fbpx

Oleme ühenduses:

Image Alt

Brasiilia ringreis ja samba karneval

Brasiilia ringreis ja samba karneval

4550€ in. kohta

Brasiilia ringreis samba karnevaliga

Rio de Janeiro ja kuulus sambakarneval, võimsad Iguassu joad, lopsakas Roheline rannik helesiniste laguunide Paraty ajaloolise ja eripärase linnakese ja kaluriküladega ning metsik Amazoonas, lisaks nimetatud kohtadele kamaluga positiivsust ja toredaid emotsioone,  see ongi meie Brasiilia ringreis!

Mis küll on see miski, mis paneb Brasiiliale mõeldes pea igaühe südame kiiremini põksuma – kas kuumad sambarütmid ja kirevates sulgkostüümides paljastuvad neiud, metsiku loodusega  Amazoonas, brasiillaste mõnus veidi minnalaskev shikk elustiil või kõik see kokku?

Brasiilia on suuruselt viies riik maailmas

Siinne loodus ja inimesed on väga mitmekesised. Brasiilia võlub meid palmidega ääristatud valgete liivarandadega, puutumatute vihmametsadega, justkui ajas seiskunud koloniaallinnade ja elurõõmsate inimestega.

Brasiillased on kuulsad oma jalgpalliarmastuse poolest. Rohkem kui jalgpalli armastavad brasiillased aga teisi inimesi ning seda saab iga maad külastav turist nende külalislahkuse ja sõbralike naeratuste näol ka tunda.

Kogu Brasiiliat ühe kahenädalase reisi käigus põhjalikult tundma õppida on võimatu, seega heidame pilgu parimatele paladele, et reisielamus oleks võimalikult mitmekesine  –  Iguassu joad, Rio de Janeiro, roheline rannik oma troopiliste saarte ja kaluriküladega ning koloniaallinna Paratyga ning loomulikult ka ka metsik Amazoonas.

Brasiillaste elurõõm, muusika ja tantsuarmastus paistab silma kõikjal

Kui meil kehtestatakse ülemine vanusepiir ka laulupeol laulmiseks, siis Brasiilias pidutsevad koos nii noored kui vanad, nii omad kui võõrad! Pidu võib spontaanselt puhkeda mõnes nurgabaaris kasvõi päeval kell üks.

Brasiillased  on veendunud, et jumal on brasiillane – kuidas muidu selgitada, et nii looduslikud kui ka kultuurilised pärlid on siin igal pool mööda maad laiali ja neid on nii palju:)

Rio de Janeiro

Metropol, mida kutsutakse ka kui “imetabane linn”, ei ole midagi vähemat kui vapustav. Palistatud oivaliste mägedega, valged liivarannad ja rohetav vihmamets, mida ääristab sügavsinine meri – Rio de Janeiro on üks kõige silmapaistvama asukohaga suurlinnu maailmas. Lisaks veel maailma üks kõige seksikama elanikkonnaga maa planeedil ja kõik see kokku teeb kokteili, mille tarbimine paneb teil meeldivalt pea ringi käima.

Erinevalt Rio de Janeirost on Paraty väike ajalooline koloniaallinnake kunstipäraste poekeste ja omapäraste pisikeste hotellide ja restoranidega. Linnakest ümbritsevad lopsakad vihmametsad, türkiissinised ookeaniveed ning üle 300 saarekese, mille imelisi laguune paadiga avastada.

Paraty lähedale jäävad ka põnevad kalurikülad, kuhu välisturisti  ega ka mitte brasiillaste endi jalg just tihti ei satu ja kus elatakse hoopis teistsugust elu kui suurlinnas. Meil on reisi käigus võimalus natuke ka sinna pilk heita.

