Oleme ühenduses:

Image Alt

Vahemere kaunitar – Korsika

Vahemere kaunitar – Korsika

1620€ in. kohta

Selle suve uus avastamist väärt puhkuse sihtkoht on Korsika saar ja peatumine Prantsuse Rivieral- Nizzal. Nädal täis päikest, türkiissinist merevett – lummavaid vaateid ning prantsuse hõngu.

Vahemere kaunis saar, kus ajalugu, kultuur ja kulinaarsed naudingud põimuvad maagiliseks kogemuseks! See Vahemere veel mitte nii hästi avastatud pärl, kus mägede ilu kohtub mere võludega, pakub palju avastamist ning mitmekülgseid elamusi. Kui unistate maagilisest kooslusest mägedest ja mereäärsetest paradiisirandadest, siis on Korsika just see paik, kus suvepuhkusel viibida.

See salapärane saar on täis vastuolusid ja vapustavaid kontraste. Mägede rohelised tipud kohtuvad turkiissinise merega, luues muljetavaldavaid vaateid, mida mujalt ei leia. Saar uhkeldab mitmekülgse loodusega, kus lõputud metsad, jõed ja silmapaistvad kaljud loovad unustamattuid vaateid.

Siinne kultuur pakub samuti rikkalikku elamust. Iga tänav ja kivimaja räägib lugusid saare ajaloost, olles täis kirge ja sügavaid juuri. Astuge ajas tagasi, kui saare kuulsaim kodanik, Napoleon Bonaparte, jättis oma jälje saare ajalukku. Külastage tema sünnilinna Ajacciotat, kus saate kõndida tänavatel, mis on täidetud ajaloolise hõnguga. Korsika uhkustab oma seosega kuulsa sõjaväejuhiga, andes teile võimaluse avastada tema pärandit ja elulugu.

Nautige kohalikku kööki, mis on segu Vahemere maitsetest ja mägede värskest hõngust. Korsika köök on tõeline pidusöök maitsemeeltele. Proovida tasub kohalikke spetsialiteete nagu charcuterie (lihatooteid), juustusid, maitsekaid mereande ja imelist veini, mille viinamarjad on pärit saare maalilistest viinamägedest. Igas ampsus saab tunda Korsika autentsust ja kirevat maitsepaletti.

Sõltumata sellest, kas armastate matkamist, päevitamist rannas või lihtsalt rahulikke jalutuskäike ajaloolistes linnades, siit leiab midagi igale maitsele.

Tulete Korsikale külaliseks, kuid lahkute sõbrana, kes on saanud osa selle saare imelisest hingest.

 

Meie reisid toimuvad

12.-19.juuni  2024 – paketi hind 1620€/In

14.-21.august 2024 – paketi hind 1780€/In

 

Olge valmis avastama Korsika võlumaailma!

“Que vos vacances soient merveilleuses!” – Olgu teie puhkus imeline!

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  12.06-19.06.2024 / 14.08-21. 08.2024
 • Kestus
  6 ööd Korsikal ja 1 öö Nizzas

Reisikava

1
1. PÄEV
Lend Tallinn-Nizza – Korsika (liinilennud) Saabumine Korsikale pealelõunal, mil saab end mugavalt hotelli sisse seada.

2
2.PÄEV
Huvilistel võimalus veeta päev erinevaid ekskursioone kaasa tehes. Nautida hotelli ümbruses olevat randa ja mõnuleda. Üks võimalikest väljasõitudest on päevane ekskursioon avastamaks Korsika mägist rannikut. Ekskursioonid on lisatasu eest. LES CALANQUES DE PIANA - Terve päeva ekskursioon bussiga + võimalus osaleda laevasõidul Portos (3 tundi 30 minutit). See ekskursioon viib teid Korsika  unustamatutesse paikadesse, sealhulgas külastatakse kuulsaid Calanques Piana kaljuid. Tee viib läbi kaunite Cargèse ja Piana külade, mida nimetatakse uhkelt  "Prantsusmaa kaunimateks küladeks". Päeva teises pooles sõidetakse sadamalinna  Portosse, kus on võimalus osaleda laevasõidul Scandola looduskaitsealale, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.Looduskaitsealal avanevad  vaated uskumatutele kaljudele ja maalilistele lahtedele, mis jätavad kahtlemata unustamatu mulje.Tagasiteel saab nautida lisaks maalilisi vaateid läbi Spelunca kurude, mis jätavad kindlasti oma kurviliste teedega võimsa mulje. Ekskursiooni jooksul on võimalik peatuda mõnes kaunis mereäärses restoranis või kohviku terrassil, et nautida lõunat või kohalikke delikatesse enne tagasipöördumist hotelli.

