Oleme ühenduses:

Image Alt

Mafia ja Sansibar

Kaks troopilist saart ühes reisis

Mafia ja Sansibar

3350€ in. kohta

Nii Mafia kui ka Sansibar asuvad  Tansaania rannikuvetes India ookeanis. Geograafiliselt lähestikku, ometigi väga erinevad. Võrreldes Sansibariga on Mafia väga väike ja siiani veel vähekülastatud. Ka siia saamine on limiteeritud. Mafial on ühed parimad snorgeldamis- ja sukeldumiskohad Aafrikas, siin on veel suures osas traditsiooniline  saare elu ning säilinud algupärane loodus. Sansibar- kirev pärand ja tänapäev, kultuuriliselt mitmekihiline  ning  muidugi lõputult võimalusi nautimaks sooja India ookeani.

Öeldakse, et Mafia saar meenutab Sansibari  30 aastat tagasi. Ehkki neid saari omavahel võrrelda ei saa, on selles ütlemises oma tõetera sees. Kui unistad päikest püüda inimtühjal liivalaiul, ujuda koos õrnade ja tundlike haruldaste ookeanihiiglastega – vaalhaidega, snorgeldada või sukelduda veealuses imedemaailmas kus leidub veel elusaid koralle -, siis Tansaania rannikuvetes paiknev Ida-Aafrika suurimas merekaitsealas asuv Mafia väikesaar on selleks õige koht. Sansibar seeest pakub hoopis kirevamat ja inimtekkelisemat kogemust.

MAFIA

Juba saare nimi Mafia on uudishimu äratav, kuigi selle tähendus on midagi muud, kui esimesena võiks pähe tulla.  Ilmselt on saar oma nime Mafia saanud kas araabia keelest, kus see tähendab  arhipelaagi või suahiili keelest, kus see tähendab head kohta ehitamiseks.

Mafia saar asub saarestikus, mis on Tansaania rannikust 20 km kaugusel. Saar ise on väike 40 km pikk ja 10 km lai, ümbritsetuna veelgi väiksematest saartest ja saarekestest.  Mafia saar on sukeldujate, loodushuviliste ja seiklushimuliste paradiis. Siin on olemas kõik, mida võiks oodata troopiliselt sihtkohalt – türkiissinised veed, väikesed saared ja saareksesed liivarandade ja  elustiku rohkete mongroovidega, sisemaal lopsekas roheline loodus. Mafia on kuulus oma mere kaitseala poolest, mis muudab selle üheks parimaks snorgeldamis- ja sukeldumissihtkohaks Aafrikas.  Siin on ligi 460 liiki troopilisi kalu, viis liiki kilpkonni, harva nähtavat  dugongi ning hulgaliselt koralle. Septembrist märtsini saabuvad siia iga- aastase rändega  vaalhaid.  Lisaks suurepärasele loodusele on siin käputäis põnevaid varemeid ja põnevaks tutvumiseks traditsiooniline kohalik elu.

Mafial on  pikk ja kirju minevik. Juba 8.sajandil mainitakse Mafiat, kui olulist peatuspaika ja kaubandussadamat Ida Aasia ja Ida Aafrika vahelises kaubavahetuses. Keskajal kuulus Mafia Kilwa sultanaati. Mafia on kuulunud nii araablastele, omaanidele, portugaallastele, sakslastele ja brittidel. Kõik nad on siia ka oma jälje jätnud. Tänasel päeval meenutavad kuulsusrikast minevikku rohelusse mattunud varemed. Praegu  on Mafia suurimaks võluks tema imeline ja puutumatu mereelu.

SANSIBAR

Nii nagu Mafia, on ka Sansibar saarestik, kuid erinevalt Mafiast leidub siin palju enam hotelle, restoran, baare ja kohaliku kultuuriga seotud tegevusi.

Sansibar  on imeline saarestik oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja mereeluga. Saarestik, mis asub Tansaania mandriosast umbes 30 km kaugusel koosneb kahest suuremast saarest – Pemba ja Unguja ning mitmetest väiksematest saartest. Meie reisisihtkoht ongi Unguja saar, mida tihti nimetataksegi Sansibariks, siin asub ka Sansibari pealinn -Stone Town.

Sansibari põnev ajalugu annab lisavürtsi päikeselistele randadele. Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubandussadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii araabia, hiina, india, assüüria, sumeri, briti, portugali ja hollandi kaupmeestest. Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkondki:) Nii nagu kogu Ida Aafrika rannik, kuulus ka Sansibar pikalt Omaani sultanile, kuid Sansibar oli seal erilisel kohal, olles mõnda aega ühtlasi ka kogu sultanaadi pealinn. Siinne keel – suahiili on tekkinud erinevate bantu keele dialektide ning araabia keele segunemisel ning sellest  on saanud lingua franca kogu Ida-Aafrikas. Kõige tuntum fraas suahiili keelest on vast “Lõvikuningast” tuntud -Hakuna matata – probleemi pole, mis on ka siin päris elus palju kasutusel:).

