fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Syros ja Tinos – puhkusereis kahel Kreeka saarel

Syros ja Tinos – puhkusereis kahel Kreeka saarel

1150€ in. kohta
10.07-16.07 / 24.07-30.07 / 25.08-31.08 / 09.06-15.06.2025

Kreeka on teada ja tuntud oma saarte rohkuse osas ja neid võibki avastama jääda, üks kaunim kui teine. Selleks suveks pakume Teile puhkamiseks ja põhjalikumaks avastamiseks kaks lähestikku asuvat vähemtuntud Küklaadide saarestikku kuuluvat saart – Syros ja Tinos.

Esimese poole puhkusest saame veeta Syrose saarel, mida peetakse ka Küklaadide saarestiku kuningannaks. Saare pindala 101,9 m2 ja püsielanikke, kes saart uhkusega oma koduks peavad on üle 21500 inimese.

Syrose saare pealinn Ermoupolis (Hermese linn) lummab kõiki külastajaid alates hetkest, mil nad saarele astuvad. Põnev on tajuda kogu selle saare rikkalikku ajalugu, mõelda, et neid samu tänavaid on astunud nii paljud inimesed. Nii tuttav ja alati uusi elamusi pakkuv Kreeka!

Üsna huvitav on asjaolu, et linn tekkis Kreeka Vabadussõja ajal 1821. aastal. Esimesed elanikud saarel olid Kreeka põgenikud Väike-Aasiast, Chiose, Psara, Kreeta, Traakia ja teistest osmanite impeeriumi all kannatanud piirkondadest.

Saabujate hulgas, kes peale füüsilisi ning vaimseid üleelamisi põgenemisel sellel saarel hingerahu leidsid ning saart oma koduks hakkasid pidama oli loomulikult ka kaupmehi, meresõitjad, haritud inimesi, kellel oli ulatuslikke sidemeid Euroopas. Ei läinud kaua aega, et Ermoupolise sadamast sai Kreeka kõige olulisem meresõidu- ja kaubanduskeskus, millele anti silt “Lääne ja Ida vahel”.

Saare elanikud on peaväljaku sillutanud uhkete marmorplaatidega, parimad mis võimalik saada olid ja tänaseni saame meiegi sellest ilust osa. Peaväljakul asub sinna täiuslikult sobiv Milano La Scala teatri miniatuursem koopia ning Agios Nikolaose kirik oma ainulaadsete vaatamisväärsustega nt. marmorist ikoonstaas ja kantsel, kindlasti väärivad vaatamist selle kiriku lühtrid. Syros ja Tinos.

Syroselt võib leida Küklaadide saarestiku ühed ilusamad rannad, mille loodus on kinkinud ja millel on nii rahuliku ja metsiku loomuga rannasoppe kui ka organiseeritud tegevuste ja rannatoolidega Blue Flag tiitliga pikemaid rannaribasid eelistavale puhkajale.

Ermoupoli rannast leiate kõike: kohvikuid-baare, poode, tavernasid ja restorane. Isegi kasiino, mis asub 1830. aastatest pärit mõisas, elu käib ja keeb omas rütmis. See on ehtne ja ehe olustik. Pidage meeles neid nimesid: Galissas, Delfini, Kini, Finikas ja Dellagratsia – kuulsad rannad.

Tavapärane on, et jalutajaid saadavd bouzouki-viisid, mida poodides ja väljakutel ikka kuulda on, ka syroslased armastavad väga muusikat. Syros ja Tinos

Lisaks maitsvale Kreeka söögile ja kuulsa Vahemere dieedi koostisosadele on Syros tuntud ka oma traditsiooniliste Kreeka maiustuste poolest, mille hulka kuuluvad armastatud loukoumi ja käsitsi valmistatud halvadopita (halvaast valmistatud magus vahvel), need hõrgutised on tuntud kõigile üle maailma. Igal saarel ja piirkonnal on oma väike eripära nende maiustuste tegemisel.

Üks koostisosa lisaks armastusele, mille üle syroslsed on eriti uhked ning tänu millele saare magusameistrid peavad oma maiustusi parimateks ja unustamatuteks on üks võluosa, nimelt saare vesi. Syros ja Tinos.

