Top
Image Alt

Detox tervisepuhkus Keralas

Sanatoorium India moodi

Detox tervisepuhkus Keralas

2980€ in. kohta
AJURVEEDA RETRIIT – EHK SANATOORIUM INDIA MOODI
Kerala on ajurveda sünnikoht Indias. Meie ajurveeda keskuses, mis asub Kovalami rannakülas, Keralas praktiseeritakse keha ja vaimu tasakaalu saavutamiseks ja erinevate haiguste leevenduseks, ennetuseks ning raviks panchakarma sügavpuhastavaid teraapiaid. Panchakarma ehk sanskriti keeles viie teraapia eesmärgiks on keha ja vaimu tervendamine ning immuunsüsteemi tugevdamine läbi füüsilise keha toksiinidest vabastamise. Inimkeha on küll ehitatud nõnda et peaks ise suutma toksilisi aineid väljutada, kuid halb elustiil, läbipõetudhaigused, hormoonaalsed probleemid ning kehvad toitumisharjumused tekitavad kehas blokeeringuid ja keha kaotab võime toksiinidega iseseisvalt toime tulla, mistõttu mürgid ladestuvad keha erinevatesse kudedessa . Panchakarma võime on kudesid sügavuti puhastada ning seeläbi lisaks kergemale olemisele ja virgematele meeltele pakkuda leevendust ka mitmetele tervise muredele. Ajurveeda retriit algab ajurveeda arsti poolse pikema konsultatsiooniga, mille käigus hinnatakse läbi pulsi lugemise, valise vaatluse ja küsitluse retriidil osaleja tervislik seisukord. Selle järgi koostatakse individuaalne teraapiate programm kogu retriidi ajaks. Retriidil kogetavad protseduurid on valdavalt lõõgastava iseloomuga erinevat liiki õlide ja ürtidega massaazhid, vannid, India aurusaunad jne. Samuti kuuluvad puhastavate protseduuride alla näiteks nina ja kõrvade seespidine õlitamine, spetsiaalne silmade puhastamine ajurveediliste silmatilkadega, kurgu kuristamine jne. – kõik vastavalt individuaalsele osaleja vajadusele. Suur osa tervenemise protsessist on aga ka joogal ning pranayamahingamisharjutustel, mida pakume iga päeva alguses kõigile osalejatele. Eelnev jooga kogemus selles ei ole absoluutselt vajalik. Ajurveeda retriidi hulka kuulub tavaliselt ka taimede baasil ravimitega ghee ehk selitatud või suukaudne manustamine retriidi esimeses osas, sest ghee eriliseks omaduseks on kehasiseseid toksiine siduda selleks, et neid retriidi keskel toimuval väljutamise päeval kergem väljutada oleks. Sellel väljutamise päeva hommikul ei osale retriiditaja joogas vaid naudib lõõgastavat massaazhi. Arsti juuresolekul toimub loodusliku lahtisti manustamine ning ülejäänud päev möödub rahulikult soolestikku puhastades tualeti läheduses. Ajurveeda soovitab panchakarmat sesoonse teraapiana, et korras hoida vaimse ja füü silise keha hügieen ja tasakaal. Eriti hästi mõjub panchakarma aastaaegade vaheldudes, aidates kehal puhastuda vanast energiast ning ladestunud jääkidest ja luues ruumi uuele hingamisele. Kuna Euroopas on talvelt üleminek kevadele kehale üks raskemaid üleminekuid, oleme oma detox retriidi planeerinud märtsikuusse, et puhastumisest tõeliselt maksimum saada.

AJURVEEDA OLEMUS
Ajurveeda on 5000.aastane elu teadus ja vanim meditsiiniharu, mis pärineb Indiast ja lähtub teadmisest et kui me keha ja vaim on vastavalt s ü nnipärasele kooslusele tasakaalus, oleme me terved. Pikemaajalised tasakaalust välja langemised aga väljenduvad erinevate haigustena.
Ajurveeda kohaselt koosneme meie ja maailm me ümber 5st elemendist ( tuli, vesi, õ hk, maa, eeter) , mis kahekaupa grupeerudes moodustuvad domineerivale elemendile iseloomulikud bioelemendid ja energiad ehk doshad. Vata domineerivaks energiaks on seeläbi element õhk , Pittal element tuli ja Kapha element maa . Meist iga ühel on sünnipäraselt domineerimas kas üks või mitu elementi mis teeb meid kaaslastest erinevaks ja unikaalseks nii väliselt kui ka iseloomult. Elustiili valikutega käsikäes võivad aga need kooslused sootuks muutuda ning avalduda väiksemate või suuremate tervise muredena.

