Oleme ühenduses:

Image Alt

Sambia – avastamata Aafrika

Safarigurmaanidele

Sambia – avastamata Aafrika

4990€ in. kohta

Safarihuviliste seas on Sambia  kuulus oma jalgsi tehtavate safaride, professionaalsete giidide ja safari traditsioonide  poolest. Omal ajal- 1950ndatel oli Sambias elav Norman Carr (all pildil) ka üks moodsa safarikonseptsiooni tutvustajaid, kus Aafrikas hakati käima mitte jahil vaid loomi vaatlemas.


about

Sambia- maa, mis asub Aafrika südames, on koduks mitmetele võimsatele jõgedele ja maailmakuulsale  Victoria joale. Sambia  territooriumist 1/3 moodustavad  safarialad – kohti kus käia jagub, sest Sambia ise on sama suur kui Hispaania ja Itaalia kokku. Sambia on siiani jäänud autentseks safarimaaks, kus turistide arvukus on väike, kuid elamused ehtsad. Loomade arvukus on suur ning palju on kohti, kus loodus on jäänud muutumata miljoneid aastaid.  Safarid Sambias on väga mitmekülgsed  – lisaks traditsioonilisele autost loomade jälgimisele, on siin safaride lahutamatuks osaks ka jalgsisafarid ning paadist jõe ääres olevate loomade  jälgimine.  Pärastlõunane safari lõpeb enamasti ka pimedas loomade jälgimisega, mis on vägagi põnev  ning pakub võimalust näha öise eluviisiga loomi tegutsemas. Safarimajutused on siin vägagi looduse keskel. Lisaks päevastele loomade nägemisele, saab neid ka öösel kuulda:). Hoiatus: esimesed ööd võivad jääda unetuks:)

 

Oma safaril käime kolmes erinevas piirkonnas -Lower Zambezis, South Luangwas ja Kasankas.

Lower Zambezi on maaliline piirkond Zambezi jõe ja mägede vahel. Loomade arvukus on siin suur.Varahommikustel paadiretkedel võivad avaneda mitmed põnevad vaatemängud – elevandid ja teised loomad suplemas või jõge ületamas.

Loomulikult kubiseb Zambezi ka igipõlistest jõeelanikest – krokodillidest ning jõehobudest. Ka meie majutuspaik on jõe ääres nii, et jõehobude ‘laulu’ on kuulda pidevalt. Lisaks paadimatkadele,  teeme ka väljasõite autoga – siinkandis elab mitu lõvikarja ning ka leoparde nähakse päris tihti.

South Luangwa on ilmselt üks Sambia enamtuntud safaripaiku. Tegemist on väga suure kaitsealaga, mille tagumistesse metsikutesse nurkadesse jõutakse haruharva. (vaata täpsemat safaripäevad kirjeldust reisikava alt) .

Kasanka- valisime selle kaitseala oma reisikavva, kuna see on tõeliselt eriline kord aastas toimuva põneva sündmuse poolest – ni

melt on seal üks maailma suurimaid imetajate rändeid – ligi 10 miljonit nahkhiirt vahetab elukohta. Lisaks on piirkond väga linnurohke, oskajad on kokku lugenud ligi 500 linnuliiki:)

Sambia reisil on kaasas Rein Kuresoo, bioloog ja kogemustega safarireiside juht.

Sellele safarireisile on kohti vaid 8-le.

