Vaata pilte

Costa Rica roheline ja seikluslik

22.02.-7.03.2022

 

 
 

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS. 

Costa Rica – roheline ja seikluslik . Costa Ricas saab imehästi ühildada imelise looduse ja adrenaliinirohked seiklused.  Oma baasreisikava Costa Ricas oleme koostanud tutvustamkas kõigile reisijatele Costa Rica imelist loodust. Vabad päevad on sisustamiseks igaühel vastavalt oma eelistustele – kas siis tutvumaks veel sealse loodusega või tegemaks hoopis adrenaliinirohkeid seiklusi, mida Costa Rica pakub ka väga suures valikus. 

 

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

laiskloom

 

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Violet-Saberwing-1

 

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

 

moiraahv

Sellel reisil külastame nii Costa Rica keskel asuvat Arenali  piirkonda kui ka Vaikse ookeani rannikut.

 

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirohkeid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

PB283475

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

 

Vaata täpset reisikava lehe üleval nupu all KAVA

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

23.02 Saabumine San Josesse, sõit hotelli ja majutus

24.02. Hommikul alustame sõitu Arenali poole, kuhu jõuame pealelõunal, misjärel  on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. 

Majutume järgmiseks viieks ööks Arenali lähistel

25.02  

Selle päeva veedame matkates tutuvmaks Arenali piirkonna erinevate looduskaunite kohtadega.

Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets.  Rada on 3 km pikk,  ületame  10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada  võimaldab nähe erinevaid  metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat.

Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub  troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on  ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida.  Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. 

Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada.

Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile.

Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.

26.02

Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde.

Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. 

Pärast paadisõitu tüüpiline lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.

27.02 

See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, mitmetunnine  köisrada läbi vihmametsa,   külastada kohvifarmi või mõnuleda veel kuumaveeallikates ning jalutada loodusrikastele matkaradadel. Valikuid on veel. Kõiki kohapealseid tegevusi aitab korraldada reisijuht.

 

28.02. Veel üks vaba  päev Arenalis sisustamaks vastavalt oma soovile .

1.03.  Sõidame Arenalist  Vaikse ookeani ranniku äärde  Manuel Antoniosse.

Saabumine pärastlõunal ja majutus hotelli järgmiseks 5 ööd.

2.03. Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki - mitmekesise loomastiku ja taimestiku ning imelilusa rannajoonega.                                                                                       

 

 

3.03. Hommikupoolikul  sõidame katamaraaniga merel, snorgeldame ja naudime vaateid (see väljasõit sõltub väga ilmastikutingimustest, halva ilma korral lükkub sõit edasi)

 

 

4.03. Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile-  kui kellelgi jäi puudu veel seiklustest, siis ka Manuel Antonios on võimalik teha nii adrenaliinirohkeid seiklusi - rafting, köisrajad , matkad koskede juurde või paadisõidud ja snorgeldamistuurid. Võib ka lihtsalt puhata ja rannamõnusid nautida.

5.03  Veel üks vaba päev sisutamaks vastavalt oma soovile

6.03 hommikul vaba aeg, pärastlõunal alustame teed tagasi San Josesse tagasilennuks Tallinnasse

7.03 saabumine Tallinnasse

 

 

Reisi hind 2650 eur/inimene sisaldab järgmist:

 • Lennupiletid Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 1 öö majutus kaheses toas koos hommikusöögiga San Joses 
 • 5 ööd majutust koos hommikusöögiga Arenali lähistel
 • 5 ööd majutust koos hommikusöögiga Manuel Antonios
 • Kõik transferid ja reisis kirjeldatud tuurid
 • Reisijuht 24 h 

Raha kulub reisil juurde :

 • Kindlasti peaks olema sõlmitud kindlustus koos covid kaitsega, nii reisitõrke kui ka tervisekindlustus.
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • listegevused nii Arenalis kui ka Manuel Antonios

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!