fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Detox tervisepuhkus Keralas

Sanatoorium India moodi

Detox tervisepuhkus Keralas

2300€ in. kohta
15.02.-01.03.2025 / 02.03 -17.03.2025

Tervendavad ajurveeda ja jooga grupireisid Kovalami, Keralasse (Lõuna India) – 2 retriiti 2025.aastal, mõlemad veidi erineva programmi ja keele fookusega.

India moodi lõõgastava spaapuhkuse kureeritud programmis on ajurveeda, jooga, tantsuteraapia, muutusi toetavad kirjutamissessioonid ja keha ning hinge ajurveediline detox ehk sügav puhastumine. Kõigele sellele lisaks muidugi imemaitsvad taimetoidud, soe päike, soolane ookean, rikkalik kultuur ja põnevad väljasõidud.
Võta aega iseendale, saad olla oma mõtete ja tunnetega kahekesi, aga samas toetab sind dünaamilises grupis tekkiv energia. Sellelt puhkuselt naased garanteeritult värskena, täis pakatavat elujõudu. Retriidi korraldavad ja kohapeal hoiavad kätt pulsil diplomeeritud ajurveeda tervisenõustaja Helen Raudi ja suure kogemusega tantsupedagoog Marika Hanson.
Meie programmis on kaks erinevat detox retriiti kahel erineval kuupäeval. Erinevate retriitide ja väljumiste kirjeldus allpool:

15.veebruar – 1. märts ja  2.-17. märts 2025* – sügavpuhastavate ajurveediliste teraapiatega (panchakarma)**, jooga ja tantsuteraapiaga puhkus.

*Need kuupäevad sisaldavad ka saabumise ja lahkumise lennuaegu. Retriidi kohapealsed tegevused on kuupäevadel 16-28/2 ja 3-16/3 vastavalt.

 

See holistiline puhkus fokuseerib sinu keha ja vaimu raku tasandil sügavpuhastusele vastavalt arsti poolt koostatud individuaalsele teraapiate kavale. Puhastumisele täienduseks pakume retriidi raames joogatunde, tantsu teraapiat ning reflekteerimist läbi päeviku kirjutamise. Retriidil toidame sind maitsvate vegetaarsete roogadega, sul on võimalus nautida troopilist päikest ja supelda soojas merevees, saada osa rikkalikust India kultuurist ning osaleda põnevatel väljasõitudel.

Sellelt puhkuselt naased sa garanteeritult rahuliku meelega, parema fookusega, korrastatud mõtetega, vaimselt ja füüsiliselt kergemana ning raku tasandil puhanuna.

**Võimalus on panchakarma puhastuse paketi asemel valida lõõgastav kus puhastuse asemel on sul vaid lõdvestavad, lõõgastavad ja taastavad teraapiad.

Keeled: Veebruari retriidil juhul kui grupis on rahvusvahelise taustaga osalejaid on grupi põhikeel inglise keel (vajadusel toimub mõningane tõlge eesti ja rootsi keelde).

Märtsi retriidil – põhikeel on eesti keel (mõningane tõlke võimalus inglise keelde).

 

Täpne hotelli info ja valikud, mis hinda kuulub ning mis lisatasu eest- selle info leiab REIS SISALDAB nupukese alt.

