Vaata pilte

Costa Rica

Costa Rica - roheline pärl

21.03-02.04.2021
Costa Rica - roheline pärl

 

 

*Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude nii suurlinna elanike kui mägedes elavate indiaanlastega. Kõik selle toob teieni särasilmne reisijuht.* Indrek

***

*Väga mitmekesine programm ja super oli kõik! Mulle meeldis, et leidsite aega teha 
ka ujumispeatuseid sellistes imelistes üksikutes randades, mis meile teele jäid. Aitäh!*  Gerri

 

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

laiskloom

 

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Violet-Saberwing-1

 

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

PB283475

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

Reisi kõrghetked:

 • Vaatame, kuidas valmib gurmee kohv ubade kasvatusest ja töötlusest kuni joogi valmistamiseni.

DSCF2141

 • Veedame päeva Vaikse ookeani rannikul, et rannaliival päikest nautida või surfata . Kes aga rannamõnudest ei hooli, saab  jalutada Manuel Antonio looduspargis, kus kohtab mitmeid ahve, laiskloomi jt. või ette võtta seiklusliku raftingu või adrenaliinirohke seiklusraja dzunglis.

manuel

 

 

 • Vaatame öko-farmis, kuidas kasvab maailma üks kallimaid maitseaineid vanill ning proovime, milliseid hõrgutisi seal orgaaniliselt kasvatatud vürtsidest valmistatakse.

P1050768

 

 • Sõidame paadiga mööda Tortuguero kanaleid, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks, külastame Tortuguero randa Kariibi mere rannikul, kus käivad munemas haruldased hiid-rohekilpkonnad.

costarica (192)

 

 • Uurime lähemalt kaunist Arenali vulkaani ning mõnuleme looduslikes kuumaveeallikates

 

lake-arenal-2

 

 • Läheme tõeliselt metsikule Osa poolsaarele, kihutame paadiga läbi käänulise ja mangroove täis Sierpe jõe ning elame väikeses külakeses, kuhu elekter jõudis alles 2008 aastal. 
 • Sõidame varahommikul paadiga merele, et näha sulpsivaid  delfiine, seejärel snorgeldame soovijatega Cano saare rannikul.  Roheline rannik ja snorgeldamine
 • Matkame ühes liigirikkaimas Corcovado looduspargis, kus pea iga puu otsas või puu taga mõni metsaelanik krõbistab.

costarica (109)

 • Ratsutame hobustel külla eraldatult elavale Guayami hõimuliikmetele. Käime koos krevette püüdmas ja kalal ning proovime koos nende naistega teha pisut käsitööd.

P1060002

 • Heidame pilgu  pealinnale San Josele.

Vaata meie reisivideot siit.

 

 • Meie 2 nädalase reisi käigus sõidame ühest paigast teise oma mikrobussiga.
 • Kõik meie majutuskohad ja tuuridepakkujad on valitud sellised, et neist saaks otsest kasu kohalik elanik – väikesed perehotellid ja farmid, mis ühtlasi järgivad ka säästliku ja loodust hoidva eluviisi põhimõtteid.
 •   toetame oma reisiga ka kohaliku guaymi hõimu perekondi. Reisi käigus külastame hõimu, kes elavad eraldatult Osa poolsaarel, tutvume nende eluga ja samuti ööbime  seal.
 • Grupi suurus kuni 12 inimest + reisijuht.

Kellele reis sobib?
Rõõmsale ja avatud meelega loodusesõbrale, kes peab lugu looduslähedasest elustiilist. Reisil puhkame aktiivselt aga on ka piisavalt hetki enda jaoks ja lihtsalt niisama olemiseks. See reis on põhjalik ülevaade Costa Ricast, ticode elust ja kultuurist ning selle väikeriigi  loodusest, kohvikasvatusest jms. Reisi saadab seal maal elanud reisijuht, kel on maast põhjalikud teadmised  ja kogemus, mida reisiraamatut lugedes paraku ei saa.

Vaata ka meie reisi Costa Ricasse sügisel 2021 http://www.kontiki.ee/reis/costa-rica-ja-panama/

Vaata mida kliendid räägivad http://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Lend Eestist 21.03.2021 , kohale jõuame hilisõhtul ning ööbime San Joses.

