Top
Image Alt

Detox tervisepuhkus Keralas

Sanatoorium India moodi

Detox tervisepuhkus Keralas

2280€ in. kohta
14.-29.02.25 / 16.02.-01.03.25 /01.03 -16.03.25
Tervendav detox retriit  Kovalami, Keralasse
India moodi lõõgastava spaapuhkuse kureeritud programmis on ajurveeda, jooga, tantsuteraapia, muutusi toetavad kirjutamissessioonid ja keha ning hinge ajurveediline detox ehk sügav puhastumine. Kõigele sellele lisaks muidugi imemaitsvad taimetoidud, soe päike, soolane ookean, rikkalik kultuur ja põnevad väljasõidud.
Võta aega iseendale, saad olla oma mõtete ja tunnetega kahekesi, aga samas toetab sind dünaamilises grupis tekkiv energia. Sellelt puhkuselt naased garanteeritult värskena, täis pakatavat elujõudu. Retriidi korraldavad ja kohapeal hoiavad kätt pulsil diplomeeritud ajurveeda tervisenõustaja Helen Raudi ja suure kogemusega tantsupedagoog Marika Hanson.
Meie programmis on kolm erinevat detox retriiti kolmel erineval kuupäeval. Erinevate retriitide ja väljumiste kirjeldus allpoo:

14.-29. Veebruar 2024 – LÕÕGASTAV JA TAASTAV – RELAX, REST, REJUVENATE (3R) retriit –

sügavlõõgastavate ajurveediliste teraapiatega*, joogaga ja tantsuteraapia kogemusega.

*Võimalus on ka 3R teraapiate pakett vahetada detox panchakarma paketi vastu, kus lõõgastumise asemel tegeldakse sinu individuaalsete terviseprobleemidega vastavalt arsti poolt koostatud teraapia plaanile.

See holistiline puhkus fokuseerib sinu igakülgsele lõõgastumisele, andes sulle aega ja ruumi reflektsioonideks sinus eneses ja sinu ümber. Sellelt puhkuselt naased sa garanteeritult rahuliku meelega, parema fookusega, korrastatud mõtetega ning raku tasandil puhanuna. See retriit on sulle kes tunneb et vajab oma kiirest elutempost välja astumist ja sulle, kes armastab kõike uut kogeda omas kulgemises ning omas tempos kuid soovib siiski olla osa grupist ja meie poolt pakutavast programmist.

Keeled: inglise ja eesti. Vajadusel toimub ka mõningane tõlge rootsi keelde.

 

16. Veebruar – 1. Märts 2024 PANCHAKARMA, JOOGA, VERDIC ART paketireis Kovalami, Keralasse

Vedic Art on intuitiivse kunsti meetod, mis laseb sul jõuda oma sügavama sisemise minani ning kanvasele kanda seeläbi oma tunded ja mõtted. Meis kõigis peitub sisemine kunstnik – vahel me lihtsalt ei ole julgenud lasta tal särada. Vedic Art kursusel osalemine ei eelda seetõttu ka mitte mingeid eelnevad kunsti oskusi. Vedic Art on oma olemuselt vabastava kunsti vorm, mis toetab ideaalselt panchakarma puhastavaid ajurveedilisi teraapiaid.

Osaledes sellisel puhastusel naased sa koju vaimselt kergemana, värskemana, elujõulisemana, rõõmsamana, särasilmsemana. Selline meetod aitab sul vaadata oma südamesse ning olla dialoogis oma sisemise minaga. Lisaks sellele sisemisele rännakule toetab su olemist siin Kovalamis, Keralas ka troopiline kliima, päike, meri, jooga, põnev India kultuur, maitsev ja tervislik ajurveediline toit ning huvitavad kohapealsed väljasõidud.

Vedic Art kursust juhendab Rinnie Crossler (Stockholm)

Tähelepanuks: Vedic Art kursuse õpetaja suhtleb vaid rootsi ja inglise keeles.

 

1.-16. Märts 2024 – PANCHAKARMA DETOX RETRIIT –

panchakarma puhastav ja taastav pakett, jooga ja tantsuteraapiaga

See India SPA puhkus sisaldab rikkalikku ja intensiivset detoxile orienteeritud programmi. Programmis on ajurveediline panchakarma (keha ja vaimu raku tasandil puhastamine) vastavalt ajurveeda arsti poolt koostatud individuaalsele plaanile, jooga, tantsuteraapia ja reflektiivne kirjutamine. Lisaks muidugi pakume maitsvaid vegetaarseid ajurveedilisi toidukordi, sooja troopilist kliimat, päikest, merd, rikkalikku India kultuuri ja põnevaid ekskursioone.

