Vaata pilte

Omaan

Muinasjutuline Omaan

12.11-23.11.2022 ja 5.02-16.02.2023, 4.-15.03.2023
Muinasjutuline Omaan

 

 

 Lõputute liivaluidetega kõrb, otsatute randadega ookean ja merekilpkonnad, iidsed linnad ja beduiinikülad, turbanitega  mehed ja kaetud naised, metsikud mäed ja vadid, parfüümidest ja vürtsidest lõhnavad turud, graatsilised kaamelid –  see on džiibiekspeditsioon muinasjutulises Omaanis.

 

omaan4

Bedouin_Resting

 

Omaan on muinasjutuline maa, kus Aafrika puutub kokku Araabiaga, kus oaasid vahelduvad kõrgete liivadüünidega, mäed saartega. Omaan pakub elamusi, mis jäävad hinge pikaks ajaks. Omaani kaubateed meritsi ulatusid Sansibarist Indiani, ajaloolised karavaniteed ühendasid sisemaa kõrbealasid rannikuga. Nende uhke minevik kumab läbi ka tänapäeval. Moodne infrastruktuur ja turvalisus teevad selle kauni sultanaadi avastamise eriti elamusterohkeks. Hoolimata oma tänapäevasest rikkusest on Omaan säilitanud oma algupära ja eriliselt külalislahke õhkkonna. 

bedouin

 Ringreisile sõidame ringi džiipidega. Džiipide kasutamine võimaldab meil liikuda silmapiirini ulatuvatel liivadüünidel ja mööda põnevaid kuivi jõeorge.
 
Omaan on enam kui pelgalt rohelised metsad ja järsud mäed.

images

Omaan tähendab ka külalislahkeid ja jutukaid valgesse riietatud mehi, 

elegantseid traditsioonilisi rõivaid kandvaid naisi, hämaraid souqe,
ja  maitsvaid toite.

dtl_23_4_2014_6_38_44

 Meie reisikavas on olulisel kohal kohaliku olustiku ja elukorraldusega tutvumisel. Reisi jagame neljaks mõtteliseks lõiguks:

 • mäed ja ajalugu,
 • rannaalad ja mereelu,
 • kõrbealad
 • pealinn Muskat

Kõik osad kokku annavad tervikpildi Omaani minevikust kuni tänapäevani.  

Ühte maastikuautosse mahub 4-6 reisijat ühes juhi ja kogenud giidiga. Reisi esimesed päevad veedame Muskatis. Seejärel sõidame Omaani ajaloolisse pealinna Nizwasse ning seda ümbritsevatesse mägedesse.

nizwa marketv1
Seejärel väisame kõrbe ja edasi liigume taas rannikule. Lisaks on reisil piisavalt aega peatusteks ehedates külades, nägemaks tänavatel juttu rääkima kogunevaid mehi, kaetud naisterahvaid askeldamas, kilkavaid lapsi silkamas või aplaid, määgivaid kitsi jalutamas. Ka reisi kaks viimast päeva jätame pealinna Muskati jaoks, kus võimas ajalugu ja tänapäev seovad meie reisi ühtseks tervikuks.

Ras-AlHadd

 

 

dff8d194272b845bc6b490cc35f0ad1a

 

Vaata programmi päevade kaupa üleval oleva nupu KAVA alt.

Kui sul on oma seltskond või soovid privaatreisi, siis saame korraldada ka seda just teile sobivatel kuupäevadel.

 

 

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

Päev 1  
Saabumine Omaani, Muskati lennujaama vastavalt lennuplaanile.
Majutus Muskatis hotellis, puhkus lennureisist ja kohanemine kohaliku eluga.

Päev 2 
Tutuvus Muskatiga koos giidiga. Käime Grand Mosques , vaatame Sultani reisdentsi,  Omaani suurimat turgu - Muttrah souqi, Muskati Ooperimaja, soovijatele ajalooliste esemetega  muuseum(sissepääs eraldi tasu eest)

Päev 3 

Hommikul alustame sõitu mägede poole, kus pärast kontrollpunkti sõidame mööda käänulist imeliste vaadetega mägiteed Jebel Akdari (2000 m merepinnas). Jahedama kliimaga mägiala on tuntud oma puuviljakasvatuse poolest. Külastame ka mitmeid teele jäävaid mägikülasid, allikaid, koski ja kuivanud jõgede sänge.

Majutume imelise vaatega hotelli mägedes.

