Oleme ühenduses:

Image Alt

BALI rännak -Jumalate paradiisisaar ja maagiline NUSA PENIDA

BALI rännak -Jumalate paradiisisaar ja maagiline NUSA PENIDA

3250€ in. kohta
17.08.-31.08.24 / 23.09.-7.10.24 / 23.03.-6.04.25
Bali saart saab iseloomustada kui ebatavaline, nõiduslik ja müstiline ning on tuntud ka kui Jumalate maa.
Bali võlub oma loomuliku ilu tõttu, millest õhkub rahu ja rahulikkust.
Rahvasuus kutsutakse saart ka Mama Bali – nagu ema, kes hoolitseb su hinge eest. Öeldakse, et Mama Bali annab teile selle, mida vajate tervenemiseks. Mitte tingimata seda, mida soovite, vaid mida vajate!
Balil aega veetes tekib õrn sisseelamine iseendasse, justnagu antaks sulle luba hoog maha võtta, tõeliselt puhata, mõtetel selgineda ning uut energiat luua.
Bali saar on tuntuim ja populaarseim saar Indoneesia saarestikus India ookeanis. Tänu troopilisele kliimale kestab suvi saarel 365 päeva aastas ja keskmised temperatuurid nii õhus kui ka vees on + 28 kraadi C. Saarel on imekaunid rannad, vaheldusrikas maastik, imelised loodus- ja maastikuvaated ning kuulsad ja lopsakad riisiterassid. Saarel on üle 4500 imelise arhitektuuriga templi, kus viiakse tseremooniaid läbi peaaegu iga päev. Samuti köidavad külalisi lahked ja sõbralikud saareelanikud, nende omailmeline kultuur ja traditsioonid. 5780 km2 pindalaga ja 4,3 miljoni elanike arvuga Bali on Väikeste Sunda saarte läänepoolseim saar, mis kuulub Indoneesiale ja moodustab koos naabersaartega Bali provintsi. Enamus saare elanikest on rahvuselt balilased, kelle emakeel on malaia-sumbawa keelte hulka kuuluv bali keel. Usutunnistuselt erineb Bali elanikkond Indoneesia enamikest teistest piirkondadest tähelepanuväärselt. Vastupidiselt Indoneesia rahvastikule, kus elanikond on valdavalt islamiusulised, on Bali saare elanikkond 93% ulatuses hinduistid, moslemite osatähtsus on saare elanike seas alla 5%. Animistlik hinduism, mis on saarel valitsevaks religiooniks, on väga sõbralik, paljude traditsioonide ning tseremooniatega, mis peab pühaks loodust, loomi ja inimest ennast ning vaimu.
Oma reisil tutvume nii kohaliku loodusega kui ka kultuuri ja traditsioonidega, soovijad saavad ise läbi teha nii mõnedki Bali elus igapäevased rituaalid.
Oma reisil tutvume nii kohaliku loodusega kui ka kultuuri ja traditsioonidega, soovijad saavad ise läbi teha nii mõnedki Bali elus igapäevased rituaalid ja kogeda iidset Bali veepuhastustseremooniat Melukat.
Kuna nii mitmetessegi kaunitesse kohtadesse saamiseks on ainus võimalus oma jalad, siis peab valmis olema ka pikemateks jalutuskäikudeks ja treppidest üles-alla ronimiseks, mis ei vaja kindlasti eri ettevalmistust, kuid keskmiselt head füüsilist vormi.
0 Reviews
 • Järgmised reisid
  17.08.-31.08.24 / 23.09.-7.10.24 / 23.03.-6.04.25
 • Kestus
  15 päeva