2.päev

Suundume Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Peale lõunasööki teeme koos jalutuskäigu Tortuguero külla ning tutvume sealsete elanike elu-oluga. Hinna sees ka ühine õhtusöök meie dzungli lodzis. Peale õhtusööki saavad soovijad minna öisele dzunglituurile (lisatasu eest)

3.päev

Ärkame varakult ning teeme koos päikesetõusuga paadituuri kanalitel, et näha, kuidas linnud, loomad ärkavad ja metsaelu hakkab kihama. Seejärel ootab meid maitsev hommikusöök . Peale hommikusööki sõidame paadiga mööda kanalit La Pavonesesse ning sõidame tagasi oma hotelli San Joses. Sõit võtab aega umbes 3 tundi. Peale lõunal teeme San Joses jalutuskäigu ning vaatame üle peamised ajaloolised vaatamisväärsused. Ööbimine San Joses kesklinna hotellis.

4.päev

Peale hommikusööki läheme külla kohvi farmi, et näha, kuidas kohvi kasvab ja kuidas sellest saab lõpuks maitsev kohviuba ja hõrgutav jook. Seejärel suundume läbi kauni maastiku Arenali vulkaani poole. Teele jäävad ananassikasvatused ja ilusad mägised vaated. Lõunapausi teeme teeäärses autentses söögikohas ning oma Arenali vulkaani jalamil asuvasse hotelli jõuame pealelõunal (sõiduaeg umbes 3 tundi). Seejärel on parim aeg mõnuleda looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Ööbimine Arenalis.

5.päev

Hommikul teeme kerge matka Arenali vulkaani aladel ning vaatame- kuulame, kuidas 1968 aastal see mägi ärkas ja kohapealsete inimeste elu igaveseks muutis. Arenali vulkaani peetakse muuseas ka üheks kaunimaks vulkaaniks maailmas tema kauni koonuselise kuju pärast. Peale lõunal asume teele, et sõita Manuel Antoniosse. Tee peal teeme peatuse Tarcolese jõe ääres ning vaatame kuidas ühed maailma suuremad Ameerika krokodillid jõe ääres peesitavad. Õhtuks jõuame Manuel Antoniosse.

6.päev

See päev on puhkamiseks ja lõõgastuseks. Manuel Antonios on ilus pikk liivarand jalutamiseks, ujumiseks, soovijatel ka surfamiseks. Soovijad saavad külastada Manuel Antonio rahvusparki, teha raftingu või kajaki sõidu mangroovides, võimalik külastada seiklusparki või teha merereis katamaraanil. Kel on kindel soov sel päeval midagi aktiiset ette võtta, siis andke teada ja reisijuht aitab teil organiseerida  vastava tuuri.  Ööbimine Manuel Antonios.

7.päev

Hommikul läheme soovijatega vanilli farmi vaatama, kuidas üks maailma kalleimaid maitseaineid kasvab ja kuidas seda valmistatakse. Proovime hõrkusid orgaanilisi jooke ja kohapeal valmistatud maiust. Soovijad saavad koduseid maitseainevarusid täiendada kõrgekvaliteedilise ja orgaanilise toorainega.

Pealelõuna pühendame rannamõnudele, kes rannast ei hooli, saab võtta ette jalutuskäigu mõnusaid vaateid pakkuvasse loodusparki. Leidub ka erinevaid massaazi võimalusi ning võib osaleda kasvõi jooga tunnis. Ööbimine Manuel Antonios.

8.päev

Hommikul asume mööda Costanara maanteed teele Osa poolsaare poole. Teel teeme peatuseid üksikutes randades ja ujume ka kose all. Pealelõunal jätame oma autojuhiga hüvasti ja sõidame edasi hobustega, et külastada guayme hõimu. Hobusesõit sobib ka algajale kuna meil on oma “hobusejuhid”, kes aga hobuse selga istuda ei soovi, saab teekonna läbida jalgsi, tempo on sama:) Hõimu juures sööme ühise õhtusöögi ning uurime, kuidas nad elavad, millised on kohalike naiste käsitöövõtted ning lööme ka ise mõnes nende tegevuses kaasa. Majutus on siin hästi lihtne, selline nagu kohalikule hõimurahvale kohane, samas kõik hädavajalik on olemas, küll aga puudub telefoni ja internetilevi ja soe dušš. Seda asendab troopiline tähistaevas :)

9.päev

Sööme varajase hommikusöögi ning seejärel läheme hõimu ühe pereisaga metsa, jõe ääres proovime kõigepealt krevette püüda ja siis omatehtud õngega kalapüüki. Sööme kerge lõunasöögi ning asume hobustega tagasiteele, et veel enne õhtut jõuda meie järgmisesse peatuspaika Drakesse. Reservuaari väravas  juba oodatakse, et sõidutada meid mööda ekstreemset metsateed läbi jõesängide Drake Baysse. National Geographic on Osa poolsaart ja Draket nimetanud üheks kõige liigirikkamaks paigaks maailmas, suur osa liigirikkuse säilimisel on selles, et Drake on üks eraldatumaid paiku piirkonnas. Drakes on umbes 300 elanikku ja nende hulka on arvestatud ka koerad ja hobused. Juba teekond sinna on sündmus omaette, sest korralikku maanteed sinna ei vii. Peale päikeseloojangut ja õhtusööki saavad soovijad minna öisele jalutuskäigule džunglisse (lisatasu eest).

