Vaata pilte

Aastavahetus Keenias!

Aastavahetus Masai Maras ja troopiline India ookean

26.12.22-8.01.23
Aastavahetus Masai Maras ja troopiline India ookean

AASTAVAHETUS KEENIAS

 

Katse lühidalt kokku võtta nii mitmepalgelist riiki nagu seda on Keenia, pole kaugeltki lihtsate killast ülesanne. Keenia on akaatsiaid täis savannid ja maailmakuulsad rahvuspargid, otse ekvaatoril asuv Aafrika teine tipp Mount Kenya, võimas Suur Riftiorg, tee- ja kohviistandused ning valge liiva ja helesinise veega rannad.

.

 

Paljudele on Keeniasse tulekuks inspiratsiooni andnud Karen Blixeni autobiograafilise romaani järgi vändatud romantiline draama „Aafrika äärel“ Robert Redfordi ja Meryl Streepiga peaosas. Filmist on tänaseks kujunenud omamoodi Keenia kaubamärk.

Keeniast teeb Keenia seal elavad rohkem kui 40 hõimu. Neist igaühel on oma kultuur ja traditsioonid. Loomulikult pole Keenia ainult turistidele müüdav piltpostkaardi pilt. Alusta juttu ükskõik kellega ja mitmed sügavad sotsiaalsed probleemid ei jää märkamata.

Vaatamata probleemidele ootab Keenias kõiki külalisi sealsete inimeste sõbralikkus ja ehe abivalmidus. Keenias on inimestega lihtne samale lainele jõuda, sest kohalik huumorisoon on meie omale hämmastavalt sarnane.

 

Lähtume oma reisidel vastutustundlikust reisimisest, jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalise reisi tagamiseks. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi.

 

Reis sobib ka reisimiseks kooliealiste lastega.

 

 

 

Oleme Ida- Aafrikasse reise korraldanud juba üle 14 aasta.

 

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

 •   Pikaaegne reisikorraldamise  kogemus 
 • Kogenud reisijuhid
 • Toome teid alati koju tagasi

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

1. päev, 26. 12   Lend Tallinn - Nairobi

Lend Tallinn- Nairobi. Hilisõhtul saabumine Nairobisse

2. päev ,  27.12  Nairobi

Tutvus Nairobiga ja puhkus hotellis.
 
3. päev  28.12 Nairobi - Naivasha

Hommikusöök hotellis ning seejärel sõit Naivasha järve äärde. See on Suure Riftivööndi kõrgeim järv ja asub  merepinnast 1884 m. Lisaks sadadele linnuliikidele elutseb Naivasha järve ääres üsna arvukas jõehobude kogukond, kellest saame kindlasti aimu ka oma majutuspaigas, kus pärast päikeseloojangut võib ringi käia vaid koos saatjaga, kuna majutuskoha mõnus rohuplats on koht kus jõehobud öösiti söömas käivad. 

Pärastlõunal paadiga tuur järvel. Võimalik näha jõehobusid ja kaldal liikuvad kaelkirjakuid, antiloope.

Ööbimine Naivasha järve ääres.

 

4. päev, 29.12    

Hell's Gate'i rahvuspark

Varahommikul rendime rattad ja siirdume Hell´s Gate´i rahvusparki. Hell's Gate'i dramaatiline loodus oli muuhulgas inspiratsiooniallikaks Lõvikuninga multifilmile. Kuna seal puuduvad kiskjad (leoparde on siiski nähtud), on Hell´s Gate üks väheseid Aafrika rahvusparke, kus on võimalik omapäi ja oma tempoga loomade keskel ringi liikuda. Rattasõit kulgeb sebrade, antiloopide, pühvlite, tüügassigade ja teiste loomade keskel. Kes jalgrattaga sõita ei saa või ei soovi, saavad sama teekonna  jalutada või  sõita meie bussis kaasa . Seiklus viib meid ka Ol Njorowa kanjonisse. Kanjonisse saab juhul, kui vihmasajud pole olnud liiga suured ning kanjon on avatud. Kanjon on olnud nii mõnegi Hollywoodi filmi (Tomb Rider, Kuningas Salomoni kaevandused jt) võttepaik.

