fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Maroko – iidse Idamaa hõng- ringreis

Maroko – iidse Idamaa hõng- ringreis

1890€ in. kohta
18.10-28.10.2024 / 18.03.-28.03.25
Maroko on põnev ja mitmekülgne, ühelt poolt iidne tuhande ja ühe öö muinasjutumaa, teisest küljest aga vägagi läänelik Idamaa. Isegi ametlik Maroko nimi, Al-Mamlaka al Maghrib ehk Lääne kuningriik, kõlab veidi vastuoluliselt. Maroko põlisasukad on berberid, kuid alates 7. sajandist toimunud suure araablaste vallutuse tulemusena on praegune elanikkond segunenud, lisaks elab Marokos ka suur hulk eurooplasi. Kõik see teeb Maroko võrratult eripalgeliseks – soukide ehk turgude kirevus ja mediina kitsad käigud, vanad kindlused ehk kasbahid troonimas üle mägilinnade ja beduiinide karavanid kõrbes, samas aga euroopalikud avarad pargid ja uuemate linnaosade prantslaslik arhitektuur suurlinnades ning džiibisafarid Sahara liivadüünidel. Maroko on maa, mis tuleb kindlasti oma silmaga üle vaadata!
Meie reis viib meid värvikirevasse ja muinasjutulisse Marrakechi, mereäärsesse valgesse linna Essouirasse, läbi Atlase mägede Saharasse ja sealt edasi iidsesse valitsejate  linna Fesi.
Oma reisil peatume enamus öödest ka traditsioonilistes riaadides, et paremini näha ka marokolaste igapäevaellu.
Mis on riaadid – Marokos ja mauride Andaluusias tähendas riaad algselt siseaeda ning see traditsioon pärines Pärsia impeeriumist. Mitmekordse galeriina ümber siseõue ehitatud elamisi said vanasti endale lubada ainult kõige jõukamad. Selline maja on väljast väga lihtne ning ilma akendeta, tühja seina ilmestab vaid uhke uks. Kuid sisse astunult satud kui rohelisse oaasi täis veevulinat ja linnulaulu. Valitsev islami usk tõmbas väga selge piiri välise ja koduse vahele ning naisperel polnud sageli väilismaailma üldse asja, seega oli eluruumide hubane ja kaunis keskkond väga oluline. Turismi hoogustudes on paljud tühjaks jäänud riaadid saanud uue otstarbe külalistemajadena, kus  ka praegu on siseviimistluses kasutatud palju traditsioonilisi tehnikaid ja mustreid.
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  18.10-28.10.2024 / 18.03.-28.03.25
 • Reisijuht

