Oleme ühenduses:

Image Alt

Lõuna-Aafrika – paigad, kuhu keegi teine Sind ei vii…

Lõuna-Aafrika – paigad, kuhu keegi teine Sind ei vii…

3950€ in. kohta

Meie pisut rohkem, kui kahenädalane Lõuna-Aafrika reisikava on tavapärasest veidi erinev – keskendume pigem vähem käidud kohtadele, kuid kindlasti on siin ka oma annus iga Aafrikas käia unelmate täitumisel – loomavaatlussafari, kauged hõimud ja soe India ookean.

Meie teekonnal on  rahvuspargid Loode, Mapumalanga ja Kawazulu Natal provintsides. Käime mitmetel safaritel, näeme eksootilisi taime – ja loomaliike, tutvume kohalike hõimudega, matkame maailma suuruselt kolmandas kanjonis, saame teada Thonga hõimu igapäevaelust, külastame kalakraale, teeme kanuuretke, snorgeldame puutumatutel randadel, külastame aafrika vanameditsiini turgu ja tutvume india ja koloniaalaja mõjutustega  rannapealinna – Durbaniga.
Rohkem kui kahe nädala jooksul koged Lõuna – Aafrika Vabariigis unustamatuid elamusi – vaata reisikava ja veendu selles ise!

JOHANNESBURG – PILANESBERG – BLYDE RIVER CANYON – KRUGER NATIONAL PARK – ESWATINI – MLIWANE RAHVUSPARK – PANGOLA  – KOSI BAY – MBIBI – SODWANA BAY – ST. LUCIA – DURBAN – JOHANNESBURG

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  1.-17.12.24/ 11.-27.01.25
 • Reisijuht
  Grete Vahtakand
 • Kestus
  17 päeva