10.päev

Peale varajast  hommikusööki ootab meid kohalik giid, et viia meid Corcovado Rahvusparki. Oma matka ajal loodame kohata nii möiraahve kui teisi seal elutsevaid ahviliike, laisklooma, krokodille, värvilisi konnasid ja teisi seal elutsevaid loomi. Pealelõunal oleme tagasi oma Drake külakeses ja saame seal rannal mõnuleda ja elust kihavat loodust imatleda. Kel soov aga jääda ööbima Corcovado Loodusparki (lisatasu eest), saab seda teha  kuu enne reisi meid teavitades ja vabade kohtade olemasolu korral.

11.päev

On vaba päev, et saaksid selle veeta nagu soovid - kas rannal lebades, kes  järjekordset dzunglituuri nautides. Soovijatega läheme hommikul merele (lisatasu eest)  liigirikka Cano saare rannikule, et näha imelist veealust maailma, koralle ja kui veab, näeme ka merel  delfiine ja vaalasid või isegi rai kalasid hüppamas.  Sõidame Isla de Canole, mis on ümbritsetud imelistest laguunidest ning korallrahnudest. Meres võib kohata lisaks vaaladele, delfiinidele ka manta raisid ja merikilpkonnasid ning palju teisi troopilisi kalu.

12. päev

Peale hommikusööki asume tagasiteele San Jose poole. Meid ootab ees paadisõit Sierpe jõel. Teel San Jose poole teeme peatuseid kaunites randades, mis tavaturistide radadelt kõrvale jäävad ning kus tihtipeale polegi kedagi rannas, vaid valge liiv, kookospalmid ning Vaikne ookean. Õhtuks jõuame San Josesse ning suundume otse lennujaama,e t asuda tagasiteele kodu poole.

13.päev - 2.aprill

Tagasi Eestis!

Kes tahavad oma puhkust pikendada, saavad  veeta  päeva kontrastiderohkes Panama Citys, kus külastame ka kuulsat Panama kanalit või teha Robinsonide puhkuse San Blasi saarestikus

 HIND 3500 EUR/INIMENE

Hind 3500€/ inimene sisaldab kohapealset programmi ja  rahvusvahelisi lende Tallinn- San Jose -Tallinn. 

Kohapealse reisiprogrammi hind sisaldab:

 • Majutust väikestes hotellides ja öko loodžides kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • Kogu kirjeldatud programmi, sissepääsutasusid parkidesse, tuuride hindu ja kohalikku transporti v.a. tegevused mis on kirjeldatud lisatasu eest
 • Lennujaama transfeere
 • Hommiku-ja õhtusööki Tortugueros ja toitlustust Guaymi hõimu juures.
 • Toetust guaymedele.
 • Eestikeelse, Costa Ricas elanud ja seda maad hästi tundva rühmajuhi teenused 24h.
 • Hind ei sisalda tasuta ravimeid küll aga saab  iga huvilisest reisisell endale reisi jooksul Andralt küsida  15 minutilise tasuta reiki seansi:) 

Hinnatasemest

Costa Rica on hinnatasemelt sarnane  Eesti (või siis pigem Tallinnaga). Lõunatada saab soodsamates nö. kohalikku (riisi ja ube) pakkuvates toidukohtades umbes 8USD eest, restoranides süües tuleks arvestada vähemalt 20USD väljaminekuga toidule. Nt. õlle hind poes jääb 1,5USD kanti, värsketest puuviljadest mahlajook 2,5 USD.

Kombeks on jätta tippi nii autojuhtidele kui giididele ning restoraniarvele lisatakse nii käibemaks kui tipp, seega tuleks arvestada umbes 23% menüüs olevale hinnale juurde. Giididele ja autojuhtidele võiks arvestada umbes 50USD

 

LISATEGEVUSED:

DRAKES:

 

Planktonis ujumine õhtupimeduses – 15usd

Vaid väga puhtas ökosüsteemis võimalik ujumiskogemus! Plankton särab ja sillerdab sinu ümber kui teed ujumisliigutusi vees. Mida Doug-Perrinerohkem liigutad, seda rohkem sära on sinu ümber.

 

Öine matk vihmametsas -2-3tundi. U. 35usd/in.

 

Manuel Antonios:

Canopy rada – 85usd

Rafting jõel (III-IV-V klass) –hind u.80-100usd

Katamaraaniga merel – u.85usd

Reisi üldtingimused

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!