Reisikava

1
1.päev
Lend Tallinn - Bali (Denpasar) Kohtumine reisijuhiga 2 tundi enne väljalendu Tallinna lennujaamas, et alustada reisi salapäraselele Bali saarele. Põgus tutvumine grupikaaslastega, check-in ja passikontroll.
2
2. päev
Saabumine Bali saarele (Denpasari lennujaam). Passi- ja turvakontroll ning viisa ost. Lennujaamas kohtumine meie kohaliku bussijuhiga ja sõit Ubudisse hotelli. Ubud on üks neist kohtadest, kus mõnepäevane puhkus võib kergesti muutuda isegi aastate pikkuseks. Seda kinnitab linna pagulaskogukonna suurus ja Ubudis kirjutatud romaanid ning üles võetud filmid, mis on kui loomingulised vastused Bali kõige kultuursema linna võrgutavale olemusele. Ubud on koht, kus traditsiooniline Bali kultuur imbub läbi igast ärkveloleku hetkest, kus tänavaid kaunistavad värvilised ohverdamiseks mõeldud annid ja kus gamelani muusikalise instrumendi hüpnootiline heli on igapäevane kaaslane. See on ka linn, mis on lakkamatult trendikas, säästva disaini, tähelepanelikkuse, kulinaarse leidlikkuse ja parima, mida globaalsel turismil on pakkuda, esitlus. Siia tasub tulla lõõgastuma, nooremaks saama ja veetma oma kõige maagilisemat puhkust.
3
3.päev
Bali saare energiasse sisselamise päev, harjumine mõnusa sooja ilma, ajavahe, kohaliku elutempo ja väikese Ubudi linnaga. Jalutuskäik Ubudi linnakeses ja soovijatel Ubudi ahvimetsa külastus. Mandala Suci Wenara Wana ehk tuntud kui Ubudi ahvimets on Bali pika sabaga ahvi pühakoda ja looduslik elupaik. Pärastlõunal lõõgastumine basseinis ja spas. Õhtul koos grupiga eksootilise Bali õhtusöögi nautimine.
4
4.päev
Ringsõit Põhja-Balil kohaliku giidiga. Põhja-Bali on pakatav hingekosutavast loodusest, vaimsetest templitest uduga kaetud järvedel, metsadest, mis viivad peidetud koskedeni ja vulkaanirännakutest. Munduk mägikülakese külastus Munduki mägismaal. Imeliste koskede, lõputute riisiväljade, vaimsete templite külastus ja Bali traditsiooniliste toitude nautimine.
5
5.päev
Kohalikus templisl ja tseremoonial osalemine koos kohaliku giidiga. Ringsõit Ubudi ümbruses ja Bali lõunasöögi nautimine. Pärastlõunal vaba aeg.
6
6.päev
Campuhan Ridge matk ja Spa külastus koos lõunasöögiga.  See on imeilus jalutuskäik roheluses ja mägedes. Jalutuskäik Spa`ni kestab umbes tund või natuke rohkem, vastavalt aja soovist pildistamiseks. Rada algab Ubudi ajaloolisest Wosi jõgede ühinemiskohast Campuhanist. Öeldakse, et antud rajal pead käima vaikides ja mõtisklema oma elu üle. Jalutades saad soovida ka soove, mis usutakse, et need lähevad täide. Pärastlõunal lõõgastumine basseinis ja soovijad saavad külastada Ubudi linnakest. Õhtul koos grupiga eksootilise Bali õhtusöögi nautimine.
7
7.päev
Hommikul transfeer Sanuri, umbes tunnine sõit kiirpaadiga Nusa Penida saarele. Kaunis eksootiline Nusa Penida saar asub Indoneesia kuulsaimast turismisihtkohast Balist vaid 25 kilomeetri kaugusel. Ta on palju väiksem saar kui Bali, kuid seal asuvad kõige imetlusväärsemad maastikud kogu Bali provintsis. Majutus hotellis ja puhkus basseini või mere ääres. Õhtul koos grupiga eksootilise Nusa Penida saare mõjutustega õhtusöögi nautimine.
8
8.päev
Soovi korral Nusa Penida lõunapoolse saare tuur.
Kohtade külastus, kuhu sel päeval kohalik giid meid viia saab. Valikus on Kelingking rand, Broken rand, Angel Billabong ja Crystal Bay. Vahepeal mõnus lõunapeatus. Saarel liigutakse autodega, aga vaatamisväärsuste juurde peab ise treppidest ja mägiteedest jalutama. Valgete liivadega randade juurde pääsemiseks peab ronima palju treppe. Saarel on ainult üks rand, Chrystal Bay kuhu saame autoga ranna lähedale parkida.