Reisikava

1
1. päev
Väljalend Tallinnast
2
2.päev
Peale saabumist Johannesburgi lennujaama sõit hotelli ja puhkus lennureisist.  
3
3.päev
Pilanesbergi Rahvuspark Pärast hommikusööki alustame sõiduga oma selle reisi esimesele loomavaatlussafarile Pilanesbergi Rahvusparki, mis on Lõuna Aafrika rahvusparkidest suuruselt neljas. 550 ruutkilomeetri suurune Pilanesbergi Rahvuspark asub ökoloogiliselt rikkal alal Kalahari ja Lowveldi vahel. Tegu on vana vulkaanikraatriga, mis purskas viimati 1300 miljonit aastat tagasi. Siin on üle 7000 looma ja  360 linnuliiki . Pilanesbergis on hea õnne korral võimalik näha ka suurt viisikut. Majutume Pilanesbergis tubadesse/majakestesse ja läheme pärastlõunasele safarile. Õhtusöök Boma stiilis (hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök)  
4
4.päev
Pilanesberg - Blyde River Kanjon Hommikune safari Pilanesbergis . Hommikusöök hotellis ja seejärel sõidame edasi Blyde River Kanjoni Rahvusparki. Sihiks on kuulus Lõuna - Aafrika kirdeosas asuv Mpumalanga provints ja maailma suuruselt kolmas kanjon - Blyde Rivier Kanjon. Mpumalanga tähendab "koht, kus päike tõuseb" - siin pakub loodus lopsakaid metsi, mägesid, jõgesid ja jugasid . Blyde River Kanjon on Lõuna Aafrika üks enim külastatud loodusime. Imelise taimestikuga kaetud kaljuseinad, kristallselge veega looduslikud basseinid ja kuulsad Bourke’s Luck Potholes. Õhtuks jõuame Blyde River Kanjoni Rahvusparki, majutume ja naudime päikeseloojangut vaatega kuulsatele kaljumoodustistele- Three Rondavels. (hinnas hommiku- ja õhtusöök)
5
5.päev
Blyde River Kanjon Seda päeva alustame varahommikul matkaga võimsas Blyde River Canyonis. Matk on kokku umbes  6km pikk ja võtab aega koos ujumispeatustega umbes 3 - 4 tundi . Matkal laskume alla kanjoni põhja, naudime ujumiseks kristallselge veega looduslike basseine, läbime mitmeid kordi imelisi ojasid ja sammaldanud astangulisi kiviplatoosid ning “kollimetsa”. Siin on fantastilised võimalused fotodeks. Julgemad võivad hüpata kaljudelt vette. Matk on kõigile jõukohane. Kerge hommikueine tuleb pikniku stiilis looduse keskel.   Pealelõunat sõidame edasi Graskopi . Seda maalilist teekonda kutsutakse kaunite vaadete tõttu ka Panorama Route`ks. Teeme ka peatuse Luck Potholes – aastasadade jooksul jõevee poolt uuristatud kummalise kujuga kaljumoodustise juures. Teele jäävad mitmed ilusad ning võimsad kosed nagu Berlin, Lisbon jne. Külastame imelist Pinoccula ja God's Window - vaateplatforme metsaga kaetud mägedele ja vertikaalsetele kaljudele,orgudele, käänulisele jõele. Õhtuks jõuame 1882 asutatud kaevanduslinna mis tänapäeval kannab hoopis metsatööstuse pealinna , Graskopi nime. Graskop on armas pisike mägilinnake, uks Panorama Roadile, kuulus oma Bilgtoni (kuivatatud liha) äride, nahaäride, puidust suveniiride ja ka oma pannkoogi lembuse poolest. Linnas on mitmed ehedad pubid ja restoranid mis sobivad suurepäraselt kõigile omal käel avastamiseks. Graskopis on ka mitmeid põnevaid atraktsioone, nagu näiteks klaaslift alla Graskopi kanjonisse, millega satute nagu Jurassic Parki. Benji hüpe ja erinevad ziplined kanjoni kohal.​ Õhtusöök omal käel linnas . Majutus Graskopi kesklinnas. Hea asukoht õhtul restoranide ja pubide külast useks. HInnas hommikusöök  
6
6.päev
Kruger Rahvuspark. Hommikusöök hotellis. Hommikul vaba aeg Graskpois ostlemiseks ja / või mõne atraktsiooni nautimiseks nagu bunge hüpe, klaaslift jne. Lahkume Graskopist ennelõunal. Peale lühikest sõitu siseneme Krugeri Rahvusparki, et alustada loomavaatlust ühes maailma kõige populaarsemas, tohutu suures, Krugeri Rahvuspargis. Rahvuspargis näeb sadu erinevaid looma ja linnuliike, täpsemalt 507 linnuliiki, 336 puuliiki, 147 imetajat, 114 roomajat, 49 kalaliiki ja 34 kahepaiksete liiki. Kõikide loomadega kohtumine selle lühike aja jooksul on keeruline, sest pargi pindala on väga suur, pea pool Eesti pindalast. Rohusööjad- kaelkirjakud, sebrad, antiloobid jmt - on suhteliselt paiksed ja on alati teatud aladel, kuid kiskjad (lõvid, leopardid, gepardid) liiguvad ringi ning nende nägemine sõltub õnnest . Parim aeg loomi liikumas näha on varahommikul 6- 9 vahel ja siis õhtul enne päikseloojangut kella 5 - 7 vahel. Seetõttu teeme meie oma safari just hommikul ja õhtul , nö. k õige magusmatel tundidel. Majutus safari lodges, õhtune safari, õhtusöök. Hinnas hommiku- ja õhtusöök.  
7
7.päev
