Saage tuttavaks: Liina Eerik, meie reisijuht Tansaanias
Liina sattus esimest korda Tansaaniasse 1999 aastal ning naases sinna läbi ootamatu tööpakkumise 2005.aastal. Sellest ajast on ta Tansaaniaga lähedalt seotud nii isiklikult kui ametialaselt. Liina on töötanud mitmes hotellis Sansibaril, vabatahtlikuna tibatillukesel Chole saarel õpetajana ning Katavi Rahvuspargis asuva safarilaagri asendusjuhina, ta on ka seotud kooliharidusele suunatud heategevuslike projektideganing iseseisvalt seigelnud risti-rästi läbi kogu Tansaania.
Liina on koos oma Masai rahvusest abikaasaga elanud muldonnis ja nomaadi kombel stepiavarusi mõõtnud. Pool aastat elanud Mafia saare merekaitsealal asuvas kalurikülas.
Liina on läbinud Tansaania idast läände ja põhjast lõunasse, külastanud enamikke Tansaania rahvusparke ja saari, roninud Kilimanjaro nõlvadel, ujunud koos haruldaste vaalhaidega nende loomulikus levilas ning kogenud palju muudki erakordset.
Liina sõnul on suurim väärtus tavaline igapäevane elukogemus kohaliku rahva seas, olgu see siis Dar Es Salaami suurlinnas või ehtsas Masai külas keset steppi, kuhu ei vii ükski tee.
„Tansaania on suur, kaunis ja erakordselt mitmetahuline maa. Mul on olnud õnne kogeda vaid murdosa sellest“, jääb Liina ise tagasihoidlikuks.
Mis sind Tansaania juures kõige rohkem köidab?
Päikeseloojangul imekaunis savannis lõvipaari askeldusi jälgida, varahommikul Zanzibari idarannikul päikesetõusule vastu ujuda, täistuubitud dala-dala’s inimesi jälgida, õhtul muldonnis suitsumaitselist vürtsitatud piimateed juua ja kuulata masaipere unelauluna mõjuvat vaoshoitud ja vaikset vestlust, millest ma aru ei saa, uusi õpikuid sirvivad uudishimulikud, samas häbelikud koolilaste pilgud, meeldib vabastavalt mõjuv igapäevane ettearvamatus ja see nelgilõhn, mis mulle Eestisse jõudes kohvrit avades ninasõõrmetesse tungib ja igatsuse hinge toob.
Mis on sinu unistuste sihtkoht, kus sa ei ole veel käinud?
Tansaaniast rääkides, tahaksin kindlasti ära käia ajaloolises Kilwas. Kui aga rääkida kogu maailmast, siis Kanada ja Argentiina. Ja loomulikult ära käia ka neis paigus Maarjamaal, kus veel käimata.