fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Aastavahetus Lõuna Indias – Keralas

Ilus Kerala

Aastavahetus Lõuna Indias – Keralas

3040€ in. kohta

Aastavahetusringreis Keralas

Kerala – Lõuna India Araabia mere ääres – hingematvad vaated, vürtsidest lõhnavad turud ja istandused, värviküllased riietused, kookospalmidega ääristatud liivarannad ookeani ääres, troopilised kanalite ja jõgede süsteemid koos ajalooliste paatmajadega, jahedamates mägedes teeistandused ja loomad -linnud dzunglis.

India on koht, mis ei jäta vist peaaegu kedagi külmaks. See on maa, mis on tuntud oma kontrastiderohkuse poolest. Ääretud rikkused – templid, lossid, imeilusad rannaääred, maalilised vaated mägedes, fantastiline käsitöö ning iidvana kultuur. Rahvarohked turud ja linnad, traditsioonilised külad, vürtsikad toidud ja mitmekesine rahvastik.

Kerala on kindlasti üks ilusamaid ja lihtsamalt mõistetavamaid kohti Indias.

Meie ringreis saab alguse mereäärsest linnast Kochist, seejärel suundume veidi kõrgemale sisemaale, kus on soodus kliima teeistandusteks, mille poolest on Munnar siinkandis eriti tuntud. Meie teekond jätkub sisemaal Thekkady dzunglilaadses rahvuspargis, kus külastame ka Kerala kuulsaid vürtsiistandusi. Seejärel suundume tagasi ookeani poole, kuid jääme peatume nn tagavetel – maalilises Kumarakomis, kus veedame ka ühe ööpäeva nn traditsioonilises paatmajas sõitmaks mööda troopilisi kanaleid ja jõgede süsteeme. Reisi lõpuks jõuame tagasi ookeani äärde ning puhkame viimase päevad varbad liivas ja soojas ookeanivees.

