fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Brasiilia loodusreis

Metsik ja vahetu

Brasiilia loodusreis

4550€ in. kohta

See reis viib meid Uue Maailma kahe suurima ja põnevaima looduskeskkonna keskele – maailma kopsudesse, suurimasse vihmametsa ja jõgikonda Amazoonasesse, kus veel praegugi elab hõime, kel kokkupuude moodsa maailmaga peaaegu puudub ning maailma suurimasse katkematusse märgalasse, suurima eluslooduse kontsentratsiooniga massiturismi poolt avastamata Pantanali.

“Esimest korda Brasiiliasse minnes olin tõsise valiku ees, kas minna Amazoonasesse või Pantanali. Tookord sündis otsus lõpuks lihtsa kull või kirja meetodiga ning läksin Pantanali. See oli minu jaoks võrratu kogemus ning aasta hiljem Amazoonast avastades, oli ka see põnev. Nüüd otsustasin Brasiilia piima pealt ainult kõige rasvasema koorekihi võtta ja panna need kaks võrratut looduskeskkonda kokku ühte reisi, lisaks veel juurde brasiilia savann ehk Chapada dos Guimarães, ” räägib reisikava sünnist reisijuht Andra.

Kui Amazoonas ei vaja vähemalt nime poolest pikemalt tutvustamist, siis Pantanal ei ole tavainimesele nii tuntud, küll aga on see unikaalne ja imeline looduskeskkond, mida peaks nägema.

Pantanal asub Brasiilia Boliivia ja Paraguai piiril ning üle poole märgalast asub Brasiilia aladel. Pantanal on näiteks 20 korda suurem kui kuulus Everglade Floridas. Pantanal on UNESCO kaitse all ning see on Lõuna-Ameerika peamine loomakaitseala. Siin kohtab ohtralt kaimane, kapibaarasid, armadillosid, ka taipiire, puumasid, anakondasid ja jaaguare ning muid loomi, linde.

Kokku on Pantanalist leitud 1000 looma-ja linnuliiki. Vaata Pantanalis elavate loomade, lindude nimistut siit.

Lisaks Pantanalile ja Amzoonasele külastame ka võimsate vaadetega kanjonite, koskede ja koobastega Chapada dos Guimarães rahvuparki.Rahvuspark asub savannis ehk „cerrados”, mis on maailma rikkailikuma floora ja faunaga savann. Ka enamik Brasiilia suurimaid jõgesid saab alguse cerradost.

Selle reisi pühendame peamiselt loodusele ja käime vähetallatud radu – avastame Amazoonase metsikumat poolt, ööbides ka džunglis ning tunnetades niimoodi seda võimast looduskeskkonda ja kultuuri võimalikult lähedalt. Tohutu märgala Pantanal on praegu veel peamiselt loodusfanaatikute sihtkoht, just sellepärast ongi hea võimalus nautida sealset puutumatut loodust ja näha sealseid loomi. Kõik kolm looduskeskkonda – Pantanal, Chapada dos Guimaraes kui ka Amazoonas on tõeline maiuspala loodusfotograafidele ja loodussõpradele.

Esimesed päevad veedame Rio de Janeiros, et kliima ja ajavahega pisut kohaneda ning veidi aimu saada ka sellest imelisest linnast.

Rühma suurus kuni 8 inimest! (Kui teil on oma grupp, mis on suurem kui 8, siis ega veel reis selle pärast ära ei jää – kohandame kava teie jaoks sobivaks! )

