Top
Image Alt

Borneo- džunglijõgedest paradiisirandadeni

100% eksootika

Borneo- džunglijõgedest paradiisirandadeni

3400€ in. kohta
15.-31.03.24 / 15.10-31.10.24 / 15.-31.03.25

Borneo on maailma suuruselt kolmas saar, sinna mahub Malaisia 13-st osariigist kaks – Sabah ja Sarawak, osa Indoneesiast ning väike Brunei Sultaniriik. Meie reis keskendub põhiliselt Sabahile, kuid paariks päevaks põikame ka Sarawakki.

Sabahi pealinn on Kota Kinabalu, kuhu läheme meiegi – jõuame käia mõnel lähedalasuval saarel, nautida mereande, ostuhuvilisi on ootamas suur pärlivalik.

Mulu rahvuspark asub aga Sarawakis. See on üks ilusamaid ja lopsakaima loodusega parke Borneol. Teeme mitmeid matku erinevatesse koobastesse, jalutame ühel pikimal puulatvadesse ehitatud laudteel ning jälgime, kuidas üle kahe miljoni nahkhiire õhtu saabudes toiduotsingutele lendab.

Mabuli saarel  naudime kauneid liivarandu ja värvilist veealust maailma.  Veedame järgmised päevad mereelust tulvil saartel.  Meie põhitegevuseks aga on snorgeldamine, kuna ümberringi asuvad maailma parimate hulka loetletud sukeldumis- ja snorgeldamispaigad. Siin saab suurepärase ülevaate sellest, mis vee all peidus on – lugematul arvul suuremaid ja väiksemaid värvilisi kalu, merikilpkonni ja muidugi imeilusad värvikirevad koralliaiad. Kes snorgeldamisest ära väsib, saab rahulikult aja maha võtta, niisama puhata ja jalutada.

Üheks meie  sihtkohaks on ka Kinabatangani piirkond – džunglijõgi. Majutume paariks ööks jõeäärsesse lodge’i, kust teeme paadireise piki jõge, et otsida orangutange, ninaahve, krokodille ning hea õnne korral näeme ka pügmee-elevante.

Kahjuks on Borneol metsiku looduse säilimisega lood halvad ning asustatud piirkondades on valdavaks saanud silmapiirini laiuvad õlipalmiistandused. Kinabatangani piirkonnas on õnneks loodus ja loomad veel säilinud, ning seetõttu ongi oluline seda külastada enne, kui on hilja ning teadvustada, millist kurja inimene loodusele ja loomadele on teinud.

Tutvume orangutangide ja ninaahvidega  lähemalt, külastame orangutangide ja päikesekarude rehabilitatsioonikeskusi, kuhu on toodud orvuks jäänud või väärkoheldud loomad, samas tulevad siia ka looduses vabalt elutsevad loomad lisatoitu otsima. Ninaahvide juures näeme ka silvery lutunge. Nii ninaahvid kui ka silvery lutungid elutsevad ainult Borneol ning Sumatral. Need ei ole loomaaiad, loomad on vabad ringi liikuma.

Meie  teele jääb ka Mt. Kinabalu rahvuspark, mille uhkuseks on 4095 m kõrgune Kinabalu mägi. Sõidame mööda Kinabalu mäest  ja kaunid vaated on garanteeritud. Loodame leida ka mõne õitsva rafflesia – maailma suurima õiega veidra lille.

Selle reisi käigus kõike ülaltoodut kogemegi. Kahe nädala jooksul jõuame Malaisia Sabahi osariigile sõna otseses mõttes tiiru peale teha.

Kuna Borneo on suur saar, siis tuleb valmis olla mõneks pikemaks bussisõiduks ja paariks siselennuks, kuid  kogemus näitab, et nähtu ja kogetu on igati vaeva väärt.

See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine – ühesõnaga aktiivne puhkus. Iga päev ootab meid midagi uut ja huvitavat.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED BORNEO REISIDELT

Diana Malashenkova oktoober 2022

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  15.-31.03.24 / 15.10-31.10.24 / 15.-31.03.24

