Oleme ühenduses:

Image Alt

Omaan

Muinasjutuline Omaan

Omaan

2950€ in. kohta
12 -23.11.2024 / 5.02-16.02.2025

Omaan on muinasjutuline maa, kus Aafrika puutub kokku Araabiaga, kus oaasid vahelduvad kõrgete liivadüünidega, mäed saartega.

Lõputute liivaluidetega kõrb, otsatute randadega ookean ja merekilpkonnad, iidsed linnad ja beduiinikülad, turbanitega mehed ja kaetud naised, metsikud mäed ja vadid, parfüümidest ja vürtsidest lõhnavad turud, graatsilised kaamelid – see on džiibiekspeditsioon muinasjutulises Omaanis.

Omaan pakub elamusi, mis jäävad hinge pikaks ajaks. Omaani kaubateed meritsi ulatusid Sansibarist Indiani, ajaloolised karavaniteed ühendasid sisemaa kõrbealasid rannikuga. Nende uhke minevik kumab läbi ka tänapäeval. Moodne infrastruktuur ja turvalisus teevad selle kauni sultanaadi avastamise eriti elamusterohkeks. Hoolimata oma tänapäevasest rikkusest on Omaan säilitanud oma algupära ja eriliselt külalislahke õhkkonna.

Ringreisile sõidame ringi džiipidega. Džiipide kasutamine võimaldab meil liikuda silmapiirini ulatuvatel liivadüünidel ja mööda põnevaid kuivi jõeorge.
 
Omaan on enam kui pelgalt rohelised metsad ja järsud mäed.
Omaan tähendab ka külalislahkeid ja jutukaid valgesse riietatud mehi, elegantseid traditsioonilisi rõivaid kandvaid naisi, hämaraid souqe,ja maitsvaid toite.
Meie reisikavas on olulisel kohal kohaliku olustiku ja elukorraldusega tutvumisel. Reisi jagame neljaks mõtteliseks lõiguks:

 • mäed ja ajalugu,
 • rannaalad ja mereelu,
 • kõrbealad
 • pealinn Muskat

Kõik osad kokku annavad tervikpildi Omaani minevikust kuni tänapäevani.

Ühte maastikuautosse mahub 4-6 reisijat ühes juhi ja kogenud giidiga. Reisi esimesed päevad veedame Muskatis. Seejärel sõidame Omaani ajaloolisse pealinna Nizwasse ning seda ümbritsevatesse mägedesse.

Kui sul on oma seltskond või soovid privaatreisi, siis saame korraldada ka seda just teile sobivatel kuupäevadel.

Muinasjutuline Omaan ootab avastama ka aastavahetusel 2023/24. Vaata täpsemalt reisi kohta SIIT.

 

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  12 -23.11.2024 / 5.02-16.02.2025

Reisikava

1
1.päev
Saabumine Omaani, Muskati lennujaama vastavalt lennuplaanile. Majutus Muskatis hotellis, puhkus lennureisist ja kohanemine kohaliku eluga.
2
2. päev
Tutuvus Muskatiga koos giidiga. Käime Grand Mosques , vaatame Sultani reisdentsi, Omaani suurimat turgu - Muttrah souqi, Muskati Ooperimaja, soovijatele ajalooliste esemetega muuseum(sissepääs eraldi tasu eest)
3
3.päev
Hommikul alustame sõitu mägede poole, kus pärast kontrollpunkti sõidame mööda käänulist imeliste vaadetega mägiteed Jebel Akdari (2000 m merepinnas). Jahedama kliimaga mägiala on tuntud oma puuviljakasvatuse poolest. Külastame ka mitmeid teele jäävaid mägikülasid, allikaid, koski ja kuivanud jõgede sänge. Majutume imelise vaatega hotelli mägedes.
4
4.päev
Hommikul sõidame mägedest alla Nizwa poole. Nizwa ja Bahla. Nizwa kandis Omaani pealinna tiitlit 6.-7. sajandil. Külastame lähedal asuvat Bahlaa linna, mis on tuntud maagia keskusena ning seetõttu seotud ka paljude huvitavate legendidega. Külastame ka Nizwa lähistel asuvat Jabrin i kindlust, kus saab aimu selle kandi ülikute ajaloost. Majutus Nizwas.
5
5.päev
Hommikul jalutuskäik Nizwas ja Nizwa turul . Pärast lõunasööki asume teele kõrbe poole - Wahiba Sandsi. Sõit suurte liivadüünidega Wahiba Sandsis on vägagi eriline ja meeldejääv kogemus. Päikeseloojanguks sõidame kõrge liivadüüni otsa ning vaatame kuidas loojuv päike värvib kollakaid liivadüüne. Ööbimine beduiinilaagrit meenutavas kõrbehotellis . Laager on ehe, kuid piisavate mugavustega.
6
6.päev
Wahiba Sands -kõrb Jääme veel üheks päevaks oma kõrbelaagrisse. Päev imeliste liivadüünidega kõrbes- varajased ärkajad saavad nautida päikesetõusu liivadüünidel. Soovijad saavad teha ka sõidu kaameliga liivadüünide vahel (lisatasu eest), imelised võimalused fotografeerimisek, puhkus . Proovime ka oma 4*4 auto kõiki võimalusi liivadüünides sõitmiseks. Õhtul laagris kohalikud laulud ja tantsud. Veelkord imekaunis päikeseloojang ja tähistaevas kõrbes.
7
7.päev
Ras al Hadd. Hommikul võtame kõrbest suuna Suri´le,teel peatume Wadi Bani Khalidi vadis, et pisut ujuda ja jalutada ning ning imetleda oaasi. Õhtuks jõuame mereäärsesse Ras al Haddi, mis on tuntud ka kui kilpkonnade kaitseala. Sõltuvalt aastaajast võib seal ühel ööl näha üht kuni sadu kilpkonni munemas. Majutus Ras al Haddis mereäärses hotellis
8
8.päev
Ras al Hadd Päev puhkuseks Ras al Haddis. Ujumine, päevitamine ja paadituur, kus hea õnne korral näeb ka delfiine ja merekilpkonnasid. Majutus Ras al Haddis mereäärses hotellis
9
9.päev
Hommikul alustame sõitu Suri poole, kus tutvume ajalooliselt kuulsa kaubandus- ja laevaehituslinnaga, millel on ajalooliselt rohkelt sidemeid Aafrika rannikul asuva Sansibariga. Suundume tagasi Muskati poole .Teel teeme peatusi ja imetleme vadisid. Õhtuks jõuame tagasi Muskatisse ning majutume hotelli.
10
10.päev
Muskat. Viimane päev, vaba päev mille saab sisustada oma äranägemist järgi ning teha ka soovi korral sisseoste.
11
11.päev
Äralend
12
12.päev
Saabumine Tallinnasse

Hind sisaldab:

 • lennupiletid Tallinn-Muscat-Tallinn
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4* hotellides/bungalod/kõrbelaager
 • toitlustus - hommikusöögid + õhtusöögid mägihotellis, kõrbelaagris ja 2 õhtul Ras al Haddis
 • kogu kohapealse transpordi 4*4 autos koos kohapealse giid/autojuhiga
 • kogu kirjeldatud programmi
 • kogu reisi vältel eesti keelne reisijuht
Raha kulub juurde
 • reisikindlustus
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • lisatuurid
 • jootraha kohalikele giididele
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!