Krugeri Rahvuspark - Chimps Eden - Eswatini Hommikul safari. Hommikusöök hotellis ja seejärel sõidame välja Krugeri Rahvuspargist ja suundume Nelspruiti. Mapumalanga väikest pealinna Nelspruiti ümbritsevad populaarsed loomade pühamud , sealhulgas Jane Godelli rajatud Chimp Eden ja Elephant Whispers, pakkudes unustamatuid kohtumisi loomadega. Meie külastame šimpansite kaitseala “ Eden ” mis laiub 1000 hektaril Umhloti loodusresrvis. “ Eden ” on LAVi ainus šimpansidele loodud turvakodu . Edeni šimpansid on inimese väärkohtlemise (salakütti mine, tsirkus, illegaalsed koduloomad ja meditsiiniliste katsete ohvrid) käest päästetud loomad . Edenis on neil turvaline elu, kus nad saavad vajaliku tähelepanu, et taastuda varem saadud traumadest. Edenis toimub 2 korda päevas söötmine ja külastus/ eksursioon mis kestab 1h30min ja mille käigus antakse põhjalik ülevaade šimpansite elust. Külastajatel on unikaalne võimalus kohtuda ja koguda teadmisi inimese lähimate sugulastega, neile loodud poolmetsikul tarastatud alal. Edasi jätkub teekond Eswatinisse (endine Svaasimaa). Eswatini on endine Inglismaa asumaa, nüüd juhib riiki kuningas Mswati 3, see on Aafrika üks väiksemaid riike. Eswatini on Eesti kodanikule viisavaba . Eswatini on omaette kuningriik Lõuna – Aafrika sees – siin on oma valuuta ja LAVist ostetud telefonikaardiga siin netis surfata ei saa. Ööbimine Svaasimaal Mlilwane Rahvuspargis. Mlilwane Wildlife Sanctuary on osa Ezulwini Orust ja asub Svaasimaa keskpaigas, Mbabanest lõunas. Looduspark on erinev Krugerist, kõrge rohumaa, kus elab hulk erinevaid antioloope ja lind, kuid puuduvad kiskjad. Majutus Zulu stiilis hüttides, avarad ringbungalowd. Selles lodges saab Iga teine õhtu näha lõkke ümber Zulu tantsuetendust, samas magavad lõkke ümber metsikud tüügassead ehk Bumbad. Nyalad, Reedbuckid ja Bumbad ning jaanalinnud jalutavad lodge alal vabalt ringi nii päeval kui öösel. Lodges on imeline linnuvaatlus terrass. HInnas hommiku-ja õhtusöök    
8
8.päev
Eswatini - Pangola Hommikusöök hotellis. Päeva alustame informatiivse jalutuskäiguga roani antiloopide aretamis keskusesse, kus saame neid kuninglike loomi sööta. Ringsõit Eswatinis. Eswatini on mitte ainult kauni maastikuga vaid pakub ka ostlemisvõimalusi, siin on kuulus Aafrika turg, Ngwenya klaaskujud ja Swazi küünlavabrik. Meie külastame kahte tuntuimat nendest - küünlavabrikut, mis on igati tore koht lühikeseks, aga õpetlikuks tuuriks ja ostlemiseks.. Siin on tohutu valik imelisi küünlaid igale maitsele . Küünlavabriku kõrval on ka kohalik šokolaadi ​tootmine, kus proovime kohalikke šokolaaditrühvleid ja teeme suu magusaks. Järgmisena külastame klaasitehast. Klaasivabrikul on imeilus müügisaal, kust saab kohalikku toodangut ka kaasa osta. Jätkame teekonda läbi suhkruroo põldude suulumaale - KwaZulu Natal provintsi, mis on muistsete vaprate sõdalaste zuulude kodupaik. Väjume Eswatini Kuningriigist ning siseneme teistkordselt Lõuna- Aafrikasse . Ööbimine Pangola piiril. Majutus safari telkides vaatega  Lebombo mägedele ja Jozini järvele. HInnas hommiku- ja õhtusöök.
9
9.päev
Pangola  / Kosi Bay Hommikul on reisijatel võimalus valida erinevate tegevuste vahel: loomavaatlus, linnuvaatlus, jalutuskäik ninasarvikutega või Tiger Fishing. Jalutuskäik ninasarvikutega toimub Pongolas , see on kombineeritud safari ja jalgsisafari . Pongola  on üks suurim KwaZulu - Natal provintsis asuvatest looduskaitsealadest ja linnuvaatlejate “hotspot”. See on ka koduks neljale loomale suurest viisikust va lõvi. Siit voolab läbi Pangola jõgi ja laiub 13276 hektari suurune Jozini järv . Kes soovib lihtsalt lõõgastuda , selleks on võimalus võtta värskendavat massazi nõ. `põõsa spas` imeliste vaadetega rahvuspargile või mõnuleda basseini ääres. Hommikusöök hotellis . Pealelõunal jätkame teekonda Lõuna Aafrika kõige eksootilisema loodusega provintsis . Sihtkohaks Mosambiigi piiri vahetus läheduses Kosi Bay. Majutume otse Mosambiigi piiri ääres. Lodge on kiviviske kaugusel puutumatutest valge liivaga India ookeani randadest  ja on ka  osa Simangaliso märgalast. Siin elavad Tsonga hõimud, kelle tegemistega teeme tutvust järgmistel päevade läbi põnevate ühiste tegevustega. Meie majutus - Safaritelgid asuvad rannikul, metsaga kaetud liivadüünidel.  Kõik telgid on varustatud grilli ja kööginurgaga. Sel õhtul jätame kõigile võimaluse ise oma safari telkide hoovis või lodge grilli alal ise grillida. Selleks teeme teel peatuse suures toidupoes. HInnas hommikusöök    

