Top
Image Alt

Detox tervisepuhkus Keralas

Sanatoorium India moodi

Detox tervisepuhkus Keralas

2980€ in. kohta
1.-16.03. 2024
JÕULUEELNE SOODUSPAKKUMINE 
BRONEERIDES REISI KUNI 23.12 ja tulles reisile üksinda on soodustus 100 eur/inimene , tulles reisile kahekesi on soodustus 150 eur/inimene
Tervendav detox retriit  Kovalami, Keralasse
India moodi lõõgastava spaapuhkuse kureeritud programmis on ajurveeda, jooga, tantsuteraapia, muutusi toetavad kirjutamissessioonid ja keha ning hinge ajurveediline detox ehk sügav puhastumine. Kõigele sellele lisaks muidugi imemaitsvad taimetoidud, soe päike, soolane ookean, rikkalik kultuur ja põnevad väljasõidud.
Võta aega iseendale, saad olla oma mõtete ja tunnetega kahekesi, aga samas toetab sind dünaamilises grupis tekkiv energia. Sellelt puhkuselt naased garanteeritult värskena, täis pakatavat elujõudu. Retriidi korraldavad ja kohapeal hoiavad kätt pulsil diplomeeritud ajurveeda tervisenõustaja Helen Raudi ja suure kogemusega tantsupedagoog Marika Hanson.
MIS ON AJURVEEDA 
Kerala on ajurveda sünnikoht Indias. Meie ajurveeda keskuses, mis asub Kovalami rannakülas, Keralas praktiseeritakse keha ja vaimu tasakaalu saavutamiseks ja erinevate haiguste leevenduseks, ennetuseks ning raviks panchakarma sügavpuhastavaid teraapiaid. Panchakarma ehk sanskriti keeles viie teraapia eesmärgiks on keha ja vaimu tervendamine ning immuunsüsteemi tugevdamine läbi füüsilise keha toksiinidest vabastamise. Inimkeha on küll ehitatud nõnda et peaks ise suutma toksilisi aineid väljutada, kuid halb elustiil, läbipõetudhaigused, hormoonaalsed probleemid ning kehvad toitumisharjumused tekitavad kehas blokeeringuid ja keha kaotab võime toksiinidega iseseisvalt toime tulla, mistõttu mürgid ladestuvad keha erinevatesse kudedessa . Panchakarma võime on kudesid sügavuti puhastada ning seeläbi lisaks kergemale olemisele ja virgematele meeltele pakkuda leevendust ka mitmetele tervise muredele. Ajurveeda retriit algab ajurveeda arsti poolse pikema konsultatsiooniga, mille käigus hinnatakse läbi pulsi lugemise, valise vaatluse ja küsitluse retriidil osaleja tervislik seisukord. Selle järgi koostatakse individuaalne teraapiate programm kogu retriidi ajaks. Retriidil kogetavad protseduurid on valdavalt lõõgastava iseloomuga erinevat liiki õlide ja ürtidega massaazhid, vannid, India aurusaunad jne. Samuti kuuluvad puhastavate protseduuride alla näiteks nina ja kõrvade seespidine õlitamine, spetsiaalne silmade puhastamine ajurveediliste silmatilkadega, kurgu kuristamine jne. – kõik vastavalt individuaalsele osaleja vajadusele. Suur osa tervenemise protsessist on aga ka joogal ning pranayamahingamisharjutustel, mida pakume iga päeva alguses kõigile osalejatele. Eelnev jooga kogemus selles ei ole absoluutselt vajalik. Ajurveeda retriidi hulka kuulub tavaliselt ka taimede baasil ravimitega ghee ehk selitatud või suukaudne manustamine retriidi esimeses osas, sest ghee eriliseks omaduseks on kehasiseseid toksiine siduda selleks, et neid retriidi keskel toimuval väljutamise päeval kergem väljutada oleks. Sellel väljutamise päeva hommikul ei osale retriiditaja joogas vaid naudib lõõgastavat massaazhi. Arsti juuresolekul toimub loodusliku lahtisti manustamine ning ülejäänud päev möödub rahulikult soolestikku puhastades tualeti läheduses. Ajurveeda soovitab panchakarmat sesoonse teraapiana, et korras hoida vaimse ja füü silise keha hügieen ja tasakaal. Eriti hästi mõjub panchakarma aastaaegade vaheldudes, aidates kehal puhastuda vanast energiast ning ladestunud jääkidest ja luues ruumi uuele hingamisele. Kuna Euroopas on talvelt üleminek kevadele kehale üks raskemaid üleminekuid, oleme oma detox retriidi planeerinud märtsikuusse, et puhastumisest tõeliselt maksimum saada.

