Oleme ühenduses:

Kuidas sai alguse safari?

Praegu seondub safari peamiselt põneva ja ka romantilise loomade ja looduse jälgimisretkedega Aafrikas, kus peamiseks “relvaks” on fotokaamera ja liikumisvahendiks maastur. Kust aga safari alguse sai?

Sõna “safari” tuleb araabia keelsest sõnast “safariya,” mis tähendab pikka reisi või ekspeditsiooni. Araabia keelse sõna sünanüüm suahiili keeles ongi safari.

Esialgu kutsuti safariteks orjade transportimist ühest piirkonnast teise müügi eesmärgil aga peale orjuse kaotamist seondus safari seikluse ja avastusretkedega. Kuulsad briti naturalistid ja maadeavastajad William John Burchell, Thomas Ayres ja Gustav Adolf Fischer lõid safarile uue tähenduse ja oma avastusretkede käigus identifitseerisid ka mitmeid loomaliike.

1836 aastal juhtis William Cornwallis Harris avastusretke Aafrikasse, mille käigus jälgiti loodust ja loomi,  sellest ajast hakati selliseid loomavaatlusretki kutsuma safariteks. Harris küll kahjuks sidus oma retked verise jahiga, mille käigus võeti loomade nahka, kihvu vmt. trofeedeks, millega pälvis teiste teadlaste hukkamõistu ning mis tänapäeval on seadusega ka keelatud.

 

Tutvu ka meie reisidega Tansaaniasse ja Botswanasse

 

Kon Tiki uudiskiri

Ole kursis põneva reisiinfoga

Lisa siia oma meiliaadress ja oledki toimuvaga kursis!