Keeled: inglise ja eesti. Vajalikud tõlked toimuvad ka rootsi keelde.

MIS ON AJURVEEDA 
Kerala on ajurveda sünnikoht Indias. Meie ajurveeda keskuses, mis asub Kovalami rannakülas, Keralas praktiseeritakse keha ja vaimu tasakaalu saavutamiseks ja erinevate haiguste leevenduseks, ennetuseks ning raviks panchakarma sügavpuhastavaid teraapiaid. Panchakarma ehk sanskriti keeles viie teraapia eesmärgiks on keha ja vaimu tervendamine ning immuunsüsteemi tugevdamine läbi füüsilise keha toksiinidest vabastamise. Inimkeha on küll ehitatud nõnda et peaks ise suutma toksilisi aineid väljutada, kuid halb elustiil, läbipõetudhaigused, hormoonaalsed probleemid ning kehvad toitumisharjumused tekitavad kehas blokeeringuid ja keha kaotab võime toksiinidega iseseisvalt toime tulla, mistõttu mürgid ladestuvad keha erinevatesse kudedessa . Panchakarma võime on kudesid sügavuti puhastada ning seeläbi lisaks kergemale olemisele ja virgematele meeltele pakkuda leevendust ka mitmetele tervise muredele. Ajurveeda retriit algab ajurveeda arsti poolse pikema konsultatsiooniga, mille käigus hinnatakse läbi pulsi lugemise, valise vaatluse ja küsitluse retriidil osaleja tervislik seisukord. Selle järgi koostatakse individuaalne teraapiate programm kogu retriidi ajaks. Retriidil kogetavad protseduurid on valdavalt lõõgastava iseloomuga erinevat liiki õlide ja ürtidega massaazhid, vannid, India aurusaunad jne. Samuti kuuluvad puhastavate protseduuride alla näiteks nina ja kõrvade seespidine õlitamine, spetsiaalne silmade puhastamine ajurveediliste silmatilkadega, kurgu kuristamine jne. – kõik vastavalt individuaalsele osaleja vajadusele. Suur osa tervenemise protsessist on aga ka joogal ning pranayamahingamisharjutustel, mida pakume iga päeva alguses kõigile osalejatele. Eelnev jooga kogemus selles ei ole absoluutselt vajalik. Ajurveeda retriidi hulka kuulub tavaliselt ka taimede baasil ravimitega ghee ehk selitatud või suukaudne manustamine retriidi esimeses osas, sest ghee eriliseks omaduseks on kehasiseseid toksiine siduda selleks, et neid retriidi keskel toimuval väljutamise päeval kergem väljutada oleks. Sellel väljutamise päeva hommikul ei osale retriiditaja joogas vaid naudib lõõgastavat massaazhi. Arsti juuresolekul toimub loodusliku lahtisti manustamine ning ülejäänud päev möödub rahulikult soolestikku puhastades tualeti läheduses. Ajurveeda soovitab panchakarmat sesoonse teraapiana, et korras hoida vaimse ja füü silise keha hügieen ja tasakaal. Eriti hästi mõjub panchakarma aastaaegade vaheldudes, aidates kehal puhastuda vanast energiast ning ladestunud jääkidest ja luues ruumi uuele hingamisele. Kuna Euroopas on talvelt üleminek kevadele kehale üks raskemaid üleminekuid, oleme oma detox retriidi planeerinud märtsikuusse, et puhastumisest tõeliselt maksimum saada.

AJURVEEDA OLEMUS
Ajurveeda on 5000.aastane elu teadus ja vanim meditsiiniharu, mis pärineb Indiast ja lähtub teadmisest et kui me keha ja vaim on vastavalt s ü nnipärasele kooslusele tasakaalus, oleme me terved. Pikemaajalised tasakaalust välja langemised aga väljenduvad erinevate haigustena.
Ajurveeda kohaselt koosneme meie ja maailm me ümber 5st elemendist ( tuli, vesi, õ hk, maa, eeter) , mis kahekaupa grupeerudes moodustuvad domineerivale elemendile iseloomulikud bioelemendid ja energiad ehk doshad. Vata domineerivaks energiaks on seeläbi element õhk , Pittal element tuli ja Kapha element maa . Meist iga ühel on sünnipäraselt domineerimas kas üks või mitu elementi mis teeb meid kaaslastest erinevaks ja unikaalseks nii väliselt kui ka iseloomult. Elustiili valikutega käsikäes võivad aga need kooslused sootuks muutuda ning avalduda väiksemate või suuremate tervise muredena.

