Top
Image Alt

Borneo- džunglijõgedest paradiisirandadeni

100% eksootika

Borneo- džunglijõgedest paradiisirandadeni

3100€ in. kohta
15.10.-31.10.23 / 15.-30.03.24 / 15.10-31.10.24

Borneo on maailma suuruselt kolmas saar, sinna mahub Malaisia 13-st osariigist kaks – Sabah ja Sarawak, osa Indoneesiast ning väike Brunei Sultaniriik. Meie reis keskendub põhiliselt Sabahile, kuid paariks päevaks põikame ka Sarawakki.

Sabahi pealinn on  Kota Kinabalu, kuhu läheme meiegi – jõuame käia mõnel lähedalasuval saarel, nautida mereande, ostuhuvilisi on ootamas suur pärlivalik.

Mulu rahvuspark aga seeeest asub Sarawakis. See on üks ilusamaid ja lopsakaima loodusega parke Borneol. Teeme mitmeid matku erinevatesse koobastesse, jalutame ühel pikimal puulatvadese ehitatud laudteel ning vaatame kuidas üle kahe miljoni nahkhiire õhtu saabudes toiduotsingutele lendab.

Väikelinnas Sempornas naudime kauneid liivarandu ja värvilist veealust maailma.  Veedame järgmised päevad mereelust tulvil saartel.  Ühel väikesel saarel asub kaks kohalikku küla, tunni ajaga on võimalik tiir ümber saare jalutada. Meie põhitegevuseks aga on snorgeldamine, kuna ümberringi asuvad maailma parimate hulka loetletud sukeldumispaigad ning ka snorgeldades saab suurepärase ülevaate sellest, mis vee all peidus – lugematul arvul suuremaid ja väiksemaid värvilisi kalu, merikilpkonni ja muidugi imeilusad värvikirevad koralliaiad. Kes snorgeldamisest ära väsib, saab rahulikult aja maha võtta, niisama puhata ja jalutada.

Üheks meie  sihtkohaks on ka Kinabatangani piirkond – džunglijõgi. Majutume paariks ööks jõeäärsesse lodge, kust teeme paadireise piki jõge, et otsida orangutane, ninaahve, krokodille ning hea õnne korral pügmee-elevante.

Kahjuks on Borneol metsiku looduse säilimisega lood halvad ning asustatud piirkondades on valdavaks saanud silmapiirini laiuvad õlipalmiistandused. Kinabatangani piirkonnas on õnneks loodus ja loomad veel säilinud, ning seetõttu ongi oluline seda külastada enne, kui on hilja ning teadvustada, millist kurja inimene loodusele ja loomadele on teinud.

Tutvume orangutanide ja ninaahvidega ka  lähemalt, külastame orangutanide ja päikesekarude rehabilitatsioonikeskusi, kuhu on toodud orvuks jäänud või väärkoheldud loomad, samas tulevad siia ka looduses vabalt elutsevad loomad lisatoitu otsima. Ninaahvide juures näeme ka silvery lutunge. Nii ninaahvid kui ka silvery lutungid elutsevad ainult Borneol ning Sumatral. Need ei ole loomaaiad, loomad on vabad ringi liikuma.

Meie  teele jääb ka Mt. Kinabalu rahvuspark, mille uhkuseks on 4095 m kõrgune Kinabalu mägi. Meie tee kulgeb mööda mäenõlvu, ja kaunid vaated on garanteeritud. Loodame leida ka mõne õitsva rafflesia – maailma suurima õiega veidra lille.

Kes aga soovivad mäetippu vallutada, siis ka see on lisatasu eest võimalik. Erilist füüsilist ettevalmistust ja spetsiaalset varustust peale soojade riiete selleks pole tarvis.

Selle reisi käigus kõike ülaltoodut kogemegi. Kahe nädala jooksul jõuame Malaisia Sabahi osariigile sõna otseses mõttes tiiru peale teha.

Kuna Borneo on suur saar, siis tuleb valmis olla mõneks pikemaks bussisõiduks ja paariks siselennuks, kuid  kogemus näitab, et nähtu ja kogetu on igati vaeva väärt.

See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine – ühesõnaga aktiivne puhkus. Iga päev ootab meid midagi uut ja huvitavat.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED BORNEO REISIDELT

Diana Malashenkova oktoober 2022

 