 
Kui kanjon on suletud, siis läheme kohalikku Geothermal Spasse ujuma ja lõõgastuma kuumas vees!
 
Õhtusöök ja majutus

 

 

5. päev, 30.12.  

Naivasha – Masai Mara

Sõidame Masai Marasse. Masai Mara  on õigustatult Aafrika üks kuulsamaid rahvusparke, mille loomade suur arvukus tõmbab aastas ligi tuhandeid turiste.

 
Teel Masai Marasse teeme peatuse 2200 meetri kõrgusel asuvas vaatepunktis, kust avanevad võimsad vaated Suurele Riftivööndile.
 
Pärastlõuna möödub safaril. 
 
 
 

 

 

 

 

6. päev  31.12.   Masai Mara

Selle aasta viimase päeva veedame safaril olijale kohaselt ja oleme  terve päeva Masai Maras. 


 

Õhtul on majutuskohas pidulikum õhtusöök koos vanaaasta ärasaatmisega .

 

7. päev   1.01. 2022 Maasai Mara 

Hommikupoolikul safari Masai Maras ja pärastlõunal külastame kohalikku masai küla. 

 

8. päev  2.01. Masai Mara - Diani Beach

Varahommikul alustame tagasisõitu Nairobisse, kust läheb pärastlõunal meie lennuk India ookeani äärde Diani Beachile. Lend kestab umbes  1 tund.  Diani Beach vastab täielikult ettekujutusele puhkusest lõunamere rannas – pehme valge liiv, sinine meri ja randa palistavad kookospalmid. Diani on  küllaltki mitmekesine, sest rand on mitukümmend kilomeetrit pikk. 

Järgmised 5 ööd  ööbime siinses hotellis. Meie hotell Diana beachil on ranna ühes kaugemas ja rahulikumas osas. Rannamelu soovijad saavad  sõita tuk-tukiga Diani keskusesse  randa.  Hotellil on oma suur territoorium, troopiliste taimede ja palmipuudega. Hotell asub otse ookeanirannal ning siin on oma pikk ranariba.  Hotelli territooriumil elab ka suur ahvikari, keda on lõbus jälgida, kuid kelle eest tuleb  asju toas hoida ning uksed- aknad sulgeda. Majutus on bungalow laadsetes väikestes majakestes. Kui on soov olla majakeses otse mererannas, siis väikese lisatasu eest saab ka seda. 

 

 9.päev   3.01.

Diani Beach

Reisi viimased  päevad veedame India oookeani ääres puhates. Rannapuhkus India ookeani ääres, kus soe merevesi on garanteeritud aasta ringi ja aeg kulgeb täiesti teises rütmis. Võimalusi erinevateks tegevusteks jagub nii merel kui maal (lohesurf, snorgeldamine, soovi korral ka safari).

Päevane väljasõit Wasini saarele Kisite mere kaitsealal.

Hommikul viib buss meid   läbi kookospalmi ja suhkruroo istanduste ja kohalike külade Shimoni sadamasse. Bussisõit kestab sõltuvalt liiklusoludest 1-1,5 h.Seal asume traditsioonilise purjepaadi ehk dhow pardale (tänapäeval on nad varustatud ka mootoriga) ja sõidame siinse korallrahu juurde, kus on võimalus snorgeldada või sukelduda. Mõõna ajaks ilmub merest välja ka liivariba, kus saab pikali visata või veidi jalutada. Giid näitab snorgeldajatele põnevamaid korallrahusid, kalu ja kui õnnestub siis ka merekilpkonni ning teisi põnevaid mereelukaid. Sukeldujad näevad veel põnevamat veealust maailma (lisatasu eest). Boonusena võib kohata ka delfiine. Oht liigpäikesele!

