fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Mauritius – India ookeani paradiis

Mauritius – India ookeani paradiis

2490€ in. kohta

Kõigepeal lõi jumal Mauritiuse ja selle järgi kogu ülejäänud maailma – Mark Twain.

 

Tilluke India ookeani saar, mis asub Madagaskarist ida pool. Mauritius on pindalalt veidi väiksem kui Saaremaa ja elanikke on siin umbes 1,3 miljonit. Troopiline saar, kus on aastaringselt mõõdukas temperatuur ning rohkelt päikesepaistet.

Mauritius oli koduks nüüdseks väljasurnud lennuvõimetule dodo ehk (dront’ile)linnuliigile. Mauritiuselt leiab imelisi looduslikke kohti, lõunamaiselt elavaid turge ning värvirohkeid festivale. Vaba aja sisustamiseks on siin väga palju võimalusi!

 Siin leiduvad nii pikad liivarannad päikesenautijatele, õhtuti elav ööelu, looduslikud matkarajad džunglis,  kristallselge veega ookeanis snorgeldamiskohad  või ka delfiinidega ujumine. Tegevusi jätkub kõigile.

Kohalik toit

Mauritiuse köök on väga mitmekesin, mis on mõjutatud nii Prantsuse, India, Aafrika kui ka Aasia köökidest. Kohalike restoranide menüüdest tasub kindlasti otsida daube’d (vürtsikas kanapada juurviljadega), kala vindaye (marineeritud kala karri snäkid), kana- või kala kalia’t (köögiviljadega segatud), lambaliha halim’i (suppi), klassikalist tomatipõhist kanahautist ja kohalikku India vindaloo‘t (karriroog). Proovida tasub ka Mauritiuse suupisteid, nagu dhal puri (pehme õhuke india pärane leib), mis on täidetud vürtsikate jahvatatud hernestega ja mida serveeritakse määrdega. Kindlasti tasub maitsta saare kuulsat babonne’i, lihavat valget kala, mis sarnaneb punase ahvenaga (snapper).

Loodus

Mauritiusel on kümmekond looduskaitseala ja botaanikaaeda, lisaks mägised  vaated, kosed ja troopilised metsad.  Tõeline maiuspala botaanika huvilistele on saare lõunaosas Pamplemousse vanimas Sir Seewoosagur Ramgoolami botaanikaed, kus  on 500 taimeliiki, sealhulgas hiiglaslikud vesiroosid ja enam kui 80 palmisorti. Mauritiuse kagurannikul asuvas Île aux Aigrettes võib leida endeemilisi liike, nagu pistrikulised, roosad tuvid ja hiidkilpkonnad. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Le Morne’i kultuurimaastik, mille kuulus vaatepunkt Maconde, on muljetavaldav mägi, mis ulatub otse ookeani ning  18. ja 19. sajandil pakkus antud poolsaar varjupaika põgenenud orjadele.

Värvilised liivakihid

Chamareli väikekülast on saanud üks turistide tõmbernumber Mauritiusel. Selle paiga teevad ainulaadseks siin paljastuvad erivärvilised liivakihid-  punase, rohelise, kollase, indigo ja violetsete värvide erksad keerised ja triibud. Arvatakse, et need imelised värvilised liivakihid tekkisid vulkaanilise laava jahtumisel erineva tempoga, samas kui teised usuvad, et see on tingitud mitmesuguste metallioksiidide olemasolust.

Seikluslikud tegevused

Kui otsite adrenaliini pakkuvaid tegevusi , siis neid tegevusi jagub Mauritiusel kuhjaga –  QUADi tüüpi sõidukid, ratsutamine, mägirattaga sõidud, või matkatad.  Elamusi pakkuvad seikluspargid  läbi vihmametsa.   Saab nautida ka erinevaid  veespordi võimalusi.

