fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Sansibar ja safari Selous

Tõeline boost põhjamaisesse talve! 

Sansibar ja safari Selous

3290€ in. kohta
11.10-22.10.24 / 11.12-23.12.2024 / 11.-23.12.24 / 15.-26.02.25

Päikeseline, elust pulbitsev, värviline ja naeruhimuline Sansibar koos safariga Selousi rahvuspargis. Eksootiline ja troopiline!

Tõeline boost põhjamaisesse talve!

Tansaania on imeline maa oma kaunite ja troopiliste liivarandade, põneva ajaloo ja loomulikult maailmakuulsate safaride poolest.  Meiegi korraldame lisaks liivarannaga tutvumisele  safarisid- suahiili keeles jalutuskäike, teekondi.  Sellel reisil kontsentreerume Sansibari ümbrusele – alustame Aafrika India ookeani äärsest suurlinnast Dar Es Salaamist, sõidame läbi Aafrika maastiku Selous rahvusparki 3 päevasele safarile ning seejärel sõidame Sansibarile – vürtsidest lõhnavale salapärasele paradiisisaarele.

Selous  safaripiirkond on endiselt veel  metsik, tohutu suur ja veel vähe avastatud koht! Meie safarimajutus asub otse Rufiji jõe ääres, kust lisaks muudele savannihäältele kuulduvad alatihti ka  jõehobude möirged. Tihti astuvad meie lodgest läbi ka läheduses elavad loomad – vaatemängudeks ei peagi alati kuhugi sõitma:) Kuid lisaks sellele on meil igapäevaselt kas safari kvintessentsiks peetav 4*4 lahtise dziibiga sõit, safari paadiga mööda jõge või ka soovijatele jalgsisafari.

Safari järgselt sõidame tagasi India ookeani äärde – Sansibarile, kus veedame reisi järgmise osa.

Troopiline ja eksootiline Sansibar. Vürtsilõhnaline ja kookospalmiline. Erinevate kultuuride segu ja imekaunis India ookean.  Imelised puuviljad ja võrratud mereannid. Varbad soojas liivas ja soolases meres…

Reis sobib hästi ka suurematele lastele.

 

Loe, mida meie reisijuht Liina on Tansaania ja Sansibari kohta kirjutanud.

 

Meie teised Tansaania ja Sansibari reisid:

