele.

Mis oleks kui jõulude eel külastada siginat-saginat täis Lapimaad. Vaadata oma silmaga, millised on Jõuluvana küla ettevalmistused aasta tähtsündmuseks.

Rovaniemi on tuntud kui virmaliste pealinn, kus neid võib näha peaaegu igal selgel talveõhtul. Kujuta ette end külmas talveöös, kui vaatled taevast ja näed virmaliste tantsu. Need rohelised, punased ja lillad sädelused loovad taevas tõelise maagia, mida on raske sõnadesse panna. Meie professionaalsed giidid viivad sind parimatesse kohtadesse, kust virmalisi imetleda, ja jagavad oma teadmisi nende salapäraste nähtuste kohta. Giid annab ka fotode tegemiseks õpetussõnad ja kiire koolituse, kuidas seda ilmastikunähtust kõige paremini fotole püüda. Saad nautida erilist hetke, kui vaatled taevast, kuidas virmalised keerlevad ja tantsivad just sinu jaoks.

Rovaniemi virmalised on midagi enamat kui lihtsalt loodusnähtus – need on tõeline maagia, mis jääb sulle meelde terveks eluks. See on unustamatu kogemus, mis võib täita su südame imeliste mälestustega.

Lisaks virmalistele on Rovaniemi tuntud ka oma Jäähotelli poolest. Siin saad ööbida unikaalsetes jäätoas, kus kõik on tehtud lumest ja jääst. See on tõeline lumiselt jäine muinasjutt, kus saad kogeda ainulaadset ööbimis kogemust ja imetleda jääskulptuure ning jääkunsti, mis muudavad hotelli tõeliseks kunstiteoseks.

Aga see pole veel kõik! Rovaniemi pakub ka laias valikus seiklusi ja tegevusi, mis panevad su südame kiiremini põksuma. Saad sõita husky koertega läbi lumiste metsade, sõita põhjapõtrade kelguga, proovida räätsamatka, mootorkelgusõitu või isegi minna öisele jääkalapüügile. Iga päev on täis seiklusi ja võimalusi, et avastada Lapimaa ainulaadset loodust ja kultuuri.

Rovaniemi on tõeliselt maagiline sihtkoht, kus saad kogeda unustamatuid hetki virmaliste, jäähotelli ja seikluste maailmas. Tule ja sukeldu talve võlumaailma Rovaniemis ning naudi unustamatut reisi, mis jääb sinu mälestustesse kauaks ajaks! Broneeri oma reis Rovaniemisse juba täna ja valmistu kogema unustamatut seiklust Lapimaa südames.

0 Reviews
  • Järgmised reisid
    14-18.12.2024
  • Kestus
    5 päeva ja 4 ööd

Reisikava

1
1.PÄEV
Päev algab mõnusa lennureisiga Rovaniemi. Kiirelt ja mugavalt vaid u 3 tunnise lennureisi järel ootab talve võlumaa. Rovaniemi lennujaamast sõidame kesklinnas asuvasse 4* hotelli. Rovaniemis ootab meid ka linnaekskursioon, tutvumaks linna parimate vaatamisväärsuste ja ajalooga. Õhtul ootab ees maagiliste virmaliste fotojaht. Bussiga sõidame Lapimaa parimatesse virmaliste vaatlemise paikadesse. Meiega on kaasas professionaalne giid, kes oskab pajatada virmaliste tekke kohta huvitavat infot ja samal ajal annab näpunäiteid, kuidas seda maagilist nähtust kõige õigemini enda kaamerasse püüda. Nii saab igaüks jäädvustada maagilise virmaliste tantsu! Ekskursiooni kestvus: 4 tundi ja mõnusat soojust pakkuvad soojad joogid ja meeleolu lisavad piparkoogid.

Hotellis olev saun on igapäevaselt hinna sisse kuuluva teenusena kasutatav.

2
2. PÄEV

Peale rikkaliku hommikusööki hotellis alustame elamusterohket päeva.

Rovaniemi on Jõuluvana elupaik, kuigi jah tegelikult elab ta ju Korvatunturis aga Rovaniemi tema igapäevane toimetamise koht. Kesklinnast u 8 km kaugusele jääb ametlik Jõuluvana küla, kus saab kasvõi terve päeva uudistada Jõuluvana ja päkapikkude askeldusi. Jätta enda kingituste soovide kiri Jõuluvana ametlikku postkontorisse ja teha fotosid koos Jõuluvanaga. https://santaclausvillage.info/

Jõuluvana küla vahetus läheduses on veel teinegi nii suurtele kui ka väikestele lume sõpradele Snowman World lume maailma park. https://snowmanworld.fi/

Pargis saab erinevatel atraktsioonidel osaleda ning territooriumil on jäälabürint, jääbaar ning soovijad saavad tantsida ka jäädiskol.