Reisikava

1
1.päev
Lend Marrakechi, kui õhtul aega jääb, jalutame keskväljakule ööelu kaema. Marrakech ehk punane linn kõige populaarsem sihtpunkt Marokos, seda täiesti teenitult. Iidsel valitsejalinnal on eriline sarm, sest segunenud on vana ja uus, idamaine ja euroopalik. Mediinas jalutades tunned end kui vanas Araabia muinasjutus, prantslaslikus uues linnaosas võib end kujutleda Pariisi bulvarile.
2
2 päev
Tutvume mediinaga, külastame hästi säilinud Bahia paleed ja Saadide soost valitsejate hauakambreid ning loomulikult Marrakechi kõige kuulsamat vaatamisväärsust Jemaa-el Fna turuväljakut. See on koht, kus elu keeb- esinevad kondiväänajad jamaotaltustajad, kohalikud naised istuvad maha sätitud linadel ja müüvad argaaniaõli ning janustele pressitakse sealsamas värsket apelsinimahla. Pimeduse saabudes tekib kaubitsejaid järjest enam, plats muutub suureks toiduturuks ning meelt lahutavad tuleneelajad. Mediina kitsastel tänavatel võib kujutleda end minevikku, sest käsitöö on au sees ja puunikerdajad, lõngavärvijaid, vaibakudujad ja sepad töötavad sama moodi, nagu mitusada aastat tagasi.
3
3.päev
Sõidame tutvuma Kõrg-Atlase mäestikuga, kus asub Põhja-Aafrika kõrgeim tipp Jbel Toubkal( 4167m). Mäe vallutamine tuleb küll jätta teiseks korraks, aga proovitööks on väike poolteisetunnine matk Ourika orus. Näeme ka kohalike berberi naiste argaaniaõli valmistamist ning lõunat sööme berberi perekonna külalistena. Pärast lõunat külastame Asni orgu, kus kavatatakse õunu, aprikoose, mandleid ja kreekapähklied ja kust avanevad kaunid vaated Jbel Toubkali lumistele nõlvadele. Kokku sõidame tänasel päeval läbi viie oru ning silmailu pakkuvaid mägiseid maastikke saab imetleda pea õhtuni välja. Ööbime Marrakechis.
4
4.päev
Täna suundume UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud mereäärsesse Essaouirasse. Kaunis portugaallaste ehitatud linn kandis kunagi nime Mogador. Jalutame lumivalgete majade vahel vanas mediinas ning tutvume soukide ehk turuplatside kaubavalikuga. Lõunat sööme kalaturul, kuhu kohalikud kalamehed toovad oma värske saagi, mis siis kundede silma all grillile rändab. Pärastlõuna on vaba ning seda võib kasutada rannas päiksevõtuks või mõnes kauni vaatega kohvikus nautlemiseks, kindlasti tasub õhtusöögiks endale midagi erilist lubada, sest mereandide valik on rikkalik- ära saab proovida nii austrid kui merisiilikud. Öömaja Essaouiras.
5
5.päev
Sõidame tagasi Marrakechi ning külastame imeilusat värvikirevat Majorelli aeda, mis oli moekunsnik Yves Saint Laurenti lemmikpaigaks. Näeme ka Marrakechi euroopalikku külge, jalutades Hivernage ́i linnaosas ja imetleme suurejoonelist rongijaama. Õhtul on võimalik jalutada ka kuulsates Menara aedades, mille vaade on trükitud pea igasse reisijuhti. Park rajati juba 12. sajandil ming tema praegune ilme pärinev 19.sajandist. Koos vana linnasüdamega kuuluvad ka Menara aiad UNESCO maailmapärandi nimekirja.
6
6.päev
Ees ootab kolmepäevane avastusretk kõrbe, mille jooksul saame tutvuda paljude kaunite paikadega, proovida ära kaamlisõidu ja ööbida beduiinitelgis. ​Esimene seikluslik päev kulgeb liinil Marrakech - Tadart-Telouet - Ait Ben Haddou -Skoura-Dadese org. Sõidame läbi Tizi 'n Tichka kuru Kõrg-Atlase mägedes ja peatume Telouet linnas, kus saab imetleda 17. sajandi kindlust ehk kasbahi. Edasi sõidame Ourzazatesse, kus asub UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Ait Ben Haddou kasbah, mis on olnud võttekohaks paljudele kuulsatele filmidele. Külastame Atlase filmistuudiot ja lõunatame. Edasi viib meie tee läbi Skoura Dadese oru poole, öömajale jääme sealsesse hotelli.
7
7.päev
Pärast hommikusööki sõidame Todghasse, kus asub kuulus Todra kanjon. Todra jõgi on aastasadade jooksul uuristanud endale tee läbi lubjakivise pinnase, luues nii erakordselt põnevad pinnavormid. Pärast lõunapausi Tinjdadis sõidame läbi Arfoudi ja Rissani edasi Merzouga poole. Kohale jõudes puhkame veidi kohalikus hotellis, kus on võimalik ka basseinis ujuda. Pärast seda sukeldume Araabia muinasjuttu – sõidame kaamlitega kõrbesse. Berberi laagris kostitatakse meid kuulsa magusa piparmünditeega ja päikseloojangut saame nautida suurelt liivadüünilt. Õhtust sööme lõkkepaistel, taustaks mängimas kohalikud muusikud. Ööbime lihtsas, kuid kõigi mugavustega kõrbe laagris.
8
8.päev
Ärkame enne päiksetõusu, et nautida seda kaamlitega läbi kõrbe rännates. Hotelli tagasi jõudes on aega pesta ja hommikust süüa. Edasi viib meie tee Fesi poole, sõidame läbi Zizi oru ja Azrou seedrimetsa, kus on ehk õnne ka kohalikke ahve kohata. Anti-Atlase mäestikku jääb kuulus talikuurort Ifrane, mida Maroko Šveitsiks kutsutakse ja tõepoolest meenutavad kohalikud villad rohkem Alpide külamaju kui Marokot. Lõunat sööme  teeäärses resoranis. Õhtuks jõuame Fesi, mis saab meie peatuspaigaks järgnevatel öödel.
9
9.päev
Täna tutvume vana valitsejalinna Fesiga, mille mediina kitsastel tänavatel asub lugematul hulgal käsitööpoekesi, kuhu võib end tundideks unustada. Vanalinna servas asub ka eraldi nahaparkalite kvartal, mida on lõhnast juba kaugele tunda. Mediina koosneb veidi vanemast Fes el-Jedidist ja uuemast Fes el -Balist. Unesco maailmapärandi nimekirja kuuluv Fes el-Bali on maailma suurim autovaba tsoon, koormaveoks kasutatakse seal eesleid.
10
10.päev
Meie viimane päev Marokos on tulvil kultuurimälestisi ja ilusaid vaateid. Külastame antiikset Volubilist, kus saame imetleda Vana-Rooma templit ja kauneid mosaiike. Edasi suundume Zerhouni mäe jalamil asuvasse Moulay Idrissi, Maroko kõige pühamasse linna, mis on saanud nime Idris I järgi, kes tõi Marokosse islamiusu. Pärastlõunal külastame järjekordset kuninglikku linna Meknest, mis sai pealinnaks 17.sajandil. Vanast kuningapaleest on küll säilinud ainult hobusetallid, kuid hobused olidki palee ehitanud valitseja Moulay Ismaili suured lemmikud. Õhtul saame veel viimast korda nautida sumedat Araabia ööd, sest juba homme ootab meid kojulend.
11
11.päev
Lend Tallinnasse
Hind 1890€/in sisaldab:
 • Lennud Tallinnast Marokosse ja tagasi
 • Majutused kohalikes riaadides /hotellides ja kõrbelaagris kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • Kogu programmi, tuure ja transfeere
 • Eesti keelne reisijuht kogu reisi vältel
Lisaks kulub raha reisil:
 • Reisikindlustus koos reisitõrkekindlustusega, mis kataks  ka covidiga seotud juhtumid
 • Juhul, kui reisimise ajaks on vaja riiki sisenemiseks teha PCR test
 • Toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • Lisatuurid
 • Jootraha kohalikele giididele
Lisatasu eest:
 • majutus üheses toas
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!