Õhtul koos grupiga eksootilise Nusa Penida saare mõjutustega õhtusöögi nautimine ja võimalusel kohaliku tseremoonia külastus
9
9.päev
Soovi korral Nusa Penida põhjapoolse saare tuur.
Kohtade külastus, kuhu sel päeval kohalik giid viia saab. Valikus on Pura Goa Giri Putri tempel ja koobas, Atuh rand, Nusa Penida puumajake (Rumah Pohon treehouse), Diamond rand, Teletubbies mäekesed, Tembeling rand ja mets. Vahepeal lõunapeatus. Saarel liigutakse autodega, aga vaatamisväärsuste juurde peab ise treppidest ja mägiteedest käima. Valgete liivadega randade juurde pääsemiseks peab ronima palju treppe.
Õhtul koos grupiga eksootilise Nusa Penida saare mõjutustega õhtusöögi nautimine.
10
10.päev
Hommikusöök ja hüvastijätt väikesaare Nusa Penidaga. Laevasõit tagasi Bali saarele, majutus hotellis Sanuris. Puhkus rannalinnas Sanuris. Soovi korral grupiga ühine õhtusöök ja jalutuskäik linnas. Sanur on Bali kaguosas Denpasarist ida pool asuv rannikuala, mis on kasvanud endisest kalurikülast väikeseks linnaks.Sanur oli Bali saare esimene kuurort, kus välismaailm hakkas avastama Bali kui paradiisisaart. Väikerannikulinn on kui paradiis rahuliku ja karismaatilise puhkuse hindajale, kus saate oma puhkusepäevad sisustada nii paljude või väheste tegevustega kui soovite. Neile, kes soovivad aktiivsemat rannapuhkust, pakuvad Sanuri rannad erinevaid veespordivõimalusi. Neile, kes soovivad veidi ööelu, saavad seda nautida linna restoranides ja elava muusikaga baarides.
11
11.päev
Ennelõunane puhkus rannalinnas Sanuris.
Soovi korral kohalikus templis ja veetseremoonial osalemine koos kohaliku giidiga. Bali lõunasöögi nautimine ja õhtul vaba aeg
12
12.päev
Puhkus rannalinnas Sanuris. Vaba päev vastavalt oma soovile.
Õhtul võimalusel Uluwatu Kecak tule- ja transi tantsuetenduse vaatamine
Kecak on traditsiooniline Bali tants, mis hõlmab tuld ja Hindu Ramayana lugu.
13
13.päev
Puhkus rannalinnas Sanuris. Vaba päev vastavalt oma soovile. Ühine hüvastijätu õhtusöök.
14
14.päev
​Lend Denpasar – Tallinn Viimane päev Sanuris ja imelisel Bali saarel. Check out hotellist ja transfeer lennujaama, tagasisõit Tallinnasse.
15
15.päev
​Õnnelikult ja puhanuna tagasi kodus Tallinnas. Reisikavas võib veel ette tulla muudatusi, kuna Bali saar alles avaneb peale Covidit ja paljud kohad ei ole veel valmis turiste vastu võtma.
Hind 3250 EUR sisaldab:
 • Lennupileteid sihtkohta ja tagasi koos käsipagasi ja registreeritud pagasiga
 • Majutust hotellides kahestes tubades koos hommikusöögiga
 • Grupitransfeeri lennujaamast hotelli ja tagasi
 • Eestikeelse reisisaatja teenuseid
 • Tegevusi vastavalt programmile, giiditasusi, templite ja pargitasusid
 • Kohapealset transporti
 • Programmis kirjeldatud ekskursioone ja nendega seotud tasusid
 • 5 lõunasööki
Hinnas ei sisaldu/lisatasu eest
 • Reisikindlustus
 • Soovitame ka reisitõrkekindlustust
 • Programmivälised ekskursioonid ja muud lisateenused sihtkohas
 • Bali viisa (Bali visa on arrival VOA) tuleb osta Denpasari lennujaamast ning selle maksumus on 35 USD/inimene
 • Toidukorrad, mis ei sisaldu programmis
 • Majutus üksinda toas lisatasuga
 • Jootrahad kohalikele giididele
 • Programmis sisalduvate lõuna- ja õhtusöökide juurde ei kuulu enamasti karastus- ja alkohoolsed joogid.
Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!