Oleme ühenduses:

Tansaania ja Sansibar – miks mitte?

Tervitused Sansibari ja Tansaania reisijuht Liinalt kõigile meie viimase aasta 321 reisijale, kes külastasid koos meiega  troopilist  Sansibari ja Tansaaniat !

Tansaania ja Sansibar – miks mitte?
Õige aeg oma sügis-talviseid soojamaa puhkuseplaane teha on just nüüd! Maailm on täis ahvatlevaid, eksootilisi reisisihtkohti ja igas paigas on oma võlu. Kuhu siis seekord? Jah, kui planeedile on tiiru kolm juba ümber tehtud, siis kipub maailma vägagi erinevates paikades nähtu- kogetu korduma paratamatult. Teadagi – türkiissinine soe ookeanivesi, valge liivarand ja ärapõlenud nahk, ekskursioon vürtsifarmi, safari rahvuspargis, slumming … What’s next? – küsib endalt nõudlik ja kõikenäinud reisisell kukalt sügades. Ja nii ongi. Kaheksateist aasta vältel Tansaanias ja Sansibaril reisijatega kokku puutudes on jätkuvalt põnev jälgida muutusi, mida aja kulg endaga kaasa toob. Muutused sealses kesskonnas, inimestes aga ka reisijates; iseendas. Last but not least – maailmas tervikuna!
Niisiis, proovin alljärgnevalt lühidalt kirja panna ainlt mõned uitmõtted, mis võiksid sul aidata jõuda äratundmisele, kas Tansaania ja Sansibar võiksid olla paigad, kuhu sooviksid meiega reisida. Või siis mitte.
1. Mulle meeldib, et siinmail reisivad meiega eranditult vaid toredad inimesed! Käsi südamel –need on Eesti inimesed, maailma parimad reisijad! Siiras tänu ja kummardus teile kõigile! 🙂
2. Mulle meeldib, et siinmail sh.meie reisidel kulgeb elu oma aja-arvamise järgi, mida ei dikteeri ei kell ega kalender, vaid päikesetõus ja -loojang, India ookeani kapriissed tõusud ja mõõnad. Või hoopiski gepardi keskpäevane jahiaeg Serengetis, purunenud safariauto kumm vihmadest riisipõllu sarneseks muutunud savannis või siis näiteks kelner, kes sinu tellimuse ünnestumise nimel pidi vahepeal selle mereahvena kinni püüdma.
3.Mulle meeldib, et siinmail on alati ja igal pool turvaline. Tõsi, on üks oluline eeltingimus, milleks on head kavatsused, soe süda ning avatud meel.
4.Mulle meeldib meie reisijate siiras vaikus ja hämming, mille põhjustajaks on bussiaknast avanevad vaated kohalikule kalurikülale mõlemal pool auklikku looklevat külateed vahetult enne esmakordset jõudmist meie armsasse rannahotelli.
5.Mulle meeldib meie reisijate kõikemõistev pilk läbi bussiakna tagasiteel hotellist lennujaama – see on vaikne ja soe hüvastijätt “meie armsa, aukliku külatänavaga” ning selle ääres lehvitavate lastega.
6.Mulle meeldib, et siinmail võib sääsk olla sama ülbe kui Eestis on puuk. Õnneks selle vahega, et “lotovõidu” võimalused on umbes miljon korda väiksemad.
7. Mulle meeldib, et siinmail on alati paljut õppida. Eriti mõistmist ja kannatlikkust.
8. Mulle meeldib, et siinmail pole kaugeltki kõik korras nagu Norras, vaid just nii nagu nadparasjagu on. Õlu ei pruugi alati külm olla, sorry…
9.Mulle meeldib, et siinmail pole technobaare. Aga kui need ka oleks, siis ikkagi meeldiks! 😉
Hakuna matata!
10. Mulle meeldib, et siinmail on mälumäng au sees. Väike viktoriin: Kes on Abdulrazak Gurnah?
Aitäh lugemast! Nagu nägite, ei midagi uut ega põrutavat.
Kutsun teid Tansaaniasse ja Sansibarile!
Safari+Sansibar reisiga on kõige kavalam – kaks sääske ühekorraga!
Karibu sana!
Liina
Tansaania ja Sansibari reisijuht.

 

Kon Tiki Tansaania ja Sansibari reiside info leiad:

 

 

 

Sansibar

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!