Oleme ühenduses:

Aastavahetus Lissabonis

Lissaboni aastavahetuse reis

Lissaboni aastavahetuse reis

1890€ 1690€ in. kohta

LISSABONI AASTAVAHETUSE REIS

SOODUSHIND 200€/in SOODSAM KUI BRONEERID ENDA AASTAVHETUSE REISI ENNE 30.MAID

Lissabon on Portugali kaunis ja mitmekülgne pealinn, mida tuntakse rikkaliku ajaloo, kauni arhitektuuri ja sooja külalislahkuse poolest. Tõeliseks pärliks on vanalinn, kus kitsad tänavad, sillutatud platsid ja ajaloolised majad loovad maagilise atmosfääri. Lissabon on ka tuntud oma kireva kultuuri ja elava muusika- ja tantsu stseeni poolest, mis pakub külastajatele meeldivaid öid. Olles rikka merekultuuripärandi häll, on siin võimalus nautida maitsvaid mereande ning põnevat mereäärset atmosfääri, mis jääb kauaks meelde. Mõnusalt soe kliima, mis on mõjutatud Atlandi ookeani tuultest, teeb Lissabonist ideaalse sihtkoha aastaringseks külastamiseks ja meeldiva aastavahetuse veetmise koha.

Linn on ehitatud põnevalt kuppeljatel künklikul maastikul, pakkudes lummavaid vaateid nii merele kui ka ümbruskonnale. Lissaboni vanalinn, mille ajalugu ulatub tagasi keskajale, on tihedalt põimunud kitsaste tänavate, muljetavaldavate treppide ja eripäraste kaarte ning linnamüüridega. Tejo  jõgi mängib olulist rolli Lissaboni geograafias, kuna seda saadavad kaunid sildade kogumikud ning jõeäärsetel promenaadidel saab nautida suurepäraseid vaateid linna siluetile.

Lissabon pakub mitmekülgseid võimalusi aastavahetuse tähistamiseks, alates suurejoonelistest ilutulestikest kuni traditsiooniliste pidustusteni. Vana-aasta õhtul kogunevad inimesed peamistesse linnaosadesse, näiteks Rossio ja Comercio väljakutele, et koos sõprade ja perega uut aastat vastu võtta. Lisaks tänavapeole on saadaval ka pidulikke õhtusööke restoranides ja hotellides, kus saate nautida maitsvat Portugali kööki ning tantsida hommikuni kestvatel pidudel.

Aastavahetus Lissabonis on eriline aeg, kui linna täidab rõõmus ja elev atmosfäär, mis jääb teie mälestustesse veel aastateks.

 

0 Reviews
 • Järgmised reisid
  28.12.2024-02.01.2025
 • Kestus
  6 päeva

Reisikava

1
1.PÄEV 28.12

Lend Tallinnast - Lissaboni. Saabumine Lissaboni peale lõunat. Lennujaamast transfeer kesklinnas olevasse 4* hotelli. Peale värskendust ootab ees Portugali õhtu. Veedame õhtu ühes Lissaboni kesklinna kuulsaimatest fadomajadest. Fado on Portugali muusikastiil - nukker ballaaditaoline laul viiuli või kitarri saatel. Fado pärineb ladinakeelsest sõnastfatum ehk saatus ning laulud jutustavad enamasti õnnetust armastusest ja kurvast saatusest. Etenduse juurde kuulub kolmekäiguline õhtusöök jookidega.