Sansibar on  tuntud ka nime all – vürtsisaar. Sansibar oli maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  14.01.-25.01.25
 • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2 päev
Saabumine Tansaaniasse Dar Es Salaami, jätkulend Mafia saarele. Saabumine Mafiale pärastlõunal, kus sõidame läbi lopsaka saare oma majutuspaika- hotelli mere ääres. Hotellil on suur kookospalmide ja muude troopiliste taimedega aed ning ilus bassein vaadetega merele. Imekaunid vaated läbi palmisalude merele. Hotellil on ka oma sukeldumiskeskus. Siia majutume järgmiseks neljaks ööks. Hotell on meie mõistes kindlasti 4 *. Kuna Mafia saarel ei ole kuigi palju erinevaid võimalusi einestamiseks, siis on ka kõik meie toidukorrad siin hotellis. Esimene öö troopikas.
3
3.päev
Pärast virgutavat varajast hommikusööki vaatega India ookeanile, sõidame saare teise otsa ning asume paadile, et tutvuda vaalhaidega. Ujumine vaalhaidega on elamus, mis ei jäta ükskõikseks kedagi. Neid saab jälgida kas paadist, kust soodsate võimaluste olemasolul saab lestade- ja maskiga vette minna ning nendega koos ujuda või snorgeldada, kuidas keegi ise soovib. Olles absoluutselt ohutud, võivad vaalhaid vahest üles näidata delfiinidega sarnast sotsiaalsust ning mängulisust, mis on imetabane elamus... Kohti, kus neid kuni 20 m pikki ja 20 000 kg kaaluvaid õrnasid ja majesteetlikke ohustatud ookeanihiiglasi näha saab, võib maailmas kokku lugeda vaid kahe käe sõrmedel. Mafia saar paistab nende seas silma selle poolest, et turiste pole seal veel palju ning võrreldes teiste paikadega on just sealsetes vetes suurim võimalus neid igapäevaselt jälgida. Selle kohta leiad huvitavat sellel National Geographic'u lingil: http://news.nationalgeographic.com/2017/01/whale-sharks-mafia-island-video/ Sellele vaatamata, nii nagu maismaa safaril nii ka meresafaril olles tuleb arvestada sellega, et väike võimalus siiski jääb, et neid ei näe - selline lihtsalt on loodus. Vaalhaidega kohtumine on võimalus kogeda midagi väga võimast ja imelist ... midagi, mis liigutab hingepõhjani ning mis jääb sinuga kogu eluks. Ja kui ei peaks õnnestuma neid näha (väike võimalus), siis türkiissinisel India ookeanil paadisõit toredas reisisseltskonnas on ise-enesestki nauditav tegevus! Lõunaks oleme tagasi hotellis. Pärastlõunal vaba aeg kas basseini ääres või tutvumaks mereeluga või jalutamaks ümbruskonnas või mõne tuuri tegemiseks.
4
4.päev
Alustame oma päeva paadisõiduga lähedalasuvale korallrahule. Koos giidiga snorgeldamistuur mööda korallrahu. Värvilised korallid ja kalad - mureenid, klounkalad, papagoi kalad, kivikohad, merekilpkonnad - lühitutvustus, keda võib kohata snorgeldamistuuril. Lõunaks sõidame merest mõõna ajal ilmuvale liivakünkale, kus sööme kohapeal lõkkel valmivat bbq kala ning muud kaasa võetud head-paremat. Kui lõuna läbi, kaob ka liivaküngas uuesti merre. Meie aga suundume lähedalasuvale veel väiksemale saarele Chole, kus giid viib meid läbi küla, tutvustades kooli, inimeste elamuid, mošeed, laevaehitust ning kuidas elu sellel väikesaarel toimib. Jalutame mööda ka dzunglisse kasvanud varemetest, mis meenutavad möödunud hiilgeaegu, mil Mafia saar mängis olulist rolli piirkonna kaubavahetuses. Hiliseks pärastlõunaks jõuame tagasi hotelli.
5
5.päev
Sel päeval saab valida, kas pühenduda veelkord mõnele merelisele tegevusele – snorgeldada või sukelduda mõne teise korallrahu juures, minna kalastama, lihtsalt paadiga sõitma mööda lahtesid või hoopis tutvuda saarega sõites autoga mööda maad vaadates kookospalmi farme ning kohalikku külaelu.
6
6.päev