3
3.PÄEV
Huvilistel võimalus veeta päev erinevaid ekskursioone kaasa tehes. Täna on võimalus avastama minna Korsika traditsioonilist elu mägedes ja teha tutvust kohalike maitsetega. GORGES DU PRUNELLI - Kohtumine tõeliste Korsika traditsioonide ja maitsetega. Ekskursiooni päeva esimene peatuskoht on väikeses Zevaco külas, kus teid ootab tõeliselt kirglik kohalik Korsika elanik.  Tema kirglikkusest enda kodumaa vastu ei saa jääda keegi külmaks. Zevaco küla on kuulus mesitarude ja suus sulava mee poolest. Kohalik elanik jagab enda teadmisi, kuidas nemad mett valmistavad, soovijatel võimalus ka kohalikku toodangut maitsta. Degusteerimiseks on ettevalmistatud valik kohalikku toodangut, nii mett kui ka liha palasid, kohalikku juustu ja  midagi magusat - tõeliste Korsika traditsiooniliste maitsete parimate palade valikuga. Peale kerget suupiste pausi liigutakse edasi Tolla järve ja samanimelise tammi poole. Ees ootavad taas võimsad alusmetsa maastikud, vaated ning mägede külge klammerdunud lummavad külad. Neil küladel on ajalugu ja räägivad lugusid ajaloost, mis Korsikal on olnud kirju ning pikk. Lisatasu eest on võimalik einestada kohalikus mägiküla kõrtsis ja süüa sealset lõunasööki.

 
4
4.PÄEV
Huvilistel võimalus veeta päev erinevaid ekskursioone kaasa tehes. Miks mitte minna merereisile ja avastada saare kõige lõunapoosemat kuulsat kindluselinna Bonifaciot. BONIFACIO - terve päeva laevareis  Bonifacio on Korsika üks erilisemaid linnu. Tegemist on ajatu linnaga, mis domineerib kalju tipus ja on olnud Korsika ajaloos võtmetähtsusega kaitselinn. Siin linnas on peatunud mitmeid kordi Bonaparte Napoleon. Kitsastel tänavatel laieb mõnus prantsuse elu-olu oma väikeste armsate kohvikute ja restoranidega. Silma jäävad suveniiripoed. Bonifacioga on seotud veel põnev "St Lucia silm" -  legend, mille järgi on palju erinevaid ehteid tehtud eriliselt merekarbist. Tänaseks päevaks on Püha Lucia silm õnne toov sümbol, mida kindlasti Korsikal olles endale kaasa võtta. Laevareis pakub ideaalse võimaluse seilata Ajaccio sadamast Korsika lõunatippu välja. Bonifaccio on tsitadell ning linn, mis on Sardinia saarele kõige lähemal. Laevareisi ajal saab nautida võimsaid vaateid Bonifacio kaljutele ja randuda maal. Bonifacio tasub kindlasti külastamist. Sadamast üles kindluse müüride sisse viib kuulus Aragoni kuninga trepp (kes ei soovi ise trepist üles minna, saab kasutada minirongi teenust, mis teid linnamüüride sisse viib). Lõunasöögi koha saab igaüks endale valida Bonifacios ise. Kas istuda jahisada restoranis ja uudistada mööduvaid paate ja inimesi või leida hubane prantsepärane tänavakohvik vanalinnas. Valikuid kõikidele soovidele.

5
5.PÄEV
Viimane päev nautimaks Korsika saart. Huvilistel võimalus veeta päev erinevaid ekskursioone kaasa tehes. Võimalik minna arheoloogiliste varemete juurde - Filitosasse. Tegemist on eelajaloolise ajaloomälestisega, kus on võimalik näha pronskiajast pärit mälestisi. Kellel aga huvi süveneda pealinna Ajaccio vaatamisväärsustesse, siis tasub minna sinna uudistama. Ajacciot tuntakse ka "Keiserlikku linna" nimega ja külastada saab erinevaid paleesid. Mõned näited: Place FOCH, Place d'Austerlitz, Place du Diamant. Linnas on palju monumente ja ehitisi seoutu Napoleoniga ja nii on võimalik tuvust teha Bonaparte'i maja, Napoleoni salongi, Ajaccio katedraaliga, kus ta muuseas ka ristiti, Feschi muuseum ja keiserlik kabeliga. Ja valida on veel erinevate laevareiside seasts obivaid tegevusi. Lisainfo reisijuhi käest.

