Vaata pilte

Aastavahetus Lõuna Indias – Keralas

Ilus Kerala

26.12.22-07.01.23
Ilus Kerala

Aastavahetusringreis Keralas 

Kerala – Lõuna India Araabia mere ääres – hingematvad vaated, vürtsidest lõhnavad turud ja istandused, värviküllased riietused, kookospalmidega ääristatud liivarannad ookeani ääres, troopilised kanalite ja jõgede süsteemid koos ajalooliste paatmajadega, jahedamates mägedes teeistandused ja loomad -linnud dzunglis.

India on koht, mis ei jäta vist peaaegu kedagi külmaks. See on maa, mis on tuntud oma kontrastiderohkuse poolest. Ääretud rikkused – templid, lossid, imeilusad rannaääred, maalilised vaated mägedes, fantastiline käsitöö ning iidvana kultuur. Rahvarohked turud ja linnad, traditsioonilised külad, vürtsikad toidud ja mitmekesine rahvastik.

Kerala on kindlasti üks ilusamaid ja lihtsamalt  mõistetavamaid kohti Indias. 

Meie ringreis saab alguse mereäärsest linnast Kochist, seejärel suundume veidi kõrgemale sisemaale, kus on soodus kliima teeistandusteks, mille poolest on Munnar siinkandis eriti tuntud. Meie teekond jätkub sisemaal Thekkady dzunglilaadses rahvuspargis, kus külastame ka Kerala kuulsaid vürtsiistandusi. Seejärel suundume tagasi ookeani poole, kuid jääme peatume nn tagavetel  – maalilises Kumarakomis, kus veedame ka ühe ööpäeva nn traditsioonilises paatmajas sõitmaks mööda troopilisi kanaleid ja jõgede süsteeme. Reisi lõpuks jõuame tagasi ookeani äärde ning puhkame viimase päevad varbad liivas ja soojas ookeanivees.

Vaata reisikava päevade kaupa klikates lehe ülalosas KAVA nuppu

 

 

 

 

info@kontiki.ee         56268377

 

Päev 1 - 26.12. Väljalend Tallinnast

Päev 2 - 27.12.  Saabumine Kochisse, imelisse Keralasse 

Kochi on juba ajalooliselt olnud värviküllane ja silmapaistev sadamalinn. Silma paistavad nii mõneski kohas nii euroopapärane arhitektuur kui ka omapärased ja silmatorkavad tohutu suured hiinapärased kalavõrgud.

Tutvus linnaga.  Sõidame mööda ning mõnda astume ka sisse- Mattancherry ja Kochi kindlus, Hollandi lossi, mille ehitasid portugaallased , sünagoogi, hiidsuuri hiina kalavõrke, St Francise kirikut- India vanim euroopa ehitis (1503) . Kuulus maadeavastaja Vasco da Gama oli enne tema säilmete viimist Lissaboni maetud Kochisse. Shiva tempel ja  Ernakulami turg. Õhtul soovijatele Kathakali tantsuetendus – klassikaline india tants väga värviküllaste näaomaalingutega. Süzeeks on tavaliselt hindu mütoloogia, religioosed legendid ja spirituaalsusega seotud teemad.

Majutus Kochis.

Päev 3  - 28.12. Kochi- Munnar (150 km – 4 h)

Pärast hommikusööki maaliline teekond künklikku Munnari piirkonda, mis asub merepinnast u 1800 m kõrguselt. Siia rajas kunagine Briti valitus oma 
suveresidentsi- erinevalt rannikul olevast suvekuumusest on siin meeldivam jahedam temperatuur. Teel möödume ananassi, kautshuki, kardemoni, vanilje, pipra , kakao, kohvi ja tee istandustest.

Hilisel pärastlõunal saabumine Munnarisse.

Majutus Munnaris 

Päev 4  - 29.12.  Munnar

Sõit läbi ülikorrastatud teeistanduste. Võimalik on näha ka teelehtede korjamist. Pärastõunal Tee Muuseumi külastus, kus selgitatkse tee valmistamise protsessi.