Päev 4 

Hommikul sõidame mägedest alla  Nizwa poole. Nizwa ja Bahla.  Nizwa  kandis Omaani pealinna tiitlit 6.-7. sajandil.  Külastame lähedal asuvat Bahlaa linna, mis on tuntud maagia keskusena ning seetõttu seotud ka paljude huvitavate legendidega. Külastame ka Nizwa lähistel asuvat Jabrin i kindlust, kus saab aimu selle kandi ülikute ajaloost. Majutus Nizwas.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Päev 5 

 

Hommikul jalutuskäik Nizwas ja Nizwa turul .  Pärast lõunasööki asume teele kõrbe poole - Wahiba Sandsi. Sõit suurte liivadüünidega Wahiba Sandsis on vägagi eriline ja meeldejääv kogemus. Päikeseloojanguks sõidame kõrge liivadüüni otsa ning vaatame kuidas loojuv päike värvib kollakaid liivadüüne.  Ööbimine beduiinilaagrit meenutavas kõrbehotellis . Laager on ehe, kuid piisavate  mugavustega. 

 

 

 

maxresdefault

 

Päev 6   Wahiba Sands  -kõrb

Jääme veel üheks päevaks oma kõrbelaagrisse.

Päev imeliste liivadüünidega kõrbes- varajased ärkajad saavad nautida päikesetõusu liivadüünidel.  Soovijad saavad teha ka sõidu kaameliga liivadüünide vahel (lisatasu eest),  imelised võimalused fotografeerimisek, puhkus . Proovime ka oma 4*4 auto kõiki võimalusi liivadüünides sõitmiseks.

Õhtul laagris kohalikud laulud ja tantsud.

Veelkord imekaunis päikeseloojang ja tähistaevas kõrbes.

 

Päev 7  Ras al Hadd.

Hommikul võtame kõrbest suuna  Suri´le,teel peatume Wadi Bani Khalidi  vadis, et pisut ujuda ja jalutada ning ning imetleda oaasi.

oman 

Õhtuks jõuame mereäärsesse Ras al Haddi, mis on tuntud ka kui kilpkonnade kaitseala. Sõltuvalt aastaajast võib seal ühel ööl näha üht kuni sadu kilpkonni munemas. 

 

Ras-AlHadd

Majutus Ras al Haddis mereäärses hotellis

 

Päev 8  Ras al Hadd

Päev puhkuseks Ras al Haddis. 

Ujumine, päevitamine ja paadituur, kus hea õnne korral näeb ka delfiine  ja merekilpkonnasid. 

Majutus Ras al Haddis mereäärses hotellis 

 

Päev 9 

Hommikul alustame sõitu Suri poole, kus  tutvume ajalooliselt kuulsa kaubandus- ja laevaehituslinnaga, millel on ajalooliselt rohkelt sidemeid Aafrika rannikul asuva Sansibariga.


Suundume tagasi Muskati poole .Teel teeme peatusi ja imetleme vadisid.

 

Õhtuks jõuame tagasi Muskatisse ning majutume hotelli.

 

 

Päev 10
Muskat. 

Viimane päev, vaba päev mille saab sisustada oma äranägemist järgi ning teha ka soovi korral sisseoste.

mattrah_big

Päev 11
Äralend 

Päev 12 - saabumine Tallinnasse

 

Hind   2950 sisaldab:   

 •  lennupiletid Tallinn-Muscat-Tallinn
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4* hotellides/bungalod/kõrbelaager
 • toitlustus - hommikusöögid + õhtusöögid mägihotellis, kõrbelaagris ja 2 õhtul Ras al Haddis
 • kogu kohapealse transpordi 4*4 autos koos kohapealse giid/autojuhiga
 • kogu kirjeldatud programmi
 • kogu reisi vältel eesti keelne reisijuht

Kindlasti soovitame vormistada ka reisikindlustuse koos reisitõrkega, mis sisaldaks ka covid juhtumite puhul kaitset.

Omaani sisenemiseks on vajalik viisa, mille saab kas eelnevalt vormistada onlines või vormistades  saabudes Muskati lennujaamas. 

Covid tingimused Omaani sisenemiseks - reisijad peavad olema vaktisneeritud ning esitama negatiivse PCR testi.

 

Reisi üldtingimused

Erik Niinemaa

Erik on reisifoorumi Trip.ee toimetaja, rändur ja eksootilise traditsiooni huviline. Rännakud on viinud teda Aasiasse ja Lähis-Itta – Hiina, Indiasse, Nepaali, Bhutani, Iraani ja Omaani. Olgu selleks Ladakhi mäestik, Shanghai suurlinna kaos või Kathmandu org, oskab ta alati leida tasakaalu kohaliku kultuuriga, tuletades meelde kuulsat fraasi: „Roomas käitu roomlasena.“

Aasias ning Lähis-Idas on alati võimalus oma probleemile selgitust saada ja rõõmu jagada, kogukonnast lähtuvalt. Tugevad peresidemed, suur lugupidamine vanemate vastu, sõbralikkus, rõõmus meel ja valmisolek olemasolevat võõraga jagada, on see, mis ikka ja jälle meelt ülendab. Aasia ja Lähis-Ida on värskendav ja inspireeriv kogemus, igale läänlasele.

Traditsioonid nõuvad aga ka etiketi tundmist. Sellesse on Erik süüvinud ning on suurepärane reisijuht Eesti reisijale.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!