Loe siit ka reisikirja Sambia kohta 

0 Reviews

Reisikava

1
1.päev
väljalend Tallinnast
2
2 päev
saabumine Sambia pealinna Lusakasse. Majutus ja puhkus pikast lennust.
3
3.päev
Lower Zambezi varahommikul tuleb meile vastu auto ning viib u. 2h autosõidu kaugusele Zambezi jõe äärde, kust algab u 2h kiirpaadisõit meie Lower Zambezi jõeäärsesse safaripaika. Majutus safarilodges ning õhtune safari ja õhtusöök. Kaitseala teeb eriliseks suur Zambezi jõgi ja kogu elu selle ümber. Ka meie lodge on Zambezi ääres. Jõgi pakub ka mitmeid erinevaid viise loodusega tutvumiseks – lisaks autodele ka mootorpaadid ja kanuud.
4
4.päev
Lower Zambezi Varahommikul juba enne päikesetõusu äratatakse värske kohvi või teega. Et ka loomadele meeldib liikuda varahommikul, kui veel ei ole palav alusatame ka meie siis. Varahommikune safari paadiga mööda jõge. Kindlasti näeb mitmeid jõehobusid, krokodille ning teisi vee äärde jooma tulnud loomasid. Lõuna Pärastlõunal safari autoga.  Päikeseloojangut tervitatakse safaritraditsioonide kohaselt peatusega kenas kohas ning soovijatele Dr Livingstone aegne klassika - Gin &Tonic. Kui päike on kadunud ning väljas hämardub lülitatakse sisse spetsiaalsed lambid mille valguses saab näha ja jälgida öise eluviisiga loomi tegutsemas. Õhtusöök lodges
5
5.päev
Lower Zambezi Soovijad võivad proovida ka kätt Tiger Fishi kalastamisel - Küll aga kehtib siin kord - catch & releas ehk kättesaadud kalaga saab teha trofeepildi kuid seejärel peab ta jälle vette laskma. Lõuna Päraslõunal võib valida kas autoga safari või paadiga mööda jõge sõitmise vahel. Õhtusöök lodges
6
6.päev
Hommikune jalgsisafari ning seejärel lend South Luangwa kaitsealale. Saabudes võtab meid vastu meie South Luangwa giid ning sõidutab meid nn bushcampi - safarilodge. Lõuna ja kohaga tutvumine. Pärastlõunal esimene safarisõit. Pärast päikeseloojangut öise eluviisiga loomade vaatlus. Tagasi majutuskohta jõutakse u. kl 20.00, just õigeks ajaks, et nautida maitsvat õhtusööki:)
7
7.päev
South Luangwa Varajane äratus koos päikesetõusuga u. kl 6.00 hommikul - tee,kohv, kerge snäk ja alustatakse varahommikuse safarisõiduga. Tagasi campi jõutakse u. 10.30, et nautida rikkalikku brunchi. Lõuna aeg on palav ja seetõttu hea kuskil varjus puhata . Pärastlõunal on paaritunnine jalgsisafarit. Jalgsi looduses käies näeb loomi/linde/putukaid/taimi hoopis teise pilguga. Giid selgitab ka kuidas jälgede järgi loomi leida, samal ajal hoides silmad lahti võimalike lähedalolevate loomade nägemiseks. Tagasi campi õhtusöögi ajaks
8
8.päev
South Luangwa Varahommikul on järjekordne jalgsi safari, seekord räägib giid ka taimedest, mida ja kuidas kohalikus meditsiinis on kasutatud ja kasutatakse. Vaadatakse üle jäljed, mida öised külalised on jätnud. Lõuna campis Pärastlõunal lisaks loomavaatlusele näitab giid ka kohti, kus on juba üle miljoni aasta olnud inimasustused. Pärast päikeseloojangut öine sõit tagasi campi ning õhtusöök.
9
9.päev
South Luangwa Sel päeval sõidetakse kaugele South Luangwa pargi sügavusse, nö metsikusse pargi alasse, kus on võimalik näha haruldlasemaid loomi. Lõuna teel ja tagasi jõutakse alles õhtusöögiajaks.
10
10.päev
South Luangwa - Kasanka  Hommikusöök  serveeritakse sel hommikul lähedalasuva laguuni ääres, kus kokk valmistab klassikalise Inglise hommikusöögi ning samal ajal saab nautida rikkalikku linnustikku:) Pärast pikka hommikusööki lend Kasanka Parki. Transfer majutuskohta ja õhtusöök Kasanka on kuulus eelkõige oma nahkhiirte poolest - 8 nädala jooksul oktoobris ja novembris koguneb Kasanka soodesse kuni 10 miljonit nahkhiirt.  Lisakson siin  ka muljetavaldav linnustik - võib proovida määrata 500 linnuliiki.
11
11.päev
Kasanka Kasanka päeva täidab linnu -ja nahkhiire vaatlus nii kanuudes, jalgsi kui ka nahkhiire vaatlusteks püstitatud varjetes.
12
12.päev
Kasanka -Lusaka  Hommikul naudime veel Kasanka võlusid ning pärastlõunal lendame Lusakasse, kus majutume hotelli. Soovijatel võimalus täiendada suvniiri kogu Sambia käsitööga
13
13.päev
Lusaka –Tallinn Hommikusöök hotellis Tagasilend Tallinnasse
14
14.päev
Tagasilend Tallinnasse
15
15 päev
Saabumine Tallinnas
Hind 4990€/in sisaldab: -rahvusvahelisi liinilende -majutust kahestes tubades/telkides/majakestes -kogu kohapealset programmi, sissepääsutasusid, kohalikku transporti, kohalikke giide, paadisõite, jalgsisafarisd, autoga safarisid, kaitsealade tasusid -Kogu toitlustus v.a.  toitlustus Lusakas ja alkohoolsed joogid reisi vältel -Eesti keelne giid/safarijuht/bioloog   Rein Kuresoo Hind ei sisalda: -Sambia viisat ja -jootraha
Lisatasu eest:
  • majutus üksinda majutuskohas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!