Borneo- džunglijõgedest paradiisirandadeni
Borneo on maailma suuruselt kolmas saar, sinna mahub Malaisia 13-st osariigist kaks – Sabah ja Sarawak, osa Indoneesiast ning väike Brunei Sultaniriik. Meie reis keskendub põhiliselt Sabahile, kuid paariks päevaks põikame ka Sarawakki.
Sabahi pealinn on Kota Kinabalu, kuhu läheme meiegi – jõuame käia mõnel lähedalasuval saarel, nautida mereande, ostuhuvilisi on ootamas suur pärlivalik.
Mulu rahvuspark aga seeeest asub Sarawakis. See on üks ilusamaid ja lopsakaima loodusega parke Borneol. Teeme mitmeid matku erinevatesse koobastesse, jalutame ühel pikimal puulatvadese ehitatud laudteel ning vaatame kuidas üle kahe miljoni nahkhiire õhtu saabudes toiduotsingutele lendab.
Väikelinnas Sempornas naudime kauneid liivarandu ja värvilist veealust maailma. Veedame järgmised päevad mereelust tulvil saartel. Ühel väikesel saarel asub kaks kohalikku küla, tunni ajaga on võimalik tiir ümber saare jalutada. Meie põhitegevuseks aga on snorgeldamine, kuna ümberringi asuvad maailma parimate hulka loetletud sukeldumispaigad ning ka snorgeldades saab suurepärase ülevaate sellest, mis vee all peidus – lugematul arvul suuremaid ja väiksemaid värvilisi kalu, merikilpkonni ja muidugi imeilusad värvikirevad koralliaiad. Kes snorgeldamisest ära väsib, saab rahulikult aja maha võtta, niisama puhata ja jalutada.
Üheks meie sihtkohaks on ka Kinabatangani piirkond – džunglijõgi. Majutume paariks ööks jõeäärsesse lodge, kust teeme paadireise piki jõge, et otsida orangutane, ninaahve, krokodille ning hea õnne korral pügmee-elevante.
Kahjuks on Borneol metsiku looduse säilimisega lood halvad ning asustatud piirkondades on valdavaks saanud silmapiirini laiuvad õlipalmiistandused. Kinabatangani piirkonnas on õnneks loodus ja loomad veel säilinud, ning seetõttu ongi oluline seda külastada enne, kui on hilja ning teadvustada, millist kurja inimene loodusele ja loomadele on teinud.
Tutvume orangutanide ja ninaahvidega ka lähemalt, külastame orangutanide ja päikesekarude rehabilitatsioonikeskusi, kuhu on toodud orvuks jäänud või väärkoheldud loomad, samas tulevad siia ka looduses vabalt elutsevad loomad lisatoitu otsima. Ninaahvide juures näeme ka silvery lutunge. Nii ninaahvid kui ka silvery lutungid elutsevad ainult Borneol ning Sumatral. Need ei ole loomaaiad, loomad on vabad ringi liikuma.
Meie teele jääb ka Mt. Kinabalu rahvuspark, mille uhkuseks on 4095 m kõrgune Kinabalu mägi. Meie tee kulgeb mööda mäenõlvu, ja kaunid vaated on garanteeritud. Loodame leida ka mõne õitsva rafflesia – maailma suurima õiega veidra lille.
Kes aga soovivad mäetippu vallutada, siis ka see on lisatasu eest võimalik. Erilist füüsilist ettevalmistust ja spetsiaalset varustust peale soojade riiete selleks pole tarvis.
Selle reisi käigus kõike ülaltoodut kogemegi. Kahe nädala jooksul jõuame Malaisia Sabahi osariigile sõna otseses mõttes tiiru peale teha.
Kuna Borneo on suur saar, siis tuleb valmis olla mõneks pikemaks bussisõiduks ja paariks siselennuks, kuid kogemus näitab, et nähtu ja kogetu on igati vaeva väärt.
See reis on neile, kes ei hooli suurlinnamelust ja luksuslikest rannahotellidest, vaid kellele meeldib seiklemine ja ringirändamine – ühesõnaga aktiivne puhkus. Iga päev ootab meid midagi uut ja huvitavat.
MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED BORNEO REISIDELT
Diana Malashenkova oktoober 2022
-
Järgmised reisid
15.10.-30.10.23 / 15.-30.03.24 / / 15.10-31.10.24 -
Reisijuht
Reisikava
1.päev
2. päev
3.päev
4.päev
5.päev
6.päev
7.päev
8.päev
9.päev
10.päev
11.päev
12.päev
13.päev
14.päev
15.päev
Hind 3100 eur sisaldab nii kohapelset paketti ühele inimesele kaheses toas kui ka rahvusvahelisi lende.
Kohapealse paketi hinda kuulub:
- majutus kahestes tubades vastavalt reisikirjeldusele koos hommikusöökidega
- kogu kohapealne transport, s.h. siselennud, paadisõidud
- kogu kohapealne kirjeldatud programm koos sissepääsutasudega
- reisijuht 24 h:)
- kohapealsed kohalikud giidid