fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Seišellid- tükike paradiisi Mahel

Seišellid- tükike paradiisi Mahel

1990€ in. kohta
5.11.-17.11.24 / 17.-28.11.24 / 22.02.-05.03.25 / 15.03-28.03.2025 / 12.04-23.04.25

Seišellid – imekaunis saarestik India ookeanis, mida on nimetatud ka tükikeseks paradiisiks maa peal. Saarestik koosneb 115 saarest, suuremad ja tuntumad neist Mahé, Praslin ja La Digue. Saarestik pakub võimalust nii merelisteks tegevusteks, matkamiseks, kohaliku eluga tutvumiseks kui ka lihtsalt mõnedes paljudest imekaunitest randadest puhkamiseks. Populaarne on ka nö island hopping  ehk  erinevate saarte külastamine. Siin on ka UNESCO kaitse all olev  korallrahu Aldabra ja  palmimets Vallée de Mai, mida kutsutakse ka Eedeni aiaks.

KÕIK MEIE REISID SEIŠELLIDELE ON KOOS EESTI KEELSE REISIJUHIGA NING SISALDAVAD KA KOLME EESTI KEELSET VÄLJASÕITU TUTVUMAKS TROOPILISE SAARE ELU-OLUGA.

Kogu reisi jooksul on peatumine  Mahe saarel, soovijatel on võimalik teha lisaks ka päevaseid väljasõite, näiteks   La Digue saarele või ka väiksematele saartele ja nende lähedale.

Seišellid on kindlasti ka koht sukeldumis- ja snorgeldamistuurideks.  Need, kel on tehtud  sukeldumislitsents ning soovivad Seišellide imelise veealuse maailmaga tutvuda, on ka see võimalus olemas.

Ajaloolased on seisukohal, et ilmselt olid Seišellid asustamata saared, mida aeg ajalt kasutasid ainult piraadid, kuni aastani 1756.  Prantslasest kapten Nicholas Morphey asetas Mahe saarele kivi näitamaks selle kuulumist Prantsusmaale  ja nimetas saared tollase prantsuse rahandusministri Jean Moreau de Séchelles ’i järgi. 1794 saabusid britid sõjalaevaga  ning Seišellid loovutati Briti impeeriumile. 1976 kuulutati välja iseseisev vabariik. Kuna Seišellide saartel ei ole kunagi olnud  põliselanikke, põlvnevad praegused seišellide elanikud  sisserännanud inimeste hulgast. Kohalik elanikkond on segunenud mitmerassiliseks, kellest suurimad etnilised rühmad on Aafrika, Euroopa (eelkõige Prantsuse), India ja Hiina päritolu. Sellest on tekkinud ka kaasaegne kreooli kultuur, mille maitseid on eriti  tunda ka kohalikes seišelli toitudes.

Miks reisida Seišellidele:

 • Seišellid on väga turvaline ja rahulik reisisihtkoht
 • Siin asuvad maailma ühed kauneimad rannad. Kõiki Seišellide saari ümbritsevad imekaunid rannad- türkiissinine vesi ja palmidega ääristatud valge liivaga rannad nii kaugele kui silm ulatub. Sageli on erinevate randade vahel vahemaa väga väike ning lühikese jalutuskäiguga on võimalik jõuda juba uude ja teistmoodi ilusasse randa, ka rannaskäik pol siin kunagi igav. Iga rand ja laht pakub erinevaid elamusi – suurte kividega ääristatud randadest kuni üksikute randadeni, mis jätavad eraldatuse tunde. Ka kõik saared on erineva meeleouluga. Et saarestikust parimat ülevaadet saada, on ka väga populaarne sõita erienvate saarte vahel.
 • Mitmekesine ja lopsakas taimestik – nii troopilistes aedades, loodusparkides kui ka randades. Sügavrohelised toonid, eksootilised õied, põõsad ja puud, erikujulised lehed ja endeemilised taimed. Ees ootab ka lai valik troopilisi puuvilju. Ainulaadne taimestik on siin ka range kaitse all, kõige  tuntum neist on Coco de Mer palmipuu, millest reisil tuleb ka palju juttu.
 • Põnev eluslooduse maailm – hiiglaslikud maismaa kilpkonnad, mitmekesine linnustik – kõige kuulsam neist must papagoi, kes on ühtlasi ka Seišellide vapilind. Imeline veealune maailm – India ookean, mis ümbriteb Seišelle on koduks paljudele korallidele, vee kilpkonnadele ja värvilistele kaladele.
 • Elades sisse  saarte pingevabasse kohalikku õhkkonda, saab nautida kreooli tradistioone, kultuuri ja kokakunsti.

