Oleme ühenduses:

Tervamäed

Huvitavaid fakte Teravmägedest

jääkaru Spitsbergenis

TeravmäedSvalbardis (saarestik, kuhu kuulub ka saar Teravmäed ehk Spitsbergen) elab rohkem jääkarusid kui inimesi.  Neid elab seal kokku u. 3000. Jääkarud on suurimad maismaa kiskjad, kuid kütivad edukalt ka vees. Nad võivad veeta päevi ujudes ja läbida väga pikki vahemaid ühelt jääpangalt teisele.
Kuna teiste seas võib matkajate vastu huvi tunda ka jääkaru, on ka meie retkel laskeosaval grupijuhil kaasas ka püss. Seda mitte eesmärgiga karunahast suveniiri saada, vaid ikka ainult turvalisuse mõttes ja matkasellide terve nahaga kojutoimetamise huvides. Tegelikult on siin lausa kehtestatud kord, et inimesed, kes liiguvad väljaspool asulat, peavad kaasas kandma  relva või liikuma rühmajuhiga, kellel on relv. Enamasti jääkarud küll ei ründa, aga püssipaugauga saab neid ka ohutusse kaugusesse peletada.

Teravmägedelt on leitud suurima eelajaloolise kiskja fossil – mis leiti 2009 paleontoloogide poolt ning kelllele on nimeks pandud  Predator X. Viimane  elas 150 millionit aastat tagasi, oli 12 m pikk ja 2 m pikkuse peaga, tema hambad olid 4 korda suuremad kui türannosaurus Rexil.Husets veinikelder

Teravmägedel on küll jääkarusid rohkem kui inimesi aga ei tasu arvata, et tegemist on ühe täiesti hüljatud paigaga. Siit leiab eest näiteks Skandinaaviamaade parima valikuga veinikeldri, kus saab valida endale meelepärast 22 000 pudeli hulgast. Veinikelder on alates 2006 aastast pälvinud ka restoranide veinikeldrite “Michelini” ehk Wine Spectator`i auhinna.

 

Meie reis Tervamägedesse

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!