fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Madagaskar- mitmenäoline ja triibuliste sabadega

Madagaskar- mitmenäoline ja triibuliste sabadega

4040€ in. kohta
Mitmenäoline Madagaskar
Põnev Madagaskar, mis asub India ookeanis, 400km kaugusel Ida-Aafrika rannikust on maailma vanim saar. See imetabane saar eraldus Aafrika mandrist umbes 135 miljonit aastat tagasi ja Indiast ca 80 miljonit aastat tagasi. Pikaajalise isoleerituse tõttu on sinne flora ja fauna ainulaadne. Saarel leiab taimi ja elab loomi, mida ei leidu kusagil mujal maailmas. Saareriigi tuntud loomadeks on leemurid, keda on umbes 100 liiki ja suur osa maailmas elavatest kameeleoniliikidest.
Madagaskari vetes elavatest kaladest üle 100 liigi on endeemilised. Ühtlasin on saarel umbes 20 rahvusparki  ja looduskaitseala. Madagaskari suurimaks atraktsiooniks on sealne imeline loodus. Siinne loodus pakub lisaks ka meelepäraseid eripalgelisi tegevusi – matkasid  vihmametsades, seiklusi  kanuudega jõgedel ja  kaljudel ronimisi.  Kindlasti ei saa mainimata jätta Madagaskari kristallselge veega randasid ja kohaliku kööki. Saarel elab u 20 miljonit inimest ja siinne  rahvastikutihedus jaotub ebaühtalselt, idaosas on asustus tihedam, lääne- ja lõunaosas kohati väga hõre.
Madagaskaril elavad 18 malagassi rahvast on geneetiliselt seotud Indoneesiaga ja näevad välja nagu malaid. Lisaks on 17 sajandil saarele asunud elama hiinlased, hindud ja eurooplased.
Keskmine temperatuur on rannikualadel umbes 30 ° C ja sisemaal umbes 25 ° C.
ANTANANARIVO – ANDASIBE RAHVUSPARK – ANTASIRABLE – RANOMAFANA RAHVUSPARK –
AMABALAVAO – ANJA RAHVUSPARK – ANDRINGITA RAHVUSPARK – ISALO RAHVUSPARK – IFATY – RENIALA RAHVUSPARK – TULEAR – ANTANANARIVO
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  13 -29.11.24 / 16.04.-02.05.25
 • Kestus
  17 päeva

Reisikava

1
Päev 1
Väljalend Tallinnast
2
Päev 2 Antananarivo
Saabume Madagaskari värvikirevasse ja mitmepalgelisesse pealinna Antananarivosse. Lennujaamas vormistame viisad. Vastavalt saabumise ajale teeme kerge olustiku tutvustava õhtuse jalutuskäigu kohaliku giidiga ja sööme õhtust ühes hulgalistest indoneesia või malagassi stiilis restoranides. Esindatud on ka prantsuse köök. Kuulus on imeiliselt pehme sebu liha, millest saab kiiresti iga lihaarmastaja lemmikroog.    
3
Päev 3 Antananarivo
Hommikusöök hotellis. Väljasõit Leemuriparki. Pargis on esindatud enamus Madagaskari ainulaadseid taimi ja suur osa leemuriliikidest. Ringkäik kohaliku giidiga, kes annab ülevaate pargis nähtavast, et neid teadmisi ise hiljem looduses liikudes rakendada. Kerge lõuna. Sõidame tagasi lõhnu ja värve täis pealinna, kus teeme 2 tunnine jalgsi ekskursioon koos kohaliku giidiga. Antananarivo, tähendab “tuhande inimese maa”ja on Madagaskari suurim linn ning administaratiiv- ja majanduskeskus. Antananarivo on ehitatud kitsale kivisele seljandikule, kahe kindluse vahele. Riisipõldudest ümbritsetud, 18 sajandist kuningriigi pealinna arhitektuur on segu inglise, kreooli ja malagassi ehitusstiilidest. Linna suurimaks vaatamisväärsusteks on käänulised ja elu täis kitsad tänavad ja trepid,  maha põlenud, kuid UNESCO nimekirjas olev Kuninglik palee ehk Rova,  linnakirikud, mošeed ja teised ajaloolised hooned.  Linna eripäraks on kitsaste akendega, kõrged ja kitsad majad mis on ehitatud kõrgetele vundamentidele. Majade ees võib tihti näha redeleid, mis viivad maja usteni. Sellel kõigel on oma lugu ,mida kuulete siis, kui teeme linnas jalgsi avastusretke.  
