Oleme ühenduses:

Image Alt

Brasiilia ringreis

Elurõõm kuubis

Brasiilia ringreis

4250€ in. kohta

Rio de Janeiro, võimsad Iguassu joad, lopsakas Roheline rannik helesiniste laguunide  Paraty ajaloolise ja eripärase linnakese ja kaluriküladega ning metsik Amazoonas, lisaks nimetatud kohtadele kamaluga positiivsust ja toredaid emotsioone, see ongi meie Brasiilia ringreis!

Mis küll on see miski, mis paneb Brasiiliale mõeldes pea igaühe südame kiiremini põksuma – kas kuumad sambarütmid ja kirevates sulgkostüümides paljastuvad neiud, metsiku loodusega  Amazoonas, brasiillaste mõnus veidi minnalaskev shikk elustiil või kõik see kokku?

Brasiilia on suuruselt viies riik maailmas, siinne loodus ja inimesed on väga mitmekesised. Brasiilia võlub meid  palmidega ääristatud valgete liivarandadega, puutumatute vihmametsadega, justkui ajas seiskunud koloniaallinnade ja elurõõmsate inimestega.

Brasiillased on kuulsad oma jalgpalliarmastuse poolest, rohkem kui jalgpalli armastavad brasiillased aga teisi inimesi ning seda saab iga maad külastav turist nende külalislahkuse ja sõbralike naeratuste näol ka tunda.

Kogu Brasiiliat ühe kahenädalase reisi käigus põhjalikult tundma õppida on võimatu, seega heidame pilgu  parimatele paladele, et reisielamus oleks võimalikult mitmekesine  –  Iguassu joad, Rio de Janeiro, roheline rannik oma troopiliste saarte ja kaluriküladega ning koloniaallinna Paratyga ning loomulikult ka ka metsik Amazoonas.

Brasiillaste elurõõm, muusika ja tantsuarmastus paistab silma kõikjal.

Kui meil kehtestatakse ülemine vanusepiir ka laulupeol laulmiseks, siis brasiilias pidutsevad koos nii noored kui vanad, nii omad kui võõrad! Pidu võib spontaanselt puhkeda mõnes nurgabaaris kasvõi päeval kell üks.

Brasiillased  on veendunud, et jumal on brasiillane – kuidas muidu selgitada, et nii looduslikud kui ka kultuurilised pärlid on siin igal pool mööda maad laiali ja neid on nii palju:)

Rio de Janeiro, mida kutsutakse ka imetabane linn, ei ole midagi vähemat kui vapustav.

Palistatud oivaliste mägedega, valged liivarannad ja rohetav vihmamets, mida ääristab sügavsinine meri – Rio de Janeiro on üks kõige silmapaistvama asukohaga metropol maailmas. Lisaks veel maailma üks kõige seksikama elanikkonnaga maa planeedil ja kõik see kokku teeb kokteili, mille tarbimine paneb teil  meeldivalt pea ringi käima.

Erinevalt Rio de Janeirost on Paraty väike ajalooline koloniaallinnake kunstipäraste poekeste ja omapäraste pisikeste hotellide ja restoranidega. Linnakest ümbritsevad lopsakad vihmametsad, türkiissinised ookeaniveed ning üle 300 saarekese, mille imelisi laguune paadiga avastada.

Paraty lähedale jäävad ka põnevad kalurikülad, kuhu välisturisti  ega ka mitte brasiillaste endi jalg just tihti ei satu ja kus elatakse hoopis teistsugust elu kui suurlinnas. Meil on reisi käigus võimalus natuke ka sinna pilk heita.

 

Brasiilia ringreis

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  11.11-26.11.2024
 • Reisijuht
 • Kestus
  16 päeva

