fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Costa Rica – roheline pärl

Kariibi merest Vaikse ookeanini

Costa Rica – roheline pärl

4180€ in. kohta

Costa Rica – roheline pärl– ka meie läheme Costa Ricasse rohelisel hooajal, mis tähendab ka seda, et aegajalt võib sadada  vihma, kuidas muidu taimed rohelised püsiksid. Hoolimata mõnest vihmasajust on Costa Ricas soe – Kariibi mere pool 30C ringis, Vaikse ookeani pool 25 C ringis, Arenali ümbruses 26 C ringis, ainult Monteverde pilvemetsas võib olla jahedam u 20c. Peab arvestama sellega, et kohad, mis on kas vihmametsad või pilvemetsad, on reeglina väga niisked ning nendes võib aastaringselt aegajalt vihma sadada.

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.
Sellel reisil külastame nii Cost Rica Kariibi mere polset osa, riigi keskel asuvat Arenali ja Monteverde piirkonda ning reisi lõpus ka Vaikse ookeani rannikut.
Selle reisi tipphetked:

 • Sõidame mööda Tortuguero kanaleid, piirkonda kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Tortuguero rannas käivad samuti  munemas hiid-rohekilpkonnad.
 • Snorgeldame Cahuita rahvuspargis korallrahul ja matkame pargis
 • Külastame traditsiooniliste eluviisidega hõimu
 • Naudime kariibimerehõngulist elu Puerto Viejos
 • Heidame pilgu Arenali vulkaanile, mida kutsutakse ka üheks kaunimaks vulkaaniks maailmas selle selgejoonelise koonusekuju tõttu.
 • Mõnuleme looduslikes kuumaveeallikates.
 • Kõnnime mööda vihma- ja pilvemetsade rippsildu
 • Ujume koses
 • Sõidame paadiga Cano Negros
 • Külastame Monteverde pilvemetsa
 • Veedame paar päeva Vaikse ookeani rannikul nii looduspargis kui ka merel.

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirikkaid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

Kellele reis sobib?

Rõõmsale ja avatud meelega loodusesõbrale, kes peab lugu looduslähedasest elustiilist. Reisil puhkame aktiivselt aga on ka piisavalt hetki enda jaoks ja lihtsalt niisama olemiseks. See reis on põhjalik ülevaade Costa Ricast, ticode elust ja kultuurist ning selle väikeriigi  loodusest, kohvikasvatusest jms. REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS.

Vaata meie Costa Rica reisivideost väikest kokkuvõtet.

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  11.10-26.10.2024
 • Reisijuht
 • Kestus
  16 päeva