TOIT, ERINEVAD TERAAPIAD JA ORIENTEERUV PÄEVAKAVA
Retriit toimub tihedas koostöös patsiendi ning kvalifitseeritud arsti ja terapeutide tiimiga.
Igapäevaselt monitooritakse patsiendi tervist ja vajadusel tehakse raviplaani muudatusi ja korrektuure. Tervenemise oluline osa on ka toitumisel ning retriidi k õik toidukorrad valmistatakse ajurveediliste põhimõtete järgi. Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha ja vaim laskuvad rahulikkuse staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.
Allpool on m õningad protseduurid ja nende kirjeldused millega retriiditaja kokku puutub:

Abhyanga – ürdiõli lõõgastavmassazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.
Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse ajutegevuse lõdvestamiseks.
Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.
Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.
Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka s ü gavamaid kudesid hõlmav massaazh.
Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.
Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega
Lisaks nendele enim levinud protseduuridele rakendatakse meie keskuses ka väga palju teisi ajurveeda protseduure lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

MILLINE ON TAVALINE RETRIIDI PÄEV?​
7.00 – 8.15 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine)
8.30 – 9.30 – ajurveediline vegetaarne hommikusöök
9.30 – 13 – teraapiate aeg
13 – 14 – ajurveediline vegetaarne l õ unasöök
14-16.30 – teraapiate aeg
16.30 – puhkepaus v õ i ekskursioon
19 – ajurveediline vegetaarne õ htusöök
20.00 – vaba aeg
kl 22 – soovitatav öörahu

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  1.-16.03. 2023
 • Reisijuht
  Helen Raudi

Reisikava

1
Milline on tavaline retriidi päev?
7.00 – 8.15 – jooga ja pranayama (puhastav hingamine) 8.30 – 9.30 – ajurveediline vegetaarne hommikusöök 9.30 – 13 – teraapiate aeg 13 – 14 – ajurveediline vegetaarne l õ unasöök 14-16.30 – teraapiate aeg 16.30 – puhkepaus v õ i ekskursioon 19 – ajurveediline vegetaarne õ htusöök 20.00 – vaba aeg kl 22 – soovitatav öörahu
KÖIK HINNAS PAKETI SISU Me usume et ajurveeda toimib täislahendusena ja seetõttu on meie retriidid alati ”kõik hinnas” paketiga. Kui India kombe kohaselt antav jootraha välja arvata, sisaldab meie retriit absoluutselt kõike, mida mõnusaks lõõgastumiseks ja ajurveediliseks turgutuseks vajad. Meiega reisides on sul paketis konkurentsitult sisukaim programm, maksimaalselt ajurveedilisi hüvesid ning kohapealne eestikeelne tugiisik. Hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud
 • Transport edasi-tagasi lennujaamast
 • Majutus kaheses toas valitud hotellis (üksinda toa soovijale on lisatasu 150 eur sõltumata valitud hotellist)
 • Igapäevased arsti konsultatsioonid
 • Igapäevased teraapiad ca 1,5-2 h vastavalt arsti ettekirjutusele
 • Kõik retriidi ajal kasutatavad taimsed ravimid
 • Igapäevane hommikujooga 75 min
 • Kõik päevased toidukorrad (vegetaarne ajurveediline toit)
 • Pidulik õhtusöök koos ühise toiduvalmistamisega
 • Igapäevane puuviljade taldrik
 • Igapäevane mineraalvesi
 • ”Baasteadmised ajurveedast” loeng
 • Koju kaasa antav individuaalne toitumistabel
 •  Esmakordselt 2023 aastal Kerala kultuuri tutvustav *ekskursioon – Kalaripayattu - kõigi idamaade võitluskunstide alustala. See pealelõunane ekskursioon viib meid ehtsasse kalarisse kus võitluskunste läbi viiakse ning spetsiaalselt meile tehakse kalaripayattu demonstratsioonesinemine erinevate iidsete võitlusriistadega. Kellel on soovi hiljem kalaripayattu tunde retriidi käigus lisaks võtta ja seda iidset võitluskunsti proovida, siis lisatasu eest on selline võimalus treeneriga kokkulepitud aegadel meie oma joogashalas ka olemas. ​
 •  *Ekskursioon kas pisikesse ajurveeda farmaatsiatehasesse kus suur osa tööd toimub käsitsi või poolepäevane paadituur maalilistel Poovar tagavetel.
MAJUTUS & HIND Majutus ritriidi ajal toimub kas otse mererannas asuvas basseiniga 3* hotell Neelakanta luksuslikemas merevaate ja rõduga tubades või selle hotelli taga ca 30 m merest asuvas lihtsas suurte avarasse loodusesse vaatega rõdude ning konditsioneeritud tubadega Cocoland Heritage Ayurvedic Beach Resortis. Toitumine ning arsti konsultatsioonid ja teraapiad toimuvad samas Cocolandi kompleksis. Ka hommikujooga toimub kas Cocolandi katusel olevas joogashalas v õi selle kõrval asuva The Village Kovalam katuse shalas, pakkudes seeläbi fantastilisi vaateid ümbritsevale loodusele . Täispaketi hind  2980 eur (Cocoland majutus) 3420 eur (Neelakanta majutus) NB! Kõik meie retriidi korduvosalejad saavad soovi korral kahese toa üksinda kasutada ilma lisatasuta. Raha kulub juurde : India viisa - 80 eur reisikindlustus  
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!