TOIT, ERINEVAD TERAAPIAD JA ORIENTEERUV PÄEVAKAVA
Retriit toimub tihedas koostöös patsiendi ning kvalifitseeritud arsti ja terapeutide tiimiga.
Igapäevaselt monitooritakse patsiendi tervist ja vajadusel tehakse raviplaani muudatusi ja korrektuure. Tervenemise oluline osa on ka toitumisel ning retriidi k õik toidukorrad valmistatakse ajurveediliste põhimõtete järgi. Panchakarma uuringud on näidanud et tänu teraapiatele aju- ja seedetegevus stabiliseerub ning keha ja vaim laskuvad rahulikkuse staadiumisse, tänu millele saab hakata toimuma sügavatest kudedest ja organitest jääkainete väljutamine ning emotsionaalsetest pingetest vabastamine.
Allpool on m õningad protseduurid ja nende kirjeldused millega retriiditaja kokku puutub:

Abhyanga – ürdiõli lõõgastavmassazh, sügavpuhastava toimega, mis stimuleerib arteriaalset vereringlust ja lümfide tööd.
Shirodhara – sooja õli niristamine otsaesisele. Kasutatakse ajutegevuse lõdvestamiseks.
Garshana – lümfaatiline naha harjamine villase või siidist kindaga, puhastades poore ja kiirendades vereringet.
Swedana – individuaalsete ürtidega tehtav aurutamine, kus pea piirkond hoitakse jahedana aga keha aurust kuumana, et võimaldada emotsionaalsetel ja vaimsetel pingetel langeda.
Pizichili – üridiõli pidev voolata laskmine kehale mille jooksul toimub ka s ü gavamaid kudesid hõlmav massaazh.
Udvartana – sügav lümfimassaazh ürdipastaga. Tugev nahka sügavpuhastav suunitlus ja lümfide tööd ergutav toime.
Chavutti Thirumal – jalgadega tehtav massazh, sügav tsirkulatsiooni soodustava toimega
Lisaks nendele enim levinud protseduuridele rakendatakse meie keskuses ka väga palju teisi ajurveeda protseduure lähtudes vastavalt igaühe vajadustest.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED KERALA REISIDELT 

Tea Lindorg veebruar 2023

Katrin Saar märts 2023

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  14.-29.02.25 / 16.02.-01.03.25 /01.03 -16.03.25
 • Reisijuht
  Helen Raudi