Eravikulami looduspargi külastus, hea õnne korral võib siin lisaks mitmekesisele linnustikule näha ka metiskuid elevante, shaakaleid, mitmed antiloope ning teisi loomi.

Majutus Munnaris 

Päev 5  30.12. Munnar - Thekkady   (110 km/ 3.5-4h )

Sel päeval sõidame Thekkadysse, piirkond, mis nagu Munnargi on mägine. Piirkond on tuntud  oma vürtsiistanduste  ja loodusparkide poolest. Loodusparkidest on saanud ka reservuaat tiigritele.

Pärast lõunasööki vürtsiistanduse külastus, kus tutvustakse  Keralas kasutusel olevaid vürtse. Seejärel paadisõit Periyari järvel  loomade vaatluseks – metsikud elevandid, väga hea õnne korral tiigrid
, mitmesugused antiloobid ja muud loomad.

Majutus Thekkadys.

Päev 6  31.12 THEKKADY - KUMARAKOM (145km / 4h)

Kumarakom on nn backwater ehk kanalite ja jõgikonna süsteemide keskus. Siin toimub kogu elu kanalite ja jõgede ääres, transpordiks on erinevad paadid. Kerala backwater on tuntud ka oma romantiliste ja troopiliste kanalikruiiside poolest. 
Ühele neist suundume ka järgmistel päevadel meie 

Saabudes check in hotelli ning lõõgastus järve  ääres 

Õhtul aastvahetuse tähistamine piduliku õhtusöögiga 

Majutus Kumarakomis .

Päev 7  1.01.KUMARAKOM

Päev puhkuseks hotellis. Imekaunid vaated järvele.

Soovijatele bassein :)

võimalik leida ka lisategevusi 

Majutus Kumarakomis

 

Päev 8  2.01.Kumarakom- ALLEPPEY (33Km / 1h)

Hommikupoolikul sõit Alleppeysse, kus astume vaid meile reserveeritud paatmaja
pardale ööpäevaseks kruiisiks mööda kanaleid ja järvi. Istudes laeva tekil näeme endast möödumas traditsioonilisi külasid, templeid, põlde ja palmisalusid ja hea õnne korral ka loomi. Vaatleme  mööduvat elu- olu ning naudime meile valmistatavaid kohalikke hõrgutisi.

Pärast laevale asumist serveeritakse lõuna .Kruiis viib läbi kauneimate Kerala jõgede , näha on kuidas kohalikud elavad oma igapäevaelu, nende ainsaks transpordivahendis on paat. Pimeduse saabudes heidame ankru keset järve.

Serveeritakse õhtusöök küünlavalgel keset järve. Kindlasti üks romantilisemaid kohti reisi vältel:)

Majutus laevas.

Päev 9  3.01.  ALLEPPEY – MARARI (16Km / 0.5h)

Saabume laevaga Alleppeysse u. kl 9.30 pärast kosutavat hommikusööki pardal. Edasi sõidame autoga Mararisse – imekauniss rannapiirkond kookospalmidega ääristatud pikkadele liivarandadele. Marari on koht, kus veel ei ole liiga palju turiste.

Majutus Mararis järgmised 3 päeva ja ööd kuni 6.01

Päev 10- 11 - rannapuhkus

 Päev  12 - 06.01.transfer lennujaama ja tagasilend Tallinnasse

Päev 13 07.01. Saabumine Tallinnasse

 

Reisihin 2890 eur/inimene sisaldab järgmist

 • Lennupiletid Tallinn- Kochi-Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4*   ilusates hotellides
 • 4 õhtusööki
 • Aastavahetuse pidulik õhtu koos õhtusöögiga
 • 4 lõunasööki
 • Kogu majutus ja toitlustus tagavetel paatmajas
 • Kogu kohapealse transpordi ja kirjeldatud tegevused
 • Eestikeelne reisijuht ja kohalik giid

Lisaraha kulub:

 • India viisa - 80 USD (annab kahekordse sissepääsu Indiasse 1 aasta jooksul- viisa saab teha onlines ning heameelega aitame selle tegemisel
 • toidukorrad, mis ei ole hinnas sees 
 • jootrahad kohalikele giididele
Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!