Oleme ühenduses:

Image Alt

Rene Rässa

Rene Rässa

Olen matkamise ja reisimisega kokku puutunud sisuliselt kogu elu. Allpool mõned eredamad projektid.

Ekspeditsioon Lähispolaar-Uuralis

 

Osalesin 1999. aastal talvisel ekspeditsioonil eestlase Rein Perise hukkumiskohta Naroda mäetipul, kus sain elu madalamat temperatuuri tunda – 43C ja elasime tavalistes telkides:). Külma oli nii korralikult, et ühel mehel külmusid varbad:(

 

Teravmäed

Erinevate  matkade organiseerimine  ajavahemikus 2001-2009

 

Dakari ralli Aafrikas Sahara kõrbes

2006 ja 2007 organiseerisin ja viisin isiklikult läbi  retked motohuvilistele Pariis-Dakar kõrberallil. MadExpressi mootorratastel, veoautol ja saateautol sõideti rallikarusselliga kaasa Maroko, Mauritaania ja Senegali kõrbeliivas ja olematutel teedel. 2007. aasta Dakari retkel osales ka Eesti telekanal Kanal 2 ning kõrbeseiklustest valmis seriaal mida näidati kahe kuu jooksul telesaates “Reporter”.

Motoretk Senegalist Ghanasse

Dakaril osalejad avaldasid soovi jätkata seiklust sealt, kus see möödunud aastal koos Dakariga lõppes. 2008 aasta alguses olin peaorganisaator eriprojektil, kus sõideti mootorratastel läbi Põhja-Aafrika ja Lääne-Aafrika. Teele jäid Maroko, Mauritaania, Senegal, Mali, Burkina Faso ja Ghana.

Motoretked Marokos

Olen organiseerinud ja isiklikult läbi viinud motoretki Põhja-Aafrikas.

Jalgsimatk Lääne-Saharas

Organiseerisin suurema (ca 120km) jalgsimatka kõrbes, olles ise kõrbemarsruudi testiks eelnevalt üksi läbi käinud.

Veider retk Aafrikasse:)

Huvitava projektina võib tuua 2003. aasta automatka, kus sõitsin neljakesi Tallinnast Aafrikasse. Reisi lõpp-punktiks oli Bamako Malis. Kokku läbisime autoga umbes 15000 kilomeetrit. Reisi tegi eksootilisemaks fakt, et sõiduriistaks oli Nõukogude Liidu päritolu vana maastikubuss UAZ.

Sellised ettevõtmised on andnud väärtusliku kogemuse nii inimeste, kui tehnika  toimetamisel läbi Aafrika ja tagasi ning suhtlusoskuse kolmanda maailma bürokraatia tuuleveskitega.

Lisaks olen seljakotituristina käinud enamuses aasia riikides, mis piirnevad Himaalaja mäestikuga. Lisaks roninud Kaukasuse ja Alpide tippudel. Olen ka mägimatkanud Andide kõrgmäestikus Lõuna-Ameerikas.

Minu teenistuskohustused Eesti Kaitseväes on viinud mind ka sõjalistele operatsioonidele Afganistani.

 

 

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!