Top
Image Alt

Santorini – sukeldumine piltpostkaarti

Santorini – sukeldumine piltpostkaarti

1195€ in. kohta
17.05 - 23.05.2023 / 13 - 19.09.2023 / 17.05 - 23.05.2024

Egeusese meres asuva Küklaadide saarestiku ilusaimaks saareks peetav Santorini on tõesti nii kaunis nagu postkaartidelt ja piltidelt võib näha – ikoonillised valged majad, säravsiniste kuplitega kirikud, türkiissinine merevesi ja kaunid päikeseloojangud – vaated kaljurannikult Calderalt, imemaitsev värske vahemere köök, ajaloost pulbitsev Kreeka kultuur. Jah, kõigest sellest on meie reisi jooksul võimalik osa saada!

Mai on Santorini külastamiseks üks parimaid aegu – temperatuur on juba soe, kuid palavuse eest ei ole vaja peitu pugeda ning vulkaanilisele mustale pinnasele annavad tooni õitsema puhkenud punased moonid. Kuigi saarel käiakse aastaringselt on elu suvehakul rohkem elavnenud ja melu idüllilistes linnakestes juba rohkem.

Saare kõige kaunimate vaadetega piirkond on kindlasti Caldera, mille vulkaanilise päritoluga ja ligi 300m kõrgusega kaljuserval asub ka meie valges rüüs hubane Santorini kodu. Siin saadavad meid igapäevaselt vaated uinuvale vulkaanile ja ideaalile ligilähedased päikeseloojangud. Linnamelu, hulganisti restorane, lõputult kauneid vaateid saab nautida Saare pealinnas Firas, mis asub pooletunnise jalutuskäigu või paariminutilise sõidu kaugusel.

Santorinil asuvad mõned maailma kaunimad rannad, sealhulgas Punane rand, Valge rand ja Must rand. Egeuse merevee temperatuur võib hiliskevadel olla juba 20-21 kraadi soe. Seda saame ise hinnata, kui võtame ette reisi Punasesse randa saare lõunaosas ja ühtlasi külastame saare ajaloopesa – Akrotirit – Pronksi ajastu asum, mida võiks iseloomustada justkui “Kreeka Pompei” – ühed tuntumad väljakaevatud varemed Kreekas, mis annavad ülevaate Minose kultuuri aegsest perioodist.

Merevee sinisuses saame veenduda kui võtame ette päevase laevareisi vulkaanilise päritoluga kraatriseina Caldera poolsel rannikul ja kruiisime “uuele põlenud saarele” ehk Vulkaanisaarele, kus asub siiani toimiv, kuid hetkel uinuv vulkaan. Naudime vaateid merelt Caldera serval asuvatele luksuslikuna näivatele valgetele majadele ja kerge õhtusöögi saatel saame osa päikeseloojangust.

Santorini on väike, kuid vaatamist ja tegemisi siin jätkub ja hea ülevaate saame saare ringreisilt, mil külastame parimaid palasid ning ühtlasi saame osa veini degusteerimisest kohaliku veinitootja juures. Kes veel ei teadnud, siis Santorini valget veini hinnatakse väga kõrgelt.

Tule ja koge elu justkui postkaardil!

0 Reviews
  • Järgmised reisid
    13 - 19.09.2023 / 17 - 23.05.2024
  • Reisijuht
    Karin Lasn
  • Kestus
    7 päeva

Reisikava

1
Päev 1
Saabumine Santorinile hommikupoolikul. Sõit Caldera ranniku kaljuserval asuvasse hotelli. Majutume siia imeliste vaadetega hotelli järgmiseks 6ks ööks. Päeva saab igaüks veeta vastavalt soovile - puhates lennust basseini ääres ja vaateid nautides  või ümbruskonnaga tutvudes. Soovijatega saame õhtupoolikul võtta ette teekonna saare pealinna Firasse, et teha esimene ülevaade Santorini ikoonilisisest valgetest ehitistest ja leida sobiv Taverna õhutöögiks.
2
Päev 2
Peale hommikusööki võtame ette Santorini saaretuuri ja veini degusteerimise. Kuigi saar on väike - 16km pikk ja maksimaalselt 2-6km lai ja saare ühes tipust teise jõudmiseks kulub 40minutit, on siin ilusaid ja vaatamisväärseid kohti palju. Kogusime kokku parimad kohad - luksuslik ja saare kõige kaunima päikeseloojangu nautimise linnake Oia, Santorini kunagine pealinn Pyrgos oma ajaloo ja saare vanimate veiniistandustega ja kuna kohalikud võtavad veini väga tõsiselt, siis külastame ka meie veiniistandust ning saame degusteerida kohalikku veini. Kamari on ranniku väike kuurortlinn, kuhu on koondunud enamus hotellidest - teeme meiegi sinna kiire põike ja vaatame musta liivaga ranna üle.
3
Päev 3
Päev merel. Klassikalises stiilis purjelaev viib meid vulkaaniserva - Caldera äärde seilama. Vulkaan, mida hotellist näeme on nüüd avastamiseks valmis. Peatus "uuel põlenud saarel" ehk Nea Kamanil ehk siis hetkel lihtsalt Vulkaanisaareks kutsutav saar annab võimaluse jalutada uinuvas olekus vulkaani kraatri servale. Vaated valgetele linnadele ja õhtusöök päikeseloojangu saatel lõpetavad meie merepäeva.
4
Päev 4
Peale hommiksööki poolepäevane reis saare ajaloopessa - Akrotirisse, et lähemalt tutvuda saare minose kultuuri esindava iidse asumi varemetega, mis hinnaguliselt tekkis juba 6000 aastat tagasi. Olulisemad leiud on viidud Firas asuvasse Akrotiri muusemisse, kuid väljakaevamistel on leitud palju seinamaalinguid, artefakte ja näiteid sellest kui jõukas, heade välissidemetega ja arengutasemega asum oma aja kohta oli. Lisaks külastame saare ühte eriskumalisemat randa - Punane Rand, mille rikkalik värvipalett võib kergesti ahhetama panna.
5
Päev 5
Vaba päev ja tegevused vastavalt soovile.
6
Päev 6
Vaba päev ja tegevused vastavalt soovile.
7
Päev 7
Hommikupoolik vaba. Algab kojusõit - lahkumine lennujaama orienteeruvalt 18:00.

Klientide kogemused

0.0

Overall 0

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!