Reisikava

1
1. päev
Väljalend Eestist ja saabumine San Josesse, sõidame hotelli ja majutume siia üheks ööks.
2
2. päev
Täna alustame teekonda San Josest Costa Rica keskosas asuva Arenali poole. Sõidule kulub u 3 h, läbida on vaja 140 km. Teel teeme peatuse kohviistanduses ja tutvume kohaliku kohvikultuuriga, mis Costa Ricas on väga olulisel kohal. Õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Majutume järgmiseks neljaks ööks Arenali lähistel.    
3
3. päev
Pärast päeva autos on nüüd võimalik veeta terve päev matkates. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab nähe erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.   Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel. Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta - Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud, afro-kariibi kultuur, Kariibimere kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas - Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata! Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks viieks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli .
4
4. päev
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Pärast paadisõitu tüüpiline lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.    
5
5. päev
Vaba päev Arenalis, sisustamaks seda vastavalt oma soovile või reisijuhi soovitustele.    
6
6. päev
Sõit Arenalist Monteverdesse. Sõidame oma hotellist Arenali järve äärde, mille ületame paadiga ning edasi viib tee jälle autoga üles mäkke umbes 1,5 h , et jõuda pilvemetsa kõrgusele. Pilvemetsa ja vihmametsa vahe on selles, et pilvemets asub olulilselt kõrgemal merepinnast, seal kus juba moodustuvad pilved. Pilvemets on troopiline mets, mis asub mägedes ning kus on väga niiske. Siin on kindlasti jahedam, tuulisem ja võib olla ka vihmasem. Monteverde pilvemets asub u 1440 m kõrgusel merepinnast. Elurikkus on üks märksõnu miks Monteverde on nii olulise tähtsusega - siin on hinnanguliselt esindatud u 50% Costa Rica elurikkusest ning 2% kogu planeedi Maa elurikkusest. Tihti tullakse siis lootuses näha jaaguare ja teisi põnevaid suuri imetajaid. Tegelikkuses näeme suure tõenäosusega väiksemaid loomi-linde ja taimi, kuid koos hea giidiga, on nende nägemine ja nende elu kohta juutude kuulmine ülimalt huvitav. Majutume oma siinsesse hotelli, mis juba ise asubki pilvemetsa piiril. Majutus on väikestes majakestes keset siinset loodust, jääme siia üheks ööks. Pärastlõunal külastame kohvi farmi, vaatame üle protsessi, kuidas valmib imeline kohvijook. Päikese loojudes teeme ka ühe öise eluviisiga loomade- lindude tutvustuuri.      
7
7. päev
Alustame vara hommikul Monteverde Pilvemetsa reservuaadi matkaga. Giid aitab meil näha ja mõista pilvemetsa tähtsust ja eripärasid ning näitab meile vara hommikul liikvel olevaid loomi. Matk kestab u 3 h. Seejärel suundume Selvatura pilvemetsa rippsildadele- 8 rippsilda 3 km rajal, mis on tõepoolest pilvemetsa puude kohal. Siin on ka liblikate ja koolibriide aed. Seiklushimulisemad saavad ka oma julguse proovile panna ning teha läbi pilvemetsa canopy tuuri (ei sisaldu hinnas) - üle 3 km zip -line, tarzani hüppeid üle vihmametsa ning muud põnevat. Õhtupoolikul alustame oma teekonda Manuel Antonio poole, kuhu jõuame hilisõhtul ja jääme sinna kaheksööks. Meie hotell on kohe ranna ääres, päikeseloojangud on siin imelised.    
8
8. päev
Vaba päev Manuel Antonios. Kes soovib pisut lõõgastuda või pigem ette võtta veel midagi põhi reisikava välist, siis võimalused on olemas.
9
9. päev
Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki - vaatame millega suudab see Costa Rica väikseim looduspark meid üllatada. Peale pargi külastust alustame sõitu tagasi San Jose poole, et kohtuda meie Costa Rica Kariibide Vibe grupiga ning alustada koos seiklust kariibide ranniku suunas.
10
10. päev
Varajastel hommikutundidel asume teele Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres. Õhtustame majutuspaigas ning seejärel läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid ja muid öise eluviisiga loomi.
11
11. päev
Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel. Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta - Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud, afro-kariibi kultuur, Kariibimere kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas - Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata! Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks viieks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli .
12
12. päev
Veedame päeva siinses Cahuita looduspargis- nii merel kui ka maal. Cahuita rahvuspark asutati 1970. aastal Kariibi mere ranniku lähedal asuva suure korallrahu kaitsmiseks. Paraku võitleb korallrahu ellujäämise nimel. 1992. aastal toimunud maavärin liigutas osa korallidest õhu ja päikese kätte ning osa sellest hukkus. Kuid sellegipoolest on siin 242 hektarit korallrahu, vähemalt 35 koralliliiki, 140 molluskiliiki, 44 vähilaadset ja 123 kalaliiki. Sõidame paadiga merele, snorgeldame ning tutvume siinse korallrahu eluga. Pärast kerget puuviljadega värskendust teeme jalgsi matka Cahuita maapealses looduspargis. Ka maismaa osa pargist on väga mitmekesine, lisaks lopsakale taimestikule, elavad siin ka laiskloomad, erinevad ahvide liigid, mitmed närilised, igauaanid, sisalikud ja teised roomajad. Ka linnustik on siin värviline - tuukanid, aarad ja erinevad papagoid. Pärastlõunal jõuame tagasi hotelli ja lõõgastume. Õhtupoolikul alustame ka kariibimerehõngulise kokandusõhtuga- läheme külla kohalikule kokale, kes tutvustab meile siinse Kariibi köögi maitseid. Tegemist ei ole professionaalsete kokandusõpetajatega, kuid ilmselt on see parim viis proovida kohalikku maitset, elu-olu ja õppida kohalikke retsepte. Kasutame kohalikke juur-ja puuvilju ning kala või kana kariibi kastmes.
13
13. päev
Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku traditsionilise eluviisiga hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. Tagasi hotelli jõuame õhtuks.
14
14. päev
Vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele. See päev annab teil võimaluse planeerida päev oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šhokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades. Viimane Kariibi hõnguga õhtu! Saame võrrelda Kariibi mere ja Vaikse ookeani sarnasusi ja erinevusi.
15
15. päev
Hommikul peale rahulikku hommikusööki alustame sõitu tagasi San Jose poole, kust pärastlõunal on meie tagasilend Tallinnasse.  
16
16. Päev
Jõuame tagasi Tallinnasse vastavalt lennuplaanile.
Reisi hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn- San Jose- Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega. Majutused on meie mõistes 3-4* hotellides/lodgedes/külalistemajades
 • kõik programmis kirjeldatud tuurid, ringsõidud, sissepääsutasud ja giidid
 • kogu kohalik transport
 • eestikeelne reisijuht
Hind ei sisalda:
 • toidukordi, mis ei ole programmis märgitud
 • lisategevusi vabadel päevadel
 • reisikindlustust
 • jootraha
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
"Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga... Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. - ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle
meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu."
Airi  Costa Rica reisilt 
Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude kohalikega. .* Indrek
Väga mitmekesine programm ja super oli kõik! Mulle meeldis, et leidsite aega teha  ka ujumispeatuseid sellistes imelistes üksikutes randades, mis meile teele jäid. Aitäh!*  Gerri
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!