Vaata pilte

Aastavahetus Keenias!

Aastavahetus Maasai Maras ja troopiline India ookean

26.12.21-8.01.22
Aastavahetus Maasai Maras ja troopiline India ookean

KEENIA 

 

Katse lühidalt kokku võtta nii mitmepalgelist riiki nagu seda on Keenia, pole kaugeltki lihtsate killast ülesanne. Keenia on akaatsiaid täis savannid ja maailmakuulsad rahvuspargid, otse ekvaatoril asuv Aafrika teine tipp Mount Kenya, võimas Suur Riftiorg, tee- ja kohviistandused ning valge liiva ja helesinise veega rannad.

.

 

Paljudele on Keeniasse tulekuks inspirasiooni andnud Karen Blixeni autobiograafilise romaani järgi vändatud romantiline draama „Aafrika äärel“ Robert Redfordi ja Meryl Streepiga peaosas. Filmist on tänaseks kujunenudki omamoodi Keenia kaubamärk.

Kuid Keeniast teeb Keenia seal elavad rohkem kui 40 hõimu, neist igaühel on oma kultuur ja traditsioonid. Kuid loomulikult pole Keenia ainult turistidele müüdav piltpostkaardipilt. Alusta juttu ükskõik kellega ja mitmed sügavad sotsiaalsed probleemid ei jää märkamata.

Kuid vaatamata probleemidele ootab Keenias kõiki külalisi sealsete inimeste sõbralikkus ja ehe abivalmidus. Keenias on inimestega lihtne samale lainele jõuda, sest kohalik huumorisoon on meie omale hämmastavalt sarnane.

 

Kõik meie 2021 reisid sisaldavad hinnas ka COVID reisitõrke kaitset (enne reisi covidisse või mõnda muusse haigusesse jäämisel või positiivse proovi andmisel tagastatakse kogu tasutud reisiraha) ning reisi tervisekindlustust.

Lähtume oma reisidel vastutustundlikust reisimisest, jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalise reisi tagamiseks. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutmumisel lükkame reisi edasi.

 

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

 

 

Toredad ja kohaliku hõnguga  majutused nii savannis kui ka rannas .  Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

info@kontiki.ee

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 13 aasta.

 

1. päev 26. 12   Lend Tallinn - Nairobi

Lend Tallinn- Nairobi 

2. päev   27.12  Nairobi

Saabumine Nairobisse ja puhkus  lennust . Pärastlõunal bussiga ringsõit Nairobis
 
3. päev  28.12 Nairobi - Naivasha

Hommikusöök hotellis  ning seejärel sõit  Naivasha järve äärde, mis on Suure Riftioru kõrgeim järv – merepinnast 1884 meetrit. Lisaks sadadele linnuliikidele elutseb Naivasha järve ääres üsna arvukas jõehobude kogukond, kellest saame kindlasti aimu ka oma majutuspaigas, kus pärast päikeseloojangut võib ringi käia vaid koos saatjaga, kuna majutuskoha mõnus rohuplats on koht kus jõehobud öösiti söömas käivad. Ööbimine Naivasha järve ääres.

Pärastlõunal paadiga tuur järvel, jõehobud ja kaldal liikuvad kaelkirjakud, antiloobid.

Ööbimine Naivasha järve ääres.

 

4. päev 29.12    Hell's Gate'i rahvuspark

Varahommikul rendime rattad ja siirdume Hell´s Gate´i rahvusparki. Hell's Gate'i dramaatiline loodus oli muuhulgas inspiratsiooniallikaks Lõvikuninga multifilmile. Kuna seal puuduvad kiskjad (leoparde on siiski nähtud), on  Hell´s Gate üks väheseid Aafrika rahvusparke, kus on võimalik omapäi ja oma tempoga loomade keskel ringi liikuda. Rattasõit kulgeb sebrade, antiloopide, pühvlite, tüügassigade ja teiste loomade keskel (kes jalgrattaga sõita ei saa või ei soovi, saavad sama teekonna kas jalutada või ka sõita meie bussis kaasa ). Seiklus viib meid ka Ol Njorowa kanjonisse (juhul, kui vihmasajud pole olnud liiga suurened ning kanjon on avatud). Kanjon on olnud nii mõnegi Hollywoodi filmi (Tomb Rider, Kuningas Salomoni kaevandused jt) võttepaik.

 
Juhul, kui kanjon on suletud, siis läheme kohalikku Geothermal Spasse ujuma ja lõõgastuma kuumas vees!
 
Õhtusöök ja majutus

 

 

5. päev 30.12.   Naivasha – Maasai Mara

Sõidame Masai Marasse.  Masai Mara  on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste.

 
Teel Masai Marasse teeme peatuse 2200 meetri kõrgusel asuvas vaatepunktis, kust avanevad võimsad vaated Suurele Riftiorule.
 
Pärastlõuna möödub safaril. 
 
 
 

 

 

 

 

6. päev  31.12.   Maasai Mara

Selle aasta viimase päeva veedame safaril olijale kohaselt-  terve päeva Maasai Maras. 


 

Õhtul on majutuskohas pidulikum õhtusöök koos vana aasta ärasaatmisega .

 

7. päev   1.01. 2022 Maasai Mara 

Hommikupoolikul safari Masai Maras ja pärastlõunal külastame kohalikku masai küla. 