4
Päev 4 Antananarivo- Andasibe
Hommikusöök hotellis. Sõidame itta Andasibesse, Analamazotra rahvusparki. Ilus, kuid väga tiheda liiklusega tee kulgeb mööda vihmametsaga kaetuid mägesid. Moramangas teeme lõunapeatuse. Andasibe on parim koht, kust leida Indri leemureid, seetõttu ööbime pargi lähedal Vakona erapargis. Vakonas on metsajärve saarele rajatud leemurite pelgupaik. Samuti näeb seal erinevaid kameeleone ja krokodille.
5
Päev 5 Andasibe
Hommikusöök hotellis. Kohaliku, leemurite eluolu põhjalikult tundva giidiga matk vihmametsas umbes 3-4 tundi. Otsime Indriseid. Indrid on armsa mõmmik- peaga tegelased, kes näevad välja nagu mustvalge kasukaga pandakarud. Indrid on välja sirutatuna poole täiskasvanud inimese pikkused. Indrite laul on läbilõikav ja seda on kuulda kilomeetrite taha. Iga Indri laulu on võimalik kuulda vaid kolmel korral ühe päeva jooksul, sest see kulutab leemuritel palju energiat ja rohkemaks jaksu ei ole. Nende laul on tõeliselt erakorde ja rabav. Lisaks on Analamazotra ja Mantadia Rahvuspargis võimalik näha ka mitmeid teisi lemmureid. Pärastlõunal vaba aeg Vakona era pargis.
6
Päev 6 Andasibe- Antasirable
Varjane hommikusöök hotellis. Asume teele Antasirable linna. Sõidame läbi paljude väikeste külade, riisiväljade vahel ja keskplatool Malagassi Mägismaal, kus näeme kohalikke inimesi põllutööd tegemas. Lõunapaus restoranis Coin De Foie Grass, Behenjy külas, mis on Madagaskari foie grass ehk hanemaksa keskus. Teise jala sirutamise peatuse teeme Ambatolampy alumiiniumitöökojas, kus töö käib tänapäeval samal viisil kui 150 aastat tagasi. Sellest hoolimata valmivad meistrite käte all imelised esemed ja tehakse järgi isegi kaunistustega ajaloolisi tulirelvi. Õhtuks jõuame sihtkohta Antasirable, linna nimi tähendab “koht, kus on palju soola“ .Antsirabe on suuruselt kolmas linn ja on tuntud inimjõul töötavate värvikirevate reisikärude poolest.  Kuna linnake asub suhteliselt kõrgel, umbes 1600m merepinnast siis on temperatuurid seal madalad ja öösel võib lausa külm näpistada.  
7
Päev 7 Antasirable- Ranomafana
Antasirable- Ranomafana Hommikusöök hotellis. Hommikul teeme põgusa tutvuse kõrge vulkaani kraatri sügavuses laiuva Tritriva järvega. Külastame linnas Hõimude Monumenti ning linna turgu ja proovime banaani lehe sees küpsetatud riisist magustoitu ratastel liikuval letil ning kohalikku, linnas toodetud õlut. Antasirable on tuntud ka kui pousse- pousse pealinn - need on inimjõul liikuvad kaarikud, neid on siin näha igal sammul. Jätame linnasagina selja taha ja sõidame edasi Ranomafana Rahvusparki. Tee kulgeb taas läbi kõrgplatoo, riisiväljade ja vihmametsaga kaetud küngaste. Teel teeme peatuse käsitöökülas Ambositras, mis on kuulus oma puidunikerduste poolest. Külastame ka ühte paljudest töökodadest. Õhtuks jõuame Ranamofanasse. Ranomafana on väike, aga elav troopiline linn, ümbritsetud jõest ja vihmametsast. Siin on juba õhus hõljumas eksootiliste taimede ja lilleda aroom.