Teise poole puhkusest saame veeta pisut enam kui pooletunnise praamisõidu kaugusel asuval Tinose saarel.

Tinos on suuruselt Küklaadide kolmas saar, kuid pisut vähem tuntud ja vähem avastatud tänu populaarsematele lõunasaartele. Saare pealinnaks on saarega samanimeline Tinose linn, võluv väike armas ja hubane linn, peamiselt tuntud Panagia Evangelistra kirku poolest, kuhu paljud Kreeka õigeusu palverändurid oma palverännaku ette võtavad, saart peetakse kreeklaste hulgas pühaks saareks.

Siit leiavad paljud kreeklased ja mitte ainult nemad hingele tuge rasketel aegadel ja lunastust.

Saar on ideaalne sihtkoht ka loodusesõpradele, arhitektuuri- ja kunstihuvilistele või gastronoomiahuvilistele!

Tinose saarelgi on väga tähtis osa saare elust marmoril. On oskusi pakkuvad koolid, huvilistele hooajalised töötoad, toimuvad võistlused nikerdajatele. Marmorit võib leida sellel saarel kõikjal, ka väiksematelgi jalgradadel on kindlasti seda kasutatud.

Legendi järgi oli iidsete aegade kuulus skulptor Phidias, kes oma kunsti saladusi just selle saare elanikele õpetanud.

Saarel on 40 küla, kõik oma pisikeste eripäradega aga samas nii soojad ja ilusad, kriatallselge veega rannasopid, mis sobivad ujumiseks ja nautimiseks, pisikesed kohvikud ja söögikohad. Syros ja Tinos

Saarel kasvatati kunagi tuvisid söögiks, kohaliku legendi järgi võikski eritada Tinose linna ja ülejäänud saart justkui tuvide saart, sest siin oli palju just tuvidele ehitatud maju ja tuvid pesitsevat siiani meelsasti neile sobivates ehitistes.

Üks 40st on saare keskel asuv on Kardiani küla, seal saab nautida sadu aastaid tagasi käsitisi lõigatud ja ka paigaldatud täiuslikku dekoratiivset sillutust, mis meenutab lausa nõelatööd ja muidugi on seegi valmistatud marmorist.

Öldakse, et Tinosel käiakse oma patte lunastamas ja Mykonosel (tuntud kui peosaar) käiakse oma patte unustamas.

 Mykonos on Küklaadide saarte peoloom ning Kreeka vastus Ibizale. Lisaks saarel pidutsemisele ning rannas peesitamisele pakub saar palju valikuid erinevateks tegevusteks ja põnevate kohtade avastamiseks.

Tinoselt Mykonos´le võib kasvõi päevaks sõita praamiga, sõit kestab umbes 30 minutit.

Mykonos üle 40 aasta üks olulisemaid Kreeka puhkusepaikasid, Mykonoselt leiavad endale kindlasti ajaviidet vabameelsed ja peohimulised. Saare keskus Hora on olemuselt kosmopoliitne, kuid siitki ei puudu Kreekale iseloomulik sarm.

Nii Syros kui Tinos on äratuntavalt Kreeka saared, kuid siiski väga erinevad ja pakuvad omalaadset elamust. Syros ja Tinos

Puhkus Vahemere saartel on igati meeldejääv ja meeleolukas, eriti Kreeka stiilis, millel on pisikene üllatusmoment!

 

Vaata ka meie reisi veel ühele Küklaadide saarestiku pärlile – Santorinile.

 

SyrosjaTinos

Syros ja Tinos

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  10.07-16.07 / 24.07-30.07 / 25.08-31.08 / 09.06-15.06.2025
 • Kestus
  7 päeva

Reisi sihtkoht

Klientide kogemused

0.0

Overall 0

 • Lend Tallinn - Ateena - Tallinn (käsipagasiga)
 • Lend/praam Syrosele
 • praam Syros-Tinos ja Tinos-Ateena
 • majutus hommikusöögiga
 • eestikeelse reisjuhi teenused
Ei saisaldu hinnas
 • reisikindlustus
 • ülejäänud söögikorrad
 • kohapealsed väljasõidud
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!