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  03.02 - 21.02.2025
 • Reisijuht

Reisikava

1
1. päev
Väljalend Tallinnast
2
2. päev
Saabumine Rio de Janeirosse Sõit hotelli ja puhkus pikast lennust Copacabana rannas. Hotell asub otse rannas, kuna tegemist on karnevali ajaga võib siin ja seal näha tänaval toimuvaid karnevale  Majutume siia järgmiseks 5 ööks.
3
3. päev
Hommikupooliul soovijatel võimalus osaleda erinevatel tänavakarnevalidel, melu on igal pool. Õhtul sambadroomil võitjate paraadi vaatamine- esinevad parimad sambakoolid - tugevatele jätkub tegevust varajaste hommikutundideni
4
4. päev
Puhkus karnevalist - lõõgastavad rannamõnud kuulsal Ipanema või Copacabana rannal.
5
5.päev
Hommiku pühendame ühele Rio de Janeiro sümbolile ja moodsale maailmaimele - Kristuse kujule Corcovado mäe otsas. Peale lõunat teeme aga jalutuskäigu Rio linna peal, vaatame ajalooväärtusega paiku,  ja  kohti, kus elasid kunagi ka Portugali kuningas oma saatkonnaga.
6
6.päev
Hommikupoolik on seekord teistsugusele elamusele - nimelt külastame Rio de Janeiro ja kogu Brasiilia suurimat slummi ehk favela Rochinat. Jalutame favelas ning tutvume lähemalt elanike elu-oluga. Favela külastusega toetame kohalikku DJ-kooli ja kunstikooli, mis mõeldud favelalaste koolitamiseks, et neile pakkuda uusi arenguvõimalusi. Kohtume ka kooli asutaja ja eestvedajaga ning saame esitada talle favelaelu ja DJ kooli puudutavaid küsimusi. Kel on soov ka ise midagi nende jaoks kaasa võtta, siis konsulteerige eelnevalt reisijuhiga. Üldjuhul on alati puudus koolitarvetest - favela külastamine sõltub ka kohalikest oludest. Peale lõunapausi suundume teise kuulsa Rio de Janeiro sümboli otsa - Suhkrupea mäele, kust avanevad imelised vaated nii Copacabana kui Ipanema rannale, jahisadamale ja kesklinnale. Vaatame seal päikeseloojangut.
7
7.päev
Lend Iguassu jugade juurde. Külastame Iguassu juga Brasiilia poolel, seejärel teeme külaskäigu aedadesse, kus on näha eksootilisi linde, liblikaid ja muid olevusi, kes lendavad piiratud alal vabalt ringi. Majutume Iguassus järgmised 2 ööd  
8
8.päev
Peale hommikusööki asume teele Argentiinasse, et näha suursugust Iguassu juga Argentiina poolt sest 75% jugadest asub just Argentiinas. Külastame punkti, kus kohtuvad 3 riigi piirid (Paraguai, Argentiina, Brasiilia). Õhtuks jõuame tagasi hotelli, õhtu saab sisustada igaüks vastavalt omale soovile. Joad asuvad mitme kilomeetrisel alal ning külastus eeldab umbes 4 tunnist jalutuskäiku, et näha kõiki erinevaid jugasid. Kes ei soovi pikemat jalutuskäiku teha, näeb jugasid kahest erinevast punktist ja saab ülejäänud aja veeta näiteks kohvikus.
9
9. päev
Sõidame lennukiga Amazoonases asuvasse dzunglilinna Manausi. Ööbime Manausis hotellis järgmised 2 ööd
10
10. päev
Tutvume dzunglitga ümbrtisetud suurlinna Manausega. Manaus hiilgeaeg oli 19 sajandil kui maailmas arenes kummi tootmine ning Amazoonas oli koht, kust eksporditi hulgaliselt kautšuki. Sellest ajast ehib linna ka Manausi ooperiteater koos kogu vajaliku luksusliku sisustusega, m.h. Murano klaasist Veneetsia lühtritega. Siin avaneb võimalus soetada põnevalt turult suveniire. Majutus Manausis
11
11. päev
