fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Costa Rica – roheline ja seikluslik

Costa Rica – roheline ja seikluslik

2850€ in. kohta
22.02-06.03.25 / koolivaheaeg

REIS SOBIB KA KOOLIEALISTE LASTEGA   REISIMISEKS.

Costa Rica – roheline ja seikluslik . Costa Ricas saab imehästi ühildada imelise looduse ja adrenaliinirohked seiklused.  Oma baasreisikava Costa Ricas oleme koostanud tutvustamkas kõigile reisijatele Costa Rica imelist loodust. Vabad päevad on sisustamiseks igaühel vastavalt oma eelistustele – kas siis tutvumaks veel sealse loodusega või tegemaks hoopis adrenaliinirohkeid seiklusi, mida Costa Rica pakub ka väga suures valikus.

Costa Rica on loodusenautlejate paradiis. Costa Rica asub Kesk-Ameerikas ja on pindalalt veidi suurem kui Eesti, kuid sealt leiab üle 180 looduspargi ja -kaitseala.

Costa Rica floora ja fauna on maailma üks liigirikkamaid. Eestist vaid pisut suuremas Costa Ricas on esindatud  4% kogu maailma liigirikkusest.  Koolibrid, tuukanid, värvikad puna-aarad, opossumid, kääbus-sipelgaõgijad, tapiirid, möira– ja ämblikahvid, saimirid, leemurid, kõrvukketsalid, laisikud, ameerika krokodillid, kilpkonnad, haid, delfiinid, on vaid lühike loetelu neist, kes seal loodussõpradele silmarõõmu pakuvad.

Costa Rica on tuntud kui vanim demokraatlik riik Kesk-Ameerikas, kus ei eksisteeri sõjaväge juba 60 aastat.

Sellel reisil külastame nii Costa Rica keskel asuvat Arenali  piirkonda kui ka Vaikse ookeani rannikut.

 

Lisaks lokkavale loodusele ja võrratule kohvile saab Costa Ricas nautida adrenaliinirohkeid seiklusi – seal on suurepäraseid surfirandu, raftinguks sobivaid kärestikulisi mägijõgesid, põnevaid sukeldumiskohti ning köisteid, mida mööda saab vihmametsa kohal Tarzani kombel liuelda. Meie reisi käigus jääb aega ka neid seiklusi proovida.

Inimesed on rõõmsad ja naudivad elu, “Pura Vida!” on seal kombeks  öelda.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
 • Toome teid alati koju tagasi

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED COSTA RICA REISIDELT 

Linda Merekivi oktoober 2022

Anna Roberts jaanuar 2022

Kätlin Branno oktoober 2022

Costa Rica

Piret Hermanson kevad 2018

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  22.02-06.03.25 / koolivaheaeg
 • Reisijuht
  Andra Saimre (aastal 2025)

Reisikava

1
1.päev
Saabumine San Josesse, sõit hotelli ja majutus
2
2 päev
Hommikul alustame sõitu Arenali poole, kuhu jõuame pealelõunal, misjärel on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Majutume järgmiseks viieks ööks Arenali lähistel
3
3.päev
Selle päeva veedame matkates tutuvmaks Arenali piirkonna erinevate looduskaunite kohtadega. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab nähe erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.
4
4.päev
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 2,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala - teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Pärast paadisõitu tüüpiline Costa Rica lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.
5
5.päev
See päev on võimalik sisustada oma äranägemise järgi - kas adrenaliinirohkelt - rafting kärestikulisel jõel, mitmetunnine köisrada läbi vihmametsa, külastada kohvifarmi või mõnuleda veel kuumaveeallikates ning jalutada loodusrikastele matkaradadel. Valikuid on veel. Kõiki kohapealseid tegevusi aitab korraldada reisijuht.
6
6.päev
Veel üks vaba päev Arenalis sisustamaks vastavalt oma soovile .
7
7.päev
Sõidame Arenalist Vaikse ookeani ranniku äärde Manuel Antoniosse. Saabumine pärastlõunal ja majutus hotelli järgmiseks 5 ööd.
8
8.päev
Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki - mitmekesise loomastiku ja taimestiku ning imelilusa rannajoonega.
9
9.päev
Hommikupoolikul sõidame katamaraaniga merel, snorgeldame ja naudime vaateid (see väljasõit sõltub väga ilmastikutingimustest, tuule või vihma ilma korral lükkub järgmisele päevale)
10
10.päev
Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile- kui kellelgi jäi puudu veel seiklustest, siis ka Manuel Antonios on võimalik teha nii adrenaliinirohkeid seiklusi - rafting, köisrajad , matkad koskede juurde või paadisõidud ja snorgeldamistuurid. Võib ka lihtsalt puhata ja rannamõnusid nautida.
11
11.päev
Veel üks vaba päev sisutamaks vastavalt oma soovile
12
12.päev
hommikul vaba aeg, pärastlõunal alustame teed tagasi San Josesse tagasilennuks Tallinnasse
13
13.päev
saabumine Tallinnasse
 • Lennupiletid Tallinn- San Jose- Tallinn
 • 1 öö majutus kaheses toas koos hommikusöögiga San Joses
 • 5 ööd majutust koos hommikusöögiga Arenali lähistel
 • 5 ööd majutust koos hommikusöögiga Manuel Antonios
 • Kõik transferid ja reisis kirjeldatud tuurid
 • Eesti keelne reisijuht
Raha kulub reisil juurde :
 • Kindlasti peaks olema sõlmitud kindlustus koos covid kaitsega, nii reisitõrke kui ka tervisekindlustus.
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • listegevused nii Arenalis kui ka Manuel Antonios
Mida aeg edasi, seda ägedam on reisi meenutada. Meile  reis väga meeldis. Oli just selline parajalt seiklust ja lahe väike grupp. Ei kujutagi hästi ette, kuidas sellist reisi teha suure grupiga... Siis vist jääks pooled ägedad kohad nägemata.
Lastele ka meeldis, eriti kilpkonnadega ujumine, loomade päästekeskus, surfamine, matkamine, indiaanlaste külastamine, paraad jne. - ühesõnaga enamvähem kõik. Karmen veel lisas, et talle
meeldisid kuumaveebasseinid ja tantsuõhtu."
Airi  Costa Rica reisilt 
Reis on väga mitmetahuline, kuigi esmapilgul võib tunduda, et tegu on pelgalt loodusreisiga. Oli ka mitmeid alternatiivseid tegevusi, millest igaüks leiab oma. Reisipaketis sisaldub: soe päike, helesinine ookean, kaunis loodus, eksootilised loomad, linnud, kel soovi, siis enese proovilepanek, kokkupuude kohalikega. .* Indrek
Väga mitmekesine programm ja super oli kõik! Mulle meeldis, et leidsite aega teha  ka ujumispeatuseid sellistes imelistes üksikutes randades, mis meile teele jäid. Aitäh!*  Gerri
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!