sdr_vivid

10
10.päev
Kosi Bay Sellel päeval teeme tutvust Thonga hõimuga , kes  elavad  Kosi Bay piirkonnas juba  üle 1000 aasta. Thongad toituvad peamiselt kalast, oma traditsioonilist kalapüüki kraalidega on nad tinud juba üle 700 aasta ja teevad seda samal meetodil ka tänapäeval. Hommikul käime Kosi Bay suudmes snorgeldamas. Võimalus on näha kuni 30 erinevat kalaliiki. Pealelõunal teeme thonga giidiga tuuri ja õpime kõike kalakraalide kohta . Jätkame 1h30 min kanuu matkaga erinevate mangroovide vahel ja sööme banaani lehe sees grillitud maitsvat valget kala ja mekime kohalikku banaani õlu. Õhtul teeme Bomas ühiselt grilli ja korraldame väikse “ Bush Party! HInnas hommikusöök    
11
11.päev
Kosi Bay - Mbibi, Maputoland Hommikul vaba aeg või soovijatel võimalus minna Kosi Bay 3 järve kruiisile (lisatasu eest) “Hleke Imvubu”. Tegemist on 18km pika ühendatud rannikujärvede süsteemiga. Kogu järvistu koosneb 4 järvest –Makhawulani, Mpungwini , KuNhlange ja Amanzamnyamal. Kõik need järved on ühendatud tunnelitega ja suubuvad India Ookeani. Parim viis ümbritsevat floorat ja faunat tundma õppida on  laeval. Laevareisil näeme ka thongade kalakraale mis, liiguvad hoovusega järvedes edasi-tagasi. Soovi korral on võimalik laevalt ka mangroovide vahele snorgeldama minna. Järvistus elab hulga põnevaid lindusid nagu jäälind, haigur, aafrika kalakotkas, flamingod. Vahest õnnestub näha ka krokodille ja jõehobusid. Meie reis jätkub edasi mööda rannikut ja liivateid, osa sellest on läbitav ka ainult  4x4 safari autotega Mbibi suunas. See põnev liivaralli on kindlasti reisi üks kõrghetki. Teel külastame Rafia palmimetsa, kus teeme ka 1h pikkuse ​jalutuskäigu, et tutvuda nende imeliste palmipuudega ja haruldase Rafia kotkaga, kes elab vaid sellel alal ja toitub Rafia palmiviljadest. Meie majutuspaigast  laiuvad hingematvad  vaated rannikumetsadele. Öö saabudes kuuleb ritsikate saagimist ja soovijatel on võimalus teha enne õhtusööki giidiga skorpionite otsimise tuur. Rand on ka hea snorgeldamiseks. Siinne majutus  pakub vaid taimseid toite mis, kõik on kasvatatud vaid nende oma lodges. Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöök.  
12
12.päev
Mbibi - Sodwana Bay Safari jätkub mööda liivadüüne ja rannikumetsa. Reisi kestel teeme peatusi imelistel tühjadel randadel, kus on võimalik ookeani lainetes ennast kasta. Vaba päev Sodwana Bays. Soovitatavad tegevused (lisatasu eest): snorgeldamine, sukeldumine, kalaretked, rannamõnud, Sodwana küla külastus omal käel . Sodwana Bay on osa iSimangaliso märgalast ja Maputo maa mere kaitsealast, rikkumata randadega, väike rannaküla, tõeline idaranniku pärl. Sodwanat peetakse ka maailma üheks parimaks sukeldumis kohaks. Majutus rannikul majakestes. HInnas hommikusöök        
13
13.päev
