Vaata pilte

Botswana

Loodussõbra ja safarihundi unelm - metsik Botswana

17.09.-1.10.2021, 27.03.-10.04.2022
Loodussõbra ja safarihundi unelm - metsik Botswana

lõvid Third bridge

 

 Paljud vanad safarihundid peavad Botswanat parimaks reisisihtkohaks. Loomi näeb siin enam-vähem sama palju, kui Keenia või Tansaania parimates rahvusparkides, kuid inimesi ja autosid on märksa vähem, ja suure osa ajast saab safaril ringi sõita uhkes üksinduses.

Botswanas elab Aafrika suurim elevandipopulatsioon. Ka hüäänkoerte, lõvide, leopardide ja gepardite asurkonnad on siin suuremad ja tugevamad kui mujal Aafrikas. Ja loomulikult on Okavango tõeline jõehobude paradiis.

Botswana suurimaks magnetiks ongi Okavango delta. See on

Moremi jõehobudjõgi, mis ei suubu merre vaid kaob Kalahari kõrbe ja millest siis tekib maailma suurim oaas. Kui 2013. aastal otsiti Aafrika seitset suurimat loodusimet, siis krooniti nende sekka ka Okavango delta. Meie reis viibki meid suures osas Okavango delta piirkonda  ning lõpuks külastame ka seitsme maailma suurima loodusime hulka arvatud Victoria juga, mis asetseb Botswana põhjapiiri lähedal Sambias ja Zimbabwes.

Botswana on pindalalt veidi väiksem kui Prantsusmaa, kuid inimesi elab siin vaid kaks miljonit.

Lisaks on see peale Eesti ainus sini-must-valge lipuga riik maailmas. Eesti trikoloor autol äratab siin alati kohalike sõbralikku tähelepanu.

tsvana_lapsedBotswana arvukaimaks rahvuseks on tsvanad, põlisrahvaks aga sanid, kes on enam tuntud bušmanitena. Peale selle on Botswana Aafrika kõige väiksema korruptsiooniindeksiga hästitoimiv riik.

Loodusturism on teemantite ja muude maavarade kaevandamise ning veisekasvatuse järel riigi majanduse kolmas alustala ja turist tunneb end siin oodatud külalisena.

Vaata videot meie eelmisest Botswana reisist

 

Vaata mida kliendid kirjutavad http://www.kontiki.ee/kliendid-meist/

Täpset programmi päeva kaupa vaata ülevalt nupu alt KAVA.

 

Et oleks julgem  kaugeid reisiplaane teha, oleme oma kõigi 2021 aasta grupireiside paketti lisanud omalt poolt Covid reisikaitse kindlustuse.  Te ei pea muretsema, mis saab siis, kui vahetult enne reisi saate positiivse covid- testi või kui haigestute. Kindlustus tagab reisitõrke korral reisiraha tagastuse või reisil olles ravikulud.

 

Miks reisida Kon Tiki Reisidega:

  •  Meil on pikaaegne kogemus ja teadmised kohapealsetest oludest
  • Toome teid alati koju tagasi
  • Meie kaugreiside grupireisid sisaldavad juba Covid kindlustuskaitse

 

Kon Tiki Reisides lähtume oma reisikorraldusel vastutustundlikust reisimisest ja  jälgime kõiki kohalikke covid reegleid turvalisuse huvides. Hoiame pidevalt silma peal kohalikel oludel ning nende ebasoodsaks muutumisel lükkame reisi edasi või jätame ära.

 Päev 1

Saabumine Botswanasse, safaripealinna Mauni. Majutus hotellis. Puhkus basseini ääres pikast lennust, lend väikelennukiga Okavango delta kohal. Õhtusöök kohalikus restoranis

 

Päev 2

Sel päeval algab meie safari. Meid ootab ees täisvarustusega safariauto. Läheme 9- päevasele safarile Moremi, Savuti ja Chobe piirkonda. Meiega on lisaks reisijuht Reinule kaasas kohalik giid-autojuht, kokk ja abiline. Järgmisel 9 päeval maasturitega liikudes ööbime kaitsealadel meie jaoks igapäevaselt püstitatud telklaagris. Kõigil telkidel on oma safaridušš ja tualett. Süüa valmistab kaasasõitev kokk. Road on maitsvad, värsked ja samas ka aafrikapärased. Nii on Botswanas aastakümnete jooksul reisinud miljonid safarituristid. Ettevaatlike rahustuseks võib öelda, et sellise reisimisviisi õnnetusjuhtude statistika ei anna põhjust muretsemiseks. Sõidame esmalt Moremi kaitsealale, mis paikneb Okavango kaguosas. Pärast keskpäevast puhkust laagris suundume loomavaatlusretkele, mis kestab päikeseloojanguni. Esimestel päevadel viibime Xakanaxa piirkonnas, kus lisaks paljudele antiloobiliikidele, tüügassigadele, sebradele, kaelkirjakutele, elevantidele ja jõehobudele võib kohata lõvisid, tähnikhüääne, leopardi ja gepardit.Bainesbaobs

Majutus kõigi mugavustega telkides. Duširuumi keset imelist loodust ja vaateid.

 

Noor isalõvi

Päev 3

Päev Xakanaxa piirkonnas. Hommikul sõidame loomi vaatlema päikesetõusu ajal. Päike tõuseb peale kuut hommikul, kuid loojub õhtul varakult – kella seisme paiku. See jätab piisavalt palju uneaega. Eelmisel päeval saadud teave võimaldab meil paremini hinnata, kus võib oodata kiskjaid ja teisi huvitavaid loomaliike.

Majutus kõigi mugavustega telkides keset imelist loodust ja vaateid.