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  30.08 - 13.09.2024 (15 päeva)
 • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Teeme Rio de Janeiro kesklinnas ühe pika jalutuskäigu, vaatame tänavaid, kuhu enamik turiste ei satu, tutvume Brasiilia ja Rio de Janeiro ajalooga, külastame kirikuid, endist kuninga residentsi, Brasiilia kunstimuuseumi, puhkame jalgu pargis, kus kunagi kuulutati välja vabariik, imetleme kuulsat Selaroni treppi, mis viib boheemlaslikku Santa Teresasse. Päikeseloojangut naudime Suhkrupea mäe otsast.
2
2 päev
Hommikupoolikul külastame Rio de Janeiro ja kogu Lõuna-Ameerika suurimat slummi ehk favela Rochinat. Jalutame favelas ning tutvume lähemalt elanike elu-oluga. Favela külastusega toetame ka kohalikku DJ-kooli ja kunstikooli, mis mõeldud favelalaste koolitamiseks, et neile pakkuda uusi arenguvõimalusi. Pealelõunal suundume Corcovado mäele, et heita linnale ülevaatlik pilk ülevalt poolt, kuulsa Kristuse kuju juurest.
3
3.päev
Hommikupoolik on vaba, soovijad saavad nautida pühapäevast Ipanema hipiturgu, lesida rannal või võtta reisijuhiga ette matka Kahe Venna nimelise mäe otsa (lisatasu eest). See on ka viimane hetk soetada midagi Pantanalis vajaminevat, sest järgmisel hommikul suundume metsikusse loodusesse, kus ei ole apteeke, poode jms. Õhtul lendame Cuiabasse, “Brasiilia metsiku lääne” pealinna, ööbimine Cuiabas hotellis.
4
4.päev
Hommikul asume teele mööda Transpantaneira maanteed, mis pakub kauneid vaateid Pantanali müstilisele loodusele ning omajagu hasarti fotograafidele. Veedame Pantanalis 4 ja pool päeva. Sõidame paatidel Porto Jofre regiooni ilusatel jõgedel, mis on tuntud kui jaaguaride poolt asustatud paigad. Teeme nii jalgsimatku kui paadimatku, kõike, et näha võimalikult palju loomi ja linde. Meie saatjaks on suurepäraste kogemustega kohalik giid, kes peaaegu, et garanteerib (nii palju kui seda looduses võimalik on) jaaguari nägemise. Ööbimine autentsetes lodžides.
5
5.päev
Varahommikul ja pealelõunal sõidame paatidel Porto Jofre regiooni ilusatel jõgedel, mis on tuntud kui jaaguaride poolt asustatud paigad, püüame näha jõekaldal peesitavat jaaguari ja rohkelt teisi põnevaid linde ja loomi. Ööbimine lodzis.
6
6.päev
Jätkame oma loomade, lindude ja looduse avastusretki, uudistame, mis juhtub siinses looduses peale päikeseloojangut ja kuidas loodus ärkab koos päikesetõusuga.
7
7.päev
Jätkub meie Pantanali loodusseiklus
8
8.päev
Pantanali loodusseikluse päev
9
9.päev
Pealelõunal suundume Pantanalist tagasi Cuiabasse ning suundume Cuiabast 60km kaugusel olevasse Chapada dos Guimarasi linnakesse. Teel saame imetleda vaateid looduspargi liivakivikaljudele ning peatume mandri geodeesilises keskpunktis.
10
10.päev
Külastame kristallsinise laguuniga Aroe Jari koobast ning kauniste vaadetega Chapada dos Guimaraesi loodusparki. Chapada dos Guimaraes on cerrado ehk savann, kus leidub 837 linnuliiki, 161 liiki imetajaid, 120 liiki reptile ja üle 10 000 taimeliigi. Naudime imelisi vaateid tuule ja vihma loodud põnevatele liivakivikaljuskulptuuridele, koskedele, järvekestele ning aastatuhandete vältel tekkinud liivakivist koobastele. Chapada dos Guimaraesi peetakse ka erilise elektromagnetväljaga paigaks,Sandstone Cliffs at Sunset mis tõmbab ligi sensitiivseid inimesi ja kiirgab positiivset energiat. Väidetavalt olla nähtud siin nii metshaldjaid kui muid maagilisi olendeid. Park on tõeline looduse loodud vabaõhumuuseum.
11
11.päev
Naudime hommikust matka cerrados ning imetleme vaateid koskedele. Pealelõunal lendame džunglilinna Manausi, veedame öö sealses hotellis.
12
12.päev