Reisikava

1
1.päev
Saabume  Sao Paolosse ja sõidame siit mööda rannikut põhja poole väikesesse koloniaallinnakesse Paratysse. Seame end hotellis sisse ning puhkame pikast reisist ja ajavahest. Peale lõunapausi suundume teise kuulsa Rio de Janeiro sümboli otsa - Suhkrupea mäele, kust avanevad imelised vaated nii Copacabana kui Ipanema rannale, jahisadamale ja kesklinnale. Vaatame seal päikeseloojangut. Kuna on karnevalinädal, näeme oma teel ilmselt ka mõnda lähikonnas toimuvat tänavakarnevali.
2
2. päev
Selle päeva veedame merel. Külastame laevaga väikeseid saarekesi ja lahesoppe, ujume ja snorgeldame soojas ookeanis. Merereis kestab u. 5 tundi.  Hinnas sisalduvad puuviljad laevas ja snorgeldusmaskid. Peale merereisi jalutame koos Paraty ajaloolistel tänavatel ja tutvume selle linnakese looga. Õhtu on vaba ja igaüks saab selle sisustada oma äranägemise järgi, soovitame nautida Paraty romantilisi restorane ja  imelist atmosfääri.
3
3.päev
Täna läheme kõnnime mööda ajaloolist kullateed. Kunagi veeti mööda kullateed brasiilia rikkused Paraty kaudu laevadega Euroopasse. Tee läheb läbi vihmametsa, õpime tundma ka mõndasid huvitavaid taimi ja meie teele jäävat elusloodust. Ööbime Paratys.
4
4.päev
Peale hommikusööki sõidame mööda maaliliste vaadetega rannikuteed Rio de Janeirosse (sõiduaeg u. 5 tundi), kust lendame edasi Iguassu jugadele. Ööbime Foz do Iguassus.
5
5.päev
Peale hommikusööki asume teele Argentiinasse, et näha suursugust Iguassu juga, millest 75% asub Argentiinas. Külastame punkti, kus kohtuvad 3 riigi piirid (Paraguai, Argentiina, Brasiilia). Õhtuks jõuame tagasi hotelli, õhtu saab sisustada igaüks vastavalt omale soovile. Joad asuvad mitme kilomeetrisel alal ning külastus eeldab umbes 4 tunnist jalutuskäiku, et näha kõiki erinevaid jugasid. Kes ei soovi pikemat jalutuskäiku teha, näeb jugasid kahest erinevast punktist ja saab ülejäänud aja veeta näiteks kohvikus.
6
6.päev
Külastame Iguassu juga Brasiilia poolel, seejärel teeme külaskäigu aedadesse, kus on näha eksootilisi linde, liblikaid ja muid olevusi, kes lendavad piiratud alal vabalt ringi. Pealelõunal läheme tutvuma maailma suurima toimiva hüdroelektrijaama Itaipuga. Ööbime Foz do Iguassus.
7
7.päev
Sõidame lennukiga edasi Amazoonases asuvasse dzunglilinna Manausi. Ööbime Manausis hotellis, et järgmisel hommikul suunduda juba edasi oma dzungliseiklusse. Teeme ka väikese tiiru Manausi linna peal.  Manaus on dzunglilinn, mille hiilgeaeg oli 19 sajandil kui maailmas arenes kummi tootmine ning Amazoonas oli koht, kust eksporditi hulgaliselt kautšuki. Sellest ajast ehib linna ka  Manausi ooperiteater koos kogu vajaliku luksusliku sisustusega, m.h. Murano klaasist Veneetsia lühtritega. Siin avaneb võimalus soetada põnevalt turult suveniire. Majutus Manausis
8
8.päev- 11.päev
Lahkume oma Manausi hotellist varahommikul dzungli poole. Teekond kestab umbes 3h. Kõigepealt kiirpaadiga mööda jõge, siis minibussiga ning seejärel jälle paadiga. Paadijuht teeb peatuse ka suurel Amazoonasel, et näha, kuidas Rio Negro ja Solimoes, 2 erinevat värvi jõge kokku saavad, kuid väga pikka aega ei segune. Seda fenomenaalset nähtust on hea jälgida, kuna jõed on erineva värvusega. Lodži saabudes ootavad meid joogid eksootilistest puuviljadest ja lõuna. Pärastlõunal sõidame kanuuga mööda jõge, näeme vee sees kasvavat metsa ja väikesi jõeharusid. Hea õnne korral näeme ujumas ka roosasid delfiine. Järgnevatel päevadel ja pimedatel õhtutel teeme dzunglisse nii jalgsi matku kui paatidega, püüame jõest piraajasid, õpime tundma kohalikke raviomadustega taimi ja puid, maitseme indiaanlaste maiuspalu - valgeid tõuke, tutvume Amazoonase puuviljadega, uudistame kaimane, laiskloomi, ahve, häälekaid konnasid jms. Soovijad saavad veeta unustamatu öö dzunglis, võrkkiiges magades (lisatasu eest)