Ajalooline suhkruroog

Mauritiusel on üle 4.sajandi pikkune suhkruroo kasvatamise ajalugu. Tänaseni on suhkruroog endiselt saare peamine ekspordiartikkel, mis on saare majanduse ja elustiili jaoks ülioluline. Saarel on mitmeid suhkrumõisasid, kus saab tutvuda vanade suhkruveskitega ja proovida rafineerimata suhkrut.  Samuti  saab interaktiivsete eksponaatide kaudu tutvuda suhkru ajaloo ja tootmisega. Unustada ei tohiks saare suhkrutootmise olulist kõrvalsaadust: rummi, mida pakutakse ka degusteerimiseks.

Samuti on saarel oluline osa teekasvatusel.

Turud

Kohalikku elu näeb ikka kohalikult turult. Mauritiuselt võib leida mitmeid puu- ja köögiviljamüüjaid, käsitöö turgusid, vürtsimüüjad ja tänavatoidumüüjad – kõik nad pakuvad põnevat sissevaadet Mauritiuse ellu.

Mitme saare külastus

Kohalik praamiühendus on hea võimalus ka  erinevate  Mauritiuse lähistel asuvatest saarte külastamiseks. Vaatamist väärivad sealhulgas Ile aux Cerfs, Ile aux Aigrettes, Ilot Gabriel, Ile d’Ambre, Ile au Ronde, Ile Benetiers, Ile de deux Cocos, Coin de Mire ja Flat saared. Erinevad päevased väljasõidud sisaldavad tihti traditsioonilist  lõunasööki, tantsimist ja muusikat. Valge liivaga abajate külastustega, randade peatuseid ning jalutuskäike kaunite vaadetega koskede juurde.

Sega

Sega on jõuline traditsiooniline tants, mis pärineb Aafrikast ja mida tantsitakse  igal pool saarel. Sega tantsule lauldakse taustaks tavaliselt kreooli keeles. Tants algab õrna õõtsumisega aeglase ja pühaliku viisi taustal ning muutub tempo kasvades järk-järgult elavamaks.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  5.11.-17.11.24 / 03.-15.03.25