Varahommikul suundume sadamasse, et sõita väikese mootorpaadiga vaatama, kuidas kaks erivärvi jõge - Solimoes ja Rio Negro ühinevad suureks Amasoonaseks. liiliad Oma teel võime kohata kaimane, laisklooma ja ahve. Pealelõunal üritame püüda mõned piraajad ning ujume jões, kus võib kohata sulistamas ka delfiine. Meie dzunglikodu on loodusest ümbritsetud, autentne ja lihtne, kõik esmavajalik on olemas. Amasoonasesse võtame kaasa vaid neil päevil vajamineva, ülejäänud pagasi jätame hotelli hoiule. Veedame Amasoonases kokku 3 ööd ja 4 päeva. Käime ööpimeduses otsimas kaimane, varahommikul imetlemas päikesetõusu ja seda, kuidas loodus ärkab, matkame džunglis ja õpime tundma sealseid ravimtaimi aga ka mürgiseid ja ohtlikke taimi, sõidame kanuuga kitsastel kanalitel, püüame kala, käime kohalikel kodus, nähes niimoodi lähemalt nende elu, õpime džunglis ellujäämistehnikaid, püüame indiaanlaste kombel puu otsa ronida, tõuke süüa, teeme metsas lõket, grillime ning veedame öö džunglis (soovijad saavad tagasi minna lodži). Mida Amasoonaselt oodata? Amasoonas on võimas jõgikond ja vihmamets, mets on tihe ning siin ei näe naljalt suuri imetajaid, pigem linde ja putukaid. Siin on rohkelt erinevaid taimi ning ka erinevaid puuvilju, mida kuksilt mujalt ei leia. Tõenäoliselt kohtame arvukalt putukaid, liblikaid, ka ämblikke ja tarantleid ning erinevaid linde, üsna kindlalt näeme ka laisklooma, ahve, kaimane, roosasid delfiine, anakondat ja püüame ise kinni piraajasid. Amasoonase elamu. Fotograafiahuvilised saavad endale kindlasti sadu häid võtteid. Amazoonas on vihmamets ning see tähendab, et siin ka sajab üsna tihti, sääskede arvukus sõltub piirkonnast, Rio Negro ääres on neid suhteliselt vähe ning kohalike sõnul malaaria juhtumeid ei ole esinenud. Olenevalt ilmastikutingimustest võib esineda kirjeldatud tegevustes muudatusi.
13
13.päev
Meie põnev Amasoonase avastamine jätkub nii jala kui paatidega kõikjale, et tunnetada paremini siinset loodust ja elu.
14
14.päev
Meie põnev Amasoonase avastamine jätkub nii jala kui paatidega kõikjale, et tunnetada paremini siinset loodust ja elu.
15
15.päev
Veedame öö Manausi hotellis ning hommikul teeme väikese jalutuskäigu linna peal, et vaadata Manausi au ja hiilgust – ooperiteatrit ning külastada Manausi turgu. Hüvastijätt. Päeva jooksul väljuvad lennud kodu poole vastavalt variantidele, kas Manausist või Rio de Janeirost. Kel on soov külastada selle reisi käigus ka Iguassu jugasid, siis see on võimalik siduda meie programmiga. Sel juhul peaks arvestama olenevalt lennugraafikust 2-3 päeva reisile juurde, soovitav on alustada reisi varem.
NB! Hind ei sisalda rahvusvahelisi lende, see võimaldab teil ise endale sobiv pakkumine leida.
 • Siselennud marsruudil Rio de Janeiro – Cuiaba – Manaus-Rio de Janeiro
 • Ööbimised koos hommikusöökidega hotellides kaheses standard toas  Rio de Janeiros (3 ööd Copacabana, Ipanema randade vahetus läheduses), Cuiabas (1 öö) ja Manausis (2 ööd)
 • Ööbimimine, transport, 3 korda päevas toitlustus, kohalik giid ja tegevused Pantanalis (4 ööd ja 5 päeva).
 • Ööbimine, transport, 3 korda päevas toitlustus, kohalik giid ja tegevused Amazoonases (3 ööd ja 4 päeva)
 • Transfeerid, kohapealne transport
 • Kõik tegevused, sissepääsud vastavalt reisikavale, sh. rahvuspargitasud
 • Eestikeelset, kohapeal elanud reisijuhti 24h, kohalikke giide Pantanalis, Amazoonases ja Chapada dos Guimaraesis.
NB! Grupi suurus koos reisijuhiga maksimaalselt 8 inimest! Vaata, mida džunglireisile kaasa võtta. Brasiilias on kombeks jätta tippi nii restoranides kui ka kohalikele giididele. Selle reisi jaoks võiks arvestada meie kohalikele giididele tippi kokku umbes 50-60 eur. Kindlasti on soovitav kaasa võtta ka sularaha kuna nii Pantanalis kui Amazoonases on üldjuhul võimalik maksta ainult sularahas (karastusjoogid ja alkohoolsed joogid ei sisaldu hinnas, samuti kui soov osta kohalikke käsitöötooteid või suveniire). Hinnatasemest. Brasiilias kehtiv valuuta on real (RS). Rio de Janeiro hinnatase on pisut kõrgem kui Eestis. Lõunasöök lihtsas, portsjoni kaalu järgi hinnastatavas kohas maksab 1kg toidukraami keskmiselt 50-70RS. (keskmine taldriku täis siis 22RS) Õlu maksab baaris 5-7RS pudel ning brasiillaste ja turistide lemmikkokteil caipirinha 10RS. Restoranides algavad toitude hinnad 20 realist.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!