9
12.päev
Peale hommikusööki asume tagasiteele Manausi ja lendame sealt Rio de Janeirosse.
10
13.päev
Hommiku pühendame ühele  Rio de Janeiro sümbolile ja  moodsale maailmaimele - Kristuse kujule Corcovado mäe otsas. Peale lõunat teeme aga jalutuskäigu Rio linna peal, vaatame ajalooväärtusega paiku, kohti, kus elasid kunagi Portugali kuningas oma saatkonnaga ning vaatame tänavanurkasid, mis on kuulsad sambapaigad cariocade seas.
11
14.päev
See päev on vaba, et nautida rannamõnusid kuulsal Copacabanal või Ipanema rannal või soetada veel mõned suveniirid kingituseks kodustele.
12
15.päev
Hommikupoolik on seekord teistsugusele elamusele - nimelt külastame Rio de Janeiro ja kogu Brasiilia suurimat slummi ehk favela Rochinat. Jalutame favelas ning tutvume lähemalt elanike elu-oluga. Favela külastusega toetame  kohalikku DJ-kooli ja kunstikooli, mis mõeldud favelalaste koolitamiseks, et neile pakkuda uusi arenguvõimalusi. Kohtume ka kooli asutaja ja eestvedajaga ning saame esitada talle favelaelu ja DJ kooli puudutavaid küsimusi. Kel on soov ka ise midagi nende jaoks kaasa võtta, siis konsulteerige eelnevalt reisijuhiga. Üldjuhul on alati puudus koolitarvetest. Peale lõunapausi suundume teise kuulsa Rio de Janeiro sümboli otsa - Suhkrupea mäele, kust avanevad imelised vaated nii Copacabana kui Ipanema rannale, jahisadamale ja kesklinnale. Vaatame seal päikeseloojangut.
13
16.päev
Täna jätame hüvasti ja lendame tagasi Eesti poole! Reisikavas võib ette tulla muudatusi.
Hind al 4250 eur sisaldab:
 • rahvusvahelised lennupiletid Tallinn- Sao Paulo ja Rio de Janeiro- Tallinn
 • majutus kohapeal 14 ööd kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • kohapealne transport ja kirjeldatud tuurid ning sissepääasutasud, kohalikud giidid
 • Kogu toitlustus Amazonase dzunglilodzis
 • Siselennud Iguassusse, Amazonasesse ja Rio de Janeirosse
 • Eesti reisijuht kogu reisi vältel
Raha kulub reisil juurde
 • Reisikindlustus koos reisitõrkega, mis kataks ka covidiga seotud juhtumid
 • toidukorrad, mis ei ole programmis sees
 • lisategevused, mis ei sisaldu programmis
 • jootraha
Hinnatasemest. Brasiilias kehtiv valuuta on real (RS). Rio de Janeiro hinnatase on sarnane Eestile. Lõunasöök lihtsas, portsjoni kaalu järgi hinnastatavas kohas maksab 1kg toidukraami keskmiselt 50-100RS. (keskmine taldriku täis siis 22RS) Õlu maksab baaris 5-7RS pudel ning brasiillaste ja turistide lemmikkokteil caipirinha 15RS. Restoranides algavad toitude hinnad 30 realist. Brasiilias on kombeks jätta ka tippi nii restoranis kui kohalikele giididele. Amazoonases võiks arvestada tipiks giididele umbes 25euri.
 
 • Väga põnev ja mitmekülgne kava, kahenädalasel reisil nägime Brasiiliat mitmest eri nurgast. Reis oli väga lahe! – Jaana
 • Reisijuht Andraga võiksin iga hetk ka luurele minna! – Robert
 • Elamusterohke reis, unustamatu Brasiilia laks, milles kõike saab kirjeldada vaid ülivõrdes – Jüri
 • Brasiilia on väga äge! Kolm asja, miks tulime, sai kogetud ja rohkemgi veel – Rio karneval, Iguazu joad ja muidugi Amazoonas. Aega ja eksootikat oli piisavalt. Dzungli lodges ööbimine oli super! Ja inimeste peale oli mõeldud – aega oli normaalselt, et ringi vaadata! Aitäh Kon Tiki!
Kadri ja Tiit Maisa Viljandist
 • Reis andis ammendava ülevaate Brasiilia linnadest – Rio de Janeiro, Manaus, Foz de Iguacu, Paraty. Eriti tore oli reisi Amazonase osa ning Argentiina pool Iguacu joast. Oli väga meeldiv, et igal pool oli küllaldaselt aega ümbrusega tutvumiseks. Eriti meeldejäävad hilisõhtused veematkad Amazoonases.
Andres ja Tiina
 
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!