fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Aastavahetus Keenias

Aastavahetus Masai Maras ja troopiline India ookean

Aastavahetus Keenias

3895€ in. kohta

Katse lühidalt kokku võtta nii mitmepalgelist riiki, nagu seda on Keenia, pole kaugeltki lihtsate killast ülesanne. Keenia on akaatsiaid täis savannid ja maailmakuulsad rahvuspargid, otse ekvaatoril asuv Aafrika teine tipp Mount Kenya, võimas Suur Riftiorg, tee- ja kohviistandused ning valge liiva ja helesinise veega rannad.

Paljudele on Keeniasse tulekuks inspiratsiooni andnud Karen Blixeni autobiograafilise romaani järgi vändatud romantiline draama „Aafrika äärel“ Robert Redfordi ja Meryl Streepiga peaosas. Filmist on tänaseks kujunenud omamoodi Keenia kaubamärk.

Keeniast teeb Keenia seal elavad rohkem kui 40 hõimu. Neist igaühel on oma kultuur ja traditsioonid. Loomulikult pole Keenia ainult turistidele müüdav piltpostkaardi pilt. Alusta juttu ükskõik kellega ja mitmed sügavad sotsiaalsed probleemid ei jää märkamata.

Vaatamata probleemidele ootab Keenias kõiki külalisi sealsete inimeste sõbralikkus ja ehe abivalmidus. Keenias on inimestega lihtne samale lainele jõuda, sest kohalik huumorisoon on meie omale hämmastavalt sarnane.

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 14 aasta.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  25.12.24-7.01.25

