Oleme ühenduses:

ujuv jaaguar

Metsik ja puutumatu Pantanal

Pantanal ei ole küll inimestele nii tuntud kui Amatsoonas aga see maailma suurim katkematu märgala on Lõuna-Ameerika liigirikkaim looduskeskkond. Suuremad loodussõbrad on aga Pantanali enda jaoks avastanud ning kiidvad sealset massiturismi poolt puutumatut keskkonda taevani.

Pantanal asub Brasiilia Boliivia ja Paraguai piiril ning üle poole märgalast asub Brasiilia aladel. Pantanal on näiteks 20 korda suurem kui kuulus Everglade Floridas. Pantanal on UNESCO kaitse all ning see on Lõuna-Ameerika peamine loomakaitseala.

Pantanalist leiab ligi 1000 looma-ja linnuliiki, muuhulgas ka jaaguare, puumasid, taipiire, sipelgasööjaid, kapibarasid, saarmaid, ahve, rebaseid, kitsesid, koatisid, armadillosid, reptiilidest pakuvad muljetavaldavaid vaatepilte kaimanide kolooniad. Pantanali jõgedes kohtab lisaks kaimanitele ka hulgaliselt piraajasid, kelle pehme valge liha maitseb grillitult imeliselt.

Pantanalis on märg hooaeg, kui sajab iga päev sahmaks vihma ning lõpuks ujutab vesi üle kogu piirkonna, nii et liikuda saab vaid paatidega. Kuival hooajal kuivab suurem osa pinnasest ning loomad kogunevad tekkinud järvesoppidesse. Meie reis toimub kuiva hooaja lõpul kui võimalus haruldasi loomi kohata on väga tõenäoline.

Pantanal pakub kindlasti igale loodushuvilisele unikaalse kogemuse, mis jääb meelde kogu eluks, loodusfotograafidele lisaks veel terve kataloogitäie vahvaid pilte.

Pantanalis leiduvate lindude nimistut näeb siit, loomade nimistut näeb siit.

Vaata BBC lühiklippi Pantanalist:

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!