Oleme ühenduses:

Rio de Janeiro sambakarneval

2014 aasta suursündmus –  Brasiilia sambakarneval peetakse sel aastal märstis.Karnevali peetakse iga aasta 46 päeva enne Ülestõusmispühi. Karnevali traditsioon on sadu aastaid vana ning seda tähistatakse enamikes katoliiklikes maades. Kaua aega oli kuulsaim Veneetsia karneval, tänapäeval peetakse aga Rio karnevali suurimaks show`ks. Eelmisel aastal osales viie päevasel pidustusel 5 miljonit inimest, sealhulgas 850 000 turisti. Karneval toimub reedest teisipäevani enne Tuhkapäeva.

Rio de Janeiro sambakarneval

Pidustused kulmineeruvad sambadroomil sambakoolide paraadiga, mis kestab hommikuni ning on võimas kostüümide vaatemäng.

Lisaks sambadroomil olevale paraadile tasub kindlasti osa saada arvukatest tänavakarnevalidest ehk blocodest. Blocod toimuvaderinevates naabruskondades ning selles osalevad kõik – cariocalased riietuvad end kostüümidesse, liiguvad sambasammul mööda tänavaid ning pillimehed mängivad sambarütme. Karnevalipidustused avatakse lõbusa tänavakarnevaliga Rio de Janeiro kesklinnas.

Cariocalased püüavad karnevali ajaks tavaliselt puhkuse võtta, et melu täiel rinnal nautida saaks. Kehtib kirjutamata reegel, et karnevali ajal on kõik lubatud, mis tähendab, et pidutsetakse südamest. Kon Tiki Reiside sambakarnevalireisile märtsis 2014 on veel mõned vabad kohad. Vaata lähemalt 

 

 

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!