Sodwana Bay - St Lucia Hommikusöök hotellis . ​ Täna sõidame St. Luciasse. St. Lucias on suur järv, kus kohtub magevesi soolase veega. Selle tõttu elab järves nii magevee kalu ja loomi (nagu näiteks jõehobu) kui ka soolase vee kalu, näiteks haid. Siin on imeilusad puutumatud rannad ja kuurortlinnake -  väike armsate tänavakohvikute ja poekestega. Isimangaliso on Lõuna – Aafrika kolmas suurim looduskaitseala – rohkem kui 300 000 hektaril kohtab väga erinevat loodust ja loomi. St. Lucias on võimalus sukelduda, snorkeldada ja sügavvee kalapüüki proovida. Meie teeme väga informatiivse, 2 tunnise, päikeseloojangu laevakruiisi St. Lucia märgalal, kus näeme jõehobusid, veemonitore, krokodille ja hulga põnevaid linde. Peale laevakruiisi on soovijatel võimalik minna öö safarile (lisatasu eest) , kus saab näha kameeleone, hüääne, okassiga ja teisi öise eluviisiga loomi. Kuna tegevusi St. Lucia märgalal jätkub mitmeks päevaks siis jääme siia ankrusse 2 ööks. Õhtusöök omal käel, St. Lucias on suur valik restorane peatänaval. Hinnas hommikusöök  
14
14.päev
St Lucia Vaba päev. Soovitatavad tegevused (lisatasu eest): külastada krokodilli farmi, teha jalgrattamatk või hommiku/päikeseloojangu safari Isimangaliso rahvuspargis . Või võtta hoopis zulu küla tuur kus räägitakse kohalikust kultuurist, külastada posijat , külakooli ja kirikut ja maitsta kohaliku kööki. Olenevalt aastajast on võimalik näha rannas kilpkonni ja minna õhtusele tuurile nende munemist vaatama. Õhtusöök omal käel . NB! Õhtul pimeda saabudes peab olema sõna otses mõttes ettevaatlik, et mõnele jõehobule otsa ei jookse, need jalutavad tänaval ringi nagu lehmad ja otsivad magusat nosimist tee äärtes kasvavast rohust. Hinnas hommikusöök.
15
15.päev
St Lucia - Durban Varajane hommikusöök . Lahkume varahommikul St. Luciast multikultuurse sadamalinna Durbani suunas. Durban on suuruselt kolmas linn Lõuna - Aafrikas ja on tuntud oma subtroopilise kliima ja pikkade randade poolest.Durbanisse saabudes teeme lühikse linnaeksursiooni. Külastame Victoria tänava turgusid ja vana aafrika traditsioonilise meditsiini turgu, mis on eriti põnev. Linnakeskuses Emmanuel kirikut ja raekoda . Pärastlõunal vaba aeg promenaadi ja/ või Marine Worldi ja akvaariumi külastuseks (lisatasu eest) Lõunat võimalus süüa Ushaka keskusespromenaadil või Aafrka restoranis “ Mojo ” otse kail . Tasub proovida midagi Durbanile omastest hõrgutistest nagu Bunny Chow või Bombay Crush. Õhtust lähme sööma kuulsasse koloniaalstiilis Morningside linnaossa. Kauni arhitektuuriga Florida tänaval on pea alati melu , baare ja restorane. HInnas hommikusöök      
16
16.päev
Hommikusöök hotellis. Vastavalt lennu väljumisajale hommikul/päeval vaba aeg. Transfer hotellist Durbani Lennujaama ja lend koju  koos paljude erinevate mälestustega.
17
17.päev
Saabumine Tallinnasse

HIND SISALDAB:

 • rahvusvahelised lennud Tallinn- Johannesburg ja Durban- Tallinn
 • majutused kahestest tubades/hüttides/lodgedes koos hommikusöökidega
 • kogu kohapealne transport
 • kõik programmis sisalduvad tegevused, mis ei ole märkega lisatasu eest
 • kõik pargi-ja sisenememistasud, kohalikud giidid
 • toidukorrad, mis on programmis märgitud
 • eestikeelse reisijuhi teenused

RAHA KULUB REISIL JUURDE:

 • Lõuna Aafrika viisa
 • toidukorrad, mis ei sisladu programmis
 • jootraha kohalikele giididele, bussijuhtidele jne
 • lisategevused, mis on lisatasu eest
 • reisikindlustus
  LISATASU EEST:
 • majutus üheses toas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!