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2. päev
Saabumine Kuala Lumpurisse, majutume lennujaamahotellis. Kellele lennuväsimus ja ajavahe pole liiga teinud, jõuab õhtul ka linnaga tutvuma minna.  
3
3.päev
Hommikul lend Kuala Lumpur-Miri-Mulu. Majutume pargi keskuses asuvatesse 2-kohalistesse mugavatesse majakestesse kaheks ööks. Hommikusöök sisaldub hinnas. Ööbime keset lopsakat loodust ja džunglihääli. Lõuna- ja õhtusöök omal käel, kas pargi restoranis või kohalikus külas, kus mitmed majapidamised pakuvad lihtsaid toite. Järgmised päevad veedame Gunung Mulu National Park-is (Sarawaki osariik), mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Pargi territooriumil on erinevaid matkaradu, mis sobivad ideaalselt iseseisvalt avastamiseks. Pärastlõunal matk kohaliku giidiga Deer & Lang; Lang Cave-idesse. Jalutame mööda laudteed ning külastame kahte suurepärast koobast muljetavaldavate stalaktiitide ja stalagmiitidega. Need koopad on koduks hiiglaslikule 3 miljoni suurusele nahkhiirte kolooniale. Pärast koobastega tutvumist jääme vaateplatvormile ootama nahkhiirte väljalendu koobastest enne päikeseloojangut. See on tõeliselt muljetavaldav vaatepilt. Vihma korral eelistavad nahkhiired kahjuks koopasse jääda. Matka kestuseks on kokku 3 tundi.  
4
4.päev
Kohe peale hommikusööki läheme matkale, mis algab paadisõiduga mööda Melinau jõge. Peatume kohalikus külas, kus külastame väikest käsitööturgu ja saame heita pilgu kohalikele elamutele. Järgneb Cave of the Winds ja Clearwater Cave-i külastus. Matkarajal on ka treppe, millest vapralt üles ronida, kuid teekond väärib seda igati. Peale koobaste külastust on värskendav suplus jões. Matka kogukestus 4 tundi. Õhtupoole on öine jalutuskäik ja tutvumine ööloomadega.
5
5.päev
Varahommikul teeme Skywalki - jalutame puulatvadesse rajatud rippteel, mis on üks pikimaid maailmas (pikkus 480 m, kõrgusel kuni 30 m). Vaba aeg kuni äralennuni lõuna paiku.
Lend Kota Kinabalusse ja tutvus sealse linnaga. Külastame Kota Kinabalu mošeed (mošee külastamiseks peab riietuma konservatiivselt või saab ka kohapeal rentida sobivaid üleriideid). Seejärel külastame Puh Toh Tze budistlikku templit ja Kota Kinabalu kõrgeimat ehitist 122 m kõrgust Menara Tun Mustaphad. Külastame ka Sbahi muuseumi, kus on näha erinevaid traditsioonilisi külasid, kunstipööningut, kus on kohalik käsitöö. Teel läbime ka lindude kaitsala ja tuuri lõpetab külastus Filipiino turule.
Ööbimine Kota Kinabalus.
6
6.päev
Pärast hommikusööki ja hotellist väljaregistreerimist algab meie bussireis mööda Sabahi. Kõigepealt külastame Mari Mari Cultural Village’s. Jalutame külas, kus saame ülevaate erinevate hõimude muistsetest elamutest, kommetest ja muust elust-olust, väike tantsuetendus ja buffee stiilis lõunasöök. Edasi võtame suuna Kinabalu rahvuspargi poole, kust algavad matkad 4095 m. mäetipu vallutamiseks. Teel teeme peatuse Tamparuli sillal, Nabalu linnas - kohalik puuvilja ja käsitöö turg. Sel päeval sõidame Sepilokist Kundasangi - sõit ise võtab aega umbes 4 h . Teel naudime kauneid vaateid mäele ja Kundasangi orule. Kundasang on Sabahi suur juurviljaaed. Kuna siin on jahedam ja niiskem, tegeletakse siinkandis usinalt põllumajandusega. Võimalusel külastame kohalikku turgu ja teeme peatusi kaunite vaadete nautimiseks.
Majutus ja õhtusöök hotellis (hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)
7
7.päev
Peale varajast hommikusööki võime alustada suplusega kuuma- või külmaveebasseinis, külastada orhideeaeda, nautida jalutuskäiku puulatvades, või matkata metsarajal kose ning nahkhiirte koopa juurde. Loodame, et lähikonnas on õitsemas ka mõni raflesia, mida saaksime vaatama minna. Kuna õie eluiga on vaid 5-8 päeva, tuleb loota heale õnnele. Õhtuks jõuame Sepilokki. Majutus järgmiseks kaheks ööks Sepilokis (õhtusöök hinnas).
8
8.päev
Tänane päev on pühendatud ahvidele. Kell 10.00 algab orangutangide söötmisaeg. Läheme rehabilitatsioonikeskusesse, kus on võimalik vaateplatvormilt jälgida meie “sugulaste” toimetusi. See ei ole loomaaed, ahvid elavad vabalt ja tulevad siis, kui kõht tühi. Puuviljade valmimise ajal võib juhtuda, et nad ei viitsigi tulla. Pärast külastame ka samas asuvat lastetuba, kus näeme väikeste orangutangide askeldamist. Järgmisena vaatame üle kuidas elavad maailma ühed väiksemad karud – päikesekarud. Pärastlõunal külastame Labuk Bay ninaahvide elupaika- see on olnud meie reisijatele alati üks tõeline kõrghetk. Labuk Bay ja ninaahvide külastus. Külastame ninaahvide söötmise kohta, kus saab nende imeliste tegelastega silmast-silma kohtuda ja neid  ohtralt pildistada. Kohale tulevad ka Silver Leaf Monkeyd ehk langurid, kes oma apelsinikarva poegadega on külastajate suurteks lemmikuteks. Tegemist ei ole loomaaiaga, ahvid keda kohtame, elavad looduses metsikult. Ümbruskonnas teostatud massilise metsaraie tõttu on nende territoorium jäänud väikeseks ja toiduga on raskusi, mistõttu on organiseeritud ahvidele lisatoidu jagamine. Seega on nad inimestega harjunud ja lasevad ennast lähedalt imetleda ning pildistada. Katsumine pole soovitatav, kuid julgemad on ka seda teinud. Õhtupoole  jalutuskäik Rainforest discovery keskusesse - õhtune jalutuskäik. Õhtusöögiks tagasi hotelli (hinnas hommiku-, lõuna- ja  õhtusöök).  
9
9.päev
Varajane hommikusöök hotellis ning seejärel sõidame Kinabatangi poole, kuhu jõuame lõunatama. Siin ootab meid tõeline džunglielu jõe ääres.
Pärastlõunal sõidame paadiga mööda jõge loomade, lindude ja taimede vaatluseks.
Peale õhtusööki saame soovijatega ette võtta ka öise jalutuskäigu.
Hotellis hinnas nii hommiku-, lõuna- kui ka õhtusöök. Majutume siia kaheks ööks.
10
10.päev
Varahommikul läheme nautima looduse ärkamist - enne hommikusööki sõidame paadiga ja vaatleme loodust. Peale hommikusööki on võimalus nautida vaba aega ning õhtupoolikul võtame ette veel ühe paadiretke. Majutus samas hotellis (hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök).
11
11.päev
Pärast hommikusööki lahkume laagrist ja jätkame teekonda Semporna suunas. Täna tuleb arvestada veel ühe pikema sõiduga. Õhtupoolikul jõuame Sempornasse, Borneo saare idaserva Celebesi mere äärde. See piirkond on tuntud kui sukeldujate paradiis. Lähikonnas paikneb arvukalt väikesi paradiisisaari ning värvikirevaid sukeldumis- ning snorgeldamispaiku. Majutus Sempornas.  
12
12.päev
Peale hommikusööki väljub paat Mabuli saarele. Järgmised 3 päeva  on puhkus ja merelised tegevused. Majutuse hinnas on kolm toidukorda ja igapäevaselt 2 snorgeldamise tuuri. Mida saarel veel teha saab? Mabuli Saar on väike, jalutades on võimalik see tervikuna üle vaadata. Tegevused: snorgeldamine (kaks väljasõitu päevas ümbruskonna snorgeldamis-sukeldumiskohtadesse), päevitamine, puhkamine, lugemine jne…
 1. Snorgeldamine saare ümbruses või koos sukeldujate paadiga saab kaasa sõita tasuta ning seal käia snorgeldamas, selle eest lisatasu ei ole. Lisatasu eest saab rentida - maski ja snorkli - 21 RM/päevas (s.o. u 4 eur), lestad 21 RM päevas, kalipso 25 RM päevas. 2) jalutuskäik nn armastajate sillale päikeseloojangul, kus on imeline koht kaunite vaadete nautimiseks. 3) päikesetõusu saab nautida klaasist kabelis - jällegi avanevad imeilusad vaated. 4) Mabuli saar on koduks ka nn meremustlastele - Bajau Laut - nendega kokku leppides on võimalik neid nende puidust kanuudes pildistada või osta nende käest mereande ja paluda resordil neid enda jaoks küpsetada - küpsetamise hind on umbes 38-68 RM.
   