0 Reviews
  • Järgmised reisid
    15.10.-30.10.23 / 15.-30.03.24 / / 15.10-31.10.24
  • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Saabumine Kuala Lumpurisse, majutume lennujaamahotellis . Kellele lennuväsimus ja ajavahe pole liiga teinud jõuab õhtul ka linnaga tutvuma minna.
2
2. päev
Hommikul lend Kuala-Lumpur-Miri-Mulu. Järgmised kolm päeva veedame Gunung Mulu National Park-is (Sarawaki osariik),mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Majutus pargi keskuses 2-kohalistes mugavates majakestes, mis paiknevad kesk lopsakat loodust ja džunglihääli. Hommikusöök sisaldub hinnas. Lõuna- ning õhtusöök omal käel kas pargi restoranis või kohalikus külas, kus mitmed majapidamised pakuvad lihtsaid toite. Pargi territooriumil on erinevaid matkaradu, mis sobivad ideaalselt iseseisvalt avastamiseks. Esimesel õhtul plaanime teha väikese öömatka lähiümbruses. Matk toimub mööda laudteed. Suuri loomi selles pargis ei kohta, küll aga võib tähelepanelik vaataja leida erinevaid pisielukaid (naljakad putukad, teod, sisalikud) ja garanteeritud on kõrvulukustav džunglikontsert.
3
3.päev
Hommikupoolikul paneme oma vapruse proovile ja jalutame puulatvadesse rajatud rippteel, mis on üks pikemaid maailmas (pikkus 480 m, kõrgusel kuni 30 m). Pärastlõunal matk kohaliku giidiga Deer & Lang Cave-idesse. Jalutame mööda laudteed ning külastame kahte suurepärast koobast muljetavaldavate stalaktiitide ja stalagmiitidega. Need koopad on koduks hiiglaslikule 3 miljoni suurusele nahkhiirte kolooniale. Pärast koobastega tutvumist jääme vaateplatvormile ootama nahkhiirte väljalendu koobastest enne päikeseloojangut . See on tõeliselt muljetavaldav vaatepilt. Vihma korral eelistavad nahkhiired kahjuks koju jääda. Matka kestuseks on kokku 3 tundi.
4
4.päev
Kohe peale hommikusööki läheme matkale, mis algab paadisõiduga mööda Melinau jõge. Peatume kohalikus külas, kus külastame väikest käsitööturgu ja saab heita pilgu kohalikele elamutele. Järgneb Cave of the Winds ja Clearwater Cave-i külastus. Matkarada sisaldab ka treppe, millest vapralt üles ronime, kuid teekond väärib seda igati. Peale koobaste külastust värskendav suplus jões. Matka kogukestus 4 tundi. Pärastlõunal lend Mulu-Kota Kinabalu. Majutume kaheks ööks Kota Kinabalus. Pärast puhkust ja värskendamist jalutuskäik tutvumaks linnaga - linnapark ja turg ning seejärel õhtusöök.
5
5.päev
Teeme väljasõidu lähedalasuvatele saartele. Saame snorgeldada ja imetleda veealust maailma, ujuda ja päevitada kaunil valge liivaga rannal või lihtsalt mõnuleda võrkkiiges. Õhtupoolikul jõuame tagasi linna, külastame kohalikku turgu, kust huvilised saavad endale erinevaid pärlikeesid ja muid ehteid valida. Õhtu lõpetuseks läheme mõnda mereannirestorani õhtustama.
6
6.päev
Pärast hommikusööki ja hotellist väljaregistreerimist algab meie bussireis mööda Sabahi. Kõigepealt külastame Mari Mari Cultural Village’s. Programm algab kl 10.00. Jalutame külas, kus saame ülevaate erinevate hõimude muistsetest elamutest, kommetest ja muust elust-olust, väike tantsuetendus ja bufeelõunasöök. Edasi võtame suuna Kinabalu rahvuspargi poole kust algavad matkad 4095 m. mäetipu vallutamiseks Meie jalutame mõnel lühemal matkarajal või botaanikaaias, et tutvuda kohaliku taimeriigiga. Teel naudime kauneid vaateid mäele ja Kundasangi orule. Kundasang on Sabahi suur juurviljaaed. Kuna siin on jahedam ja niiskem, tegeletakse siinkandis usinalt põllumajandusega. Külastame kohalikku turgu ja teeme peatusi kaunite vaadete nautimiseks.
7
7.päev
Hommikut võime alustada suplusega kuuma- või külmaveebasseinis, külastada orhideeaeda või matkata metsarajal kose ning nahkhiirte koopa juurde. Soovijad võivad veel kord teha jalutuskäigu puulatvades 158 m pikkusel ja 41 m kõrgusel rippteel. Seejärel jätkame teekonda ning ees on ootamas pikem sõit. Teel teeme peatused kalade spaa külastamiseks ning Sabah Tea Garden'is, kus saame maitsta kohalikku teed ning näeme, kuidas käib selle kasvatamine ja tootmine. Loodame, et lähikonnas on õitsemas ka mõni raflesia, mida saaksime vaatama minna. Kuna õie eluiga on vaid 5-8 päeva, tuleb loota heale õnnele. Õhtuks jõuame Sepilokki. Majutus järgmiseks kaheks ööks Sepilokis