8
Päev 8 Ranomafana
Hommikusöök hotellis. Päevane matk vihmametsas. Ranomafana Rahvuspark võeti kaitse alla alles 1991 aastal. See on koht, kus võib kohata erinevaid leemuri liike. Tegu on tõeliselt niiske kohaga, mistõttu meeldib siin elada ka paljudele konna- ja kameeleoni liikidele, paradiisilindudele ja paljudele teistele.
9
Päev 9 Ranomafana-Ambalavao- Andringitra Rahvuspark
Hommikusöök hotellis. Sõidame edasi seebudega kauplemise pealinna, Ambalavaosse. Teel teeme  2 tunniseks jalutuskäigu Anja Rahvuspargis. Eesmärgiks on  kohtuda Ringtale leemuritega. Anja looduskaitseala moodustab metsamaa, rändrahnud ja mageveejärv koos tohutu kaljuga, kus on koopad. Koobastes omakorda elavad nii  nahkhiired  kui ka  öökullid. Ambalavao on tüüpiline mägedes  olev  väikelinn. Vanas linnaosas on majad  kenade nikerdatud puidust rõdudega ja kivikatustega. See on linnake,  kus elatakse endiselt traditsioonilist elu, siin  võib endiselt näha  kaelakookudega vee kandmist  ja laste meelismänguks on oksaraoga ratta veeretamine. Linn on tuntud oma kuivatatud lillede ja  papüüruspaberi tootmise poolest. Meie külastame ühte sellist Antemoro paberi väiketootmist, mis näeb välja nagu lilleaed. Kauneid pabertooteid saab ka kaasa osta. Teiseks tuntud käsitööharuks siin on siid - siin on ainult Madagaskaril elavad siidiussid.. Külastame ka sarvemeistrite keskust, kus saab näha mida kõike annab teha seebu sarvedest. Hea võimalus autentsete Madagaskari meenete soetamiseks. Edasi liigume Andringitra Rahvuspargi suunas. Vakiselt hakkab mutuma ka loodus -  siit algavad  kõrbelised rohumaad mille taustal kerkivad liivakivist massivsed kaljud horisondil.
10
Päev 10 Ambalavao- Andringitra Rahvuspark
Linna lähedal on mõnedel päevadel nädalas  seebude turg. Seebusid kasvatatakse põhiliselt Madagaskaril, kuid neid on ka mandri Aafrikas ja mõnes kohas ka  Aasias. Seebud on suurte küürudega  lihaveised ja väga pehme lihaga. Seebu lihast valmistatud road viivad sõna otses mõttes keele alla.Turg alustab loomadega kauplemisega  juba kell 3 varahommikul. Kui meie reisigraafikuga juhtub kokku turupäev, siis teeme hommikul 6 ajal sinna soovijatele väljasõidu. Turg toob kokku rahvast igast ​nurgast, paljud tulevad kohale päev varem  mitmesaja kilomeetri  kauguselt. See on väga värvikirev ja huvitav kogemus. Kui seebude turgu ei ole, siis läheme kohe hommikul Andringitra Rahvusparki avastama. See rahvuspark on kindlasti üks kauneimaid Madagascaril ja kuulub UNESCO maailma vaatamisväärsuste nimekirja. Seal asub ka  kõrguselt teine mäetipp Madagaskaril, 2658m Boby mäetipp. Graniidist  kaljumürakad moodustavad metsiku ja dramaatilise mäeaheliku, mis vaheldub looklevate orgude, väikeste metsatukkade  ja maaililste küladega, pakkudes matkahuvilistele lugematuid võimalusi nautida panoraamseid vaateid ja imetleda 300m kõrgust Riambavy juga. Pargis puuduvad liiklemiseks teed, kohati on võimalik ringi liikuda vaid 4X4 lisavarustusega maasturitega. Hommikusöök hotellis. Päevane matk koos kohaliku giidiga rahvuspargis 5-6h. Lõuna mägikülas. Õhtusöök hotellis.   '
11
Päev 11 Andringitra Rahvuspar- Isalo Rahvuspark