   
6
6.PÄEV
Hommikul on Korsika hotellist väljaregistreerimine ja 50 minutiline lend Korsikalt Nizzasse. Transfeer Nizza hotelli. Igaühel vaba õhtu tutvumaks piirkonnaga.   Huvitavat Nice'i kohta:   1. Nice oli algselt Nike Nice on oma nime saanud Kreeka jumalanna Nike järgi, kes kehastas võitu. Kuidas nii? Vana-Kreeka meremehed asutasid Prantsusmaa rannikule kolooniaid, näiteks Marseilles. Arvatakse, et mingil hetkel võitlesid nad naaberligurlaste vastu ja võitsid. Oma võidu tähistamiseks asutasid nad uue linna ja nimetasid selle võidujumalanna järgi.   2. Nice laht on oma nime saanud 3. sajandi ime järgi Nice'i lahte kutsutakse ka Inglite laheks 3. sajandil toimunud ime tõttu. Loo järgi arreteeriti, piinati ja raiuti Palestiinas pea maha noor kristlane, kuna ta uskus ühte jumalat. Tema keha saadeti merre ja inglid juhatasid selle Nice'i lahte. Märter sai tuntuks kui Saint Reparate, kes on Nizza ikoonilise katedraali kaitsepühak.   3. Nice oli (omamoodi) Itaalia osa kuni suhteliselt hilise ajani Itaalia eksisteeris tegelikult alles 19. sajandi lõpust riigina nagu me tunneme teda praegu. Kuid Nice oli osa Savoy dünastia valdustest, millest hiljem sai Piemonte-Sardiinia kuningriik, ja sellest omakorda hiljem tänapäevane Itaalia. 1860. aastal toimus avalik hääletus ja 99% elanikkonnast hääletas prantslaseks saamise poolt. Guiseppe Garibaldi, kes jätkas Itaalia ühendamist, sündis ja kasvas üles Nice'is ning suurema osa linnast kujundasid samuti Torino arhitektid.   4. Keskpäeva kahurilaskude taga on kummaline lugu Nice'is olles kuulete kindlasti keskpäeval kahurilaske ja seda igapäevaselt. Traditsioon pärineb 1860. aastast. Kohaliku pärimuse kohaselt külastasid Sir Thomas Coventry ja tema naine sageli Nice'i oma puhkusel. Tal sai sellest naisest lõunale hilinemisest nii kõrini, et palus linnapeal keskpäeval kahurist tulistada, et talle aega meelde tuletada. Traditsioon elab siiani. Ilmselt kasutas ta sama süsteemi oma uhkes kodus Šotimaal.   5. Varem käidi Nice'as talvel, mitte suvel Nice on olnud puhkuste leviala juba üle 400 000 aasta. Kuid kuni 1930. aastateni tulid jõukad külastajad siia talvel, mitte suvel. Aristokraadid ja Euroopa eliit veedavad siin paar kuud novembrist veebruarini, et nautida pehmemat kliimat ja eksootilisi taimi. Ühel etapil kirjutasid arstid tuberkuloosiraviks ette talvereisi Nice'sse. Nice on üks maailma vanimaid talvekuurorte ja see oli eriti populaarne inglaste seas. Tegelikult on Promenade des Anglais, see ikooniline 4,3-miiline (7 km) promenaad, saanud oma nime oma esimeste jõukate inglise külastajate järgi 18. sajandil. Vaade rannale Prantsusmaal Nice'is Promenade des Anglais' lähedal. turistid, lamamistoolid ja päikesevarjud suvekuumal päeval.   6. Nice’i loss sai 1706. aastal kurva lõpu Nice'i oli ilus loss kuni 1706. aastani, mil noor Louis XIV suutis puhta õnne tõttu vallutada oma esimese lossi. Ta lükkas kahurikuuli üle kindlusemüüride, see maandus laskemoonahoidlasse ja lasi õhku poole hoonest, pakkudes armeele hõlpsat juurdepääsu sissetungiks. Soovides päästa end kogu ettevõtmist uuesti kordamast, andis ta käsu lossi ja kindluse kivi kivi haaval demonteerida. Paljud neist kividest sillutavad nüüd Promenade des Anglais't.

 
7
7.PÄEV
Hommikul äralend Tallinna suunas.
 • lennud Tallinn - Nice - Korsika ja tagasi (liinilennud)
 • majutus Korsikal 3* mereääres olevas hotellis kaheses toas koos hommikusöögi - ja õhtusöögiga
 • majutus Nice'is 3* vanas sadamas olevas hotellis kaheses toas koos hommikusöögiga
 • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi nii Korsikal kui ka Nice'is
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
 • reisikindlustus
 • kohapealsed ekskursioonid
 • jootraha kohalikele giididele
 • toidukorrad
HINNAD
 • 12.-19.juuni  2024 - paketi hind 1620€/In
 • 14.-21.august 2024 - paketi hind 1780€/In
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!