8
8.päev
Tänane päev on pühendatud ahvidele. Kell 10.00 algab orangutanide söötmisaeg. Läheme rehabilitatsioonikeskusesse, kus on võimalik vaateplatvormilt jälgida meie “sugulaste” toimetusi. See ei ole loomaaed, ahvid elavad vabalt ja tulevad siis, kui kõht tühi. Puuviljade valmimise ajal võib juhtuda, et nad ei viitsigi tulla. Pärast külastame ka samas asuvat lastetuba, kus näeme väikeste orangutanide askeldamist. Järgmisena vaatame üle kuidas elavad maailma ühed väiksemad karud – päikesekarud. Pärastlõunal kl 15.00 on õhtune söötmisaeg ning soovijatel võimalik veelkord külastada orangutane. Õhtul teeme ööjalutuskäigu, mil samad kohad näevad hoopis teistsugused välja kui päeval.
9
9.päev
Pärast hommikusööki lahkume Sepilokist ja sõidame Labuk Bay’sse vaatama ninaahve. Külastame kahte söötmiskohta, kus saab nende imeliste tegelastega silmast-silma kohtuda ja neid ohtralt pildistada. Esimesel platvormil on toidujagamine kell 9.30. Kui ahvid on kõhud täis söönud, sõidame teisele platvormile, kus kõigepealt on võimalik vaadata dokfilmi ninaahvidest, 11.30 algab siin toidujagamine. Kohale tulevad ka Silver Leaf Monkeyd ehk langurid, kes oma apelsinikarva poegadega on külastajate suurteks lemmikuteks. Tegemist ei ole loomaaiaga, ahvid keda kohtame, elavad looduses metsikult. Ümbruskonnas teostatud massilise metsaraie tõttu on nende territoorium jäänud väikeseks ja toiduga on raskusi, mistõttu on organiseeritud ahvidele lisatoidu jagamine. Seega on nad inimestega harjunud ja lasevad ennast lähedalt imetleda ning pildistada. Katsumine pole soovitatav, kuid julgemad on ka seda teinud.
10
10.päev
Edasi võtame suuna Kinabatangani jõe äärde, kus meid ootavad paadiretked jõel, mis voolab vihmametsade vahel ning näeme eelmisel päeval kohatud ninaahve ja orangutane metsikumates tingimustes Siia majutume kaheks ööks. Laagri programmis on kaks õhtust ja hommikune paadireis loomade otsimiseks ja vaatlemiseks. Nüüd kohtume kindlasti ka suuremate Borneo fauna esindajatega. Jõematkadel näeb erinevaid ahve, linde, krokodille ning hea õnne korral ka pügmee-elevante. Päeval teeme ka väikese jalgsimatka džunglisse.
11
11.päev
Pärast hommikusööki lahkume laagrist ja jätkame teekonda Semporna suunas. Täna tuleb arvestada veel ühe pikema sõiduga. Õhtupoolikul jõuame Sempornasse,Borneo saare idaserva Celebesi mere äärde. See piirkond on tuntud kui sukeldujate paradiis. Lähikonnas paikneb arvukalt väikesi paradiisisaari ning värvikirevaid sukeldumis- ning snorgeldamispaiku. Majutus Sempornas See linnake on hoopis erinev Kota Kinabalust. Enne õhtusööki jõuab teha jalutuskäigu linnas ning tunnetada kohalikku miljööd. Õhtul sõidame linnast välja ühisele õhtusöögile kohalikus mereannirestoranis ning laseme erinevat viisi valmistatud krevettidel hea maitsta.
12
12.päev
kl 8.00 väljub sadamast paat Mabuli saarele (sõiduaeg 1 tund), kus veedame kaks järgnevat päeva ja ööd. (Kahekohalised majakesed, kõik toidukorrad hinnas). Mabuli Saar on väike, jalutades on võimalik see tervikuna üle vaadata. Tegevused: snorgeldamine (kaks väljasõitu päevas ümbruskonna snorgeldamis-sukeldumiskohtadesse), päevitamine, puhkamine, lugemine jne…
13
13.päev
Mabulil. Tegevused: snorgeldamine (kaks väljasõitu päevas ümbruskonna snorgeldamis-sukeldumiskohtadesse), päevitamine, puhkamine, lugemine jne…
14
14.päev
kl 10.30 väljub paat Mabulilt ja viib meid Sempornasse, kust sõidame Tawau lennujaama ning lendame tagasi Kuala Lumpurisse Majutume Kuala Lumpuris
15
15.päev
Algab kodutee

Hind 3100 eur sisaldab nii kohapelset paketti ühele inimesele kaheses toas kui ka rahvusvahelisi lende.

Kohapealse paketi hinda kuulub:

- majutus kahestes tubades vastavalt reisikirjeldusele koos hommikusöökidega

- kogu kohapealne transport, s.h. siselennud, paadisõidud

- kogu kohapealne kirjeldatud programm koos sissepääsutasudega

- reisijuht 24 h:)

- kohapealsed kohalikud giidid

You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!