AJURVEEDA OLEMUS
Ajurveeda on 5000.aastane elu teadus ja vanim meditsiiniharu, mis pärineb Indiast ja lähtub teadmisest et kui me keha ja vaim on vastavalt s ü nnipärasele kooslusele tasakaalus, oleme me terved. Pikemaajalised tasakaalust välja langemised aga väljenduvad erinevate haigustena.
Ajurveeda kohaselt koosneme meie ja maailm me ümber 5st elemendist ( tuli, vesi, õ hk, maa, eeter) , mis kahekaupa grupeerudes moodustuvad domineerivale elemendile iseloomulikud bioelemendid ja energiad ehk doshad. Vata domineerivaks energiaks on seeläbi element õhk , Pittal element tuli ja Kapha element maa . Meist iga ühel on sünnipäraselt domineerimas kas üks või mitu elementi mis teeb meid kaaslastest erinevaks ja unikaalseks nii väliselt kui ka iseloomult. Elustiili valikutega käsikäes võivad aga need kooslused sootuks muutuda ning avalduda väiksemate või suuremate tervise muredena.

TOIT, ERINEVAD TERAAPIAD JA ORIENTEERUV PÄEVAKAVA
Retriit toimub tihedas koostöös patsiendi ning kvalifitseeritud arsti ja terapeutide tiimiga.
Igapäevaselt monitooritakse patsiendi tervist ja vajadusel tehakse raviplaani muudatusi ja korrektuure. Tervenemise oluline osa on ka toitumisel ning retriidi k õik toidukorrad valmistatakse ajurveediliste põhimõtete järgi. Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha ja vaim laskuvad rahulikkuse staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.
Allpool on m õningad protseduurid ja nende kirjeldused millega retriiditaja kokku puutub:

Abhyanga – ürdiõli lõõgastavmassazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.
Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse ajutegevuse lõdvestamiseks.
Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.
Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.
Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka s ü gavamaid kudesid hõlmav massaazh.
Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.
Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega
Lisaks nendele enim levinud protseduuridele rakendatakse meie keskuses ka väga palju teisi ajurveeda protseduure lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

MILLINE ON TAVALINE RETRIIDI PÄEV?​

NÄIDIS PÄEVAPLAAN
7 – 8.15 jooga
8.30 – hommikusöök ja puuviljad
kuni 12.30 arsti konsultatsioon & teraapiad
12.30 – lõunasöök
13.30 – teraapiad jätkuvad + vaba aeg või ekskursioon
18 –õhtusöök
19.30 – holistiline vabastav tants või journaling e. vabastav kirjutamine v vaba aeg
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  1.-16.03. 2024
 • Reisijuht
  Helen Raudi

Reisikava

1
Milline on tavaline retriidi päev?
NÄIDIS PÄEVAPLAAN
7 – 8.15 jooga
8.30 – hommikusöök ja puuviljad
kuni 12.30 arsti konsultatsioon & teraapiad
12.30 – lõunasöök
13.30 – teraapiad jätkuvad + vaba aeg või ekskursioon
18 –õhtusöök
19.30 – holistiline vabastav tants või journaling ehk vabastav kirjutamine või vaba aeg
Retriidi hind sõltub valitud hotellist.
-2980 € majutusega lihtsas, ent korralikus hotellis Cocoland, asukoht 50 m merest,
konditsioneeri ja rõduga toad, siin toimuvad ka teraapiad.
-3420 € majutusega 3* hotellis Neelakanta, otse rannal, hotellil on oma bassein, konditsioneeri ja merevaatega toad.
-Ükisnda toas olejale lisatasu. 150 € sõltumata valitud hotellist.
Enne 01.novembrit tehtud broneeringutele pakume 100 € soodustust. Mitmendat korda retriidil osalejatele ei rakendu üksinda kaheses toas olles lisatasu.
Paketi hinnas sisaldub:
 • Lennud Tallinnast Keralasse ja tagasi
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
 • 14 ööd majutust kaheses toas valitud hotellis
 • Diplomeeritud ajurveeda arsti konsultatsioonid
 • Igapäevased teraapiad kestvusega poolteist kuni kaks tundi vastavalt arsti raviplaanile
 • Kõik retriidi jooksul kasutatavad taimsed preparaadid
 • Igapäevane hommikujooga kestvusega 75 minutit
 • Vabastav teraapiline tants tantsupedagoog Marika Hansoni juhendamisel
 • Igapäevane tervendav taimetoit, mis on valmistatud ajurveeda põhimõtete järgi
 • Pidulik õhtusöök koos ühise toiduvalmistamise ja õpetusega
 • Igapäevane puuviljataldrik
 • Mineraalvesi retriidi jooksul tarbimiseks
 • Baasteadmised ajurveedast loengu vormis
 • Õhtune mõtete korrastamise ja teraapiline kirjutamisring
 • Soovituslik individuaalne toitumistabel kodus järgimiseks
 • Kerala kultuuri tutvustav Kalaripayattu võistluskunsti demonstratsioon
 • Ekskursioon kas ajurveeda farmaatsiatehasesse või poolepäevane paadituur maalilistel
Poovar tagavetel.
NB! Kõik meie retriidi korduvosalejad saavad soovi korral kahese toa üksinda kasutada ilma lisatasuta. Raha kulub juurde : India viisa - 80 eur reisikindlustus  
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!