Top
Image Alt

Santorini – sukeldumine piltpostkaarti

Santorini – sukeldumine piltpostkaarti

1490€ in. kohta
17.05 - 23.05.2024 (6ööd) / 16-22.09.2024
Santorinile puhkama ja kohaliku eluga tutvuma!

Egeusese meres asuva Küklaadide saarestiku ilusaimaks saareks peetav Santorini on tõesti nii kaunis nagu postkaartidelt ja piltidelt võib näha – ikoonillised valged majad, säravsiniste kuplitega kirikud, türkiissinine merevesi ja kaunid päikeseloojangud – vaated kaljurannikult Calderalt, imemaitsev värske vahemere köök, ajaloost pulbitsev Kreeka kultuur. Jah, kõigest sellest on meie 7 päevase reisi jooksul võimalik osa saada!

Kevad ja sügis on Santorini külastamiseks parima ajad – kevadel on temperatuur on juba soe, kuid palavuse eest ei ole vaja peitu pugeda ning vulkaanilisele mustale pinnasele annavad tooni õitsema puhkenud punased moonid, sügisel seevastu sobib suvest soojenenud merevesi mõnusaks supluseks, valminud on kohalikud viljad ja sügisene värvide mäng on alguse saanud.  Kuigi saarel käiakse aastaringselt on elu suvehakul ja varasügisel rohkem elavnenud ja melu idüllilistes linnakestes piisavalt, et saada osa Santorini võlust. 

Saare kõige kaunimate vaadetega piirkond on kindlasti Caldera äärne piirkond, mille vulkaanilise päritoluga ja ligi 300m kõrgusega kaljuserval asub nii saare pealinn Fira, Oia kui ka mitmeid väiksemaid ühtesulanduvaid külakesi, kust imeilusat vaadet jalutuskäigu saatel või hoopis hubases tavernas nautida. Linnamelu, hulganisti restorane ja kohvikuid, lõputult kauneid vaateid, butiikpoekesi, kitsad ja käänulised Vahemere hõngulised tänavad – seda kõike vaid jalutuskäigu kaugusel meie hotellist Fira kesklinna lähistel.

Santorinil asuvad mõned maailma kaunimad rannad, sealhulgas Punane rand, Valge rand ja Must rand. Egeuse merevee temperatuur võib hiliskevadel olla juba 20-21 kraadi soe ja sügisel suvekuumusest isegi soojem. Kuna saar on mõnusalt kompaktne, siis igasse randa on võimalik jõuda – kas pikema jalutuskäigu, bussiga või rendimasinaga.

Reisi jooksul teeme mitu väljasõitu, et seda saart natuke paremini tundma õppida ja kauneid kohti ise kogeda. Saaretuur viib meid nii Santorini kõrgemaisse asutatud punkti Pyrgosesse, musta liivaga randa, veinimuuseumisse kohaliku veinimaailmaga tutvuma kui ka degusteerima ja Kaldeera äärsed külad Firostefani, Imergovili ja Oia.

Poolepäevase väljasõidu jooksul külastame saare ajaloopesa – Akrotirit – Pronksi ajastu asum, mida võiks iseloomustada justkui “Kreeka Pompei” – ühed tuntumad väljakaevatud varemed Kreekas, mis annavad ülevaate Minose kultuuri aegsest perioodist. Samuti saame panoraamvaate üle Punase ranna, kuhu võib omal käel hiljem tagasi tulla, et mereteed mööda sinna ujuma sõita.

Merevee sinisuses on võimalus veenduda pärastlõunasel laevareisil vulkaanilise päritoluga kraatriseina Kaldeera poolsel rannikul ja kruiisime “uuele põlenud saarele” ehk Vulkaanisaarele, kus asub siiani toimiv, kuid hetkel uinuv vulkaan. Naudime vaateid merelt Caldera serval asuvatele luksuslikuna näivatele valgetele majadele, ujume kuumaveeallikate juures ja kerge õhtusöögi saatel saame osa päikeseloojangust.

 Tule ja koge elu justkui postkaardil!

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  17 - 23.05.2024 / 16-22.09.2023
 • Reisijuht
  Karin Lasn
 • Kestus
  7 päeva

Reisikava

1
Päev 1
Väljalend Tallinnas lõuna paiku ja saabume Santorinile õhtuks. Sõit valitud hotelli, kuhu majutume terveks puhkuse ajaks. Õhtu saab igaüks veeta vastavalt soovile - puhates lennust hotellis või ümbruskonnaga tutvudes.  
2
Päev 2
Peale hommikusööki võtame ette Santorini saaretuuri ja veini degusteerimise. Kuigi saar on väike - 16km pikk ja maksimaalselt 2-6km lai ja saare ühes tipust teise jõudmiseks kulub 40minutit, on siin ilusaid ja vaatamisväärseid kohti palju. Kogusime kokku parimad kohad - luksuslik ja saare kõige kaunima päikeseloojangu nautimise linnake Oia, Santorini kunagine pealinn Pyrgos oma ajaloo ja saare vanimate veiniistandustega ja kuna kohalikud võtavad veini väga tõsiselt, siis külastame ka meie veiniistandust ning saame degusteerida kohalikku veini.
3
Päev 3
Täna on merepäev ja pärastlõunal sõidame Athinose sadamast merele. Klassikalises stiilis purjelaev viib meid vulkaaniserva - Caldera äärde seilama. Vulkaan, mida hotellist näeme on nüüd avastamiseks valmis. Peatus "uuel põlenud saarel" ehk Nea Kamanil ehk siis hetkel lihtsalt Vulkaanisaareks kutsutav saar annab võimaluse jalutada uinuvas olekus vulkaani kraatri servale. Ujumispeatus kuumaveeallikate juures, vaated valgetele linnadele ja õhtusöök päikeseloojangu saatel lõpetavad meie merepäeva.
4
Päev 4
Peale hommiksööki viib poolepäevane reis meid saare ajaloopessa - Akrotirisse, et lähemalt tutvuda saare minose kultuuri esindava iidse asumi varemetega, mis hinnaguliselt tekkis juba 6000 aastat tagasi. Olulisemad leiud on viidud Firas asuvasse Akrotiri muusemisse, kuid väljakaevamistel on leitud palju seinamaalinguid, artefakte ja näiteid sellest kui jõukas, heade välissidemetega ja arengutasemega asum oma aja kohta oli. Lisaks avaneb meile panoraamvaade üle ühte eriskumalisemat ranna - Punase Ranna, mille rikkalik värvipalett võib kergesti ahhetama panna.
5
Päev 5
Vaba päev ja tegevused vastavalt soovile.
6
Päev 6
Vaba päev ja tegevused vastavalt soovile.
7
Päev 7
Vaba päev. Tegevused vastavalt soovile.
8
Päev 8
Peale hommikusööki alustame sõite lennujaama poole ning õhtuks oleme kodus.
    HIND SISALDAB:
 • lennud edasi- tagasi Tallinn - Helsingi - Santorini
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöögiga valitud hotellis
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
 • eestikeelne reisijuht
LISAKULU:
 • reisikindlustus
 • söögikorrad, mis ei ole reisikavas välja toodud
 • väljasõidud/ ekskursioonid
You don't have permission to register
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,

Liitu uudiskirjaga!