MIS ON AJURVEEDA 
Kerala on ajurveda sünnikoht Indias. Meie ajurveeda keskuses, mis asub Kovalami rannakülas, Keralas praktiseeritakse keha ja vaimu tasakaalu saavutamiseks ja erinevate haiguste leevenduseks, ennetuseks ning raviks panchakarma sügavpuhastavaid teraapiaid. Panchakarma ehk sanskriti keeles viie teraapia eesmärgiks on keha ja vaimu tervendamine ning immuunsüsteemi tugevdamine läbi füüsilise keha toksiinidest vabastamise. Inimkeha on küll ehitatud nõnda et peaks ise suutma toksilisi aineid väljutada, kuid halb elustiil, läbipõetud haigused, hormoonaalsed probleemid ning kehvad toitumisharjumused tekitavad kehas blokeeringuid ja keha kaotab võime toksiinidega iseseisvalt toime tulla, mistõttu mürgid ladestuvad keha erinevatesse kudedessa . Panchakarma võime on kudesid sügavuti puhastada ning seeläbi lisaks kergemale olemisele ja virgematele meeltele pakkuda leevendust ka mitmetele tervise muredele. Ajurveeda retriit algab ajurveeda arsti poolse pikema konsultatsiooniga, mille käigus hinnatakse läbi pulsi lugemise, välise vaatluse ja küsitluse retriidil osaleja tervislik seisukord. Selle järgi koostatakse individuaalne teraapiate programm kogu retriidi ajaks. Retriidil kogetavad protseduurid on valdavalt lõõgastava iseloomuga erinevat liiki õlide ja ürtidega massaazhid, vannid, India aurusaunad jne. Samuti kuuluvad puhastavate protseduuride alla näiteks nina ja kõrvade seespidine õlitamine, spetsiaalne silmade puhastamine ajurveediliste silmatilkadega, kurgu kuristamine jne. – kõik vastavalt individuaalsele osaleja vajadusele. Suur osa tervenemise protsessist on aga ka joogal ning pranayama hingamisharjutustel, mida pakume iga päeva alguses kõigile osalejatele. Eelnev jooga kogemus selles ei ole absoluutselt vajalik. Ajurveeda retriidi hulka kuulub tavaliselt ka taimede baasil ravimitega ghee ehk selitatud või suukaudne manustamine retriidi esimeses osas, sest ghee eriliseks omaduseks on kehasiseseid toksiine siduda selleks, et neid retriidi keskel toimuval väljutamise päeval kergem väljutada oleks. Sellel väljutamise päeva hommikul võib retriiditaja mitte osaleda retriiditaja joogas vaid saab nautida lõõgastavat massaazhi. Arsti juuresolekul toimub loodusliku lahtisti manustamine ning ülejäänud päev möödub rahulikult soolestikku puhastades tualeti läheduses. Ajurveeda soovitab panchakarmat sesoonse teraapiana, et korras hoida vaimse ja füüsilise keha hügieen ja tasakaal. Eriti hästi mõjub panchakarma aastaaegade vaheldudes, aidates kehal puhastuda vanast energiast ning ladestunud jääkidest ja luues ruumi uuele hingamisele. Kuna Euroopas on talvelt üleminek kevadele kehale üks raskemaid üleminekuid, oleme oma detox retriidi planeerinud veebruari lõppu ja märtsikuusse, et puhastumisest tõeliselt maksimum saada.

AJURVEEDA OLEMUS
Ajurveeda on 5000.aastane elu teadus ja vanim meditsiiniharu, mis pärineb Indiast ja lähtub teadmisest et kui me keha ja vaim on vastavalt sünnipärasele kooslusele tasakaalus, oleme me terved. Pikemaajalised tasakaalust välja langemised aga väljenduvad erinevate haigustena.
Ajurveeda kohaselt koosneme meie ja maailm me ümber 5st elemendist ( tuli, vesi, õ hk, maa, eeter) , mis kahekaupa grupeerudes moodustuvad domineerivale elemendile iseloomulikud bioelemendid ja energiad ehk doshad. Vata domineerivaks energiaks on seeläbi element õhk , Pittal element tuli ja Kapha element maa . Meist iga ühel on sünnipäraselt domineerimas kas üks või mitu elementi mis teeb meid kaaslastest erinevaks ja unikaalseks nii väliselt kui ka iseloomult. Elustiili valikutega käsikäes võivad aga need kooslused sootuks muutuda ning avalduda väiksemate või suuremate tervise muredena.

TOIT, ERINEVAD TERAAPIAD JA ORIENTEERUV PÄEVAKAVA
Retriit toimub tihedas koostöös patsiendi ning kvalifitseeritud arsti ja terapeutide tiimiga.
Igapäevaselt monitooritakse patsiendi tervist ja vajadusel tehakse raviplaani muudatusi ja korrektuure. Tervenemise oluline osa on ka toitumisel ning retriidi kõik toidukorrad valmistatakse ajurveediliste põhimõtete järgi. Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha ja vaim laskuvad rahulikkuse staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.
Allpool on mõningad protseduurid ja nende kirjeldused millega retriiditaja kokku puutub:

Abhyanga – ürdiõli lõõgastavmassazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.
Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse ajutegevuse lõdvestamiseks.
Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.
Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.
Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka s ü gavamaid kudesid hõlmav massaazh.
Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.
Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega
Lisaks nendele enim levinud protseduuridele rakendatakse meie keskuses ka väga palju teisi ajurveeda protseduure lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  15.02.-01.03.2025 / 02.03 -17.03.2025
 • Reisijuht
  Helen Raudi