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  26.12.24-07.01.25

Reisikava

1
1-2.päev (26-27.12)
1.päev (26.12) väljalend Tallinnast (vastavalt lennuplaanile). 2.päev (27.12) saabumine KOCHISSE (läbi Mumbai) varasel õhtupoolikul ja transfer hotelli. Õhtupoolik puhkuseks pikast lennust ja kohanemiseks India elu-oluga. Kochit nimetatakse ka Araabia mere kuningannaks. Kochi oli üks tähtsamaid vürtsidega kauplemise keskusi India läänerannikul alates 14. sajandist ning siin olid tihedad sidemed Araabia kaupmeestega. 1503.a saabusid siia esimeste eurooplastena portugallased ning vallutasid piirkonna, seejärel sai Kochist esimene Euroopa koloonia. Hiljem saabusid siia ka hollandlased ning inglased - see kõik on jätnud oma mõjutused ka tänapäeva Kochisse. Kochi on juba ajalooliselt olnud värviküllane ja silmapaistev sadamalinn. Tähelepanu äratab Euroopa-pärane arhitektuur kõrvuti omapäraste Hiina kalavõrkudega.
2
3.päev (28.12)
KOCHI. Pärast hommikusööki viib giid teid linnaga tutvuma. Külastatakse Mattancherryt ja Kochi kindlust, sh Hollandi lossi, sünagoogi, hiidsuuri Hiina kalavõrke, St Francise kirikut - India vanim euroopa ehitis (1503). Kuulsa maadeavastaja Vasco da Gama säilmed olid maetud Kochisse enne kui need Lissaboni viidi. Pärastlõunal Shiva templi külastus ja juurviljaturg Ernakulamis. Õhtul Kathakali tantsuetendus – klassikaline India tants väga värviküllaste näomaalingutega. Süžeeks on tavaliselt hindu mütoloogia, religioossed legendid ja spirituaalsusega seotud teemad. Majutus Kochis.  
3
4.päev (29.12)
KOCHI - MUNNAR (150 km/4 h) Pärast hommikusööki maaliline teekond künklikku Munnari piirkonda, mis asub merepinnast u 1800 m kõrgusel. Siia rajas kunagine Briti valitus oma suveresidentsi - erinevalt rannikul valitsevast suvekuumusest on siin temperatuur meeldivam - jahedam. Teel möödume ananassi-, kautšuki-, kardemoni-, vanilje-, pipra-, kakao-, kohv- ja teeistandustest. Hilisel pärastlõunal saabumine Munnarisse. Majutus Munnaris.
4
5.päev (30.12)
MUNNAR. Munnari vaatamisväärsused. Sõit läbi ülikorrastatud teeistanduste, võimalik näha ka teelehtede korjamist. Pärastlõunal Tee Muuseumi külastus, kus selgitatakse tee valmistamise protsessi. Eravikulami looduspargi külastus, hea õnne korral võib siin lisaks mitmekesisele linnustikule näha ka metsikuid elevante, šaakaleid, antiloope ning teisi loomi. Majutus Munnaris.
5
6.päev (31.12)
MUNNAR-THEKKADY (110 km/ 3.5-4h) Sõit Thekkadysse, mis on mägine piirkond, nagu Munnar. Thekkady on tuntud oma vürtsiistanduste ja loodusparkide poolest. Loodusparkidest on saanud ka reservaat tiigritele. Pärast lõunasööki vürtsiistanduse külastus, kus tutvustatakse Keralas kasvatatavaid vürtse. Seejärel paadisõit Periyari järvel loomade vaatluseks – metsikud elevandid, hea õnne korral ka tiigrid, antiloobid ja muud loomad. Õhtul aastavahetuse tähistamine piduliku õhtusöögiga. Majutus Thekkadys.
6
7.päev (01.01.2024)
THEKKADY - KUMARAKOM (145km / 4h) Kumarakom on nn backwater ehk kanalite ja jõgikonna süsteemide keskus. Siin toimub kogu elu kanalite ja jõgede ääres, transpordiks on erinevad paadid. Kerala backwater on tuntud ka oma romantiliste ja troopiliste kanalikruiiside poolest. Majutus Kumarakomis.
7
8.päev (2.01)
KUMARAKOM - ALLEPPEY (33Km / 1h) Hommikupoolikul sõit Alleppeysse, kus astume vaid meile reserveeritud paatmaja pardale ööpäevaseks kruiisiks mööda kanaleid ja järvi. Laeva pardalt näeme traditsioonilisi külasid, templeid, põlde ja palmisalusid ning hea õnne korral ka loomi. Jälgime kohalikku elu-olu laevast ning naudime meile valmistatud kohalikke hõrgutisi. Pärast laevale asumist serveeritakse lõuna. Kruiis viib läbi kauneimate Kerala jõgede, näha on kuidas kohalikud elavad oma igapäevaelu, milles ainsaks transpordivahendis on paat. Pimeduse saabudes heidame ankru keset järve. Serveeritakse õhtusöök küünlavalgel. Kindlasti üks romantilisemaid kohti reisi vältel. Majutus laevas.
8
9.päev (3.01)
ALLEPPEY – MARARI (16Km / 0.5h) Pärast lõõgastavat hommikusööki pardal  transfer Mararikulami e Mararisse - imekaunis rannapiirkond, mida ääristavad kookospalmid ja pikad liivarannad. Marari on koht, kus turiste pole veel liiga palju. Majutus Mararis järgmised 3 ööd.
9
10.päev
MARARI. Päev kauni rannaga Marari piirkonnas (rannapuhkus). Majutus Mararis.
10
11.päev (5.01)
MARARIS. Päev kauni rannaga Marari piirkonnas (rannapuhkus). Majutus Mararis.  
11
12.päev (6.01)
MARARI - KOCHI (u 2h) Hommikupoolikul transfer Kochi lennujaama, et alustada pikka tagasilendu (läbi Mumbai) koju. Lend Kochi-Mumbai. Öö Mumbai lennujaama lähistel.
12
13.päev (07.01)
Saabumine Tallinnasse. Lend Mumbai-Varssavi-Tallinn.
Hind 3040€/ inimene sisaldab järgmist:
 • Lennupiletid Tallinn- Kochi-Tallinn
 • Majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega 3-4*  väga korralikes ja ilusates hotellides NB! üksi toas majutudes lisandub ühese toa kasutuse lisatasu
 • 4 õhtusööki
 • Aastavahetuse pidulik õhtu koos õhtusöögiga
 • 4 lõunasööki
 • Kogu majutus ja toitlustus tagavetel paatmajas
 • Kogu kohapealse transpordi ja kirjeldatud tegevused
 • Eestikeelne reisijuht ja kohalik giid
Lisaraha eest:
 • India viisa - 25 USD (turistiviisa 30-päevane)
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • jootrahad kohalikele giididele
 • reisikindlustus, soovitatavalt koos reisitõrkekindlustusega
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!