2
2.PÄEV 29.12
Peale hommikusööki ootab meid päevane ekskursioon, mille ajal näeme kaunist Sintra paleed ning tutvumine kuninglike kuurortlinnadega. Piki rannikut kulgedes möödume kuurortlinn Estorilist, näeme Pürenee poolsaare suurimat kasiinot ja kauneid aedu. 19.sajandi lõpus - 20.sajandi alguses Portugali kuningate suveresidents Cascais oli 2018.a Euroopa Noortepealinn. Käänuliste tänavate, pisikeste muuseumite, mõnusate aedade, brändikaupluste, kalarestoranide ning uhke sadamaga linnas jääb aega ringi vaatamiseks või lõunatamaiseks. Järgmiseks suundume Cabo da Roca'sse - Euroopa kõige läänepoolsemasse punkti (sõltub ilmaoludest). Külastame UNESCO maailmapärandisse kuuluvat Sintrat - Portugali kuningate keskaegset suvepealinna ning käime Pena Palees - tornide ja küllusliku manuelistliku sisekujundusega loss, mille luksuslikes saalides võib imetleda 15.-16. sajandist pärit azulejosid ehk käsitsi maalitud kahhelkivisid jpm. NB! Cabo da Roca on väga tuuline paik ning selle külastamine on võimalik vaid soodsate ilmaolude korral.  
3
3.PÄEV 30.12
Täna tutvume Lissaboni linnaga. Ekskursioonipäev algab vaateplatvormilt linna rohelise südame - Eduardo VII pargi kohal, kust naudime vaadet Lissaboni linnale. Sõidame Avenida da Liberdade elegantsel avenüül ning näeme kahte tähtsaimat väljakut - Marquês de Pombali ja Rossiot. Peatume Lissaboni keskuses - Baixas, jalutame mööda vanima linnaosa Alfama tänavaid ning imetleme arvukaid kahhelkividega kaetud majaseinu. Möödume Praça do Comérciost ehk kommertsväljakust ning jõuame mööda jõekallast sõites Belemisse. Külastame kuulsatele Portugali maadeavastajatele pühendatud Jeronimose kloostrit, peatume Belemi torni juures, kust laevad ekspeditsioonidele saadeti ning näeme Tejo jõe kaldapealsel meresõitjate mälestusmarki. Pärastlõunal on soovijatel jätkata Lissaboniga tutvumist tuk-tuki eksursiooniga. Selle eksursiooni käigus viiakse teid veel tutvuma Lissaboni nende kohtadega, mida veel näinud pole. Tuk-tukil on istekohti korraga 6-le inimesele ja kaasas on privaat juht-giid, kes oskab pajatada kohalikest ja kohalikust eluolust põnevaid lugusid. LISATASU EEST
4
4.PÄEV 31.12
Suundume Lissabonist põhja poole Obidoses. Peatuse teeme- 1,5 km pikkuse keskaegse müüriga ümbritsetud kindluslinnas. Munakivisillutisega kitsastel tänavatel jalutades saab kohvikutes proovida piirkonna traditsioonilist kirsilikööri - Ginjinha d'Obidos´t, mida tänapäeval armastatakse serveerida šokolaadist tassis. Pealelõunaks jõuame Lissaboni tagasi ja siis saab end õhtusteks aastavahetuse pidustusteks ette valmistada.   Võimalusi aastavahetuse tähistamiseks Lissabonis on mitmeid. Vahetult enne aastavahetust toimub Lissabonis Praça do Comérciol (Terreiro Do Paco) ehk linna keskväljakul mitmeid kontserte ja muusikaüritusi. Samuti on väga populaarsed fado ehk traditsioonilise Portugali muusika õhtud. Traditsioonilist fado õhtut, mis sisaldab õhtusööki ja etendust, saab nautida Alfama, Mouraria ja Bairro Alto linnaosades. Kui eelistate olla keset sündmusi, siis soovitame minna Praça do Comérciole (Terreiro Do Paco) või Belémi, kus saab nautida elavat muusikat ja linna vägevamat ilutulestikku. Muusikat teevad kohalikud bändid ja lauljad. Üritus on kõigile tasuta. Väga levinud on ka pidulikumad ja pikemad õhtusöögid sõprade seltsis, mille käigus võetakse vastu uut aastat. Mitmed hotellid ja kasiinod korraldavad glamuurseid aastavahetuse pidustusi, kus härradelt eeldatakse smokingut või tumedat ülikonda. Aastavahetust on võimalik vastu võtta ka romantilisel jõe seilaval kruiisilaeval.    
5
5.PÄEV 01.01.
Peale meeleolukat aastavahetuse ööd, saab hommikul end kauem lasta äratada. Aasta esimene päev on rahuliku iseloomuga. Igaüks saab nautida uue aasta esimest päeva omas tempos ja omade soovide järgi. Lissaboni keskuses Eduard VII pargis on avatud Wonderland teemapark. Jalutada saab Tejo jõe äärset promenaadi pidi ja külastada lõunasöögiks tänavakohvikuid.
6
6.PÄEV 02.01.
Peale hommikusööki saab veel lõunani Lissabonis aega veeta. Uudistada kauplusi ja lõunatada. Tagasilend Tallinna toimub pealelõunal.
Hind sisaldab:
 • lennud Tallinn-Riia-Lissabon-Tallinn
 • majutus kahestes tubades koos hommikusöökidega
 • kohapeal transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
 • eesti keelne reisijuht, kes aitab korraldada kõiki väljasõite ja ekskursioone
 • neli eksursiooni, mis programmis kirjeldatud
Hinda ei kuulu:
 • toidukorrad, mis ei ole programmis märgitud
 • Lissaboni turismimaks 2€/in/öö. Makstakse kohapeal hotellis. Alla 13-aastased lapsed ei pea turismimaksu tasuma.
 • aastavahetuse tasuliste pidustuste eriprogrammid
NB!  Üksi reisiva inimese puhul lisandub tavahinnale ühese toa kasutuse lisatasu.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!