fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Assoorid

Euroopa Eedeni aed Atlandi ookeanis

Assoorid

2250€ in. kohta
3-13.06.24 / 2-12.09.24 / 18.04-28.04.2025 / 3-13.06.2025

Lopsaka loodusega ja rohelisusest pakatav Assooride saarestik

Assoorid on vulkaanilise tekkega saarestik Põhja Atlandi ookeanis ja on ütlasi Portugali autonoomne osa. Saarestikku kuulub 9 saart ja need asuvad  tõepoolest keset ookeani – 1400 km Lissabonist, 1500 km Marokost ja 1900 km kaugusel Kanadast. Oma reisil külastame 4 saart- peasaart São Migueli, Pico, São Jorget ja Faiali.
Lopsaka looduse tõttu tuntakse Assoore Euroopa Eedeni aiana ning nii mõnigi on temas näinud kadunud Atlantist. Kuid kahtlemata on geoloogiliselt Euroopa ja Ameerika laama vahel jagunenud Assoorid loodusesõbra unelmate sihtkoht- seal leidub sadu tähistatud matkaradu kesk imelist loodust, sekka vaateid kaunilt haritud mäekülgedele, mis tipitud kuulsate kohalike piimalehmadega. Saared on vulkaanitekkelised ning basaltkivi näeb nii looduses kui ka kohalikus arhitektuuris, geotermilisest aktiivsusest annavad aimu podisevad katlad ja purskavad geisrid Furnases. Kevaditi on saared kaetud õitsvate asaleavaipadega, suve lõpul hortensiatega- õiteilu leiab Assooridelt igal ajal.
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  3-13.06.24 / 2-12.09.24 / 18.04-28.04.2025 / 3-13.06.2025
 • Reisijuht
  Merit Vaks