Õhutemperatuur on päeval u 30 c, öösel 24C ja vesi on 28 C. Aegajalt võib tulla ka troopikale omaseid vihmahooge.

 

Võimalikud lisategevused

Päevane väljasõit La Digue saarele

See on päev järjekordselt uue saare avastamiseks. Sõit veelkord laevaga järgmisele ja sel korral neist kolmest kõige väiksemale saarele – La Digue. Saar on vaid 10 km2 suur ning siin elab vaid 3000 püsielanikku. Kuid selle eest on siin silmipimestavalt kaunis ja seda mitte ainult turistide arvates, vaid siin armastavad fotosessioone korraldada ka maailma kuulsaimad luksusbrändid. Saare nimi La Digue pärineb  laevalt, millega esmakordselt jõuti siia 1768. Saarel ei ole ühtegi linna, ainult üks asula  ja siin võib kokku lugeda vaid paar tosinat autot. Peaaegu igale poole saab minna jalgsi, tõsi, see võib võtta ka kuni tunni, seetõttu ongi siin armastatuim liiklusvahend jalgratas ja seda soovitame kasutada  ka meie saare avastamiseks. Teed on lihtsad ning pikemalt kui 5 km ühes suunas ei ole võimalik sõita.  Lisaks troopilistele palmisaludele ja mitmetele piltpostkaarti meenutavatele randadele on siin   ka  maailma  kõige ilusamaks  rannaks tituleeritud Anse Source d`Argenti.

Päene väljasõit Saint Anne merekaitsealale – laevasõit, snorgeldamine ja seejärel Moyenne saarel hiid maismaa kilpkonnade juures jalutuskäik, barbeque lõuna saarel.

Ühendatud väga pikk päev Praslini ja La Digue saare külastus- Varahommikul kl 06:15 -06:35 algab reisijate hotellidest peale võtt (täpse väljumise kellaaja ütleb kohalik ekskursiooni korraldaja ja need võivad natuke siia – sinna ajaliselt erineda).  Kiirlaevaga Mahe sadamast sõidetakse kõigepealt Praslini saarele – kestvus umbes 1 h – 1,5 h. Saabudes Praslinile ootab sadamas kohalik giid, kes juhatab inimesed bussi (vahel võib olla ka mitu bussi). Sõidetakse Valle de Mai ette- endeemilise palmimetsa sissepääsu algusesse, kus kasvab ainult Seišellidele omane väga omapärane Coco de Mer. Kohalik giid teeb seal sissepääsu juures peatuse (Valle de Maid selle tuuri sees ei külastata) ja tutvustab Seišellide au ja uhkust, seda ainulaadset kookospähklit. Seejärel sõidetakse Anse Lazio randa, mis on Praslini üks kauneimaid randasid. Siin on aega kas ujuda või puhata niisama. Seejärel sõidetaks bussiga tagasi Praslini sadamasse ning sõidetakse edasi veel väiksemale saarele La Digue, kus kõigepealt on lõuna ning seejärel vastavalt soovile, kas jalgratastega või lahtise käruga sõit maailma üheks kaunimaks rannaks tituleeritud Anse Source D’Argent’ile. Vaba aeg kuni ärasõiduni kas ranna nautimiseks või veel saarel ringi vaatamiseks.

Võimalik on kohapeal ka rentida auto ning iseseisvalt tutvuda Mahe   saare paljude randade ja ilusate vaadetega.