Reisikava

1
Milline on tavaline retriidi päev?
NÄIDIS PÄEVAPLAAN
7 – 8.15 jooga
8.30 – hommikusöök ja puuviljad
kuni 12.30 arsti konsultatsioon & teraapiad
12.30 – lõunasöök
13.30 – teraapiad jätkuvad + vaba aeg või ekskursioon
18 –õhtusöök
19.30 – holistiline vabastav tants või journaling ehk vabastav kirjutamine või vaba aeg
Kõik alljärgnev on paketi hinnas:
 • Transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • 15 -päeva majutust valitud hotellis (alates kl 14, 15/2 – kl 12, 1/3 ja al kl 14, 2/3 – kl 12, 17/3)
 • Ajurveeda arsti konsultatsioonid
 • Igapäevased ajurveeda teraapiad ca 1,5 h koos lühikese arsti poolse konsultatsiooniga
 • Taimsed ajurveedilised ravimid retriidi ajal manustamiseks
 • Igapäevane hommikujooga 75 min
 • Joogafilosoofia ja meditatsiooni tunnid
 • Teraapilise tantsu tunnid Marika Hansoniga (Stockholm) – (1 tund veebruari retriidil ja 4 tundi märtsi retriidil)
 • Igapäevased ajurveedilised toidukorrad
 • Kokandusõhtu koos piduliku õhtusöögiga
 • Igapäevane puuvili
 • Mineraalvesi
 • Ajurveeda igapäevaelus, loeng ajurveedilistest baasteadmistest - Helen Raudi (ajurveeda nõustaja Stockholmist):
I – ajurveeda alustalad II – toitumine ja igapäevarutiinid III – menstruatsioonist menopausini  (UUS LOENG 2025.A.)
 • Arsti poolt koostatud ajurveediline toitumise- ja elustiili tabel koju kaasa
 • 3 Ekskursiooni veebruari retriidil:
Ekskursioon 1: Kerala kultuuri tutvustav maailma vanima võitluskunsti Kalaripayattu demonstratsioon ja ekskursioon Sivananda ashramisse. Ekskursioon 2: sõit rikshadega ajurveedilisi ravimeid valmistavasesse väiksesse pere ettevõttesse. Ekskursioon 3: paadisõit maalilistel Poovar tagavetel
 • 2 Ekskursiooni märtsi retriidil:
Ekskursioon 1: Kerala suurima Shiva lingamiga templi – Chenkal Maheswaram Tempel – külastus Neyyatinkaras Ekskursioon 2: ekskursioon vaatamaks Aasia suurimat puidust lossi Padmanabhapuram Palace   KÕIGIL ME 2025. A. PAKETI HOTELLIDEL ON KAS TÄIS- VÕI OSALINE MEREVAADE JA WiFi Allpool toodud hinnad on n.ö. kõik hinnas paketihinnad koos vastavalt valitud majutusega:
 • Thiruvonam – 2300 € - lihtne ja puhas hotell fantastilise merevaatega ja vaatega rannapromenaadile, kahene tuba, suur rõdu, konditsioneer, umb. 100 m meie retriidi keskusest
 • Karma – 2500 € - hubane ja mugav hotell, rõdult imeline vaade merele ja majakale, kahene tuba, seif, konditsioneer, umb. 200 m meie retriidi keskusest
 • Buddha Beach – alumine korrus – 2820 €; ülemine korrus veebruaris – 3150 € / märtsis 2920 €  - väga hubane ja mugav butiikhotell kus vaid ainult 6 tuba. Alumise korruse tubadest ei ole merevaadet kuid tubadel on terrass ja vaade aeda, ülemise korruse tubadest on rõdult merevaade, kahene tuba, konditsioneer, umb. 220 m meie retriidi keskusest
 • Little Elephant Beach Resort – 1. Korrus – 2790 €; 2. Korrus – 2880 €; 3. Korrus – 2950 € - väga heal tasemel butiikhotell kõrgete kliendi hinnetega, hubase ja luksuslikuma sisustusega, fantastilise merevaatega rõdult, kahene tuba, konditsioneer, umb. 300 m meie retriidi keskusest
Pakett ilma majutuseta – 1790 € (hinnas on transport, toidud, aktiviteedid, ekskursioonid, jooga, teraapiad, arsti konsultatsioonid). Kahese toa jagamisel tasub esimene osaleja paketihinna koos majutusega ja teine osaleja paketihinna ilma majutuseta Paketihinnad ei sisalda:
  • Lennupiletit
  • Viisat
  • Tervisekindlustust
* Koha retriidil garanteerib 400 € tagastamatu ettemaks. Broneeringuteks: contact@ohli.life,  (+46) 739741755; (+372) 53848005
Kon Tiki Reisid aitavad vajadusel broneerida lennupileteid.  

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED KERALA REISIDELT 

Tea Lindorg veebruar 2023

Katrin Saar märts 2023

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!