Sansibar 

Mafia ja Sansibar

Serengeti, Ngorongoro ja Sansibar

Aastavahetus Sansibaril

Aastavahetus Tansaanias

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  11.10-22.10.24 / 11.12-23.12.2024 / 11.-23.12.24 / 15.-26.02.25
 • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2 päev
Saabumine Dar Es Salaami. Seame end hotellis sisse ning puhkame lennust. Ühisel õhtusöögile räägime veel korra läbi, mis järgnevatel päevadel ees on ootamas. Hakuna matata!
3
3.päev
Varahommikul alustame sõitu Selous safaripiirkonda, sõit võtab aega u 4-5 h, kuid võime kinnitada, et igav teil sel ajal ei hakka, sest aknast on põnev vaade Aafrika igapäevaelule. Saabume Selousesse hiliseks lõunaks. Majutume oma safarilodge ning kinnitame keha. Pärastlõunal paadiga safari mööda jõge. See on üks tore moodus loomade vaatlemiseks, annab hoopis teise pildi ja ka loomadele saab vaikselt lähemale liuelda. Õhtusöök safarilodges.  
4
4.päev
Varahommikune äratus koos safari hommikusöögiga. Sel päeval ootab meid ees terve päeva pikkune safarisõit. Sõidame lodgest välja hommikul ning tuleme tagasi alles õhtul. Terve päev möödub loomade vaatlusel. Selous on väga suur safaripiirkond, see on 45000km2 - sama suur kui Eesti, umbes 3 korda suurem kui kuulus Lõuna Aafrika Kruger  ja 2 korda sama suur kui Serengeti. Selous on vägagi rikkalik oma loomastiku poolest. Selouses  elab umbes 120- 150 000 pühvlit, 40 000 jõehobu, 4000 lõvi, 100 000 gnuud, 35 000 sebra, 25 000 impalat. Loomulikult on siin ka palju kaelkirjakuid, elevant, krokodille, leoparde, gepardeid ja teisi loomi. Lisaks umbes 440 linnuliiki.  Seda hirmu, et safaril olles loomi ei näe, ei peaks olema! Rufiji jõgi, mille ääres meiegi peatume, moodustab keerukaid kanlite ja harujõgede süsteeme ja märgalasid, mille ümber koguneb alati loomi, et sealt eluks vajalikku vett ammutada. Õhtusöök lodges
5
5.päev
Järjekordne safaripäev selles mitmekesises pargis. Päevad on kindlasti erinevad ja loomad, keda kohata võime võivad samuti esitada sootuks erinevaid etteasteid. Õhtuks jõuame oma majutuskohta tagasi, kus ootab õhtusöök ning lõkketule paistel saame arutada, mis olid päeva parimad palad.
6
6.päev
Hommikul läheme külla lähedalasuvasse külasse. Sõbralikud külaelanikud näitavad külavanemate loal, kuidas näeb välja nende igapäevaelu ning mis probleemidega nad maadlevad. Lend Sansibaril, kuhu jõuame hilisel pärastlõunal. Sansibar on  tuntud ka nime all - vürtsisaar. Sansibar oli maailma suurim nelgikasvataja, seda just ajal, mil oma kireva ajaloo jooksul kuulus Omaani sultanile. Ka tänapäeval on vürtside kasvatamisel siin suur tähtsus- endiselt võib siit leida nelgi, muskaadi, pipra, vanilli ja teiste vürtside kasvatusi. Sansibar asub umbes 30 km Tansaania mandriosast ja koosneb tegelikult kahest suuremast saarest- Ungujast (kuhu läheme ka meie ) ja Pembast ning mitmetest väiksematest saartest. Ungujal asub ka Sansibari pealinn Stone Town. Sansibar on läbi sajandite olnud suure tähtsusega kaubandussadam India ookeanis. Siin võib  siiani näha mõjutusi nii araabia, hiina, india, assüüria, sumeri, briti, portugali ja hollandi kaupmeestest. Sansibari minevik on olnud kirju nagu selle elanikkondki:) Õhtuks  majutume oma  järjekordsesse mereäärsess hotelli.
7
7.päev
Esimene päev Sansibaril - puhkus – varbad meres. Päike ja soe vesi ning troopika. Kes aga sooviks kindlasti mingi tegevusega oma päeva täita, siis leidub Sansibaril tegevusi erinevate huvidega inimestele.  
8
8.päev
Päevane väljasõit vürtsifarmi ja Stone Towni. Hommikul alustame sõitu vürtsifarmi, kus kasvavad läbisegi paljud erinevad troopilised vürtsid, viljapuud ning ravimtaimed. Umbes paaritunnine põnev ekskurss varjulises vürtsifarmis kohaliku giidi juhendamisel pakub nii toredat äratundmisrõõmu kui ka uut ning üllatavat. Siin on hea võimalus kaasa osta kohapeal kasvatatud vürtse, õlisid ning käsitööseepi, mis on kohaliku kogukonna peamine elatusallikas. Pärast vürtsifarmi külastust sõidame Sansibari pealinna Stone Towni. Selle linna kirju ajalugu ning kultuur on kirjutatud kitsastesse ja käänulistesse tänavatesse, suursugustesse kaupmeeste elamutesse ning nende kaunitesse nikerdatud ustesse, mosheedesse, katedraalidesse, hindu templitesse, kirevatesse tänavaturgudesse ning väikestesse poekestesse. Eelkõige aga värvikatesse, külalislahketesse elanikesse. Seda kõike aitab meile lahti seletada kohalik giid. Päikeseloojangut saame nautida linnasüdames asuvas Forodhani pargis, kus igal õhtul pimeda saabudes toimub tänavatoidufestival, mis on populaarne nii linnakodanike kui turistide seas. Kui kohalikud hõrgutised proovitud, ongi aeg sealmaal, et tagasi oma hotelli sõita. Milline päev!
9
9.päev
Merepäev. Merepäev. India ookean oma mitmekesisuses on avastamist väärt - erinevad erksates värvides eksootilised kalad ning teised mereloomad ning põnev koralli-maailm. Ja kui näkkab, siis näeme merikilpkonni ning delfiinegi. Looduse loal ning väga soodsate asjaolude kokkulangemisel on juhtunud sedagi, et sõbralik delfiiniparv end eskordina paadi kõrval sisse seab ning lausa kutsub sind nende imeliste olenditega koos ujuma... seda kogemust on raske sõnul kirjeldada. Mine tea, võib-olla juhtub see just sinuga? Siinne klaarselge türkiissinine ookean, taustaks kaunis rannik, teeb igast paadisõidust esteetilise elamuse. Kõrge veetemperatuur ning -soolsus muudavad snorgeldamise nauditavaks ning lihtsaks kõigile. Mere pealt tulles pole midagi paremat, kui keha kinnitada rikkalike värskete mereandide ja muu maitsvaga!  
10
10.päev
Puhkus või tegevus vastavalt oma soovile
11
11.päev
Puhkus või tegevus vastavalt oma soovile
12
12.päev
Puhkus  kuni pärastlõunanai, mil on transfeer lennujaama ning algab tagasilend Tallinnasse.
13
13.päev
Saabume Tallinnasse
Hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud - Tallinn-Dar Es Salaam ja Sansibar -Tallinn (liinilennud)
 • siselend Selous -Sansibar
 • Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega *** - **** (hotellides, lodgedes)
 • 1 ööd majutust Dar Es Salaamis
 • 4 päeva ja 3 ööd Safaril Selouses koos kogu toitlustamis, pargitasude, safaride ja giididega
 • 5 ööd Sansibaril mereäärses hotellis
 • Kõik kohapealsed transfeerid ja ekskursioonid, mis on programmis mainitud
 • Eesti keelne reisijuht
Raha kulub reisil juurde:
 • Tansaania viisa, mis on 50USD /inimene ja mille võib taotleda kas ette onlines või osta saabudes piiril
 • 3-5 USD/inimese koht/öö igas hotellis veedetud öö eest kohalik infrastruktuuri maks (seda saab maksta ainult kohapeal)
 • toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • jootraha kohalikele giididele
 • lisategevused, mis ei ole programmis kirjeldatud
 • kindlustus
NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese toakasutuse lisatasu.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!