Kindlasti on tegevust terveks päevaks. Samal päeval on võimalik tegeleda ka teiste tegevustega. Võimalustest annab ülevaate reisijuht. Selle päeva tegevused on lisatasuga.

Õhtusöögi järel on kõigil võimalik end soojendada hotell saunas.

3
3. PÄEV
Hommikusöögi järel ootab ees seikluslik päev. Meid ootab ees tõeline seikluse otsija maiuspala - sõit mootorkelguga lumistel teedel. Need, kes otsivad adrenaliini tekitavaid seiklusi, saavad valida erineva pikkusega mootorkelgu sõitude vahel. Ka kõige väiksemad saavad proovida lastele mõeldud mootorkelgu safaril. Päeva saab kombineerida ka looduses einestamisega ja/või jääl kalastamisega. Kui aga huvi on tutvuda põhjapõtrade ja husky koertega. Pakume võimalust külastada Huskyde koera - või põhjapõtrade farmi, kus saab loomadega koos teha kaasa erineva pikkusega saani/kelgusõite. Ka nende ekskursioonide puhul on mitmeid erinevaid kombinatsioone. Nende kohta saab lisainfot reisijuhil. Selle päeva tegevused on lisatasuga.

Õhtusöögi järel on kõigil võimalik end soojendada hotell saunas.

4
4. PÄEV
Peale hommikusööki liigume Rovaniemist põnevasse Jäähotelli ja peatume viimase öö selles unikaalses kunstiteoses. Jäähotell on terves maailmas kuulsust võitnud kui arhitektuuriliselt valminud meistriteos. Hotell ja terve kompleks ehitatakse iga aasta uuesti ja valmistatakse vastavalt arhitektide nägemusele jääst ja lumest. Meil õnnestub veeta 1 öö selles erilises hotellis, kus kõik meid ümbritsev on jääst ja lumest - isegi voodi, millel magad. Unustamatu kogemus kõigile, kes ei pelga aga ootavad just seda midagi erilist! Saabudes Jäähotelli tutvustab kohalik personal reegleid ja näitab kompleksi. Kui toad on kätte saadud saab igaüks leida kompleksis endale sobiva tegevuse. Õhtul sööme koos Jää-restoranis tõelise lapi stiilis õhtusöögi ja seejärel kogeme lumesauna soojust. Kas oled mõelnud, mis tunne on võtta sooja leili lumesaunas? See tuleb ise ära proovida ja talvist tähistaevast saab nautida väli kümblusvannis.

 
5
5. PÄEV
Peale kosutavat Jäähotellis veedetud ööd, saab veel nautida hommikusööki ja soovi korral end hommiku saunas värskendada.   Enne pärast lõunat lennujaama minekut jääb veel vaba aega, et meeldivalt Lapimaa kargust nautida. Pealelõunal liigume Rovaniemi lennujaama ja taas u 3 tunnise lennureisi järel oleme tagasi Tallinnas.   Reisikavas võib ette tulla muudatusi reisikorraldajast mitte sõltuvatel asjaoludel. NB! Puhkus Lapimaal eeldab sooja talvist riietust ja jalanõusid, et igasugustes ilmastikuoludes end mõnusalt tunda. Hea on kaasa pakkida soe pesu. Programmis olevad tegevused on enamuses välistingimustes.    
    HIND SISALDAB: - lennud Tallinn - Rovaniemi - Tallinn - majutus Rovaniemi 4* hotellis (3 ööd) kahestes tubades koos hommikusöögiga - majutus Jäähotellis (1 öö) kahestes tubades koos hommikusöögiga - kohapealne transport lennujaamast hotelli ja hinda kuuluvate ekskursioonide puhul - programmis kirjeldatud ekskursioonid ning sissepääsupiletid - ekskursioonide ajal vajaminev varustus - Rovaniemi hotellis oleva sauna igapäevane kasutus - Jäähotellis Soome sauna kasutus - eestikeelne reisijuht terve reisi vältel JUURDE VAJA MAKSTA: - reisikindlustus -lisategevused kohapeal, reisikavas eraldi märgitud lisatasuline märksõnaga -toidukorrad -kohalik transport Jõuluvana külla ja Snowworld Park’i NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese toa kasutuse lisatasu.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!