 

8. päev  2.01. Masai Mara - Diani Beach

Varahommikul alustame tagasisõitu Nairobisse, kust läheb pärastlõunal meie lennuk India ookeani äärde Diani Beachile. Lend kestab u 1 h.  Diani Beach vastab täielikult ettekujutusele puhkusest lõunamere rannas – pehme valge liiv, sinine meri ja randa palistavad kookospalmid. Diani on siiski küllalt mitmekesine, sest rand on mitukümmend kilomeetrit pikk. 

Majutume oma hotelli järgmiseks 5 ööks. Meie hotell Diana beachil on ranna ühes kaugemas otsas, mis on tore seetõttu, et siin on oluliselt rahulikum. Rannamelu soovijad saavad  sõita tuk-tukiga Diani keskusesse  randa.  Hotellil on suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega, hotell asub otse ookeanirannal ning siin on oma pikk ranariba.  Hotelli territooriumil elab ka suur ahvi kari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb ka asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda. Majutus on bungalo laadsetes väikestes majakestes, majutume merepoolsemates tubades. Kui on kindel soov majutuda otse mererannas, vaatega ookeanile, siis saab ka seda, väikese lisatasu eest.

 

   9.päev   3.01. Diani Beach - reisi viimased  päevad veedame India oookeani ääres puhates. Rannapuhkus India ookeani ääres, kus soe merevesi on garanteeritud aasta ringi ja aeg kulgeb täiesti teises rütmis. Võimalusi erinevateks tegevusteks jagub nii merel kui maal (lohesurf, snorkeldamine, soovi korral ka safari).

Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite mere kaitsealal.

Hommikul viib meie buss  meid umbes 1-1,5 h sõiduajaga  läbi kookospalmi ja suhkruroo kasvanduste ja  kohalike külade  Shimoni sadamasse. Seal asume traditsioonilise purjepaadi ehk dhow pardale (tänapäeval on nad siiski varustatud ka mootoriga) - sõidame siinse korallrahu juurde, kus on võimalus snorgeldada või sukelduda, mõõna ajaks ilmub merest välja ka liivariba, kus saab pikali visata või veidi jalutada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad (lisatasu eest) näevad veel põnevamat veealust maailma. Boonusena võib kohata ka delfiine. Oht liigpäikesele!

Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereroogi pakkuvas  restoranis .

Pärastlõunal sõit tagasi Dianile. 10. päev   4.01 

Poole päevane tutvumine kohaliku külaelu ja algupärase kultuuriga.

Kaya Kinondo püha mets- kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest, ning vanadest traditsioonidest. Kohaliku elu- oluga tutvumine.

11.päev  5.01 .

Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile :

 • Puhkus Dianil. Imekaunis liivarand, soe ookeanivesi, bassein, kite surf , klaaspõhjaga paadiga sõit merel, paadiga sõit snorgeldama,  5 minutilise tuk-tuki sõidu kaugusel asuv Diani keskus - võimalikud tegevused päevaks.
 •  Soovijatel on võimalus ka teha päevane väljasõit Mombasasse. Mombasa, mille UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnas loob erilise atmosfääri seal kokku sulandunud Aafrika, Araabia ja Portugali ja Briti mõjud. Külastame portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesust ja vanalinna vürtsiturgu.(lisatasu eest)

Mombasa-sarved

 • Funzi saare tuur- mangroovides kannudega sõit mööda Ramisi jõge, linnud ja hea õnne korral mõni krokodill, kohalik küla ja lagoonis veest ilmuv liivariba(lisatasu eest)
 • Shimba Hills -  ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark- näha on väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni (lisatasu eest)
 • erinevad tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks (lisatasu eest)

12.päev  6.01 

Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile

13. päev 7.01.   Diani Beach – Tallinn

Veel viimane  päev Diani Beachil, õhtul alustame tagasilendu Tallinnasse.

Iseloomulikud  majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa ja saadame täpse info emailile.

Hind 3550 eur/inimene

Hind sisaldab:
 • Lennukipiletid Tallinn – Nairobi-Mombasa- Tallinn
 • Lennukipiletid Nairobi - Diani  (Keenia siselend)
 • Majutus kahestes tubades koos hommiku- ja õhtusöökidega
 • kogu toitlustus Lake Naivashas ja Masai Maras
 • kõik  tegevused vastavalt programmile, giiditasud, pargitasud
 • Kohapealne transport
 • Maasai Mara safari (s.h. pargitasu, giid, ööbimine, toitlustamine )
 • Rattalaenutus ja pargitasu Hell's Gate'i rahvuspargis
 • Kõik tegevused vastavalt programmile Diani Beachil
 • Kõik programmis kirjeldatud ekskursioonid ja nendega seotud tasud 
 • Transport lennujaamast ja lennujaama.
 • Eesti keelne reisijuht 24h
 
Hotellid ja safarilodged on meie mõistes 3-4 * toredad ja  kohaliku hõnguga.

Raha kulub lisaks:

 • Keenia viisa, mis tuleb eelnevalt taotleda onlines ning mille maksumus on 50 USD/inimene
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid, mis tuleb kohapeal juurde osta vastavalt oma soovidele.

 

Ilusad ja iseloomulikud majutused nii savannis kui ka beachil:) Küsi lisa info@kontiki.ee  ja saadame täpse info emailile.

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!