Reisikava

1
Milline on tavaline retriidi päev?
NÄIDIS PÄEVAPLAAN
7 – 8.15 jooga
8.30 – hommikusöök ja puuviljad
kuni 12.30 arsti konsultatsioon & teraapiad
12.30 – lõunasöök
13.30 – teraapiad jätkuvad + vaba aeg või ekskursioon
18 –õhtusöök
19.30 – holistiline vabastav tants või journaling ehk vabastav kirjutamine või vaba aeg
14.-29. Veebruar 2024 - LÕÕGASTAV JA TAASTAV - RELAX, REST, REJUVENATE (3R) retriit
Paketi hinnas sisaldub:
 • Transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • 14-ööd majutust valitud hotellis
 • Ajurveeda arsti konsultatsioonid vastavalt valitud paketile
 • Igapäevased ajurveeda teraapiad ca 1,5 h
 • Taimsed ajurveedilised ravimid retriidi ajal manustamiseks
 • Igapäevane hommikujooga 75 min
 • Joogafilosoofia ja meditatsiooni tunnid
 • 1 Terapeutilise tantsu tund Marika Hansoniga (Stockholm)
 • Igapäevased ajurveedilised toidukorrad
 • Kokandusõhtu koos piduliku õhtusöögiga
 • Igapäevane puuvili
 • Mineraalvesi
 • “Elu läbi ajurveedilise prisma” – loeng ajurveedilistest baasteadmistest Helen Raudi (ajurveeda nõustaja Stockholmist)
 • Ajurveediline toitumise- ja elustiili tabel koju kaasa (koostatakse ainult panchakarma paketis osalejatele)
 • Ekskursioon 1:  Varkala – peale hommikusi teraapiad viib meie autojuht sind päevaks rannaäärsesse kalju peal asuvasse külasse nimega Varkala, mis on tuntud oma imeilusa ranna poolest, kohvikute ja restoranide poolest ja kus on tore uudistada ka poodides pakutavat. Sel päeval sööd sa lõunat ja õhtust Varkalas omal käel kuid ajurveedilise programmi töttu soovitame sul tungivalt valida ka sellel päeval vegetaarne menüü.
 • Ekskursioon 2: Templi külastus.
1.-16. Märts  2024 - PANCHAKARMA DETOX RETRIIT
Paketi hinnas sisaldub:
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
 • 14 ööd majutust kaheses toas valitud hotellis
 • Diplomeeritud ajurveeda arsti konsultatsioonid
 • Igapäevased teraapiad kestvusega poolteist kuni kaks tundi vastavalt arsti raviplaanile
 • Kõik retriidi jooksul kasutatavad taimsed preparaadid
 • Igapäevane hommikujooga kestvusega 75 minutit
 • Joogafilosoofia ja meditatsiooni tunnid
 • Vabastav teraapiline tants tantsupedagoog Marika Hansoni juhendamisel
 • Igapäevane tervendav taimetoit, mis on valmistatud ajurveeda põhimõtete järgi
 • Pidulik õhtusöök koos ühise toiduvalmistamise ja õpetusega
 • Igapäevane puuviljataldrik
 • Mineraalvesi joogiks
 • Baasteadmised ajurveedast loengu vormis
 • Teraapiline kirjutamine e. journaling
 • Soovituslik individuaalne toitumistabel kodus järgimiseks
 • Kerala kultuuri tutvustav Kalaripayattu võitluskunsti demonstratsioon ja ekskursioon Shivananda ashramisse
 • Ekskursioon kas ajurveeda farmaatsiatehasesse või poolepäevane paadituur maalilistel Poovar tagavetel.
Reisi paketi hind sõltub valitud hotellist:   Cocoland Ayurvedic Beach Resort majutusega – 2280 €* kahekesi toas.   See on lihtne kuid armas hotell ca 50 m merest, A/C toad suure rõduga kust avaneb vaade aeda ja palmipuudele, 30 m meie ajurveeda keskusest The Village Kovalam.
   
*Kahese toa üksinda kasutamisel rakendub lisatasu 150 €. 
   
The Beach hotel II Fusion – 2780 € (üksinda majutusega tuba), lux hotell mis asub otse rannapromenaadil, A/C toad ja rõdult vaade merele, katusel bassein   Lisatasu eest:
  • Lennupilet
  • Viisa
  • Tervisekindlustus
  16. Veebruar – 1. Märts 2024 Panchakarma, jooga, Vedic Art paketireis Kovalami, Keralasse   Paketi hinnas sisaldub:  
 • Transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • Majutus hotellis Cocoland 15 ööd (kahene tuba, lisatasu eest 150 € võimalus olla üksinda toas)
 • Vedic Art kursus
 • Ajurveeda arsti konsultatsioonid
 • Igapäevased ajurveeda teraapiad ca 1,5 h
 • Taimsed ajurveedilised ravimid retriidi ajal manustamiseks
 • Igapäevane hommikujooga 75 min
 • 1 Teraapilise tantsu tund Marika Hansoniga (Stockholm)
 • Igapäevased ajurveedilised toidukorrad
 • Kokandusõhtu koos piduliku õhtusöögiga
 • Igapäevane puuvili
 • Mineraalvesi
 • Lühike loeng ajurveedilistest baasteadmistest Helen Raudi (ajurveeda nõustaja Stockholmist)
 • Ajurveediline toitumise- ja elustiili tabel koju kaasa
 • 2 ekskursiooni valikust:  kas poolepäevane kalaripayattu võitluskunsti demonstratsioon või ajurveedilise ravimitehase külastus või paadisõit maalilistel Poovar tagavetel.
 • Väljasõit kunstitarvete kauplusse et Vedic Art tundideks materjali soetada
  Paketihind 2390€ kahene tuba hotellis Cocoland Ayurvedic Beach Resort (lihtne kuid korralik hotell, konditsioneeritud tuba, suur rõdu vaatega rohelisele aiale, ca 50 m merest ja 30 m ajurveeda keskusest The Village Kovalam, kus toimuvad teraapiad.)     Kahese toa üksinda kasutamise lisatasu 150 €.
   
Lisatasu eest:
 • Lennupiletid
 • Viisa
 • Tervisekindlustus
 • Kunstitarbed Vedic Art kursuseks
Kon Tiki Reisid aitavad vajadusel broneerida lennupileteid.  
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!