 

Päev 4

Lahkume hommikul vara laagrist, abilised jäävad seda kokku panema. Hommikuselt loomavaatluselt Xakanaxa piirkonnas sõidame edasi Khwai piirkonda, mis on veidi metsasem. Jõeäärsed puudesalud on heaks varitsuskohaks leopardile. Ka lõvisid ja elevante on selles piirkonnas palju ja sageli satuvad oma jahiretkedel siia hüäänkoerad.

Ööbime telklaagris jõehobudest kubiseva järvekese ääres.Safari_vehicle_-_watching_Buffb

 

Päev 5 -6

Veedame päeva Khwais, uurime, millised on võimalused leopardi ja hüäänkoeri kohata.

Öösel kuuleme safaritelkidest Okavango-piirkonna tüüpilisi ööhääli – võrakonnade kilksumist, jõehobude puristamist, elevantide pasundamist, võib-olla ka lõvide möirgeid.

Vaata ka Rein Kuresoo juttu tema kohtumisest Okavango lõvidegaFully Serviced Tent Inside 2

ning juttu maailma suurimast elevandipopulatsioonist Chobes

 

 

 

Päev 7-8 Savuti - Chobe Rahvuspark

moremi elevandidSavuti on koht Chobe rahvuspargi ja Kalahari piiril, kuhu loomad tulevad kaugelt poolkõrbest janu kustutama. Seetõttu on siin kiskjaid rohkem, kui kusagil mujal Botswanas, arvatakse koguni, et see on Aafrika kõige kiskjaterohkem piirkond. Siin on vändatud mitmeid BBC ja National Geograficu filme lõvidest, leopardidest ja hüäänkoertest. Ka gepardi kohtamise tõenäosus on siin retke suurim. Õhtuti tulevad hüäänid laagrit uudistama.

 

Päev 9 – 10 Chobe Rahvuspark – Chobe jõgi

 

Chobe elevantSõidame safariautodega ringi Chobe rahvuspargis. Lisaks rohketele kõikjal askeldavatele elevantidele ja paljudele teistele loomadele, keda kohtame ka edaspidi, on siin võimalik näha ka haruldast musta hobuantiloopi. Chobe on kõige elevandirohkem piirkond kogu Aafrikas. Hommikustel või õhtustel retkedel võib sattuda ka saaki murdvatele kiskjatele. Meie safari viib meid nüüd mööda jõeäärseid radasid . Siin võib näha suurt karja pühvleid, elevante sebrasid ja teisi rohusööjaid. Kuna saakloomi on palju, võib kohata ka palju kiskjaid. Päikeseloojangud nagu mujalgi Aafrikas, on ka siin imeilusad ja annavad suurepäraseid hetki fotograafidele:)

 

Päev 11

Chobe jõgi. Viimane hommik meie liikuvas safarilaagris. Seejärel suundume hommikusele laevakruiisile mööda Chobe jõge. Paadireisil mööda Chobe jõge näeb rohkesti nii elevante kui ka jõehobusid, krokodille ja paljusid veelinde.

 

Lõuna Kasanes ja sealt edasi sõit Victoria Falls linnakesse. Looduse tüügasiga Kasanesvõimas kohalolu on märgatav siin linnaski – tüügassead jalutavad autode vahel, vahel tungivad linna ka elevandid või paavianid.

Majutus Victoria Fallsis hotellis.

 

Päev 12

Päev Victoria Fallsis

Külastame üht maailmaimedest Victoria juga, mis on ühtlasi ka maailma kõige laiem juga – 1700 m  lai ja 108 m kõrge. Soovijatel võimalus oma päeva veeta kas ekstreemspordiga tegeledes, linnakeses jalutades või basseini ääres puhates.

Majutus hotellis Victoria Fallsis.

 Unknown 

 

Päev 13

Lahkumine Victoria Fallsist ja sõit lennujaama.

 

Hind 4450 eur  sisaldab: 

Rahvusvahelisi lende Tallinn- Maun ja Victoria Falls - Tallinn

Majutused kahestes tubades hotellides (Maunis ja Victoria Fallsis) ja kahestes telkides safaril olles. Telgid on suured ja kõigi mugavustega. Magamine voodites.

Kogu toitlustus safaril olles

Maunis ja Victoria Fallsis majutus koos hommikusöögiga

Kõik programmis kirjeldatud tegevused, safarid ja  ringsõidud

Eestikeelne reisijuht loodusteadlane Rein Kuresoo 

Kohalik giid-autojuht

Kõik loodusparkide tasud  ja sissepääsud

Covid kindlustuskaitse

 

Lisakulutused reisil:

Toidukorrad Maunis ja Victoria Fallsis

Alkohoolsed joogid

Viisatasud - Zimbabwe ja Lõuna Aafrika transiitviisa

Jootrahad kohalikele giididele

 

 

Reisi üldtingimused

 

Rein Kuresoo

Rein Kuresoo (54) on bioloog, looduskirjanik, loodusgiid, looduskaitsja, looduskunstik ja -esseist. Ta on Eestimaa Looduse Fondi üks asutajaliikmeid ja olnud ka selle juhataja. Ta on juba üle 25 aasta toonud Lääne-Euroopa turistide Eestisse linde ja karusid vaatlema. Täna viib ta ka eestlasi lõvisid ja elevante vaatama:). Rein tunneb ühtviisi hästi nii Botswana imetajaid, linde kui ka taimi. RK

Reinu lugusid Botswana loodusest saab lugeda siit.

 

 

 

Ole kursis põneva reisiinfoga

Pane siia oma meiliaadress ja oled toimuvaga kursis,Liitu uudiskirjaga!