MEIE KLIENTIDE FOTOMEENUTUSED SEIŠELLIDE REISIDELT 

Birgit Tomson november 2022

Eneli Rosin veebruar 2023

Madis Mähar november 2022

Jelena Tarassova jaanuar 2023

Kätlin Jäger veebruar 2023

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  5.11.-17.11.24 / 17.-28.11.24 / 22.02.-05.03.25 / 15.03-28.03.2025 / 12.04-23.04.25

Reisikava

1
1.päev
Väljalend Tallinnast
2
2.päev
Saabumine Seišellide suurimale saarele Mahele. Transfer lennujaamast hotelli ja majutus hotelli  järgnevaks 9 ööks. Pakume hotelle   Beau Valloni ja Bel Ombre piirkonnas, mis on üks tuntumaid rannapiirkondasid, siin on restorane, ilus rand mitmete tegevustega. Piirkond asub 15 min autosõidu kaugusel ka  pealinnast Victoriast.   Mahé -  saarestiku suurim ja mitmekesiseim saar. Saare nimi pärineb Prantsusmaa endiselt kubernerilt Mahé de La Bourdonnais'lt. Saare algne nimi oli  aga palju tabavam "Ile d'Abondance" ehk "Külluse saar". Tõepoolest, saar on külluslik  loodusliku ilu poolest.  154 km2 saarele mahuvad rohelised troopilise  metsaga kaetud graniitmäed, türkiissinise  veega lahesopid, ja valge liivaga rannad. Suur osa kogu saarestiku elanikkonnast on samuti koondunud Mahé le -  siin elab  umbes  75,000 inimest, kellest omakorda kolmandik elab maailma väikseimas pealinnas Victorias.
3
Päev 3
  Päevane tuur Mahé saarel. Mahé on ilus. Sõites mööda  kurvilisi teid piki rannikut või läbi mägede,  ei paista siin lõppu tulevat parimatest foto  võimalustest - värvilised puidust kreooli majad, väikesed poed, üksikud lahed ja kõike seda ümbritsev luksuslikult lopsakas taimestik. Saare keskosas paistavad pilvedesse uppunud metsased mäetipud, pakkudes elukohta mitmekesisele taimestikule ja loomastikule. Silma jäävad  palmid ja muud troopilised taimed, sealhulgas mango, papaia, banaan ja teetaimed.  Ka randade vähesuse üle ei saa siin kurta, erinevatel lugemismeetoditel on neid siin saarel kokku loetud umbes 65. Külastame ilusaid ja ajaloolisis paiku ning loomulikult ka kohaliku rummi tootjat:)- rummide degustermine on lisatasu eest.  
4
päev 4
Poole päevane pealinna Victoria külastus. 25 000 elanikuga on Victoria Seišellide suurima asustusega koht, kuid suureks ei saa seda siiski nimetada- tänavaid on siin vaid paari tosina jagu ning valgusfoore vaid 2. Peamiselt 20 sajandi algusest pärit värvilised puit ja kivimajad, iseloomulikud vürtsilõhnad, väikesed toidupoed. Põnev on ka siinne botaanikaaed, kus on näha suur osa Seišellide taimestikust, soovijad saavad ka seda külastada (sissepääsu tasu ei sisaldu hinnas). Ja muidugi ka ka kõige tähtsam koht - turg.
5
päev 5
Soovijatega tehakse matk mööda troopilist rada ja ilusate vaadetega merele. Poole päevane matk koos meie reisijuhiga, mis algab Bel Ombrest, mitmeid vaateplatvorme, troopiline loodus, ilmelised vaated ookeanile. Matka lõpuks jõutakse randa, kust soovijad saavad tagasi sõita veetaksoga (lisatasu eest) või ka tagasi jalutada. Matk sobib vähemalt keskmise füüsilise vormiga inimestele, matk ei ole väga pikk, mööda matkarada 2,5 km, kuid palju on tõuse ja nö ronimist ning lisaks peab arvestama, et tegemist on troopilise ilmaga. NB! Matk toimub vaid sobivate ilmaolude korral. Vastav info selgub kohapeal.
6
päev 6