Reisikava

1
Päev 1
Väljalend Tallinnast
2
Päev 2
Saabumine Mauritiusele, transfeer hotelli ja kohandumine saare eluga.
3
Päev 3
Väljasõit Mauritiuse põhja osasse. Mauritiuse pealinna Port Louise külastus on kindlasti üks vaatamisväärsemaid. Pealinn on tuntud oma Prantsuse koloniaalarhitektuuri ning 19.sajandist pärit Champ de Marsi hobuste võidusõiduraja poolest. 1835.aastal ehitasid inglased pealinna kaitseks võimalike rahutuste ära hoidmiseks võimsa Adelaide’i kindluse. Sellest kaitseehitisest on saanud tänapäeval põhilisemaid vaateplatvorme, et uudistada pealinna Port Louis’i panoraami. Järgmise peatusena külastame keskturgu. Edasi liigume vanimasse lõunapoolkeral asuvasse Pamplennousses Garden botaanikaaeda ning Sugar Adventure vanasse suhkruvabrikusse, mis tänasel päeval on muudetud põnevaks muuseumiks, kus näeb eksponaate ja informatsiooni suhkruroo kasvatamise kohta. Päeva teisel poolel jätkub päev tõenäoliselt Mauritiuse turistidele kõige enam orienteeritud külas - Grand Boie's. Oma silmaga saab ära näha ka „Punase katuse“ kiriku, mida võib nimetada vaieldamatult üheks kõige rohkem pildistatud kohaks Mauritiuse saarel.
4
Päev 4
Väljasõit Mauritiuse lõuna osasse Mauritiuse lõunaosa peetakse saare  kõige metsikumaks ja looduslikumaks piirkonnaks. Ekskursiooni päev saab kõige pealt alguse hetkel uinuvas olekus oleva Trou aux Cerfs’i vulkaani külastusega. 605m kõrgusel oleva vulkaani kraatrist näeb linnulennu vaateid Curepipe linnale. Järgmiseks peatuseks on u 550 m kõrgusel merepinnast asuv Ganga Talao kraatrijärv. Seejärel suundume lopsakaid loodusvaateid pakkuvaid teid mööda Black River Gorges National Park’i. Külastame ka Rhumerie Chamareli piiritusetehast, kus saame teada rummi valmistamise protsessist ning toimub ka kohalike rummide degustatsioon. Osa saame ka ühest looduslikust imest – Chamarel’i mimtmevärvilistest liivakihtidest. Päev lõppeb Chamareli vaateplatvormil, millelt avanevad lummavad Mauritiuse lääneranniku vaated.
5
Päev 5
Soovijatele lisatasu eest päevane katamaraanireis merel. Kui meil on õnne, siis näeme oma teel ka delfiine. Katamaraan teeb snorgeldamispeatusi ning lõunaks pakutakse bbq. Külastatkse ka "lie aux Benitiers" väikesaart Mauritiuse läänerannikul.
6
Päev 6
Päev sisustamiseks oma äranägemisel. Valida on paljude tegevuste vahel - CASELA WORLD OF ADVENTURE - on tohutu välistingimustes olev lõbustuspark, kus toimuvad safarireisid, kaamelisõidud ja seikluspargi rajad, lisaks restoranid ja poed. Aafrika safari: nautige Aafrikat Mauritiusel - kohtuda saab antiloopidega, valgete ninasarvikute, sebrade ja jaanalindudega. Samuti saab jalutada lõvidega ja toita kaelkirjakuid. Casela looduspargid pakuvad Aafrika Safaril mitmeid lõbusaid viise loomadele lähemale jõudmiseks: valida saab sebrabussi või safari Quad’i või Segway vahel. - katamaraani sõit põhjarannikul - SINISE ALLVEELAEVA SAFARI Ainuladne võimalus avastada India ookeani 35 meetri sügavuse Sinise allveelaeva pardal - TANDEM LANGEVARJUHÜPPED Kui ihalete adrenaliini järgi ja soovite igaveseks mällu jäävad emotsiooni, siis tasub kindlasti osaleda tandem languvarjuhüppel - RATSUTAMINE MAURITIUSEL Mauritiusel on mitu hobuse kasvatajat, kes pakuvad erakordseid elamusi ratsutamaks metsikutel kaunitel randadel või metsades -ATV SÕIDUD -SÜVAMERE KALAPÜÜK - HELIKOPTERI LEND (SÕIT) - VESILENNUKI LEND (SÕIT) - MAURITIUSE KLAASIGALERII
7
Päev 7
Päev sisustamaks omal äranägemisel
8
Päev 8
Päev sisustamaks omal äranägemisel
9
Päev 9
Päev sisutamiseks omal äranägemisel
10
Päev 10
Päev sisutamiseks omal äranägemisel.
11
Päev 11
Päev sisutamiseks omal äranägemisel.
12
Päev 12
Tagasilend Mauritiuselt
13
Päev 13
Saabumine Tallinnasse
Hind alates 2490€ sisaldab: (täpne hind sõltub valitud hotellist, vt allpool) NB! Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese toakasutuse lisatasu, mille summa sõltub valitud hotellist.
 • lennupiletid Tallinn - Mauritius - Tallinn (liinilennud)
 • majutus hotellis Mauritiuse läänekaldal Flic an Flac kuurortpiirkonnas kaheses toas koos hommiku- ja õhtusöökidega  NB! üksi toas majutudes lisandub ühese toakasutuse lisatasu
 • transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama
 • kohapeal reisijuhi teenused
 • Mauritiusel 2 päevast  tuuri
Raha kulub reisil juurde
 •  reisikindlustus
 •  toidukorrad
 •  lisatuurid
 •  jootraha kohalikele giididele
Hinnad  valitud hotellitaseme lõikes
 •  3* hotell 2490€/in
 • 4* hotell  3440€/in
 • 5* hotell  3750€/in
    Kristi ja Roland külastasid Mauritiuse saart 5.-17.11.2023
" Oleme tagasi. :)
Reis oli tore ja tegus. Hotell oli suurepärane, töötajad väga vahvad seal. 🙂 Mauritiusega jäime rahule. "
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!