Reisikava

1
1.päev
Lend  Tallinnast Ponta Delgadasse São Migueli saarel, kuhu jõuame hilisel pärastlõunal. Assooride suurim saar São Miguel on tuntud ka kui Roheline Saar, sest niiske ja sooja kliima tõttu vohab ohtralt lopsakaid taimi, millest paljud on ainult Assooridele omased liigid. Ponta Delgada sadamalinnas peatume järgnevad neli ööd. Kui lennuplaan võimaldab, teeme esimesel õhtul ühise jalutuskäigu. Linnas saab imetleda 17. sajandi barokset arhitektuuri ja jalutada laial mereäärsel promenaadil, samuti leiab seal mitmeid mereandidele spetsialiseerunud restorane.
2
2.päev
Nordeste ring. Teeme ringsõidu tutvumaks saare idaosaga, mida oma eristatuse pärast aeg-ajalt ka Assooride „kümnendaks saareks“ nimetatakse. Peatume Povoação külakeses, mis on justkui poolikusse vulkaanikraatrisse ehitatud. Just sinna randusid 15. sajandil saare esimesed maadeavastajad. Peatume erinevatel vaateplatvormidel, kus saab imetleda ümbritsevat võimast loodust. Lõunaks saabume ilusasse Nordeste külla, kus meid ootab maitsev kohalik toit. Teekond läheb edasi Ribeira dos Caldeirõesesse, mis on kuulus oma vesiveskite ja sooja veega kose poolest. Õhtupoolikul teeme  ühise jalutuskäigu Ponta Delgadas, kui eelmisel õhtul selleks mahti ei olnud.
3
3.päev
Cete Cidadesi jeepituur ja jalgsimatk. Cete Cidades ehk tõlkes seitse linna on Sao Migueli kõige populaarsem väljasõidukoht. Vista do Rei vaateplatvormilt avanevad lummavad vaated erivärvilistele vulkaanijärvedele all orus- Lagoa Verde on roheline, Lagoa Azul aga sinine. Vaateplatvormilt viib läbi hortensiapuhmaste kulgev matkarada alla järvede äärde,kus tutvume külaga ning uljamatel on võimalus kajakiga sõita. Matk on keskmise pikkusega( 7,7 km), kuid Assooride matkaradade tähistuses märgitud lihtsaks, seega on see kõikidele jõukohane. Kui ilm on ilus, põikame ehk tagasiteel läbi ka Lagoa de Fogo juurest, mis on kõige kõrgemal asuv ning kõige noorem kraatrijärv.
4
4.päev
Furnase org Kõige romantilisemaks Assooride linnaks nimetatav Furnas paikneb aktiivse geotermilise tegevusega orus kesk lopsakat loodust. Furnase järve otsas on mullitava muda ja purskavate geisritega tiik, kus maa sees valmib kuulus kohalik hautis cozido- saame selle oma silmaga üle vaadata. Teeme ka linna peal tiiru ja külastame Terra Nostra parki, kus kasvab erinevaid eksootilisi taimi üle terve maailma ning supleme 40 kraadises termaalvees. Lõunaks saame maitsta seda sama kuulsat cozidot, mida kohalikud perenaised on aastasadu valmistanud, kasutades ära maapõue soojust. Pärastlõunal külastame vanimat siiani tegutsevat teeistandust Euroopas, Plantações de Chá Gorreanat, mis tegutseb juba 1883. aastast
5
5.päev
Lend Pico saarele ja ekskursioon saarel Hommikul lendame Pico saarel, mida basaltkivimi rohkuse tõttu kutsutakse halliks saareks. Kuid eelkõige on Pico tuntud oma Portugali kõrgeima mäe ja viinamarjaistanduste poolest. Saare keskel troonib kõikjalt silma jääv Pico mägi ning Pico saare veiniistanduste maastik on UNESCO Maailmapärandi nimekirjas omapäraste basaldist moodustunud pinnavormide tõttu. Vulkaaniline pinnas ja ookeani soolane õhk annavad viinamarjadele erilise maitse. Teeme tutvumistuuri saarel ja proovime ka kuulsaid  kohalikke veine.
6
6.päev
Pico vaalad Lisaks kuulsale mäele ja viinamarjadele on Picol olulist rolli mänginud ka vaalad, vaalapüük oli kunagi saare tähtsaim tööstusharu, mille nüüd on asendanud huvilistele korraldatavad vaalavaatlusretked. Alustuseks külastame Sao Roque do Picos asuvat kunagist Assooride suurimat vaalatöötlustehast, mis tegutses aastatel 1946-1984. Praegu asub seal muuseum, mis tutvustab vaalapüüki ja tootmist. Edasi viib meie tee Assooride vaalapealinna Lajes dos Picosse, kus lõunatame kohalikus restoranis. Pärast lõunat suundume merele ning kuna aprillis toimub suur vaalaränne, on meil kindlasti lootust kedagi 28 kohalikust vaalaliste liigist kohata.
7
7.päev
São Jorge Hommikul sõidame praamiga naabersaarele SãoJorgele, mida ka faiade saareks kutsutakse. Fajã on mereäärne tasase pinnamoega maalapp, mis on tekkinud laavavooluse või maalihete tagajärjel. São Jorgel on fajasid üle 40 ning tänapäeval leiab fajãde peal mitmeid rannakülasid, millest mõned on ligipääsetavad ainult paadiga. Saar on kuulus oma kaunite matkaradade poolest, millest oleme valinud kõige kaunima. Serra do Topost Fajã dos Cubresesse viiv matkarada pakub mööda mäenõlva alla liikudes hunnituid vaateid ookeanile. Matk on veidi pikem, ligi 10 kilomeetrit ja laskudes võib rajal olla libedamaid kohti, kuid tavalise füüsisega inimesele on rada igati jõukohane, oluline on valida vaid õiged jalatsid. Kes aga matka liiga pikaks peab, võib veeta päeva hotellis, kus ümbruse avastamiseks ka jalgrattaid laenutatakse.
8
8.päev
Faial Faiali hüüdnimi on Sinine saar, mis tuleb tohutust hulgast kauniõielistest hortensiatest, mida saarel kasvab pea igal pool. Hommikul viib meid pooletunnine praamisõit Faiali saarele Hortasse, kus asub kuulus jahisadam, mis on Atlandit ületavate jahtide peatuspaik. Hommikupoolikul puhkame eilsest matkast, kuid juba pärastlõunal tutvume Horta linnaga ning teeme soovijatega väikse ühise matka Porto Pimi ja Entre Montese kandis. Seekord on tegu väga lühikese ja lihtsa matkaga, kuid Entre Montese poolsaarelt avanevad kaunid vaated linnale ja jahisadamale.
9
9.päev
Faial Täna tutvume Faili saarega lähemalt. Hommikupoolikult sõidame vaatama kuulsat Caldeira vulkaanikraatrit saare keskel, mis õnneks viimased 200 aastat pole aktiivne olnud. Kuna kraater asub pea kilomeetri kõrgusel, avanevad sealt ilusa ilmaga imelised vaated. Pärastlõunal külastame saare rannikul asuvat Capelinhose vulkaani, mis 1957 aasta septembris hakkas rannikumeres purskama, pannes ookeani keema ning selle järgnev tuhasadu sundis rannakülade inimesi evakueeruma. Vulkaaniline tuhk katab ümbrust ka praegu, mis loob omapärase mulje justkui kuumaastikust.
10
10.päev
Lissabon Alustame tagasiteed lennuga Lissaboni, kuhu jõuame pärastlõunal. Õhtupoolikul on võimalus tutvuda Euroopa üheks roheliseimaks pealinnaks peetava imeilusa Lissaboniga. Saame imetleda päikseloojangut ühelt paljudest vaateplatvormidest ja süüa õhtust melu täis kalaturul. Seejärel on uljamatel võimalus sukelduda Bairro Alto linnaosa ööellu.
11
11.päev
Lissabon ja kojusõit Hommikupoolikul võib soovi korral külastada Alfama linnaosas paiknevat suursugust São Jorge keskaegset kindlust või ostelda elegantses barokses Baixas. Pärastlõunal sõidame lennujaama ja koju jõuame keset ööd.
Hind 2250€/in sisaldab:
 • Lennud Tallinnast- Assooridele ja tagasi (liinilennud)
 • Siselennud ja praamisõidud
 • Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • Kõik programmis kirjeldatud tuurid, transferid
 • Eesti keelne reisijuht
Lisaks kulub reisil:
 • Reiskindlustus
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • Lisategevused
Lisatasu eest:
 • majutus üheses hotellitoas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!