Lisategevused järgmisteks päevadeks lisatasu eest. Kas puhkus rannal, iseseisev saare või saartega tutvus (võimalik on rentida ka autot), La Digue saare külastus, St Anne merekaitseala külastus või ühendatud väga pikk päev Praslini ja La Digue saare külastus. La Digue - kolmest põhisaarest kõige väiksema saare - La Digue. Saar on vaid 10 km2 suur ning siin elab vaid 3000 püsielanikku. Kuid selle eest on siin silmipimestavalt kaunis ja seda mitte ainult turistide arvates, vaid siin armastavad fotosessioone korraldada ka maailma kuulsaimad luksusbrändid. Saare nimi La Digue pärineb laevalt, millega esmakordselt jõuti siia 1768. Saarel ei ole ühtegi linna, ainult üks asula ja siin võib kokku lugeda vaid paar tosinat autot. Peaaegu igale poole saab minna jalgsi, tõsi, see võib võtta ka kuni tunni, seetõttu ongi siin armastatuim liiklusvahend jalgratas ja seda soovitame kasutada ka meie saare avastamiseks. Teed on lihtsad ning pikemalt kui 5 km ühes suunas ei ole võimalik sõita. Lisaks troopilistele palmisaludele ja mitmetele piltpostkaarti meenutavatele randadele on siin ka maailma kõige ilusamaks rannaks tituleeritud Anse Source d`Argenti. Päene väljasõit Saint Anne merekaitsealale - sõit klaasist põhjaga paadiga, snorgeldamine ja seejärel Moyenne saarel hiidmaismaa kilpkonnade juures jalutuskäik , barbeque lõuna saarel. Praslini ja La Digue päevane tuur väljasõiduga Mahe saarelt  Varahommikul kl 06:15 -06:35 algab reisijate hotellidest peale võtt (täpse väljumise kellaaja ütleb kohalik ekskursiooni korraldaja ja need võivad natuke siia - sinna ajaliselt erineda).  Kiirlaevaga Mahe sadamast sõidetakse kõigepealt Praslini saarele – kestvus umbes 1 h - 1,5 h. Saabudes Praslinile ootab sadamas kohalik giid, kes juhatab inimesed bussi (vahel võib olla ka mitu bussi). Sõidetakse Valle de Mai ette- endeemilise palmimetsa sissepääsu algusesse, kus kasvab ainult Seišellidele omane väga omapärane Coco de Mer. Kohalik giid teeb seal sissepääsu juures peatuse (Valle de Maid selle tuuri sees ei külastata) ja tutvustab Seišellide au ja uhkust, seda ainulaadset kookospähklit. Seejärel sõidetakse Anse Lazio randa, mis on Praslini üks kauneimaid randasid. Siin on aega kas ujuda või puhata niisama. Seejärel sõidetaks bussiga tagasi Praslini sadamasse ning sõidetakse edasi veel väiksemale saarele La Digue, kus kõigepealt on lõuna ning seejärel vastavalt soovile, kas jalgratastega või lahtise käruga sõit maailma üheks kaunimaks rannaks tituleeritud Anse Source D'Argent’ile. Vaba aeg kuni ärasõiduni kas ranna nautimiseks või veel saarel ringi vaatamiseks.  
7
päev 7- 10
Päevad saab sisustada vastavalt oma soovidele.
8
päev 11
Transfer lennujaama vastavalt lennugraafikule. Hotellitubadest tuleb välja registreerida kl 11.00 hommikul. Võimaluse korral saab tubasid pikendada lisatasu eest kuni ärasõiduni.
9
päev 12
Saabumine Tallinnasse vastavalt lennugraafikule
Paketi hind sõltub kuupäevadest ja hotelli valikust, vt infot allpool: NB! Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese lisatasu, mille summa sõltub valitud hotellist. Hind sisaldab:
 • rahvusvahelised lennud Tallinn-Mahe-Tallinn (liinilennud)
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • Kohapeal transferid  lennujaam- hotell- lennujaam
 • kohapeal eesti keelne reisijuht, kes aitab korraldada kõiki väljasõite ja tuure ning on ka muiud abiks
 • kolm väljasõitu Mahe saarel
Hinda ei kuulu:
 • toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • kõik lisategevused
 • 25-100 Seišellide ruupiat (3-7€) in/öö /keskkonnamaks (see tuleb maksta kohapeal hotellis)- sõltub hotellist
HINNAD KUUPÄEVADE LÕIKES NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese lisatasu, selle surus sõltub valitud hotellist.
 • 12.04-23.04.24 (kohapeal 9 ööd) 3* hotell al 1990€/in ja 4* hotell al 2475€/in ja 5* hotell al 3500€/in
 • 05.11-17.11.24  (kohapeal 10 ööd) 3* hotell al 2230€/in ja 4* hotell al 2815€/in ja 5* hotell al 3500€/in
 • 17.11.-28.11.24 (kohapeal 9 ööd) 3* hotell al 2190€/in ja 4* hotell al 2710€/in ja 5* hotell al 3500€/in
 • 22.02-05.03.25 (kohapeal 10 ööd) 3* hotell al 2230€/in ja 4* hotell al 2815€/in ja 5* hotell al 3500€/in
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!