Andringitra Rahvuspark- Isalo Rahvuspark Hommikusöök hotellis. Selle hommiku jätame puhkuseks, basseinis ujumiseks ja kauniste vaadete nautimiseks. Pealelõunal sõidame  Isalosse ja tutvume sealse rahvuspargiga. Isalo Rahvuspark on Madagaskari teine väga populaarne sihtkoht. Jurassik parki meenutav  rahvuspark -  dramaatilised liivakivimassivid on aja ja ilmaga lihvitud vikerkaarevärvilisteks kanjoniteks, platoodeks ja orgudeks mida ümbritsev tihe mets. Avarad rohumaad unikaalse taime- ja loomariigiga. Kõrbelised tühjad platood vahelduvad varjuliste, kristallselge veega järvedega  ja mitmeastanguliste koskedega. Mõndadel radadel on võimalik näha  sellel alal elanud Bara suguharu kivikirste, küla varemeid ja pühakohti. Siin võib kohata ka Madagaskari fossat ja sivet kassi ning  leemureid. Viimased on kuulsad oma tantsusammul, külg ees hüpleva liikumise poolest. Park on kuulus ka mitmete eriliste konna liikide poolest ja suur võimalus on näha seal Madagaskari boamadu. Rahvuspark pakub peamiselt erineva raskusastme ja pikkusega matkaradu, paarist tunnist kuni mitme päevaste matkadega. Pargis võib liikuda ka ratsa või mägiratastega.
12
Päev 12
Hommikusöök hotellis. Veelkord  poole päevane jalgsi- või rattamatk Isalo Rahvuspargis.
13
Päev 13 Isalo Rahvuspark- Ifaty Rand
Möödume oma teel linnadest,  kus tänapäevani kestab nö. safiiri hullus. Siin piirkondades on avastatud mitmeid safiiri leiukohti. Jõgede ääres näeb terveid perekondi suurte sõeladega askeldamas lootuses leida hinnalisi vääriskive. Ilakaka piirkonnas on võimalik teha vääriskivi tuur läbi nö. “Color Line” piirkonna. Õhtuks jõuame Ifaty randa.
14
Päev 14 Ifaty rand
Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Ifaty või ka Mangilyks kutsutud rand jääb Tuelarist 24km põhja. See on selles piirkonnas kauneim rand. Ranna lähedal on palju kalurikülasid,  mida saab  ka soovi korral külastada. Ookean on siin ilus, taevassinine, soe ja läbipaistev. Rand on populaarne igas vanuses turistide seas. Kõige populaarsemad tegevused on veealune kalapüük, sukeldumine, snorgeldamine. Rannas ja hotellidest saab laenutada sukeldumisvarustust, päikesevarje ja lamamistoole. Siin  on  ka kohvikud, restoranid, kus saab proovida siinse piirkonna mereande -  kaladest, kalmaaridest, merisiilikutest. Kohalik vaatamisväärsus on ka  Reniala looduskaitseala, kus kõrguvad  majesteetlikud iidsed baobabid.  
15
Päev 15 Ifaty Rand ja Reniala Baobab mets.
Sellel varahommikul külastame giidiga, Ifatyst mõne kilomeetri kaugusel asuvat baobabi metsa  Reniala era rahvuspargis. Reiniala tähendabki malagassi keeles baobabi. Kohalik giid tutuvustab baobabide hingeeelu ja näitab väikeloomi, kes seal samuti elavad. Baobabi metsast tagasitee sõidame Seebu kaarikutel.    
16
Päev 16 Ifaty- Antananarivo
Hommikusöök hotellis Lend Antananarivosse ja sealt edasi koju.
17
Päev 17 - saabumine Tallinnasse
Saabumine Tallinnasse.
Hind 4040 eur/inimene sisaldab:
 • rahvusvahelised lennud Tallinn- Antanarivo- Tallinn
 • majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • siselend Ifaty - Antantarivo
 • kogu kohapealne reisiprorgamm ja transport, sissepääsutasud rahvusparkidesse
 • kohalikud giidid
 • meie oma eesti reisijuht
Raha kulub reisil juurde:
 • reisikindlustus
 • toidukorrad, mis ei ole hinna sees
 • jootraha kohalikele giididele
NB! Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese toakasutuse lisatasu.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!