Lahkume oma Manausi hotellist varahommikul dzungli poole. Teekond kestab umbes 3h. Kõigepealt kiirpaadiga mööda jõge, siis minibussiga ning seejärel jälle paadiga. Paadijuht teeb peatuse ka suurel Amazoonasel, et näha, kuidas Rio Negro ja Solimoes, 2 erinevat värvi jõge kokku saavad, kuid väga pikka aega ei segune. Seda fenomenaalset nähtust on hea jälgida, kuna jõed on erineva värvusega. Lodži saabudes ootavad meid joogid eksootilistest puuviljadest ja lõuna. Pärastlõunal sõidame kanuuga mööda jõge, näeme vee sees kasvavat metsa ja väikesi jõeharusid. Hea õnne korral näeme ujumas ka roosasid delfiine. Järgnevatel päevadel ja pimedatel õhtutel teeme dzunglisse nii jalgsi matku kui paatidega, püüame jõest piraajasid, õpime tundma kohalikke raviomadustega taimi ja puid, maitseme indiaanlaste maiuspalu - valgeid tõuke, tutvume Amazoonase puuviljadega, uudistame kaimane, laiskloomi, ahve, häälekaid konnasid jms. Soovijad saavad veeta unustamatu öö dzunglis, võrkkiiges magades (lisatasu eest). Amazonase dzunglisse jääme järgmiseks kolmeks ööks.
12
12. päev
Päev Amazonase dzunglis täis erinevaid tegevusi
13
13. päev
Järjekordne päev Amazonase dzunglis täis erinevaid tegevusi
14
14. päev
Peale hommikusööki asume tagasiteele Manausi ja lendame sealt Rio de Janeirosse, kuhu jääme ka ööseks.
15
15. päev
Peale hommikusööki sõidame mööda maaliliste vaadetega rannikuteed koloniaallinnakesse Paratysse (sõiduaeg u. 5 tundi). Siia majutume reisi viimaseks kolmeks ööks.
16
16. päev
Selle päeva veedame merel. Külastame laevaga väikeseid saarekesi ja lahesoppe, ujume ja snorgeldame soojas ookeanis. Merereis kestab u. 5 tundi. Hinnas sisalduvad puuviljad laevas ja snorgeldusmaskid. Peale merereisi jalutame koos Paraty ajaloolistel tänavatel ja tutvume selle linnakese looga. Õhtu on vaba ja igaüks saab selle sisustada oma äranägemise järgi, soovitame nautida Paraty romantilisi restorane ja imelist atmosfääri.
17
17. päev
Täna läheme kõnnime mööda ajaloolist kullateed. Kunagi veeti mööda kullateed brasiilia rikkused Paraty kaudu laevadega Euroopasse. Tee läheb läbi vihmametsa, õpime tundma ka mõndasid huvitavaid taimi ja meie teele jäävat elusloodust. Ööbime Paratys.  
18
18. päev
Lõuna paiku alustame sõitu Sao Paulo poole, kust on meie lend tagasi Tallinnasse
19
19. päev
Saabumine Tallinnasse
Reisi hind sisaldab:
 • Rahvusvahelised lennud Tallinnast Rio de Janeirosse ja Sao Paulo -Tallinn
 • Siselennud Rio- Iguazu, Iguazu - Manaus ja Manaus - Rio
 • Majutused kahestes tubades koos hommikusöökidega, Amazonase džunglis kogu toitlustus
 • kogu kirjeldatud kohapealne programm ja sissepääsutasud
 • karnevali pilet võitjate paraadile
 • kogu kohapealne transport
 • eesti keelne reisijuht
Raha kulub lisaks :
 • toidukorrad, mis ei sisaldu hinnas
 • lisatuurid, mis ei sisaldu programmis
 • kindlustus
 • jootraha kohalikele giididele ja autojuhtidele
 • Väga põnev ja mitmekülgne kava, kahenädalasel reisil nägime Brasiiliat mitmest eri nurgast. Reis oli väga lahe! – Jaana
 • Reisijuht Andraga võiksin iga hetk ka luurele minna! – Robert
 • Elamusterohke reis, unustamatu Brasiilia laks, milles kõike saab kirjeldada vaid ülivõrdes – Jüri
 • Brasiilia on väga äge! Kolm asja, miks tulime, sai kogetud ja rohkemgi veel – Rio karneval, Iguazu joad ja muidugi Amazoonas. Aega ja eksootikat oli piisavalt. Dzungli lodges ööbimine oli super! Ja inimeste peale oli mõeldud – aega oli normaalselt, et ringi vaadata! Aitäh Kon Tiki!
Kadri ja Tiit Maisa Viljandist
 • Reis andis ammendava ülevaate Brasiilia linnadest – Rio de Janeiro, Manaus, Foz de Iguacu, Paraty. Eriti tore oli reisi Amazonase osa ning Argentiina pool Iguacu joast. Oli väga meeldiv, et igal pool oli küllaldaselt aega ümbrusega tutvumiseks. Eriti meeldejäävad hilisõhtused veematkad Amazoonases.
Andres ja Tiina
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!