Reisikava

1
1.päev - 25.12
Väljalend Tallinnast. Lend Tallinn - Nairobi, vahemaandumisega Istanbulis.  
2
2 päev - 26.12
Saabumine Nairobisse varahommikul. Puhkus hotellis. Pärastlõunal soovijatel võimalik tutvuda Nairobiga. Majutus Nairobis.  
3
3.päev - 27.12
Hommikusöök hotellis ning seejärel sõit Naivasha järve äärde. See on Suure Riftivööndi kõrgeim järv ja asub merepinnast 1884 m. Lisaks sadadele linnuliikidele elutseb Naivasha järve ääres üsna arvukas jõehobude kogukond, kellest saame kindlasti aimu ka oma majutuspaigas, kus pärast päikeseloojangut võib ringi käia vaid koos saatjaga, kuna majutuskohas on mõnus rohuplats, kus jõehobud öösiti söömas käivad. Pärastlõunal paadiga tuur järvel. Võimalik näha jõehobusid ja kaldal liikuvad kaelkirjakuid, antiloope. Majutus Naivashas.
4
4.päev - 28.12
Hell's Gate'i rahvuspark Varahommikul rendime rattad ja siirdume Hell´s Gate´i rahvusparki. Hell's Gate'i dramaatiline loodus oli muuhulgas inspiratsiooniallikaks Lõvikuninga multifilmile. Kuna seal puuduvad kiskjad (leoparde on siiski nähtud), on Hell´s Gate üks väheseid Aafrika rahvusparke, kus on võimalik omapäi ja oma tempoga loomade keskel ringi liikuda. Rattasõit kulgeb sebrade, antiloopide, pühvlite, tüügassigade ja teiste loomade keskel. Kes jalgrattaga sõita ei saa või ei soovi, saavad sama teekonna jalutada või sõita meie bussis kaasa. Seiklus viib meid ka Ol Njorowa kanjonisse. Kanjonisse saab juhul, kui vihmasajud pole olnud liiga suured ning kanjon on avatud. Kanjon on olnud nii mõnegi Hollywoodi filmi (Tomb Rider, Kuningas Salomoni kaevandused jt) võtteplats. Kui kanjon on suletud, läheme kohalikku Geothermal SPA-sse ujuma ja lõõgastuma kuumas vees! Majutus Naivashas.
5
5.päev - 29.12
Naivasha – Masai Mara. Sõidame Masai Marasse. Masai Mara on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste. Teel Masai Marasse teeme peatuse 2200 meetri kõrgusel asuvas vaatepunktis, kust avanevad võimsad vaated Suurele Riftivööndile. Pärastlõuna möödub safaril. Majutus Masai Maras.
6
6.päev - 30.12
Masai Mara. Hommikupoolikul safari Masai Maras ja pärastlõunal külastame kohalikku masai küla. Majutus Masai Maras.
7
7.päev - 31.12
Masai Mara. Selle aasta viimase päeva veedame safaril olijale kohaselt ja oleme terve päeva Masai Maras. Õhtul on majutuskohas pidulikum õhtusöök koos vana-aasta ärasaatmisega. Majutus Masai Maras.
8
8.päev - 1.01.24
Masai Mara - Diani Beach. Varahommikul alustame tagasisõitu Nairobisse, kust pärastlõunal läheb meie lennuk India ookeani äärde Diani Beachile. Lend kestab umbes 1 tund. Diani Beach vastab täielikult ettekujutusele puhkusest lõunamere rannas – pehme valge liiv, sinine meri ja randa palistavad kookospalmid. Diani on küllaltki mitmekesine, sest rand on mitukümmend kilomeetrit pikk. Järgmised 5 ööd ööbime siinses hotellis. Meie hotell Diani Beachil on ranna ühes kaugemas ja rahulikumas osas. Rannamelu soovijad saavad sõita tuk-tukiga Diani keskusesse randa. Hotellil on oma suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega. Hotell asub otse ookeanirannal ning siin on oma pikk rannariba. Hotelli territooriumil elab ka suur ahvikari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda. Majutus on bungalow laadsetes väikestes majakestes. Kui on soov olla majakeses otse mererannas, siis väikese lisatasu eest saab ka seda.
9
9.päev - 2.01
Diani Beach. Reisi viimased päevad veedame India oookeani ääres puhates. Rannapuhkus India ookeani ääres, kus soe merevesi on garanteeritud aasta ringi ja aeg kulgeb täiesti teises rütmis. Võimalusi erinevateks tegevusteks jagub nii merel kui maal (lohesurf, snorgeldamine, soovi korral ka safari). Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite mere kaitsealal. Hommikul viib buss meid läbi kookospalmi- ja suhkrurooistanduste ning kohalike külade Shimoni sadamasse. Bussisõit kestab sõltuvalt liiklusoludest 1-1,5 h. Seal asume traditsioonilise purjepaadi ehk dhow pardale (tänapäeval on nad varustatud ka mootoriga) ja sõidame siinse korallrahu juurde, kus on võimalus snorgeldada või sukelduda. Mõõna ajaks ilmub merest välja ka liivariba, kus saab pikali visata või veidi jalutada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad näevad veel põnevamat veealust maailma (lisatasu eest). Boonusena võib kohata ka delfiine. Oht liigpäikesele! Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereroogi pakkuvas restoranis. Pärastlõunal sõit tagasi Dianile. Majutus Diani Beachil.
10
10.päev - 3.01
Tutvumine kohaliku külaelu ja algupärase kultuuriga. Külastame Kaya Kinondo püha metsa, kus kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest, ning vanadest traditsioonidest. Pärastlõunal vaba aeg. Majutus Diani Beachil.
11
11.päev - 4.01
Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile. Puhkus Dianil - imekaunis liivarand, soe ookeanivesi, bassein, lohesurf, klaaspõhjaga paadiga sõit merel, paadiga sõit snorgeldama, 5 minutilise tuk-tuki sõidu kaugusel asuv Diani keskus. Soovijatel on võimalus teha päevane väljasõit Mombasasse (lisatasu eest). Mombasa on linn, mille UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnas loob erilise atmosfääri seal kokku sulandunud Aafrika, Araabia ja Portugali ja Briti mõjud. Külastame portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesust ja vanalinna vürtsiturgu. Muud tuurid lisatasu eest: - Funzi saare tuur- mangroovides sõit kanuudega mööda Ramisi jõge. Võimalik silmata linde ja hea õnne korral mõnda krokodilli, kohalik küla ja laguunis veest ilmuv liivariba. - Shimba Hills on ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark, kus on võimalik kohata väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni. -Erinevad tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks. Majutus Diani Beachil.
12
12.päev - 5.01
Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile. Majutus Diani Beachil.
13
13.päev - 6.01
Diani Beach – Tallinn. Viimane hommikupoolik Diani Beachil,  pärastlõunal  alustame tagasilendu Tallinnasse läbi Nairobi.
14
14.päev - 7.01
Saabumine Tallinnasse. Lend Nairobi-Tallinn, vahemaandumisega Istanbulis.
Hind 3895€/ inimene
Hind sisaldab:
 • rahvusvahelised lennud Tallinn – Nairobi - Tallinn
 • Keenia siselennud Nairobi - Diani Beach - Nairobi
 • Majutus kahestes tubades koos hommiku- ja õhtusöökidega                               NB! üksi toas majutudes lisandub ühese lisatasu
 • kogu toitlustus Lake Naivashas ja Masai Maras
 • kõik  tegevused vastavalt programmile, giiditasud, pargitasud
 • Kohapealne transport
 • Maasai Mara safari (s.h. pargitasu, giid, ööbimine, toitlustamine )
 • Rattalaenutus ja pargitasu Hell's Gate'i rahvuspargis
 • Kõik tegevused vastavalt programmile Diani Beachil
 • Kõik programmis kirjeldatud ekskursioonid ja nendega seotud tasud
 • Transport lennujaamast ja lennujaama
 • Eestikeelne reisijuht
* Hotellid ja safarimajutused on toredad ja kohaliku hõnguga.
Lisatasu eest:
 • Elektrooniline reisiluba (viisa asemel), maksumusega 30USD
 • Reisikindlustus, soovitatavalt koos reisitõrkekindlustusega
 • Toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid, mis tuleb kohapeal vastavalt oma soovidele  juurde osta.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!