Lõunasöögiks sõidame dhowga tagasi ning einestame kohalikus mereroogi pakkuvas  restoranis .

Pärastlõunal sõit tagasi Dianile. 10. päev   4.01 

Tutvumine kohaliku külaelu ja algupärase kultuuriga.

Külastame Kaya Kinondo püha metsa, kus  kohalik giid räägib ja näitab rahvameditsiinis kasutusel olevatest taimedest, ning vanadest traditsioonidest. Pärastlõunal vaba aeg

11.päev  5.01 .

Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile :

Võimalused:

 • Puhkus Dianil. Imekaunis liivarand, soe ookeanivesi, bassein, lohesurf , klaaspõhjaga paadiga sõit merel, paadiga sõit snorgeldama,  5 minutilise tuk-tuki sõidu kaugusel asuv Diani keskus .
 •  Soovijatel on võimalus  teha päevane väljasõit Mombasasse. Mombasa on linn, mille UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud vanalinnas loob erilise atmosfääri seal kokku sulandunud Aafrika, Araabia ja Portugali ja Briti mõjud. Külastame portugaallaste poolt 16. sajandil rajatud Fort Jesust ja vanalinna vürtsiturgu.(Lisatasu eest)

Mombasa-sarved

 • Funzi saare tuur- mangroovides sõit kannudega  mööda Ramisi jõge. Võimalik silmata linde ja hea õnne korral mõnda krokodilli, kohalik küla ja laguunis veest ilmuv liivariba(lisatasu eest)
 • Shimba Hills on  ranniku lähedal asuv vihmametsa rahvuspark, kus on võimalik kohata näha  väiksemaid loomi, linde, liblikaid, hea õnne korral ka elevante. Tore matk läbi vihmametsa koseni. (Lisatasu eest)
 • Erinevad tuurid snorgeldamiseks või sukeldumiseks. (Lisatasu eest)

12.päev  6.01 

Vaba päev sisustamaks vastavalt oma soovile

13. päev 7.01.   Diani Beach – Tallinn

Viimane  päev Diani Beachil, õhtul alustame tagasilendu Tallinnasse.

Küsi lisa info@kontiki.ee  ja saadame täpse majutusinfo info emailile.

 

Vaata ka meie teisi Keenia reise

AAFRIKA SEIKLUS KEENIAS

SUUR SAFARI  RINGSÕIT KEENIAS

 

Hind 3550 eur/inimene.   

Hind sisaldab:
 • Lennukipiletid Tallinn – Nairobi- Tallinn
 • Lennukipiletid Nairobi - Diani  (Keenia siselend)
 • Majutus kahestes tubades koos hommiku- ja õhtusöökidega
 • kogu toitlustus Lake Naivashas ja Masai Maras
 • kõik  tegevused vastavalt programmile, giiditasud, pargitasud
 • Kohapealne transport
 • Maasai Mara safari (s.h. pargitasu, giid, ööbimine, toitlustamine )
 • Rattalaenutus ja pargitasu Hell's Gate'i rahvuspargis
 • Kõik tegevused vastavalt programmile Diani Beachil
 • Kõik programmis kirjeldatud ekskursioonid ja nendega seotud tasud 
 • Transport lennujaamast ja lennujaama.
 • Eestikeelne reisijuht 24h
 
Hotellid ja safarimajutused on  3-4 * toredad ja  kohaliku hõnguga.

Raha kulub lisaks:

 • Keenia viisa, mis tuleb eelnevalt taotleda interneti teel ning mille maksumus on 50 USD/inimene
 • Reisikindlustus, kindlasti peab sõlmima reisikindlustus, mis sisaldab ka covidiga seotud juhtumid, soovitame ka reisitõrget.
 • Toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid, mis tuleb kohapeal vastavalt oma soovidele  juurde osta .

 

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!