Hommik Mafial hotellis, seejärel lendame Sansibarile, kuhu jõuame õhtuks. Sansibari lennujaamast sõidame ligi 40 min oma hotelli, mis asub Sansibaril ida rannikul. Majutume meie mõistes 4*rannahotelli tasemega väikeses boutique hotellis. Hotellil on bassein, kuhu on hea sulpsata jahutuseks päevase palavuse eest. Kõik toad on konditsioneeritud. Hotell on olnud aastaid meie reisijate lemmik. Sansibari ida kallas on tuntud just eelkõige oma imeilusate pikkade palmipuudega ääristatud liivarandade poolest. Siin on ka iseloomulikud väga suured mõõnad. Sõltuvalt aastaajast, päevast, kellaajast ja muudest faktoritest võib meri taanduda kuni 1 km kaugusele. See on hea võimalus uurija hingega reisijale jalutada mööda taandunud merpõhja ning kohtudes siinsete väikeste mereelukatega. Hotell on saanud ka kiitvaid sõnu hea toidu austajatelt. Jalutuskäigu kaugusel leiab ka teisi toidukohti.
7
7.päev
Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni. Hommikul alustame sõitu Stone Towni ja vürtsifarmide poole. Troopilises vürtsifarmis tutvustatakse kuidas kasvavad ja näevad välja ka meie igapäeva toidus kasutusel olevad vürtsid ning räägitakse neist vürtsidest lähemalt. Pärast vürtsifarmi külastust sõidame edasi Stone Towni ehk Sansibari pealinna. Siin on käänulised ja kitsad tänavad, suursugused araabia kaupmeeste elamud, kirevad turud, tohutul hulgal nikerdatud uksi, mošeed ja hindu templid. Kohati on tunne, et aeg justkui peatus 200 aastat tagasi:). Jutustame Sansibari kirjust ajaloost ning vaatame mis on säilinud tänapäevani. Õhtul jõuame tagasi oma hotelli.
8
8.päev
Merepäev. Teeme kõik koos merelise väljasõidu, kus meie paadigiidid viivad meid kohta, kus suure tõenäosusega näeme delfiine ning õnnelikumad saavad ka koos nendega vette sulpsata ning kogeda nende toredate mereelukate sõbralikkust. Snorgeldame korallide juures ning sööme toreda merelõuna väikesel laiul. Pärastlõunal toob paat meid maale tagasi Sansibari põhja osas Nungwis, kus soovijad saavad ka külastada või ka koos ujuda merekilpkonnadega. Õhtusöögi sööme siinsamas Nungwi külas, siin on palju eirnevaid restorane/baare (õhtusöök ei sisaldu hinnas) ning sejärel sõidame kõik koos tagasi oma hotelli.
9
9.päev
Sõit Sansibari lõuna osasse. Külastame koobast, mis on olnud kohalik püha koht. Giid räägib kohalikku mütoloogiat ja julgemad saavad ka ujuda kristallselges sinises koopa vees. Seejärel suundume lähedalasuvasse Jozani metsa - tegemist on mangroovi metsaga, kus põnevateks elanikesk on endeemilised punased Colobus ahvid. Jalutuskäik metsas ja väikeloomade vaatlus. Vaatame üle ka siinkandi ülipikad liivarannad. Kel soovi, saab einestada ka siinses kuulsas restoranis Rock, mis asub meres väikesel kaljusel saarel (soovi peab kindlasti eelnevalt kokku leppima).
10
10.päev
Päev sisustamaks oma äranägemise järgi.
11
11.päev
Pärastlõunal alustame teekonda tagasi Tallinnasse.
12
12.päev
Saabumine Tallinnasse Võimalik on ka lisatasu eest reisiosa Sansibaril pikendada.
Hind  3350 eur/inimene sisaldab:
 • Rahvusvahlised lennud Tallinn- Dar Es Salaam - Tallinn (liinilennud)
 • siselennud Mafiale ja Sansibarile
 • 4 ööd majutust Mafia saarel koos kogu toitlustamisega kahestes tubades
 • 5 ööd majutust Sansibari saarel kahestes tubades koos homiikusöökidega
 • Kõik programmis kirjeldatud tegevused v.a. sukeldumine, mis on lisatasu eest
 • kõik transfeerid lennujaamast- hotelli ja tagasi
Juurde kulub raha:
 • Tansaania viisa, mis on 50 USD inimene
 • 3-5 USD/inimese koht/öö igas hotellis veedetud öö eest kohalik infrastruktuuri maks (seda saab maksta ainult kohapeal)
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud. Joogid toidukordade juurde
 • Jootraha kohalikele giididele
 • Kõik lisategevused
Lisatasu eest:
 • majutus üheses hotellitoas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!