13
13.päev
Mabulil. Saare elu - snorgeldamise tuurid või puhkus / vaba aeg.
14
14.päev
Mabulil. Saare elu - snorgeldamise tuurid või puhkus / vaba aeg.  
15
15.päev
Pärast hommikusööki ja vaba aega alustame paadiga sõitu Smpornasse (ca 1.5tundi), kust viib meid edasi buss Tawau lennujaama lennuks Kuala Lumpurisse.
Majutus Kuala Lumpuris lennujaama hotellis.
16
16. päev
Hommikupoolikul poolepäevane Kuala Lumpuri tuur ja õhtul tagasilend kodu poole.
17
17. päev
Tagasi koju jõuame õhtupoolikuks. PS! Reisikavas võib ette tulla muudatusi olenevalt lennuaegadest.

Hind 3400 eur sisaldab

 • rahvusvahelised lennud Tallinn- Kuala Lumpur- Tallinn
 • siselennud Kuala Lumpur- Mulu, Mulu- Kota Kinabalu ja Tawau- Kuala Lumpur
 • majutus kahestes tubades vastavalt reisikirjeldusele koos kirjeldatud toidukordadega
 •  kogu kohapealne transport, s.h. siselennud, paadisõidud
 • kogu kohapealne kirjeldatud programm koos sissepääsutasudega
 • eestikeelne reisijuht
 • kohapealsed kohalikud giidid
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!