Sambia – avastamata Aafrika
Safarihuviliste seas on Sambia kuulus oma jalgsi tehtavate safaride, professionaalsete giidide ja safari traditsioonide poolest. Omal ajal- 1950ndatel oli Sambias elav Norman Carr (all pildil) ka üks moodsa safarikonseptsiooni tutvustajaid, kus Aafrikas hakati käima mitte jahil vaid loomi vaatlemas.
Sambia- maa, mis asub Aafrika südames, on koduks mitmetele võimsatele jõgedele ja maailmakuulsale Victoria joale. Sambia territooriumist 1/3 moodustavad safarialad – kohti kus käia jagub, sest Sambia ise on sama suur kui Hispaania ja Itaalia kokku. Sambia on siiani jäänud autentseks safarimaaks, kus turistide arvukus on väike, kuid elamused ehtsad. Loomade arvukus on suur ning palju on kohti, kus loodus on jäänud muutumata miljoneid aastaid. Safarid Sambias on väga mitmekülgsed – lisaks traditsioonilisele autost loomade jälgimisele, on siin safaride lahutamatuks osaks ka jalgsisafarid ning paadist jõe ääres olevate loomade jälgimine. Pärastlõunane safari lõpeb enamasti ka pimedas loomade jälgimisega, mis on vägagi põnev ning pakub võimalust näha öise eluviisiga loomi tegutsemas. Safarimajutused on siin vägagi looduse keskel. Lisaks päevastele loomade nägemisele, saab neid ka öösel kuulda:). Hoiatus: esimesed ööd võivad jääda unetuks:)
Oma safaril käime kolmes erinevas piirkonnas -Lower Zambezis, South Luangwas ja Kasankas.
Lower Zambezi on maaliline piirkond Zambezi jõe ja mägede vahel. Loomade arvukus on siin suur.Varahommikustel paadiretkedel võivad avaneda mitmed põnevad vaatemängud – elevandid ja teised loomad suplemas või jõge ületamas.
Loomulikult kubiseb Zambezi ka igipõlistest jõeelanikest – krokodillidest ning jõehobudest. Ka meie majutuspaik on jõe ääres nii, et jõehobude ‘laulu’ on kuulda pidevalt. Lisaks paadimatkadele, teeme ka väljasõite autoga – siinkandis elab mitu lõvikarja ning ka leoparde nähakse päris tihti.
South Luangwa on ilmselt üks Sambia enamtuntud safaripaiku. Tegemist on väga suure kaitsealaga, mille tagumistesse metsikutesse nurkadesse jõutakse haruharva. (vaata täpsemat safaripäevad kirjeldust reisikava alt) .
Kasanka- valisime selle kaitseala oma reisikavva, kuna see on tõeliselt eriline kord aastas toimuva põneva sündmuse poolest – ni
melt on seal üks maailma suurimaid imetajate rändeid – ligi 10 miljonit nahkhiirt vahetab elukohta. Lisaks on piirkond väga linnurohke, oskajad on kokku lugenud ligi 500 linnuliiki:)
Sambia reisil on kaasas Rein Kuresoo, bioloog ja kogemustega safarireiside juht.
Sellele safarireisile on kohti vaid 8-le.
-
Järgmised reisid
15.09-30.09.2024 -
Reisijuht
Reisikava
1.päev
2 päev
3.päev
4.päev
5.päev
6.päev
7.päev
8.päev
9.päev
10.päev
11.päev
12.päev
13.päev
14.päev
15 päev
- majutus üksinda majutuskohas